Metallica

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Metallica

Příspěvekod tersas » 2. prosinec 2022, 19:35

Tak ta nová skladba "Lux Æterna" je fakt povedená. Nápaditý riff, na Metallicu to má docela švih a Hetfield se při zpěvu celkem překonává.

Koukal jsem zase na ceny lupenů do Polska. Tak teď už běží běžný prodej vstupenek pro "masy", a cena šla dolů. Na stojáka kolem 6500,-Kč, na sezení v dolní části různě, za 7500,- nebo taky za 5000,-Kč, no jak kde. A na horu do horních sektorů, přes dva tisíce. Což to by už šlo.

Někde psali, že na novém albu pracovali v utajeném režimu během Covidu. Prý očekávali, že se to provalí, že se svět dozví tu novinu o práci na novém CD kapely. V Metallice jsou překvapeni, že se to podařilo ututlat až do dnešních dnů.

Jak píše "ov42" jet do Varšavy nebo kamkoli jinam, není jen o ceně lísku ale i o nákladech za cestu, bydlení a nějakém stravování.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Metallica

Příspěvekod matotu » 3. prosinec 2022, 23:37

Čtu spíš pozitivní hodnocení, ale mě ta skladba nějak moc nechytla. Takovej jednoduchej riff, sólo nijak zapamatovatelný...
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Metallica

Příspěvekod vosa » 4. prosinec 2022, 0:11

Metla bývala moje srdcovka, věci až po black album jsou dokonalý, ale jejich pozdější skluz do mainstreamové líbivosti už jsem nepobrala a sleduju je z povzdálí. Pořád mám pro ně slabost a pořád jsou imho schopní vytvořit dobrej song. Ale tenhle fakt ne, tohle zní jak nějaký happy metal / heavy metal, kde je ten tlak a agrese, které bývala jejich hudba plná...? James tu úplně ztratil klasické frázování, ten charakteristický sekaný vokál, je to celý jednoduchý a chytlavý. No nic, další maistreamový zásek, to se bude líbit :roll:
Uživatelský avatar
vosa
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 301
Registrován: 22. prosinec 2016, 12:58

Re: Metallica

Příspěvekod highlander » 4. prosinec 2022, 13:33

vosa píše:Metla bývala moje srdcovka, věci až po black album jsou dokonalý, ale jejich pozdější skluz do mainstreamové líbivosti už jsem nepobrala a sleduju je z povzdálí. Pořád mám pro ně slabost a pořád jsou imho schopní vytvořit dobrej song. Ale tenhle fakt ne, tohle zní jak nějaký happy metal / heavy metal, kde je ten tlak a agrese, které bývala jejich hudba plná...? James tu úplně ztratil klasické frázování, ten charakteristický sekaný vokál, je to celý jednoduchý a chytlavý. No nic, další maistreamový zásek, to se bude líbit :roll:

Souhlas. Sice je to o špetku lepší než předchozí počiny, ale přesto se nabízí otázka: Kde je ten thrash v té ryzí podobě, jako tomu bylo dříve? Dle mne TM kapely resp. styl jako takový nemá potřebu sklouzávat k nějaké líbivosti, podbízivosti a mainstreamu. Ano plnit stadiony či arény budou pořád, ale je to cesta k průměrnosti typu Megadeath či Anthrax a k pomalému zapomnění u skalních TM fans.
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 881
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Metallica

Příspěvekod tersas » 5. květen 2023, 16:58

Tak jsem uvažoval, že bych na Metallicu přeci jen vyrazil. Chtěl jsem lístky na stání na plochu. Vyšlo mi s dostupné nabídky Amsterdam a Göteborg. Dvoudenní lupen by stál okolo 4 500,- Kč, letenka na "lehko" cca.: 5 až 7 tisíc, ale na čem to celé krachlo bylo ubytování. Booking.com mi nedokázal na těch cca 5 dní najít nic normálního (zlatý Slayer ve Vídni a noc za 1200,-Kč). Ve švédsku mi tam skákalo obyč. ubytování za třeba 30 000,- a víc a Amstrdam to samé. Hlavně naprosté minimum nabídek. Asi neumím hledat. Myslel jsem, že to pojmu jako dovolenou, jako Eurovíkend. I s procházkou po městě, proto těch 5 dní 4 noci. Ale abych dal za hotel sedm litrů za noc, na to jim sere Barik. :-)
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Předchozí

Zpět na Thrash Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník