Metallica

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Metallica

Příspěvekod Shinigami » 27. červen 2008, 18:17

Obrázek
Obrázek

Žánr: Thrash metal
Země: USA
Rok založení: 1981

Sestava:
Aktuální členové:
James Hetfield – hlavní zpěvák a rytmická kytara (1981 – současnost)
Kirk Hammett – hlavní kytarista, doprovodné vokály (1983 – současnost)
Robert Trujillo – basová kytara, doprovodné vokály (2003 – současnost)
Lars Ulrich – bicí, perkuse (1981 – současnost)

Bývalí členové:
Lloyd Grant - hlavní kytara (1981)
Ron McGovney – basová kytara (1981-1982)
Dave Mustaine – hlavní kytara, doprovodné vokály (1981–1983)
Cliff Burton – basová kytara, doprovodné vokály (1982–1986)
Jason Newsted – basová kytara, doprovodné vokály (1986–2001)

Diskografie:
1983 - Kill 'Em All
1984 - Ride the Lightning
1986 - Master of Puppets
1988 - ...And Justice for All
1991 - Metallica
1996 - Load
1997 - ReLoad
1998 - Garage Inc. (Covery)
1999 - S&M
2003 - St. Anger
2008 - Death Magnetic
2011 - Beyong Magnetic (EP)
2011 - Lulu

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Metallica je americká thrash metalová legenda založená v roce 1981 v Los Angeles v Californii. Kapela byla založena bubeníkem Larsem Ulrichem, který podal inzerát do Los Angeleských novin a ozval se na něj James Hetfield, hlavní zpěvák a rytmický kytarista, hlavní kytarista Dave Mustaine a baskytarista Ron McGovney. Kvůli neshodám v kapele odešel Ron McGovney a nahradil jej Cliff Burton. Při natáčení prvního alba (Kill 'Em All) se hlavně kvůli problémům s alkoholem rozhodli James, Cliff a Lars vyloučit Mustaina. Ještě ten den jeho místo zaujal Kirk Hammet ze skupiny Exodus. Album Kill 'Em All se považuje za klasiku žánru a po jeho vydání se kapela vydala na své první turné. Původně se však mělo jmenovat Metal Up Your Ass, ale kvůli neshodám s distributorem se přejmenovalo na výše zmiňovaný název. Po jeho skončení skupina začala pracovat na novém albu, které neslo název Ride the Lightning a které bylo vydáno roku 1984. Díky tomuto albu se Metallica dostala do širšího povědomí metalového undergroundu. Dalším albem kapely je Master of Puppets. Bylo to zároveň posledním album, na jehož natáčení se podílel Cliff Burton. Burton tragicky zemřel při nehodě autobusu 26. září 1986 během turné po Švédsku. Hetfield byl na místě nehody připravený zabít řidiče, který chtěl zpod těla mrtvého Burtona vytáhnout prostěradlo, aby jej mohl dále používat, ale ostatní členové jej zadrželi. Novým baskytaristou se stal Jason Newsted. V září roku 1987 se kapela vrátila do studia a začala nahrávat desku ...And Justice for All. Po natočení tohota alba se skupina vydala na velké turné s názvem Damage Justice. Na dalším albu Metallicy se podílel nový producent, protože s předchozím producentem docházelo k silným neshodám. Premiéra desky byla několikrát odložena a nakonec bylo album, jednoduše pojmenované Metallica, vydáno 12. září 1991. Často je také známo jako Black Album. Po jeho vydání se Metallica stala neuvěřitelně populární, dokonce i mezi publikem, které k metalu příliš netíhlo. Na Black Albu se objevila snad nejznámější balada Metallicy - Nothing Else Matters a po jeho vydání Metallica ztratila část svých původních posluchačů, neboť tvrdili, že Metallica už nehraje metal. Na turné s Guns N' Roses, které následovalo po vydání Black Alba, byl James Hetfield během vystoupení silně popálen pyrotechnickým efektem a několik vystoupení musela skupina odvolat. Po skončení turné si dala skupina několik měsíců volna. Dalšími deskami v řadě byly Load a ReLoad. Členové kapely věděli, že tyto alba nemůžou být předchozím podobná a chtěli, aby kapela stárla "s hrdostí". Load a ReLoad však nebyly příliš komerčně úspěšné. Během roku 2001 se zpěvák James Hetfield podrobil odvykací kůře v protialkoholní léčebně, ale léčil se i z jiných závislostí. V roce 2001 z kapely odešel baskytarista Jason Newsted a na jeho místo nastoupil Robert Trujilo, který v kapele funguje do současnosti. Robert Trulijo se již účastnil nahrávání alba St. Anger, které bylo vydáno v roce 2003. Bylo úplně odlišné než předchozí alba Metallicy například tím, že zmizela kytarová sóla a skupina ztratila část svých fanoušků. Samozřejmě se mezi fanoušky našli i takoví, pro které byl St.Anger vynikajícím albem, pro většinu však zůstalo spíše zklamáním. V současnosti kapela skončila nahrávání desky Death Magnetic, které by mělo vyjít v září roku 2008. Samotní členové skupiny o ní tvrdí, že by to měl být počin mezi albem Master of Puppets a Black Albem. Kytarista Kirk Hammett říká, že je to prý nejlepší album, které natočili za 15 let. V roce 2011 pak vydala Metallica EP s písněmi, které se na předchozí řadovku nevlezly a taky vydala album "Lulu" s Lou Reedem, které však nelze brát jako řadové album Metallicy. K tomuto kontroverznímu počinu chystají i film, na kterém by se měl podílet i uznávaný režisér Darren Aronofsky.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Oficiální stránky: http://www.metallica.com/
MySpace: http://www.myspace.com/metallica
LastFM: http://www.last.fm/music/Metallica

Ochutnávka:

Naposledy upravil Shinigami dne 6. duben 2014, 21:09, celkově upraveno 9
Obrázek

In this world of pain I am better off dead!
Give me love or give me... death!
Draconian


Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
Shinigami
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Zlín-Malenovice
Příspěvky: 581
Registrován: 24. únor 2008, 22:24

Re: Metallica

Příspěvekod Rindir » 27. červen 2008, 18:23

To tu ještě nejsou? To se divim. Jinak dobré grupa.
Uživatelský avatar
Rindir
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvky: 646
Registrován: 25. leden 2008, 13:46

Re: Metallica

Příspěvekod russel » 27. červen 2008, 18:31

Poslední dobou preferuji hlavně BLACK, LOAD, RELOAD...holt pánové už vyrostli z těch metalových dřevních klišé a je to jen dobře, že nezůstali u těch zarostlých mániček a hoblování. Navíc sílu těchto alb SMko jenom potvrdilo.

Doufám, že nové album se vrátí někam do těchto kolejí a nebude pokračovat v záhubě do které po Anger kapela směřuje.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Metallica

Příspěvekod Stick » 27. červen 2008, 18:48

V podstatě respektuju celou jejich tvorbu od Kill 'Em All až po Reload včetně. Nejlepší jsou pro mě alba od Kill 'Em All až Black Album. St.Anger mě opravdu za srdce nechytla. Garage Inc. je povedná sbírka coverů, ale abych byl upřímný ani mě moc neštve že sem je v Praze neviděl.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Metallica

Příspěvekod Lulu » 27. červen 2008, 19:00

Konečně je sem někdo dal :| ... jako že bych je nějak moc poslouchala,to se říct nedá,ale některé jejich písničky se mi líbí hodně a ráda si je poslechnu ;-) ...
Obrázek
Náš svět měl být až příliš krásný na to, aby byl skutečný...
Uživatelský avatar
Lulu
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Zlín
Příspěvky: 787
Registrován: 17. listopad 2007, 23:07

Re: Metallica

Příspěvekod Flash » 27. červen 2008, 19:03

Shinigami: před nějakou dobou jsme se Lordem řešili, že tento topic této velké legendě založíme, ale po vášnivých debatách o tom, co je ještě Metallica a co už není, jsme od toho nakonec upustili :-)

Metallica je pro mě velkou legendou, a má můj respekt (včetně zavrhovaných alb, jen teda St. Anger mě nebere). Přivedla mě k metalu spolu k Irony a Manowarama. Začínal jsem sice na Masters Of Puppets a Load, ale než vydali RELoad, tak jsme měl naposlouchanou i zpětnou tvorbu :headbang:

Pro mě nesmrtelné songy budou vždy Seek & Destroy, Master Of Puppets, Creeping Death, One, The Unforgiven, Nothing Else Matters (v době, kdy nebyla totálně zničená mainstreamem) a pár dalších :rocken: :rocken:

Jen upravím pár drobností v dobrém topicu:
ad Discografie: chybí ti tu 2 alba:
  • 1998 Garage Inc. (Covery)
  • 1999 S&M

Taky doporučuju českou Fan site - http://metallica.cz/

Co se získání názvu týče, tak ten nepochází od žádného člena kapely, tuším Lars ho "koupil" za pět prstů od nějakého známého (taky muzikanta) s tím, že mu vymyslel jiný, a přesvědčil ho o tom, že je pro něj lepší :D
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 41
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Metallica

Příspěvekod Shinigami » 27. červen 2008, 19:13

To Flash: O tomhle topicu jsem přemýšlel už dlouho, a trochu jsem čekal, jestli se nenajde někdo povolanější, kdo by stvořil topic hodný takového velikána jako Metallica. Nikdo to ale neudělal a mě každý poslech Metallicy nutil, abych ho vytvořil. Tak doufám, že se topic aspoň trošku povedl. BTW Diskografie doplněna ;)
Obrázek

In this world of pain I am better off dead!
Give me love or give me... death!
Draconian


Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
Shinigami
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Zlín-Malenovice
Příspěvky: 581
Registrován: 24. únor 2008, 22:24

Re: Metallica

Příspěvekod Flash » 27. červen 2008, 19:29

Shinigami: já jsem spokojen, pěkný topic ;) A podle mě je to takhle ideální, páč nejsi vyložene jedna z zainteresovaných stran :-)
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 41
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Metallica

Příspěvekod mikitka » 27. červen 2008, 23:36

Heh, zrovna dneska jsem si říkala, jaktože tu takový topic není a ejhle:) Poslední album se mi vůbec nelíbilo,doufám, že Death Magnetic se již v tomto duchu neponese, hlavně ty bicí, z těch by jeden blil, jak z plechovky...co jsem četla na netu, tak se ale prý nová fošna spíše inspiruje starší tvorbou (Masters Of Puppets) a má tam být prý i nějaká balada jako Nothing Else Matters, to jsem zvědavá, co z toho vyleze 8-)
If we live or we die, it will not be goodbye
If we stumble and fall, there's no end to it all
If we fight with our hearts, none can tear us apart
Through the wind and the rain we'll meet again
On immortal plains.
Uživatelský avatar
mikitka
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 407
Registrován: 16. květen 2008, 8:55

Re: Metallica

Příspěvekod Flash » 27. červen 2008, 23:49

Jop, pokud bude ve stylu Master Of Puppets tak to bude mazec :headbang: Ale obávám se , že překročit tento svůj vlastní stín se jim už nepodaří, bojím se pouze silných řečí a realita slabá .. no uvidíme :)
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 41
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Metallica

Příspěvekod Lord Vader » 28. červen 2008, 7:56

Tak pro mě Metallica znamená v metalu vše, ale...... do Justice bych pro ně položil život, potom bych jim život nejraději vzal. Lars a jeho hamižná povaha (kterou jakžtakž dokázal udržet v normálu Cliff) zničil vše co dělalo Metallicu Metallicou. Zase na druhou stranu je Justice pro mě jednou z nejlíp nabubnovanou deskou metalové historie, ani né tak rychlostí, ale neuvěřitelnou hravostí a láskou. Potom měli Metallicu rozpustit, nebo přejmenovat, protože co vyšlo pak už je shit :evil: . Písničky jako Nothing Else ..., ve mě naopak vzbuzují zuřivost a zlobu, zvlášť když v klipu vidím jak Larsíček hezky hajinká. Ne , ne, ne.
Jak psal Flash, měli jsme už na toto téma jednu vášnivou debatu (viz. topic Sepultura) ;)
Shi dobrá práce, topic je napsaný profesionálně, bez emocí, věcně a plný faktů. Při čtení jsem si říkal, že je nakonec dobře můj a Flashův neůspěšný pokus o napsání topicu.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1308
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: Metallica

Příspěvekod Flash » 28. červen 2008, 11:29

Lord Vader píše:Shi dobrá práce, topic je napsaný profesionálně, bez emocí, věcně a plný faktů. Při čtení jsem si říkal, že je nakonec dobře můj a Flashův neůspěšný pokus o napsání topicu.

Souhlasím :-)
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 41
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Metallica

Příspěvekod russel » 28. červen 2008, 12:36

Lord Vader píše:Potom měli Metallicu rozpustit, nebo přejmenovat, protože co vyšlo pak už je shit :evil: . Písničky jako Nothing Else ..., ve mě naopak vzbuzují zuřivost a zlobu, zvlášť když v klipu vidím jak Larsíček hezky hajinká. Ne , ne, ne.

Díky bohu, že nerozpustili. Přišli bychom o tak skvělá alba.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Metallica

Příspěvekod mikitka » 28. červen 2008, 12:51

To Russel: Tobě se líbí ty novější kousky od nich?:)
If we live or we die, it will not be goodbye
If we stumble and fall, there's no end to it all
If we fight with our hearts, none can tear us apart
Through the wind and the rain we'll meet again
On immortal plains.
Uživatelský avatar
mikitka
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 407
Registrován: 16. květen 2008, 8:55

Re: Metallica

Příspěvekod Stick » 28. červen 2008, 12:53

To mně taky, Load, Reload.. Co se mi nepozdává je St.Anger. :D
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Metallica

Příspěvekod Shinigami » 28. červen 2008, 14:43

Metallicu můžu po Black album včetně. Vrcholem její tvorby pro mě jsou Master of Puppets a právě Black. A jestli bude Death Magnetic něco mezi tím, tak to bude pro Metallicu výhra. Ale mám taky obavy z toho, aby nezůstalo jen u slov a realita byla nakonec úplně jiná, to by mě hodně zklamalo...
Obrázek

In this world of pain I am better off dead!
Give me love or give me... death!
Draconian


Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
Shinigami
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Zlín-Malenovice
Příspěvky: 581
Registrován: 24. únor 2008, 22:24

Re: Metallica

Příspěvekod russel » 28. červen 2008, 15:09

mikitka píše:To Russel: Tobě se líbí ty novější kousky od nich?:)

Jak jsem psal, poslední dobou na L/R nedám dopustit a naopak mě chvílema začínají nudit ty rané hoblovačky. Prostě v těch albech slyším, že dospěli, posunuli se dál a složili velmi zajímavý materiál, který se moc hezky poslouchá. Obligátní výtky o nějaké změně/odklonu od metalu neberu vůbec v potaz, jelikož tyhle změny u každé kapely jedině vítám. Nevidím důvod proč bych měl pořád poslouchat RTL a MOP, akorát s jiným názvem.

Osobně bych raději nové album, aby bylo situováno do období BLACK/LOAD/RE-

O St.Anger se nevyjadřuji, jelikož to k Metallice ani neřadím, patrně to album potřeba bylo, ale doufám, že tahle potřeba už u metalliky nikdy nebude :D
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Metallica

Příspěvekod mikitka » 28. červen 2008, 15:42

To Russel & Stick: Tak aspoň na St.Anger se shodnem...v Load/ReLoad, mno, co na to říci, ste divní :D ale neberu vám to hoši, poslouchejte to a hledejte v tom krásu světa:)))
If we live or we die, it will not be goodbye
If we stumble and fall, there's no end to it all
If we fight with our hearts, none can tear us apart
Through the wind and the rain we'll meet again
On immortal plains.
Uživatelský avatar
mikitka
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 407
Registrován: 16. květen 2008, 8:55

Re: Metallica

Příspěvekod Stick » 29. červen 2008, 13:27

mikitka:nerýpej, ty jsi tu ta co se okrádá o dobrou muziku 8-) :D mluví z tebe prostě závist že tam tu krásu neslyšíš :P
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Metallica

Příspěvekod Lord Vader » 29. červen 2008, 13:42

russel píše:
mikitka píše:To Russel: Tobě se líbí ty novější kousky od nich?:)

Jak jsem psal, poslední dobou na L/R nedám dopustit a naopak mě chvílema začínají nudit ty rané hoblovačky. Prostě v těch albech slyším, že dospěli, posunuli se dál a složili velmi zajímavý materiál, který se moc hezky poslouchá. Obligátní výtky o nějaké změně/odklonu od metalu neberu vůbec v potaz, jelikož tyhle změny u každé kapely jedině vítám. Nevidím důvod proč bych měl pořád poslouchat RTL a MOP, akorát s jiným názvem.

Osobně bych raději nové album, aby bylo situováno do období BLACK/LOAD/RE-

O St.Anger se nevyjadřuji, jelikož to k Metallice ani neřadím, patrně to album potřeba bylo, ale doufám, že tahle potřeba už u metalliky nikdy nebude :D


Osobně nevidím zrovna u Metalicy hudební posun z muzikálních důvodů, ale spíš z čistého prospěchářství. L/R jsem zkoušel poslouchat a né jednou, ale country moc nemusím. A St.Anger? stačí se podívat s kým jela Metallica na tour a co v té době nejvíc letělo....mě nějaké kecy o posunutí muziky zrovna u Metallicy vůbec neberou. Vsadím se, že nová deska bude šmrncnutá corem ;) . Ale nikomu neberu.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1308
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Další

Zpět na Thrash Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron