Havok

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Havok

Příspěvekod Horways » 2. červen 2011, 15:56

Obrázek

Země: USA Obrázek
Rok založení: 2004
Styl: Thrash metal
Texty: Destrukce, zabíjení, vzpoura, podvádění, lhaní



Havok je americká tzv. old-school thrash metalová kapela z Denveru, Colorada. Počátky kapely se datují do února 2004. Skupina prošla mnoha personálními změnami, jediným stálým členem je zpěvák/kytarista David Sanchez.




ObrázekČlenové
  • Jesse De Los Santos - baskytara, doprovodný zpěv
  • Pete Webber - bicí, perkuse
  • Reece Scruggs - kytara, doprovodný zpěv
  • David Sanchez - zpěv, rytmická kytara


Ex-členové
  • Justin Cantrell - baskytara, zpěv
  • Tyler Cantrell - baskytara
  • Marcus Corich - baskytara
  • Scott Fuller - bicí, perkuse
  • Ryan Bloom - bicí, perkuse
  • Richie Tice - bicí, perkuse
  • Haakon Sjoegren - bicí, perkuse
  • Shawn Chavez - kytara


Odkazy

Diskografie
  • Thrash Can (Demo, 2005)
  • Murder by Metal (Single, 2006)
  • Pwn 'em all (EP, 2007)
  • Burn (Full-length, 2009)
  • Fatal Intervention (Single, 2010)
  • Time Is Up (Full-length, 2011)
  • Point of No Return (EP, 2012)
  • Give Me Liberty... Or Give Me Death (Single, 2013)
  • Unnatural Selection (2013)




Hudební ukázky

Covering Fire

Prepare for Attack





Obrázek


aktualizace danny1691
Naposledy upravil danny1691 dne 3. únor 2014, 19:33, celkově upraveno 3
Důvod: nefunkční obrázek
Horways
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 123
Registrován: 5. prosinec 2010, 19:16

Havok živě v Praze 14. prosince 2011

Příspěvekod Eventim CZ » 21. říjen 2011, 17:43

Společně s ERADICATION (UK) a V.A.R..
Vstupenky na Eventim CZ: http://www.eventim.cz/tickets.html?fun=erdetail&affiliate=ECZ&doc=erdetaila&erid=677828
Eventim CZ
Novicius
Novicius
 
Příspěvky: 1
Registrován: 21. říjen 2011, 17:34

Havok - From The Cradle To The Grave

Příspěvekod Metallum [Bot] » 31. březen 2013, 13:33

Havok - From The Cradle To The Grave
Nový článek na portálu:
http://www.metallum.cz/?p=6690
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Havok

Příspěvekod Hunter » 20. srpen 2013, 6:52

Tahle kapela se poslouchá úplně sama je v tom spousta energie....Podle mě asi to nejlepší co z tej novej vlny je. :)
Curse you all men
That resent my empire
Cause I have risen again
At war this time
The truth I speak
Is your decease
My word is your defeat
Uživatelský avatar
Hunter
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 190
Registrován: 3. květen 2010, 18:49

Re: Havok

Příspěvekod Kain » 13. prosinec 2013, 15:18

dovolím si krátce shrnout včerejší koncert Havok, Angelus Apatrida a Savage Messiah. Konal se v Borkovanech, cca 30 km od Brna v novém klubu RePUBlica San Bonigo. Bavil jsem se s lidmi kolem pořadatele a dá se čekat, že tady bude metalových akcí přibývat. Trochu litovali, že souběžně hráli Therion v Brně, ale co jsem slyšel, tak návštěva na Therion nebyla nijak oslnivá. Na Havok a spol. dorazilo kolem stovky lidí, což bylo tak akorát. Klub je malý, ale líbil se mi, na podobné akce zcela ideální. Jen škoda, že neměli pivo, ale Starobrno. Lupl jsem šest, sedm kousků a moc dobře mi z toho dnes není, což se u jiných značek většinou nestává.

Savage Messiah jsem před koncertem neznal, ale hned při prvním songu jsem věděl, že to bude stát za to. Mladí kluci z Londýna hráli perfektní thrash lehce říznutý deathem, jejich půlhodinka utekla jako voda. Následující Angelus Apatrida ze začátku lehce zápolili se zvukem, pak si to naštěstí sedlo. Mám raději jejich ranou tvorbu, takže mě věci z poslední desky až tak neoslovily. Zbylé dvě skupiny mě vyloženě nadchly, AA byli "jen" výborní. Když poté nastoupili na scénu Havok, bylo poznat, kdo je na tomto turné headlinerem. Takový thrashový nátěr jsem už hodně dlouho neslyšel. Kousek před námi se moshovalo o život, zbytek sálu třepal palicí, lidi úplně šíleli. Takový zážitek nikde na festivalu nezažijete, přesně proto chodím do klubů na samostatné koncerty. A tady navíc přijeli opravdu skalní fandové, kteří věděli, o co jde. Havok mě z desek hrozně baví a i naživo se ukázalo, jakou sílu mají písničky hlavně z Time Is Up a Unnatural Selection.

Asi to bylo i domácím prostředím v malém prostoru, kde to měli muzikanti od fanoušků jen pár decimetrů, ale celý večer jsem si připadal jako bych se ve stroji času vrátil někdy do roku 1986 do nějakého klubu v Bay Area v San Francisku. 3x naservírovaný, poctivý a suverénně zahraný kvapíkový thrash od kapel, které nepatří mezi velkou ani malou čtyřku a v Česku je zná jen málokdo, mě potěšil jako už dlouho nic. Čert vem, že se snad v každé druhé skladbě citovalo z klasiků, nejen v thrashi už toho moc nového nevymyslíte.

Společně s Death To All klubový koncert roku 2013.
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Havok

Příspěvekod Hooya » 13. prosinec 2013, 16:45

Já do sebe se snažil nalít poslední desku Havok a zatím nějak nic ve mne neutkvělo. Podobný problém mám i s Warbringer a de facto se všemi dalšími mladými thrashovkami. :( Možná právě živé vystoupení by to spravilo - pamatuji, že jsem si dosti vyčítal, že jsem promarnil Warbringer na loňském Brutálku, protože ty tóny, co proudily až do mého stanu, měly pořádně koule.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Havok

Příspěvekod Kain » 13. prosinec 2013, 21:21

je fakt, že mně všecky ty mladé nové thrashovky taky nejedou, furt je to ve své podstatě revival toho, co už tady zaznělo v 80. letech, jen se někdo víc inspiruje tvorbou Kreator a někdo zase Slayer. Ale třeba Havok a Warbringer se na posledních deskách vydávají konečně do trochu jiných a osobitějších vod. A naživo mají tyhle formace pokaždé koule ;) zatím na BA není z thrashe prakticky nic, namátkou takový Death Angel, Exodus, Generation Kill nebo Protector bych vřele doporučil.
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42


Zpět na Thrash Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron