Sepultura

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Sepultura

Příspěvekod Mess » 26. říjen 2013, 19:53

Času na premyslenie až až :lol:

Inak nebývaš náhodou na Gčku však ? :lol: :lol:
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Sepultura

Příspěvekod Meresz » 26. říjen 2013, 23:26

Nie, až na Hlinách :)
Uživatelský avatar
Meresz
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Košice
Příspěvky: 43
Registrován: 8. leden 2011, 22:50

Re: Sepultura

Příspěvekod Kain » 17. únor 2014, 10:57

nebyli jste někdo včera ve Zlíně? Já si maximálně užil celý večer. Mortillery jsem obětoval na úkor posezení u piva, zato Flotsam and Jetsam vynechat nešlo. Perfektní zážitek, Eric A. K. pěl jako o život a z kapely byla cítit až hmatatelná radost z hraní. Legion of the Damned jsem shlédl cca 3 songy, pak jsem je monitoroval jen z baru, kde jsem se zasekl při debatě o šancích českého nároďáku na OH a hokejistů Zlína v play-off :) A Sepultura? VY-NI-KA-JÍ-CÍ! Nářez jako kráva, zamlouval se mi důraz kladený na novější tvorbu a vyloženě nadšený jsem byl ze songu The Hunt, což je cover mých oblíbenců New Model Army. Andreas tuším říkal, že ji hrají naživo snad poprvé. Ale stejně, když na závěr zazněly nesmrtelné fláky Inner Self, Territory, Refuse/Resist, Arise, Ratamahatta, Roots Bloody Roots, šel do kolen celý klub a atmosféra byla nepopsatelná. Btw, Derrick je ohromný sympaťák, furt se usmíval, děkoval a klaněl se, nechyběl ani pozdrav v češtině.

Oproti minulému týdnu a vystoupení UDO a Iced Earth/Warbringer byl uvnitř daleko lepší vzduch a dalo se to v pohodě zvládnout i navzdory faktu, že bylo vyprodáno.

Na Metalfestu se můžete těšit na dva velmi dobré koncerty :palec:
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Sepultura

Příspěvekod ov42 » 17. únor 2014, 11:51

Chtěl jsem původně jet, ale nekompletní sestava Primal Fear a účast Sepultury na MF spolu s tou nekřesťanskou dálkou rozhodly, že jsem se nezúčastnil. Jsem rád, že koncerty se vydařily a věřím, že obě kapely do léta formu neztratí.
U Derricka není znalost češtiny žádním překvapením, když žije v Praze a píchá Češku :sex: :skull:
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Sepultura

Příspěvekod dronda » 17. únor 2014, 11:54

S účastí na MF stále váhám, ale právě Sepultura je jednou z kapel na které bych rád kouknul, i když ze studiové tvorby jsem slyšel snad jen A-Lex.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Sepultura - Da Lama ao Caos

Příspěvekod Metallum [Bot] » 18. květen 2014, 19:09

Obrázek
Sepultura - Da Lama ao Caos
Brazilská Sepultura natočila nový videoklip. Jedná se o cover verzi skladby "Da Lama ao Caos" od Chico Science & Nação Zumbi. Klip zrežíroval Rafael Kent. Nahrávka pochází z posledního počinu kapely – alba The Mediator Between The Head And Hands Must Be The Heart. Video můžete zhlédnout níže.
http://www.youtube.com/watch?v=j44wrohm3ac#t=137... Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Sepultura

Příspěvekod dronda » 17. prosinec 2016, 23:10

Další deska vyjde 13. ledna.

Singl I Am The Enemy
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Sepultura

Příspěvekod mirekv » 18. prosinec 2016, 11:35

dronda píše:S účastí na MF stále váhám, ale právě Sepultura je jednou z kapel na které bych rád kouknul, i když ze studiové tvorby jsem slyšel snad jen A-Lex.

Tak to já znám Sepulturu on-line od jejich začátků, doporučuji si udělat večer (spíš den) s jejich studiovkama a šlape jim to do teď i bez Maxe. Ten docela upadl.
mirekv
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 108
Registrován: 15. prosinec 2016, 13:54

Re: Sepultura

Příspěvekod FieldyCavalera » 2. leden 2017, 15:51

mirekv píše:
dronda píše:S účastí na MF stále váhám, ale právě Sepultura je jednou z kapel na které bych rád kouknul, i když ze studiové tvorby jsem slyšel snad jen A-Lex.

Tak to já znám Sepulturu on-line od jejich začátků, doporučuji si udělat večer (spíš den) s jejich studiovkama a šlape jim to do teď i bez Maxe. Ten docela upadl.


JJ Maxovi to jelo do Dark Ages...pak svetla vyjimka Enslaved....posledni fosna se synatorem , tu jsem projel rychle a pro mne nuda. Ale treba neni vsem dnum konec.
FieldyCavalera
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 2
Registrován: 2. leden 2017, 15:30

Re: Sepultura

Příspěvekod Jim » 26. leden 2018, 17:35

Zlínský koncert 24.02.2018 se stěhuje z klubu MoR cefe do Euronics haly.
Uživatelský avatar
Jim
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Slezko
Příspěvky: 214
Registrován: 15. prosinec 2016, 15:36

Re: Sepultura

Příspěvekod Kain » 26. leden 2018, 17:50

paráda, to mi spravilo náladu. Zítřejších Kreator v caféčku se poněkud obávám, takže aspoň Sepultura za měsíc bude v lepším prostředí :palec:
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Sepultura

Příspěvekod Jim » 26. leden 2018, 18:01

Jj,včera jsem se díval kolik zbývá volných lístku do caféčka a bylo tam 14 kusů , takže v Euronicsu už to bude v klidu.
No,možná to Daron přesunul i proto,že zítra počítá s možnou demolicí klubu během produkce Kreator,takže klub už na Sepču nebude použitelný :mrgreen:
Uživatelský avatar
Jim
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Slezko
Příspěvky: 214
Registrován: 15. prosinec 2016, 15:36

Re: Sepultura

Příspěvekod ov42 » 27. leden 2018, 9:21

Já z toho naopak nadšení nesdílíím, těšil jsem se na klubovou akci s kapelou jako na dlani a intenzivní zážitek. Hala bude poloplná, nevěřím, že se zaplní pod střechu nebo alespoň jako na Accept. V klubu je navíc Plzneň a z haly nás ochranka hned vypakuje do nevlídné a mrtvé zlínské noci.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Sepultura

Příspěvekod tersas » 8. listopad 2019, 20:02



Nová věc od Sepultury. Živě ji zahráli už asi před měsícem na festivalu, ale teď je vydaná ofiko. Docela pěkná thrash vypalovačka. Celé album Quadra vyjde někdy v únoru 2020. Počítám, že se tu ukážou v rámci turné. Čekám, že asi spíš na festu než sólo koncertem.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Sepultura

Příspěvekod whack » 2. říjen 2020, 17:43

Nový song, ktorý je reakciou na Bolsonarovu psychopatickú protiekologickú diskreditačnú politiku, ktorá umožňuje ešte viac ničiť pralesy a životné prostredie a ešte viac terorizovať ekoaktivistov a domorodcov:
„Naše ruky boli zviazané, predali sme vlastné duše, niet kam sa pred tým ukryť! Prečo sme si zavreli oči? Druhá šanca už nebude! Sebadeštrukcia! Šírením pravdy zostaneme nažive! (...) Tak obráťme ten chod! Zachráňme budúcnosť! Nikdy to nevzdáme! Bojujme až do konca!“
Sepultura sa odjakživa zaoberá celkom dobrými sociálnymi a environmentálnymi témami, už od počiatkov. Súčasný vokalista Derrick Green je navyše dlhoročným vegánskym aktivistom. :rocken:

Uživatelský avatar
whack
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 38
Příspěvky: 77
Registrován: 18. listopad 2018, 9:13
Aktivní v kapelách: Posledná minúta, Kolaps systému

Re: Sepultura

Příspěvekod tersas » 8. prosinec 2023, 19:49

No nazdar. To snad nemyslí vážně. Taková kapela! :cry: :cry: :cry:

SEPULTURA oznamuje Farewell Tour

SEPULTURA oznamuje rozlučkové turné k 40. výročí kapely. Brazilští/američtí metalisté SEPULTURA příští rok oslaví své 40. výročí tím, že se vydají na „rozlučkové turné“, které pokryje celý svět.

Skrytý obsah
SEPULTURA oznamuje Farewell Tour ke 40. výročí Mark Bandu
8. prosince 2023
Brazilští/američtí metalisté SEPULTURA příští rok oslaví své 40. výročí tím, že vyrazí na „rozlučkové turné“, které pokryje celý svět.

Počínaje březnem 2024 stráví SEPULTURA 18 měsíců oslavami minulosti a současnosti kapely naposledy.

Poslední turné skupiny SEPULTURA nazvané „Celebrating Life Through Death“, které se připravuje dva roky, slibuje zvláštní okamžik v bohaté a vítězné historii kapely. Trek začne s daty v Brazílii a bude zahrnovat show v Latinské Americe a Spojených státech s příslibem dalších dat, která budou brzy odhalena.

SEPULTURA říká: "Po čtyřech desetiletích plných vzestupů a pádů, kdy jsme navštívili 80 zemí a nespočet různých kultur, jsme měli šanci stát se brazilským poslem do světa a šířit naše barvy a rytmy po celém světě. S naším posledním studiovým albem 'Quadra ', vrchol naší kariéry, jsme přidali nezapomenutelnou kapitolu následovanou zážitkem 'SepulQuarta', který nám pomohl společně překonat těžké časy pandemie. Spojíme své síly k jednomu poslednímu silnému rozloučení. A vy všichni můžete být toho součástí.

„Během tohoto turné ke 40. výročí nahrajeme 40 živých skladeb ve 40 různých městech a vydáme masivní kompilaci našich nejlepších a nejvíce energických momentů na pódiu.

"Jsme šťastní a velmi vděční za vše, čeho jsme byli svědky během posledních čtyř desetiletí. Vydali jsme skvělá alba a odehráli nezapomenutelné koncerty, pěstovali přátelství, setkali se s našimi idoly, přispěli k umístění brazilského metalu na světovou mapu, a proto cítíme, že jsme může opustit hudební scénu s pocitem splněné povinnosti.

"Vždy jsme měli ty nejlepší fanoušky na světě, kteří nás podporovali chválou a kritikou, kteří byli nároční a inteligentní, kteří rostli společně s kapelou a byli vždy loajální. Bez vás by nic z toho nebylo možné." Toto album a toto turné jsou pro vás. Vážení SepulNation – milujeme vás a vždy budeme!

"Eutanazie, právo na důstojnou smrt. Právo rozhodnout se žít svobodně a vybrat si, kdy zemřete!"

Video z tiskové konference SEPULTURY oznamující rozlučkové turné si můžete prohlédnout níže.

Termíny "Celebrating Life Through Death - European Farewell Tour 2024":

30. října - Paříž, FR - Zenith Paris - La Villette
31. října - Offenbach am Main, DE - Stadthalle
1. listopadu - Hamburk, DE - Edel Optics Arena
2. listopadu - Kolín nad Rýnem, DE - Palladium
3. listopadu - Den Bosch, NL - The Rock Circus
5. listopadu - Brusel, BE - Ancienne Belgique
6. listopadu - Esch-sur-Alzette, LU - Rockhal
8. listopadu - Manchester, Spojené království - Manchester Academy
9. listopadu - Dublin, IE - Divadlo Olympia
10. listopadu – Belfast, Spojené království – budova telegrafu
11. listopadu - Glasgow, Spojené království - Barrowland Ballroom
12. listopadu – Londýn, Spojené království – Hammersmith Apollo
14. listopadu - Curych, CH - The Hall
15. listopadu - Ludwigsburg, DE - MHP Arena
16. listopadu - Mnichov, DE - Zenith
17. listopadu - Budapešť, HU - Barba Negra
19. listopadu - Lipsko, DE - Haus Auensee
20. listopadu - Vídeň, AT - Gasometer
21. listopadu - Katovice, PL - Spodek
22. listopadu - Berlín, DE - Columbiahalle
23. listopadu - Praha, CZ - O2 Universum



https://blabbermouth.net/news/sepultura-announces-farewell-tour-to-mark-bands-40th-anniversary
https://www.mastersofrock.cz/cs/aktuality/1003410
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Sepultura

Příspěvekod ov42 » 9. prosinec 2023, 11:52

By mi zajímalo, co asi plánijí dělat? Chodit v Sao Paulu na 3 směny do fabriky? Myslím, že to dopadne jako u Judas Priest s jejich Epitaph turné.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Sepultura

Příspěvekod tersas » 9. prosinec 2023, 19:40

Tak v žánru "thrash metal" je Sepultura ikonou. Jestli byl Slayer král žánru a Kreator korunní princ, pak Sepultura patřila do té pětice nej thrash kapel světa. Viz.: první 3-4 alba. Samozřejmě, tak jako "původně hrající thrash" Metallica, časem změnila styl na jakýsi směs heavy či čeho, tak i Sepultura odchodem Cavalerovců trochu upozadila thrash a nahradila ho směsici příbuzných stylů.

Stále je to pro mně ikona žánru. Je pro mě smutné, že končí tak brzo, kytaristovi je 55 let, basák je o rok mladší, bican je dokonce třicátník. Je to škoda, tuhle kapelu jsem měl vždycky rád. Myslím si, že svoji roli v tom hraje i úmrtí manželky kytaristy Andrease Kissera. Je to tak rok a půl stará věc. Chlapi se chtějí asi víc věnovat rodině, ono cestovat 40 let po světě není žádný med.

Koukal jsem na turné po Evropě a uvažuji, že to udělám stejně jako v případě rozlučkového tour Slayer. Navštívím asi Vídeň a Prahu a dám si tak Sepulturu naposled hned 2x.

to "ov42"
Skrytý obsah
A "ov42". Do fabriky na 3 směny asi nepůjdou. Sepultura nikdy nebyla kapela co hrála za párek v rohlíku, prachy nějaké určitě vydělali. Navíc jim půjdou tantiény ze všeho co kdy vydali. Derrick Green je Američan, narodil se v Ohio. Nechci ti do toho kecat, ale za americký plat klidně na tři směny do fabriky chodit budu. Bubeník je extra třída, je mladý, v pohodě se chytí v jiné kapele. Nemyslím si, že se Sepultura vrátí na pódia. Tak jako se v osmdesátých letech rodila spousta metalových kapel, a bylo co poslouchat, na co se dívat, čeká nás v následující dekádě, jedno farewell tour za druhým. Děsím se toho, že až skončí Bruce Dickinsona sólo tour, může i Iron Maiden ohlásit farewell tour, a to bude teprve průser :headbang:
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Sepultura

Příspěvekod ov42 » 11. prosinec 2023, 15:26

Je otázkou, zda by si tak nadšeně za americký plat chodil do té fabriky s americkými náklady na živobytí vč.. zdravotnictví atd. Ale jasně, Derrick do fabriky v Sao Paulu muset nebude, možná v Ohiu. Mladý Elloy nejspíš se uživí nějak bubnováním i do budoucna. Ale fakt si nemyslím, že Andreas a Paolo (teda o rok starší Andreas vypadá asi tak o 25 let mnladší než Paolo Jr.) jsou tak za vodou, aby si mohli dovvolit deset let nedělat a pak spoléhat na brazilský důchod + nějaké ty tantiémy, které nebudou nijak zázračné. Po rozchodu s maxem hraje Sepultura čtvrt století spíš v menších halách nebo klubech a to je tak na uživení se jako z běžného každodeního zaměstnání. Sejde z očí, sejde z mysli, ze Sepultury se nebude žít jako z pozůstatku po Beatles nebo Elvisovi. Nevěřím, že nakonec v roce 2025 skončí.

Co se týče Iron Maiden, že příští album nahrajou s Nickem bych úplně nesázel. Měl toho v O2 ke konci plný brejle. Inu je mu skoro 72.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Sepultura

Příspěvekod Kezir » 11. prosinec 2023, 15:49

Jen vsuvečka, Derrick žije v Praze ...pokud se nepletu :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

PředchozíDalší

Zpět na Thrash Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron