Megadeth

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Megadeth

Příspěvekod Wapster » 13. září 2009, 14:44

o.p.a.t píše:"Endgame" mě naprosto rozsekalo... skvělá fošna plná výborných riffů a skvělých sól, Daveův nenapodobitelný projev... příjemným překvapením je instrumentálka zařazená na úplný začátek a nejoblíbenější skladbou pro mě je asi 44 Minutes... to je pecka se vším všudy!! ;)

Mně s nejvíc líbí, no je to dost těžký to určit u takové desky. Asi Head Crusher.. ten je fakt super.
Život je k***a (jsem sprosťák), ale ne tak velká, když posloucháš metal. Metal je totiž lék na vše, jen si ho správně zvolit
http://www.metalista.cz
Fanoušek promostars:
http://www.metalshop.cz/tricka/tricka_metalova/p/tricko-metallica-death-magnetic-3-celopotisk-micz-?a_aid=metaez&a_bid=metal
Uživatelský avatar
Wapster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Kojetín
Příspěvky: 716
Registrován: 4. srpen 2008, 8:19

Re: Megadeth

Příspěvekod André » 14. září 2009, 10:39

Endgame je pro mě velmi příjemným překvapením. Jedno je u této desky jistě -> lepší než její předchůdce United Abominations. ;) To už by bylo velmi na pováženou, kdyby i Endgame bylo na stejné, nedej satan na horší úrovni. ;)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Megadeth

Příspěvekod Earthworm » 14. září 2009, 20:43

100% souhlas s Opatem, instrumentálka je jedním z nejlepších momentů a 44 Minutes je asi nejlepši z alba :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Megadeth

Příspěvekod matde » 27. prosinec 2009, 14:03

MEGADEATH je supr trash metal!!
Ne tak tvrdi jako METALLICA nebo SLAYER.
Ale uzasny ENDGAME,44 MINUTES supr skladby!!
A SYMPHONY OF DESTRUCTION je klasika!! :headbang: :headbang:
matde
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 100
Registrován: 23. listopad 2009, 15:02

Re: Megadeth

Příspěvekod HiJack44 » 27. prosinec 2009, 14:14

Musím souhlasit, že Endgame je skvělé album. Poslední dva dny ho točím pořád dokola, ale neuchvátilo mě hned na první poslech to až po čase.
Jinak Megadeth mi přijdou tvrdší než Metallica, ale ono je to vcelku jednu, hudbu dělají obě kapely na Výbornou.
Uživatelský avatar
HiJack44
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Cajzlstán
Příspěvky: 1050
Registrován: 18. červenec 2009, 0:13
Aktivní v kapelách: Den Lumíků, Menstrual Soup, Forgotten Dawn

Re: Megadeth

Příspěvekod Earthworm » 27. prosinec 2009, 18:40

matde píše:MEGADEATH je supr trash metal!!
Ne tak tvrdi jako METALLICA nebo SLAYER.
Ale uzasny ENDGAME,44 MINUTES supr skladby!!
A SYMPHONY OF DESTRUCTION je klasika!! :headbang: :headbang:

Oprava - Megadeth a tHrash!!!!! A nemyslím si, že by nebyli tvrdší než Metallica.........
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Megadeth

Příspěvekod Metalic » 27. prosinec 2009, 20:58

ph473 píše:
matde píše:MEGADEATH je supr trash metal!!
Ne tak tvrdi jako METALLICA nebo SLAYER.
Ale uzasny ENDGAME,44 MINUTES supr skladby!!
A SYMPHONY OF DESTRUCTION je klasika!! :headbang: :headbang:

Oprava - Megadeth a tHrash!!!!! A nemyslím si, že by nebyli tvrdší než Metallica.........


Tady nejde o tvrdost. Megadeth je hlavně lepší, techničtější. Dave vydal Endgame a Metallica šoupala nohama :lol:
Obrázek
Cítím, jak dýchaj
Slyším je, jsou v mojí temnotě
Sráží mě k zemi jejich touha znovu se narodit
Teď sloužím Ďáblu smrtí a zlem
Roznáším zkázu, jsem démonem
Uživatelský avatar
Metalic
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Litoměřice
Příspěvky: 154
Registrován: 16. říjen 2009, 14:53

Re: Megadeth

Příspěvekod Hooya » 27. prosinec 2009, 23:07

Tak techničtější rozhodně jsou, jestli jsou lepší záleží na vkusu každého z nás. Mně se líbí více "Death Magnetic" než "Endgame", které je sice lepší než předchozí UA, každopádně mi skladby nepřijdou moc výrazné. A opravdu nevím, jestli Metallica nějak řeší novou Mustainovu desku... Počet prodaných nosičů a vyprodané stadiony na Magnetic tour hovoří jasně. ;)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Megadeth

Příspěvekod Lord Vader » 28. prosinec 2009, 17:17

osobně se mi tedy líbí více to, co dělá Mustaine, nějak mu to věřím více. A co se týká většího počtu prodaných desek a vyprodanosti stadiónů, tak o tom si myslím své a určitě bych to nebral jako přímou úměru kvality.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1309
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: Megadeth

Příspěvekod Hooya » 28. prosinec 2009, 19:17

Však já to taky nebral jako přímou úměru kvality. :) Bral jsem to s pohledu samotné kapely, ne z pohledu kvality.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Megadeth

Příspěvekod Earthworm » 29. prosinec 2009, 0:40

Mě Endgame teda přijde jako hodně nabušená deska, jedna hitovka za druhou, refrény zarývající se do hlavy, ne přehnaně dlouhé songy, ve srovnání s Metallicou určitě lepší, asi taky proto že jim to prostě už tolik nežeru a do hlavy už mam narváno tolik z jejich starší tvorby že už se jí nic nedokáže vyrovnat, mam na Metallicu hodně subjektivní pohled, už jsme to tu řešili........A tvrdost taky nějak neřešim, jen jsem odpovídal na výrok, že Metallica je tvrdší ;) Což podle mě není, ale srovnává se to těžko, záleží taky na určitým období.........
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Megadeth

Příspěvekod sylvuša » 7. březen 2010, 9:05

Uživatelský avatar
sylvuša
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Otrokovice/Litomyšl
Příspěvky: 874
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 14. říjen 2009, 21:28

Re: Megadeth

Příspěvekod Hooya » 7. březen 2010, 13:04

Na originální verzi dívá z ohromné dálky. Kouzlo původní "A tout le monde" je úplně pryč.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Megadeth

Příspěvekod Poky95 » 8. duben 2010, 22:56

Kdybych se měl podívat do mé hudební historie, tak Megadeth jsem poslouchal už tak v jedenácti ještě před tím, než jsem se vydal na cestu metalu. Pak jsem na ně úplně zapoměl, teď před nedávnem jsem o ně "zakopnul" (ošklivě řečeno, ale je to tak, jen jsem na ně náhodou narazil na youtube) ... a hned se u mě vyhoupli takřka na vrchol oblíbenosti. Jedna z mála skupin, u které lituju že nemám takové "příjmy", abych si mohl dovolit kupovat alba. :|
Poky95
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 591
Registrován: 26. leden 2010, 0:27

Re: Megadeth

Příspěvekod Nargathron » 8. červen 2010, 15:59

Pro mě velmi zajímavá skupina. Přijde mě to jak z nějakého filmu...jedna skupina vyrazí kytaristu a ten si založí svoji vlastní skupinu aby tu svou starou trumfnul :) ...no ale k věci... Mustaine mě nikdy nebyl sympatický...jeho zpěv není špatný..pro mě spíše zvláštní. Kdybych měl říct jestli je lepší Hetfield nebo Mustaine tak bych řekl že Hetfield je lepší na vokálech a Mustaine na kytaře....a myslím že by trumfnul i Hammeta. Velice mě překvapilo když jsem se díval na pár live videí z jejich začátků a lidi skandovali 'Fuck Kirk Hammet' . To myslím muselo Dava trochu potěšit :) Na druhou stranu skladby Holy Wars a Symphony Of Destruction považuji za jedny z nejlepších skladeb celého heavy metalu . Když byla Metla na vrcholu ( MoP až Black Album) byla rozhodně lepší jak Mustainova banda. Ovšem když jsem si poslechl Death Magnetic a Endgame ... mám jasno...Endgame je stokrát lepší. :rocken:
Uživatelský avatar
Nargathron
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 152
Registrován: 11. březen 2010, 22:40

Re: Megadeth

Příspěvekod (SIC) » 8. červen 2010, 16:24

ad Nargathron: příběh skupiny je vpodstatě stejný jako u filmu The Rocker, kterje mj. doporučuju ke shlédnutí.
To s tím fakováním Kirka je taky pravda, ale Daveovi dělali totéž příznivci Metalliky (ne na koncertech, ale třeba na ulici - alespoň to říká Dave ve Some Kind Of Monster).
Kirk i Dave jsou úžasní kytaristi a já si netroufám odhadnout, kdo je lepší. Dave by ale podle mě Metallice prospěl jako druhý vokalista, protože to není jak u Kirka, tak u Roberta Trujilla moc silná stránka (i Jason měl lepší vokály než Robert)
DM a Endgame je trošku těžší porovnávat, protože Megadeth na balady nikdy moc nebyli (Dave několikrát prohlásil, že jeden z jeho cílů je hrát tvrději než Metallica...), ale taky hodnotím Endgame jako lepší... ikdyž The Day Tjat Never Comes je taky úžasná...

Jó, kdyby Dave zůstal v Metallice, kdyby ho tenkrát nevyrazili rovnou, ale dali mu šanci jít na léčení, kdyby se s němu zachovali stejně jako k Jamesovi v roce 2002...
Exit light
Enter night
Take my hand
We´re off to never never land

RIP Cliff & Paul
Uživatelský avatar
(SIC)
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 26
Registrován: 7. červen 2010, 19:20

Re: Megadeth

Příspěvekod Hooya » 8. červen 2010, 17:26

Jak mu mohli dát šanci jít na léčení? :) Vždyť ho usměrňovali jakou dobu... Navíc v té době žili jen pro chlast, chtěl bych vidět jejich prázdné peněženky, ze kterých se sypou peníze na léčení závislého začínajícího kytaristy. :D
Z Dava byla vyfetlá a věčně ožralá troska, pokračovat s Metallicou, byla by to jejich smrt. Kirk by nedostal šanci, asi by nevznikla tak dokonalá souhra, jakou v 80´letech kytarové duo kouzlilo....., no a v neposlední řadě by nevznikli Megadeth. ;)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Megadeth

Příspěvekod (SIC) » 8. červen 2010, 17:48

jasně, taky si řikám, že když si mám vybrat mezi Metallikou s Davem a Jasonem a dvěma skvělejma skupinama, tak volím druhou možnost ;)
Dave říkal, že až do vykopnutí samého mu nikdo neřekl, že musí skončit, jinak že ho vyhoděj. Z tohohle pohledu to bylo nefér, protože James ho nepostavil před rozhodnutí chlast nebo Metallica, ale přostě ho vykop...
Co se týče prachů, tak máš asi pravdu - nějak jsem pozapoměl, že to vlastně bylo ještě před vydáním Kill´Em All, ikdyž myslím, že kdyby ostatní členové skupiny opravdu chtěli, tak by ty prachy sehnat mohli.
No a s Kirkem máš samozřejmě pravdu, holt dva úžasní kytaristi a jen jedna úžasná Metallica... :)
Exit light
Enter night
Take my hand
We´re off to never never land

RIP Cliff & Paul
Uživatelský avatar
(SIC)
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 26
Registrován: 7. červen 2010, 19:20

Re: Megadeth

Příspěvekod Nargathron » 3. červenec 2010, 12:02

no podle společného vystoupení BIG FOUR na sonisphere festivalu a dokonce OBJETÍ LARSE A DAVA ..(ano čtete správně) jsem si myslel že válečná sekera byla zakopána.Ale myslím že je to jenom otázka času než si půjdou 'zase po krku'. Souhlasím s posledními příspěvky kde jste psali že kdyby jim na Davovi opravdu záleželo určitě by se na jeho léčbu nějak prachy sehnali..
Uživatelský avatar
Nargathron
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 152
Registrován: 11. březen 2010, 22:40

Re: Megadeth

Příspěvekod BUC.SAMSON » 8. leden 2011, 15:39

Souhlasím s názorem že je dobře že Dava vykopli. Megadeth je moje kapela číslo jedna a na staré Metallice jsem vyrůstal. A Dave se vyhazovem vzpamatoval, postavil se na vlastní nohy. Mohl dopadnout mnohem hůř.
BUC.SAMSON
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: ZLÍN
Příspěvky: 46
Registrován: 7. červen 2010, 18:33

PředchozíDalší

Zpět na Thrash Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron