Slayer

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Slayer

Příspěvekod Radovan2009 » 19. listopad 2018, 22:39

Zdarec, naposlední chvíli : nejede někdo přes Jihlavu na Slayer do Vídně ?? A nevzal by mě ?? Děkuji Radek
Radovan2009
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1
Registrován: 19. listopad 2018, 22:34

Re: Slayer

Příspěvekod tersas » 25. listopad 2018, 14:25

Zdar. Jeste pred par hodinama jsem se probiral s opice 600 m od haly, kde Slayer predvedli svou show. Ale uz je vse cajk. Jsem ve vlaku a jedu smer Praha. Trochu jsem si tu prodlouzil pobyt. A evidentne ne sam. Vcera v hospode sedelo jeste par cechu s tričky Slayer.

Koncert se vydaril. Organizace mistnich na jednicku. Kdyz ma arena 1000 vsupu, otevrou vsechny. V cesku kdyz ma hala 100 vsupu, otvrou jich 6. Bylo narvano. Hala mohla byt tak pro deset tisic lidi. Ale prostredi prijemne. Stanku s obcerstvenim dost. A tak jedina vec co muze vadit je nase kupni sila. Pivo stalo myslim 4,8€.

S pred kapel nejlepsi jednoznacne Anthrax. Hrali s chuti. Zatimco Lamb Of God nic moc. Takove pišteni. Po tomto koncertu mi ani nevadi, ze je v ČR nejspis nikdy neuvidime. Slayer byli výborní. Show úplně paráda. Ohně hořeli až ke stropu. Doufam!!! Doufam, ze dorazi i k nam. Rad bych je videl jeste jednou. Stal jsem na stredu v zone "pod podiem" proti Tomovi asi tak v 5 rade. Za mnou se tocil kotel a ja putoval sem a tam. Atmosfera uplne paradni. Je obrovska škoda, ze kapela v takove forme, konci tak "mlada".
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Slayer

Příspěvekod ov42 » 26. listopad 2018, 11:24

Přesně, když si vzpomenu na organizaci koncertu Kreator před skoro dvěma lety (tan čas kurwa letí), úplně stejnej pocit. Asi bychom se měli panu Daronovi složit na poznávací zájezd, nemá to do Vídně z toho svýho Zlejna daleko.
To sis někde ustlal u haly nebo jen prohýřil all night long ve švizdobaru s následným okýnkem? Objednaný hotel zůstal nevyužit? Stane se i v lepších rodinách. :bigdrink: :skull: :blee:
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Slayer

Příspěvekod tersas » 28. listopad 2018, 20:36

ov42 píše:To sis někde ustlal u haly nebo jen prohýřil all night long ve švizdobaru s následným okýnkem? Objednaný hotel zůstal nevyužit? Stane se i v lepších rodinách.


Ne ne. Já měl hotel právě těch asi 600 m od haly. Druhej den jsem stihl po ránu procházku centrem, pak Alebrtina galery a velkou přehlídku obrazů malíře Claude Moneta (nejen jeho). Přesun na zámek Schönbrunn a také zámecký park. Tam to začalo, svařák, pak 2x punč, pivo .... přesun do centra, procházka kolem katedrály na Stephansplatz v samém centru Vídně. Pivo v irské hospodě, pak večer plechovky na pokoji a ještě jsem vyrazil naproti hotelu do hospody asi na 4 kousky. Ani se neptejte (3 denní výlet do Vídně) na kolik mě ta sranda vyšla peněz. Ještě teď mi je s toho špatně.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Slayer

Příspěvekod ov42 » 28. listopad 2018, 21:19

Nebyla ta Irsaká hospoda U 7 čůráků na Marc-Aurel-Straße? Tal jsme si jí pěkně vytli po Viktorce i po Kreator. Guiness za 2,80 Euro, to byl masakr.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Slayer

Příspěvekod tersas » 28. listopad 2018, 22:53

To ne. Ale škoda, že jsem o tomto tvém tipu nevěděl. Býval bych se zašel podívat. Nejlevněji jsem měl pivo za 3,8 euro.

Co se týče koncertu Slayer v ČR. Vypadá to, že už zbývá šance buď Brutal nebo někde v Praze sólo koncert. MOR po dnešním ohlášení většiny kapel, asi padnul. Je to škoda. Show mají parádní. Jedou poslední turné, kurwa, proč dlabou na Česko?!
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Slayer

Příspěvekod ov42 » 3. prosinec 2018, 13:16

Až do comebackového turné za pár let poslední koncert Slayer v Čechách se uskuteční 25.6 2019 v Tipsport Aréně, čili Pražské sportovní hale. Lístky v prodeji od zítřka pro registrované členy Live Nation, ostatní si mohou koupit k Mikuláši o den později. Sice moc nemám rád tyhle s humbukem ohlášený konce, které z 99% jsou nekoncem, ale touha vidět a slyšet zase naživo Slayer tady je.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Slayer

Příspěvekod tersas » 3. prosinec 2018, 20:52

Aspoň že tak! Tak lísky určitě budu chtít.

Namlsán Vídní jsem projížděl jejich letní evropské turné a hledal další vhodné město. Že bych jako Slayer dal 2x. No, nic jsem nenašel. (možná Polsko, Maďarsko ale spojení - cesta na houby). Mám červen nabouraný koncertem Kiss 19.6. a pár dní na to bude pražský koncert Slayer v Tipsport aréně. Obojí v Praze, jednou ve středu po druhé v úterý, což jsou termíny úplně na hovno. Kvůli dovolené v práci. Ale aspoň, že u nás Slayer vůbec bude hrát. Jsem rád.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Slayer

Příspěvekod Kain » 4. prosinec 2018, 12:10

Taky se do Prahy chystám. Jen jsem zvědavý, kdo přijede s nimi, protože Slayer budou zrovna na festivalovém turné v Evropě a nevypadá to, že by sebou vozili nějaké předkapely. Sestava z Vídně se určitě opakovat nebude, Lamb of God v Česku hrát nechtějí.
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Slayer

Příspěvekod tersas » 4. prosinec 2018, 18:11

Tak ne některých velkých festivalech ta sestava s Vídně je. Třeba zde:https://www.graspop.be/nl/line-up/poster/ Ono od začátku je to Slayer Anthrax a Lamb a čtvrtý do party se měnil. Jednou to byl Behemoth, Testament, pak myslím že Napalm Death a teď Obituary. A většina těchto kapel vystupuje na stejných místech jako Slayer. Nebo taky třeba zde: https://www.hellfest.fr/line-up/
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Slayer

Příspěvekod tersas » 26. červen 2019, 18:40

Mě se včerejší koncert v Praze líbil. No, líbil se mi pobyt ve čtvrté řadě pod pódiem téměř na dosah od Toma. Most pitch za mnou, lítání ze strany na stranu, paření, atmosféra. Pro mě prostě Bomba ! Na konci show jsem se snažil chytit trsátko, ale konkurence na trsátko byla veliká. :-) Ano, bylo tam jako v prádelně, ale jsem rád, že jsem si Slayer takhle užil. Když budu chtít křišťálově čistý zvuk, pustím si doma CD nebo se podívám na live DVD. Protože v Tipsport aréně to asi žádná sláva nebývá.

Když se oprostím od nadšení, že jsem mohl vidět svoji nejoblíbenější kapelu na živo. Zbytek zůstanou jen negativa. Pořadatelsky nezvládnutý. Je vidět, že česká pobočka Live Nation nezvládá ukočírovat dvě velké akce najednou (v O2 aréně byl ještě Phil Collins). Lidi co šli ke konci Anthrax do fronty na pivo, tak tam stojí ještě teď. Fakt hrozný. Podle mě ale fronta platila i pro ty co chtěli jenom limo. A protože v té prádelně řízlé saunou se pít muselo, strávil jsem polovinu jinak výborných Anthrax ve frontě. Ještě, že budou na Brutalu. Tam jim dám víc, tady padli za oběť tupejch pořadatelů.

Že bylo v hale jako v sauně, za to pořadatel nemohl. Víme jaká extrémní vedra teď panují. Ale prodavačů pití a buřtů mohlo být 3x víc. Kurwa za ty prachy co chtěli za (0,4 l ) v reálu třetinku piva se jim ty brigádníci musí přece zaplatit. Bylo vidět, že nebylo vyprodáno. Některá místa k sezení zůstala prázdná. A vůbec, sektory těsně na pravo a na levo hned od pódia, byly prázdné (neprodávali se lupeny) Takže na sezení k dispozici tak půlka haly + vše na stání. Jestli tam bylo 8000 lidí tak je to hodně.

Recenze s internetu:
Naposledy upravil tersas dne 26. červen 2019, 21:53, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Slayer

Příspěvekod Rodaxx » 26. červen 2019, 19:55

Jo, bylo to včera víc než skvělé! Myslím tedy výkony umělců. To ostatní jsou věci, které jsou v rukou lidí z agentury a managmentu. Asi by většinu problémů vyřešilo např. přesunutí do Fora Karlín. Pokud by se nechala plocha plus oba balkony, nacpala by se tam asi kapacita Tipsport Areny úplně v pohodě. Bylo by na oko plno, lepší klima a stíhající výčepy. Takhle jsme dopadli, jak jsme dopadli.. :-(
Ale to nejdůležitější byla hudba a tady snad nebyla jediná chybička.Anthrax to rozbalili v plné parádě a pan Belladona potvrdil, že snad užívá elixír mládí. Mě potěšily skladby z Among The Living, které tvořily páteř setlistu( celkem čtyři). Konečně taky odbubnoval po všech těch záskocích na našem území koncík Charlie a byl to výkon hodný velkého mistra.Těším se, že za pár týdnů si dám repete v pevnosti :tlesk:
Hlavní hvězda večera to rozjela krapet volněji, ale vystoupení nabíralo neuvěřitelné grády. Projela se většina alb a posledních šest, sedm skladeb to byla fantazie. Tomovi prospělo, že shodil dědečkovský plnovous, nechal si jen šmrncovní bradku, omládl o několik let a hlasově byl naprosto skvělý. Za Charliem se nenechal zahanbit ani Paul Bostaph a tak jsme měli možnost vidět v jeden večer hned dva z několika nejlepších bubeníků planety.Samotné loučení bylo jedno z nejemotivnějších, jaké vůbec mohlo být. Když se aplaudovalo Tomovi, tak jsem skoro neviděl a oči mě pálily určitě nejen od potu..Pokud tohle fakt bylo poslední turné, tak nezbývá, než pánům ze Slayer vyseknout hodně hlubokou poklonu!
Rodaxx
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 103
Registrován: 21. prosinec 2016, 20:22

Re: Slayer

Příspěvekod ov42 » 26. červen 2019, 21:25

Hudba- naprosto perfektní. Hodina a půl nekompromisní řežby a zvuk mi přišel celkem v pohodě, efekty pěkný, v tomhle klima si v hale ještě rozdělat takový ohníčky, no já bych na pódiu asi zdechnul. Oni hráli jak o život. Jen z tý Tomovy rozlučky mám dost rozporuplnej pocit. Vždyť pokud chce někdo to zabalit, tak je to Tom. Kerry nechce končit ani náhodou.
Pořádání akce - totální průser. Čekal jsem ve frontě na pivo asi půl hodiny a když se za pět minut blížili Anthrax, odcházím do ochozů. Okamžitě po konci Anthrax na pivo a fronta je už asi 30 metrů. Když za 20 minut přestavby nepostoupím ani o třetinu, vzdávám to a jdu se napít vody na hajzlech. Na chodbách ukrutně lidí hulilo, ačkoli je to na všech kulturních akcí v sále již 2 roky zakázaný. Narozdíl od O2 tady na to celá ochranka srala. Do Karlína by se ta masa nevešla ani náhodou. Ono tam 7-8 litrů být mohlo, do haly se vejde asi 12-13 tisíc lidí.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Slayer

Příspěvekod fox-x » 26. červen 2019, 21:33

Naprostý souhlas s vámi. Jen bych ještě zmínil bídné ozvučení na ANTHRAX. V Josefově si to vynahradím.
fox-x
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 67
Registrován: 19. leden 2013, 16:51

Re: Slayer

Příspěvekod tersas » 26. červen 2019, 22:06

ove: Skončit chce opravdu jenom Tom, to je pravda. Ale po tom co Dave Lombardo už "je, není, je, a zase není" členem kapely a co Jeff Hanneman umřel, tak v posledních letech ze Slayer zůstali pouze dva zakládající členové.
Kdyby Slayer zůstal a místo Toma nastoupil někdo nový. Byl by to ještě Slayer ??? V osobě Toma je basák a zpěvák a charizma celé kapely. Ani SOAD si nedovolí vyměnit Serje. A že by bez něj chrlili jednu desku za druhou o tom nepochybuj.
Možná. Možná kdyby dneska v kapele stále hrál Lombardo a Hanneman, možná by to Slayer ustál. A za Toma Araye našel náhradu. Ale takhle dělají to nejlepší co můžou. Balej to. Finýto! Ende. Furt lepší než aby tady jezdil Slayer revival s Kerrym na pódiu.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Slayer

Příspěvekod Kain » 27. červen 2019, 9:11

on to asi myslel tak, že Araya se srdceryvně loučí, ačkoliv by ještě mohl hrát, ne že by snad chtěl Slayer bez něj, to je samozřejmě nesmysl. Ale já to Tomovi věřil, prostě už to asi dlouhodobě nedává a chce být doma s rodinou. Po těch letech chápu, že už toho má plné brýle a chce si prostě orazit, být s děckama a ne furt trajdat po světě. Ale třeba za pár let se mu po pódiu a muzice zasteskne, navíc každý dolar se bude hodit, aby se rodinka ještě víc zabezpečila :-) takže osobně bych nevylučoval, že se třeba v roce 2025 dočkáme velkolepého comebacku (ideálně s Lombardem). Nezlobil bych se a navíc po tak dlouhé pauze by byl zájem o Slayer ještě větší než dnes.

Hudebně to byl naprostý orgasmus, Anthrax byli skvělí, Slayer DO-KO-NA-LÍ. Když se Tom loučil, tak jsem brečel dojetím, asi opravdu stárnu :-) stáli jsme pár metrů od Garyho a ačkoliv Jeff byl vážně jen jeden, tak Gary je démon. Sóla měl chirurgicky přesná a bylo vidět, jak moc si koncert užívá. Přitom to bylo v takové výhni a ještě pár metrů od šlehajících ohňů, já bych na jeho místě asi umřel.

Organizátory pověsit za koule do průvanu!!!
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Slayer

Příspěvekod ov42 » 27. červen 2019, 9:29

Hlavně jsem to myslel tak, že chce přestat, ale zároveň dělá jak mu to bude chybět, takový rozpor. Co se týče Slayer bez Arayi, no po 35 letech by nový frontman u Slayer působil dost divně. Na druhý straně, pokud by Kerry do toho šel, pořád by to byl víc Slayer, než je to, co hraje teď na pódiu, Judas Priest. Ale zase mi taky představa Slayer bez Toma moc neláká. Když jsem si od jedný holčiny před halou fotil setlist, řekl jsme jí něco v tom smyslu, že to je super úlovek, který se mě nepodařil, ale že ho získám až za 3 roky vyjedou na comebackové turné, čemuž se docela s pochopením zasmála. Věřím, že si to Tomáš ještě rozmyslí. Co se týče rodiny, nemohu se ubránit pocitu, že takový hudebník beztak má možnost strávit s rodinou celkově víc času, než ten, co děti od pondělí do pátku každý den odvede do školy a z práce přijde v době, kdy už se chytají do hajan.
Anthrax hráli fajn, dokonce i Charlie zvednul prdel z JůEsEj, jen jako by pro ně neexistovalo poslední album (jediné nahrané v současné sestavě). Radši dali 2 covery, než něco novýho, a jen samý osmdesátky, to mi trochu vadilo.

Co se týče SOAD, tam bych naprosto neváhal vykopnout Serje a najít si nového, SOAD mají asi 5 alb, nemají takovou historii s jedním frontmanem jako Slayer. Aktivista Serj je dnes obrovská koule na nohou kapely.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Slayer

Příspěvekod tersas » 1. červenec 2019, 21:36

Říká se, že SLAYER brzo oznámí poslední americkou (a úplně poslední) tour. Prý se bude konat na podzim. Údajně PRIMUS a MINISTRY budou za předkapely (Primus tedy neznám).

Tom Araya mluvil o svém odchodu do důchodu už v roce 2016. Pamatuji si jak říkal, že po 35 letech je čas jít do důchodu. Taky povídal něco jako, že je vděčný, že mohl nějakých 35 let být členem Slayer. A že to byla opravdu dlouhá doba. A jak šel čas, založil rodinu a bylo pak těžké létat po světě. Nemohl být se svou rodinou, děti vyrůstali a on nemohl být doma. Tom říkal tehdy, že je stále těžší a těžší po 35 letech znovu a zase vyjet ven na další turné po světě a opustit rodinu.

Tom Araya také řekl, jaký je další důvod proč ho turné a show se Slayer nebaví jako dřív. Operace krku mu už neumožní si tolik užívat muziky a mlátit hlavou sem a tam. Vždycky se mu prý líbilo být jedním s těch "zasr*** pařičů", co na pódiu mlátili hlavou sem a tam. A teď už jenom hraje hudbu. Sice skvělou, ale už to není ono.

Více na: http://www.blabbermouth.net/news/slayer-prepares-to-announce-last-ever-u-s-leg-of-final-tour/
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Slayer

Příspěvekod tersas » 29. listopad 2019, 19:52

Tak dnes večer a zítra večer v Los Angeles. Poslední dva koncerty Slayer ! A konec, už nikdy víc.
Je to škoda. Moje asi nejoblíbenější kapela.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Slayer

Příspěvekod Pest » 30. listopad 2019, 12:49

Marná sláva, Araya není Iggy, aby to hobloval do sedmdesáti. :lol:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

PředchozíDalší

Zpět na Thrash Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron