Black Magick SS

středověcí elektrikáři všech zemí, do sedel!

Klasická kytarová hudba s mnoha podžánry od rock'n'rollu přes psychedelic rock až k elektronickému rocku

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Black Magick SS

Příspěvekod Pest » 20. leden 2019, 14:34

Obrázek

Styl: occult / psychedelic rock
Země původu: Austrálie
Texty: inspirováno Smrťákem - okultismus, hulení (očividně všeho možného i nemožného); parodie, středověká témata (hrdinské eposy a tak dále?)


Oč jde:

Lehce/těžce kontroverzní protinožská formace servírující tajuplný psychedelický rokec?
Nebo snad banda šílenců zahrnující členy hospodského reich rocku Spear of Longinus a vykladačů karet z projektu Tarot (zdroj: NWN! fórum)?
Nebo úplně něco jiného? He? Už jen samotný název působí punkově-provokativně, ač jsem nezaznamenal, že by z jejich huby sálaly dva zrychlené blesky, které ke svým jednosměrně magičně zaměřeným praktikám do názvu přidali.

Před lety jsem (omylem? :lol: ) na onu záležitost narazil při prohledávání serveru Last.fm. Pobuřující název mě okamžitě zaujal a dodnes si pamatuji, jak jsem na jedné kolejní degustaci nápojů oblažoval neznalé publikum písní "In the circle", načež několik koštérů odložily petky s blaženou směsicí rumulády a šli se pídit po tom, co nám to tu zase hraje. "Seš magor, ty si s tim nedáš pokoj" se mísilo s poznámkami "Hele, vono to neni vůbec špatný", a tak jsem se jal připosehnat vše, co bylo z jejich nerozsáhlé diskografie tehdá k dispozici. Po opuštění sudetských studentských kolejí jsem na tuto smečku stačil zapomenout a upoutala mne (opět naprosto náhodná) informace na iternetech, že Černá, dvěma blesky urychlené magie, vydalo album "Kaleidoscope Dreams", odkud jsem si okamžitě oblíbil písně jako "Crusader", či "Eclipse". Minulý rok nás pak Australané potěšili albem "Spectral Ecstasy".

Sestava:
Ich weiß nicht.

Diskografie:

Symbols of Great Power (Singles and EPs 2012)
Panzerwitch (Singles and EPs 2013)
The Owls Winter/Talisman (Singles and EPs 2015)
Hidden In Plain Sight (Singles and EPs 2015)
The Black Abbys (Compilation 2015)
Kaleidoscope Dreams (Full-lenght 2017)
Spectral Ecstasy (Full- lenght 2018)
Rainbow Nights (Full - lenght 2020)

Košt:

Kaleidoscope Dreams - 2017


Spectral Ecstasy - 2018
¨

Rainbow Nights - 2020
Naposledy upravil Pest dne 15. duben 2020, 10:15, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Black Magick SS

Příspěvekod Smrt v červnu » 20. leden 2019, 14:51

Pěkně napsáno, vašnosto!

Já se s touhle magořinou setkal kdysi, když někdo z Mortemáků vehementě doporučoval "Symbols Of The Great Power" jako totální, anonymní zkouřenost. Něco bylo fajn, něco méně...

A najednou po letech někdo (Dalihrob) někde doporučoval Kaleidoscope Dreams. Ten obal byl mazec za všechny peníze. Dürerovský rytíř se zvednutým mečem na svém věrném oři, v totálně psychadelických barvičkách, pokrytý hakeny. To bylo tak blbý, až to bylo skvělý. Po tom jsem musel sáhnout.

A výsledek? Kaleidoscope dreams je úžasná jantarovina. Krátké, půlhodinové album je naflákáno vším, co máme tak rádi. Zahulený zvuk, hammondky jak od classy šajtána šesté cenové skupiny, brutální kytarová sóla, za které by se nemusel stydět lecjaký bluessman, tráva, řev i zpěv...

Není tam snad slabý kousek.

Nevím proč, ale vždycky si vybavím rytíře (samosebou, ozdobený symboly velké moci) , co si pod stromem smotne larvu, aby si dal pár prásků, pak se nafrčel houbami a vyskočil na Rosinanta. Pak, provázen sametovým nebem, vyjede vstříc tyranovi, aby ho sejmul a všichni byli happy a svobodní. Skvělá představa a neméně skvělá deska

Spectral Ecstasy je taky super, ale oproti oficiálnímu debutu přeci jen trochu slabší záležitost. Ale nějaké ty pecičky ze strejdovy zahrádky tam jsou.

Na deskách je úžasný ten neuvěřitelně optimistický a pohodový (sic!) feeling. Kombinuje puch středověku s odérem propocené košile Jima Morrisona.

Jen bych se rád připojil na stranu Pesta v tom, že jsem přesvědčen o recesistickém jádru téhle kapely. Ale na joke band je to až moc dobrý a na to, aby to bylo braný vážně, zase moc hustý a černě vtipný. Fakt by mne ale zajímalo, na čem ti tasmánští čerti jedou. Hádám, že to bude asi dost slušný materiálek a nevím, zda ho někdy chci vyzkoušet.

A aby tenhle příspěvek měl značný a hustý odpich, tak jsem se právě v klášterní kavárně potkal s Ventolinem. Ptal se mne, kde jsou záchody.

:hi:
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Black Magick SS

Příspěvekod Pest » 20. leden 2019, 16:40

Smrt v červnu píše:Nevím proč, ale vždycky si vybavím rytíře (samosebou, ozdobený symboly velké moci) , co si pod stromem smotne larvu, aby si dal pár prásků, pak se nafrčel houbami a vyskočil na Rosinanta. Pak, provázen sametovým nebem, vyjede vstříc tyranovi, aby ho sejmul a všichni byli happy a svobodní. Skvělá představa a neméně skvělá deska.


Hehe, povedené. Hotový Důmysl rytíř Don Kichot de la Manča od Servantése y Savedry. :D
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Black Magick SS

Příspěvekod Morana » 23. leden 2019, 13:18

Vyskúšala som Kaleidoskop pred časom... ale na mňa viac funguje Spectral Ecstasy. :)
Ten "doorsovský" feeling je fakt krutý, v kombinácii s growlom to vyznieva naozaj zvláštne. Celkom premakaná vec a pritom úplne odlahčená. Hodne príjemne sa to počúva. :palec:

"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: Black Magick SS

Příspěvekod Pest » 23. leden 2019, 19:18

To je dobře, že šmakuje i jemným dívčinám. :) :twisted:

Jsem zvědav, kdo další se k tomu ještě vyjádří... nestyďte se. :palec:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Black Magick SS

Příspěvekod silmarill » 27. leden 2019, 11:15

wow tak tá ukážka od Morany znela fakt šmakózne. už viem čo budem počúvať budúci týždeň :)
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Black Magick SS

Příspěvekod Smrt v červnu » 30. leden 2019, 13:26

Je to možná ironie osudu, ale zrovna "My Love" mne baví z celé diskografie snad nejméně. Sto lidí, sto chutí. Ale pak si myslím, silmarille, že Tě zaujme většina těch dvou posledních alb. Já osobně nejvíc preferuji celé Kaleidoscope dreams a ze Spectral Exstasy miluji Black Hand a Fallen Tale. :hi:
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Black Magick SS

Příspěvekod The_Nameless » 30. leden 2019, 21:57

Pro mě je na Spectral Ecstasy teda vrcholem The Oath se svým epickým a zároveň tak dalece zasněným refrénem. Ale na tomhle projektu se mi líbí snad vše. Jako by se nějaký temný elektrikářský magič s LSD místo krve při jedné ze svých okultních seancí na Totenburgu nebo v jiné podobné svatyni rozhodl vyvolat duchy The Doors. Kdo má uzavřenou mysl, bude se celý zmatený zoufale pídit po jakémkoli náznaku informace, co to má znamenat a jestli se sluší to poslouchat, případně se donekonečna dohadovat o tom nejsprávnějším odposlechu a interpretaci textů, ve kterých stejně každý slyší to, co sám chce. Pro ty ostatní se otevírá vlídná a pestrobarevná náruč symbolů velké moci, která je vítězně provede bitevním polem, pokrytým dýmem z nejrůznějších omamných substancí, ve válce proti neznámému utlačiteli, o kterém se zde vypráví a kterého může představovat cokoliv, klidně i vnitřní démon z vlastního bad tripu. Unikátní.
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Black Magick SS

Příspěvekod silmarill » 17. březen 2019, 2:11

chlapci, vaše opisy rytierov mi najprv evokovali monthypythonovských Jaldaboath :roll: už x-krát som si vypočul celú diskografiu vrátane demáčov a naoozaj sa mi to páči, spojitosť s nejakými rytiermi (alebo SS) však stále nenachádzam :roll: ja tam počujem zhulených hipíkov na Woodstocku, kde pri koncertovaní sa klávesák rozhodol že odohrá celý set ako sólo na hammond organ a kde spevák síce prišiel o hlas, ale rozhodol sa že to dá chrčaním do mikrofónu.
každopádne je to super vec a ja vám za jej objav dlžím pivo, ak sa niekedy v tomto živote stretneme tak mi to pripomeňte. sieg mňau.
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Black Magick SS

Příspěvekod Smrt v červnu » 17. březen 2019, 12:27

Výborně, pivo si rád vyberu, zvlášť když je to pozvání v dobré společnosti ;-)

Ale s těmi rytíři to mám spojené hlavně podle obalu a podle textu skladby Crusader. Co jsem ho pochopil, je o křižákovi, který si zahulí a potom zahubí tyrana. Nebo něco v tom smyslu 8-)
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Black Magick SS

Příspěvekod Pest » 18. březen 2019, 16:15

Tak jistě. Uvolněné odpoledne na dětském hřišti, nějaká ta petka Gamba, z mobilu na reprák tydle maniaky a k tomu pořádnej špíček. Co víc si přát? :lol: :palec:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Black Magick SS

Příspěvekod silmarill » 20. březen 2019, 3:11

vidím že Pest kandiduje na titul "otec roka". mám sa ešte čo učiť :)
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Black Magick SS

Příspěvekod Pest » 21. březen 2019, 15:09

Je potřeba mít nějaký plán. :fing:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Black Magick SS

Příspěvekod Pest » 9. duben 2020, 11:56

Guten Tag, je tady neue Musikalbum! :rocken:

Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Black Magick SS

Příspěvekod The_Nameless » 12. duben 2020, 11:48

Díky za sdílení, pane! Nelenil jsem a nechal se opět po nějaké době unést na vlnách symbolů velké moci™ a je z toho srdcovka na první poslech. Black metalovou stránku věci už prakticky úplně vypustili, ale na magii to nic neubralo. Nic by se podle mě nestalo, kdyby vypustili i ten předposlední, ne úplně podařený pokus o powermetalovou baladu, ale jinak je to jedna hitovka za druhou. Cením posílení osmdesátkových vlivů, synthwave/goth rocková Get Out je hymna.
Uživatelský avatar
The_Nameless
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Bunker
Příspěvky: 1883
Registrován: 16. prosinec 2008, 20:02

Re: Black Magick SS

Příspěvekod Pest » 14. duben 2020, 12:21

To jsem rád, že jsem udělal radost. Příjemný poslech všem! :)
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Black Magick SS

Příspěvekod Smrt v červnu » 14. duben 2020, 20:51

Šleha jak z prehistorickýho praku, jen co je pravda. Symboly velké moci™ (doufám, že mám část autorských práv rovněž!) jsou zase zpátky a přináší s sebou, jak už moji milí elektrikáři (černou magií náležitě zrychlení) nade mnou náležitě avizovali, částečný odklon. Ten ale vůbec není na škodu. Náš milý rytíř sesedl ze sedla svého věrného (a rovněž magií zrychleného) Rosinanta, přeplaval osmaosmdesát moří (jak jinak, než magií zrychleném drakkaru) a to všechno jen proto, aby si naharvil nějaký ty houbičky a exkluzivní halucinogenní trávu z bažin a za přítomnosti svého věrného zbrojnoše (zachráněného poté, co milý rytíř osvobodil království od zlého krále a všichni konečně mohou žít v míru a svobodě, jou) začal terorizovat svět pekelnými synťáky. Zatímco tedy udatný rek dál vrká na svou kytáru svoje neskutečně zábavný sóla, vyměnil kumpán starý dobrý hammondky za pult a oblažuje zlíčkem prdící brueghelovské chasníky, kosťáky z Totentanzů, Gandalfy, Mrakoplaše, bohyni Kálí, žáky darebáky a potulné mnichy, mezi nimiž bychom našli i autory textu Codex Buranus. A taky Hnutí za zdravou snídani, ale to uvádím jen proto, aby byl výčet kompletní.

Je to strašlivě nafrčená "výletní" bžunda, ale baví to. Člověk u toho má roztomilý pocit nepatřičnosti, ale ne takový ten trapný. Prostě je to zábavné, veselé, mýticky temné, čaryfukoidní a vůbec, neskutečná haluz.

Co se týče Get Out, to není skladba, to je hymna, instantní mánie v polívce od firmy Schwarz Knorr SS, čili když máte chuť a nemáte čas - protože to bohatě stačí a vystřelí Vás to na Jupiter, kde se nakonec stejně ufetujete k smrti po tom, co tam do konce života budete pokoutně distribuovat balkánský turbofolk a kázat Ještěřanům o existenci nějaké Austrálie, Tasmánie či kdovíčeho ještě.

Vcelku solidně vyrovnaný materiál, přijde mi to konzistentnější, než Spectral Ecstasy... Podobně uvolněné jako Kaleidoscope Dreams.

Jen jedna věc mne mrzí - škoda, že už v Rosenthal nestojí ta svatyně Bohyně Kálí, u které si vždy tak rituálně pouštíme Kult Of Fire. Zrovna skladba Kali by se tam vyjímala jako Vandalové v Římě.

Zdar výhře, lásce, přátelství a sarkstickým lumpárnán! :hi:
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Black Magick SS

Příspěvekod Bes » 15. duben 2020, 0:54

Pre fanúšikov BMSS, tu je podobná záležitosť: Edelweiss: catchy as fuck...

[url]www.beswebzine.sk[/url]
Bes
Novicius
Novicius
 
Příspěvky: 8
Registrován: 14. duben 2020, 17:29

Re: Black Magick SS

Příspěvekod Pest » 15. duben 2020, 10:02

No teda, Smrťáku, to je mi ale šťavnatá esej! Hezky jsem si početl, jen co je pravda. :palec:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Black Magick SS

Příspěvekod silmarill » 15. duben 2020, 22:34

moja recenzia v 4 bodoch:
+ je to krátke
+ je to BMSS
- nechytilo ma to až tak ako Spectral Ecstasy
- song Mothers Lullaby ma vyložene serie
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Další

Zpět na Rock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron