Nevermore

power/thrash se špetkou progrese

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Nevermore

Příspěvekod Hooya » 28. říjen 2008, 19:08

Obrázek
Základy skupiny Nevermore byly položeny již v roce 1985. V té době skupina působila pod názvem Sanctuary a do rozpadu skupiny (1991) stihla vydat dvě desky (Refuge Denied a Into The Mirror Black). Po rozpadu, Warrel Dane, Jim Sheppard zakládají roku 1992 Nevermore. K sobě si přizvali ještě Jeffa Loomise, který byl výpomocí na koncertech ještě v dobách Sanctuary. Hudba Nevermore by se dala stylově přiřadit k power/thrash metalu se špetkou progrese. Kapela vydává postupně desky Nevermore (1995), Politics Of Ecstasy (1996), Dreaming Neon Black (1999) přičemž na každé z nich je poznat vývoj, něco navíc, co na předchozí desce nebylo. Hudební vrchol dle mě skupina prožívá deskou Dead Heart in a Dead World (2000), kde jasně světu řekla, že se s Nevermore již musí na poli metalové hudby počítat. Následující Enemies Of Reality (2003) má sice tu smůlu, že předchozí deska nasadila laťku opravdu vysoko, ale na druhou stranu jde opět o desku více než kvalitní a poměrně „thrashovější“ než ty předchozí. Zatím poslední This Godless Endeavor (2005) je pro fanoušky skupiny sázkou na jistotu. První koncertní DVD vyšlo 20.10.2008 pod názvem The Year of the Voyager. Byla by také škoda se nezmínit o letos vydaných sólových albech Warrela Dane (Praises to the War Machine) a Jeffa Loomise (Zero Order Phase). Texty na všech deskách se zabývají filosofickými tématy, politikou, problémy společnosti atd.. Nevermore lze doporučit těm, kteří hledají v power či thrash metalu něco více než jeho aktuální stav nabízí.

Od založení tohoto topicu Nevermore stihli vydat další kvalitní desku - The Obsidian Conspiracy a zamýchat sestavou. Ze sestavy se totiž poroučel pilíř zvuku - Jeff Loomis a bubeník Van Williams.

Sestava:
Warrel Dane - zpěv
James Sheppard - baskytara

Diskografie:
Nevermore (1995)
The Politics of Ecstasy (1996)
Dreaming Neon Black (1999)
Dead Heart in a Dead World (2000)
Enemies of Reality (2003)
This Godless Endeavor (2005)
The Year of the Voyager (Live 2008)
The Obsidian Conspiracy (2010)

Ukázky:

Final Product



The Heart Collector
Naposledy upravil Hooya dne 16. květen 2012, 11:10, celkově upraveno 1
Důvod: nefunkční obrázky
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Nevermore

Příspěvekod Lord Vader » 28. říjen 2008, 19:32

Naprostá bomba, žeru jim ten jejich zvuk. Po prvdě jsem, ale měl ze začátku problém s vokálem Warrela.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1308
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: Nevermore

Příspěvekod Hooya » 28. říjen 2008, 19:43

Chtěl bych podotknout, že i když jsem tento topic založil já, tak lví podíl na jeho vytvoření má feanor, který k němu napsal tuto velice výstižnou charakteristiku, já jen doplnil omáčku a stiskl odeslat. ;)

K Nevermore samotným... Dlouho předlouho jsem si hledal cestu k objevením kvalit této skupiny, zprvu mě odpuzoval velmi nezvyklý vokální projev mistra Warrela, který měl podíl na tom, že jsem si jednou řekl "Nikdy víc!". ;) Chválu pějící ze všech stran a vyvyšování do nebes této úderky jsem vůbec nechápal a možná proto jsem to s něma ještě jednou zkusil. Po několika soustředěných posleších opusu "Dead Heart in a Dead World" jsem si na jeho originální trpící přednes zvykl... Ne, zvykl není to správné slovo, já si jej zamiloval! A nejen jeho zpěv, ale i celý hudební doprovod kapely. Kytary, které riffují a sólují o život (BTW Sóla Nevermore mě vždycky evokovala Death), bicí smrtící rytmikou vše pohánějí dopředu - prostě hudba, která má koule a nakope vám zadnici, zmrazí záda a vy tak zbití palbou, kterou jste zrovna slyšeli s radostí zapnete opakovaně play a ještě si u toho zařvete "I Want Mooore!!!" :) To jsou Nevermore, úžasně návykové zboží. Výše zmíněné CD je opravdu vrcholem - nachází se na něm přesně 11 fantastických skladeb - jedna za všechny - "Inside Four Walls" - která mě budila i ze spaní. :) Proto kdo neznáte, zkuste Nevermore a trpte společně s Warrelem! :rocken:
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Nevermore

Příspěvekod feanor » 28. říjen 2008, 19:51

Konečně moji oblíbenci. A popravdě jsem měl taky na začátku problémy s vokálem...dnes ho ale naprosto žeru. Agresivní a zároveň svým způsobem depresivní. Nezaměnitelný zpěv. Stejně tak zbožnuju jako sólíčka pana Loomise (v takové Narcosynthesis nebo Inside Four Walls...mňam). Nejlepší deskou je dle mě Dead heart in a dead world, ale například poslední desku taky můžu (ta titulka...skvost). Už aby se tu pánové ukázali. budu první, kdo bude mít lístky v ruce :)
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Nevermore

Příspěvekod littlewitch » 28. říjen 2008, 20:03

feanor píše:Konečně moji oblíbenci. A popravdě jsem měl taky na začátku problémy s vokálem...dnes ho ale naprosto žeru. Agresivní a zároveň svým způsobem depresivní. Nezaměnitelný zpěv. Stejně tak zbožnuju jako sólíčka pana Loomise (v takové Narcosynthesis nebo Inside Four Walls...mňam). Nejlepší deskou je dle mě Dead heart in a dead world, ale například poslední desku taky můžu (ta titulka...skvost). Už aby se tu pánové ukázali. budu první, kdo bude mít lístky v ruce :)


niekde som začula slovo depresia???Hnedka to musím prebádať :) ..ale isto to je neco lux...ked sem píšu takoví labužníci ako Fea a Hoooya ;)
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 49
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Nevermore

Příspěvekod feanor » 28. říjen 2008, 20:22

"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Nevermore

Příspěvekod littlewitch » 29. říjen 2008, 0:37

feanor píše:ještě přidávám nějaké ty ukázky:
http://www.youtube.com/watch?v=impRqn44OCA
http://www.youtube.com/watch?v=vP_EhEpPHjY


Fea..pocuj..nedával si ten jeden link niekedy na chat??? Voyager mi je strašne povedomý....mne ten hlas sedí uplne super...hudba,ako celok mi znie hodne farebne,hlavne kvoli tomu vokálu ;)
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 49
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Nevermore

Příspěvekod feanor » 29. říjen 2008, 18:11

littlewitch píše:Fea..pocuj..nedával si ten jeden link niekedy na chat??? Voyager mi je strašne povedomý....mne ten hlas sedí uplne super...hudba,ako celok mi znie hodne farebne,hlavne kvoli tomu vokálu ;)

Je to docela možný :) Jinak opravdu doporučuji zkusit nějakou tu desku. Stojí to za to:)
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Nevermore

Příspěvekod Inis » 29. říjen 2008, 19:14

Úžasná kapela a album Dead Heart in........ je opravdový klenot mezi klenoty :D jen dost dobře nechápu, proč tak málo koncertuji např. v ČR byli snad jen jednou ve Zlíně na Metalmanii (to už ale bude nějaký pátek). Byl to vskutku nezapomenutelný zážitek vidět (hlavně slyšet) tuhle chásku naživo. Kurna hnedky bych si dal repete ;)
Inis
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: Čejkovice u Hodonína
Příspěvky: 27
Registrován: 12. říjen 2008, 18:19

Re: Nevermore

Příspěvekod feanor » 15. listopad 2008, 22:39

Tak se ke mě konečně dostal kotouček s titulkem The Year Of The Voyager. Nu, co říci více než bomba. Některé skladby mají živě ještě větší náboj než na desce. Například takové I, Voyager,The River Dragon Has Come nebo Next In Line vyloženě rozsekávají a o hitovkách ala Inside Four Walls ani nemluvě. Co se týče kapely samotné, tak podává více než přesvědčivý výkon...no přesvědčivý je hodně slabé slovo :) Obzvlášt bych rád vyzdvihnul pana Loomise, ten co tam dělá...nutno vidět. Playlist provede tak nějak celou tvorbou, takže se dostane snad na vše podstatné. Zvuk i obraz jsou na velice solidní úrovni, o opravdu hezkém obalu ani nemluvě. Jo a nečekejte nějaké velké efekty. Pár světel, vzadu plachta a to je tak nějak vše. Nicméně Nevermore nějaké zvláštní podium a efekty evidentně nepotřebují, jelikož jejich největší zbraní je hudba samotná, což na tomto DVD bez debat dokazují. Ostatně posuďte sami.

trailer:
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Nevermore

Příspěvekod Naathir » 21. říjen 2009, 9:59

K vůli zdejší chvály jsem si poslechl This Godless Endeavor a jedním slovem:DROGA,asi tak to na mě působilo,od vyjímečných vokálu začínaje,skvělými kytarovými sóly konče,mohl bych je poslouchat nepřetržitě..
Drone...pro absolutní stavy mysli..a nikdy jinak..
Uživatelský avatar
Naathir
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: caaaaaa? no, to přeháněl bych, ale i tak docela blízko..
Příspěvky: 361
Registrován: 4. duben 2009, 20:51

Re: Nevermore

Příspěvekod ycul » 5. květen 2010, 14:08

Naathir píše:K vůli zdejší chvály jsem si poslechl This Godless Endeavor a jedním slovem:DROGA,asi tak to na mě působilo,od vyjímečných vokálu začínaje,skvělými kytarovými sóly konče,mohl bych je poslouchat nepřetržitě..



Podle mě je to jejich nejlepší album, má perfektní atmosféru - mám ho, co ho vydali, a ještě se mi neoposlouchalo ;) Jenom doufám, že z něj na Metalfestu "něco" zahrají, když nedávno nahráli nové album...
ycul
Novicius
Novicius
 
Příspěvky: 4
Registrován: 2. květen 2010, 10:40

Re: Nevermore

Příspěvekod Hooya » 5. květen 2010, 14:23

Já si myslím že zahrají, např. taková "Born" je přímo povinnost. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Nevermore

Příspěvekod feanor » 9. květen 2010, 18:55

Už slyšel někdo novou desku ? Mě už se té cti dostalo a pohoda. Pravda, po prvním poslechu jsem si říkal wtf, protože ta deska je prostě jiná....jiná v tom, že se celá nese ve středním tempu a začíná úplně nenápaditě. I když neobsahuje takový hitovky jaký byly na přechozí desce, tak mě materiál přijde vyrovnanější než na posledních dvou deskách. Po cca pátem poslechu můžu s klidným svědomím říct, že NW nezklamali...jen jim to chce dát více času...ale to ostatně platilo vždy :-)


// tak upravuju sám pro sebe hodnocení - je to bomba, některý riffy už ted nemůžu vyhnat z hlavy
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Nevermore

Příspěvekod o.p.a.t » 7. srpen 2010, 19:27

NEVERMORE jsem dřív tak nějak nemusel. Jak už tu několikrát bylo zmíněno, také mně úplně neseděl Warrelův vokál. Ovšem postupem času jsem tvorbu této smečky naposlouchal a dostali mne. Skvělé, pecky jako Beyond Within nebo I, Voyager miluju! A na Metalfestu to bylo jedno z nejlepších vystoupení celého festivalu... Jen škoda, že po ELUVEITIE polovina lidí odešla a po NEVERMORE na DEATHSTARS zase přišla... Zasloužili si mnohem větší kotel. :headbang:
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Nevermore

Příspěvekod Hooya » 11. srpen 2010, 8:59

Asi šli zpátky vyorávat erteple. :D Jinak k nové desce..., je dobrá, překvapivě klidnější než jsem čekal. Po předchozích 2 vyhlazovácích jsem čekal úplný masakr, deska je spíše na melancholičtější notu, což není vůbec na škodu. Bohužel mě úplně za srdce nevzala, paradoxně se mi nejvíce líbí našláplá titulka. Je to ale mnohem lepší než "Enemies of Reality", tu desku opravdu nemám rád.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Nevermore

Příspěvekod o.p.a.t » 11. srpen 2010, 11:12

Hooya píše:paradoxně se mi nejvíce líbí našláplá titulka


Taky mám nejraději titulní píseň. Jedna z mála, která mi chytla hned na první poslech. Do alba jako celku jsem se musel poměrně dlouho dostávat.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Nevermore

Příspěvekod Hooya » 11. srpen 2010, 11:25

Mně naopak přišlo, že je to jejich nejpřístupnější deska. Po 2 posleších jsem měl naposloucháno... za dalších 3 jsem už neměl moc co objevovat.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Nevermore

Příspěvekod o.p.a.t » 11. srpen 2010, 11:35

Myslel jsem to tak, že zezačátku mne to album jednoduše moc nebavilo a po několika posleších se mi dost zalíbilo ;) Právěže u mne po dvou posleších bylo někde v kolonce "průměr"...
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Nevermore

Příspěvekod Jespe » 18. únor 2011, 10:19

Baskytarista Jim Sheppard je po úspěšné operaci mozkového nádoru.
Obrázek
Uživatelský avatar
Jespe
Šéfredaktor
Šéfredaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Zlín (Vizovice)
Příspěvky: 2396
Registrován: 14. říjen 2008, 8:50

Další

Zpět na Thrash Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron