Arctic Monkeys

Klasická kytarová hudba s mnoha podžánry od rock'n'rollu přes psychedelic rock až k elektronickému rocku

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Arctic Monkeys

Příspěvekod Zero » 14. únor 2014, 0:56

Obrázek

Země: Velká Británie
Rok založení: 2002
Žánr: Indie rock, psychedelic rock, hard rock a podobné věci

Sestava:
Alex Turner - zpěv, kytary
Jamie Cook - kytary
Matt Helders - bicí, vokály
Nick O'Malley - baskytara, vokály


Arctic Monkeys jsou rocková kapela z Velké Británie. Většinou se řadí pod indie rock, ale každé jejich album nabízí něco jiného, od hard rocku přes psychedeliku či punkový nádech až po zmíněný indie rock. I když jsou relativně mladá kapela (nejstarší člen má 28 let), tak mají na kontě 5 plnohodnotných alb, několik EP, a ve světě dosáhli značného úspěchu.
Jejich poslední album AM vyšlo v roce 2013 a kapela na něm zakomponovala do své hudby prvky popu a r&b.

Diskografie:
(2006) Whatever People Say I Am, That's What I'm Not
(2007) Favourite Worst Nightmare
(2009) Humbug
(2011) Suck It And See
(2013) AM

Ukázky:

I Bet You Look Good On The Dancefloor (2005)


Fluorescent Adolescent (2007)


Crying Lightning (2009)


Brick By Brick (2011)


One For The Road (2013)
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Arctic Monkeys

Příspěvekod Garion » 27. červen 2014, 10:45

Na tuhle kapelu mě přivedla moje dcerka. Pořád drtila svý punkrockovky říznutý poslední dobou nějakým lehkým core a najednou přišla s poslední deskou AM, což jsem u ní nečekal. Je do toho nadšená a přenesla to i na mě. Chytlo mě to na první poslech. Ještě jsem tomu nedal dostatečný prostor ale už to mám nahraný v telefonu a těším se, až najdu chvilku večer, kdy mě pustí současný atmoblackový choutky a ponořím se do těchto ostrovanů. Zerouši, ty tohle taky posloucháš?
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Arctic Monkeys

Příspěvekod Zero » 28. červen 2014, 23:26

Už jsem ani nečekal, že by tu tohle někdo okomentoval. :D

Jojo, na Arctic Monkeys poslední dobou nedám dopustit. Každá deska má něco do sebe a každá se mi líbí jiným způsobem. Ať už je to tvrdší a syrovější debut, melodičtější další tvorba či popovější novinka. Mají tu hudbu zkrátka rozmanitou a jen tak se neoposlouchá.
I když teda nové album občas obsahuje až příliš podobné melodie v jednotlivých písničkách (některé mají prakticky ten samý riff), což časem začne trochu vadit.

Pokud tě to chytne, tak doporučuju i Franz Ferdinand, kteří jsou stylově dost podobní, snad jen mají více funky prvků (které se i u AM občas vyskytnou).
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Arctic Monkeys

Příspěvekod Garion » 30. červen 2014, 11:43

Tak to zkusím i ty starší desky. Nějak jsem si myslel, že je to nějaká nová kapela, ale ono asi to podvěodmí zapracovalo v tom duchu, že teprve tahle deska je přístupnější širším masám, taková popovější, takže se o nich začalo víc mluvit. Franz Ferdinand znám jenom název, ale nikdy jsem je cíleně neslyšel. Muzika pěkná, mám z ní podobné pocity jako z AM, tohle mě určitě bavit bude. Díky za tip.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Arctic Monkeys

Příspěvekod macka » 30. červen 2014, 15:49

Já je taky poslední dobou hodně můžu, hlavně první dvě desky, zbytek nemám moc naposlouchaný. Taková "oddechovka" pro mě, hlavně ta první, "tvrdší" deska se mi opravdu dost zamlouvá. A co jsem na Youtube poslouchal ukázky z nového alba, tak to neznělo špatně, nicméně je to už celkem dost velký posun jinam, tak uvidím, jestli se mi to zalíbí, prostor tomu dám... :)
Uživatelský avatar
macka
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Pozlovice
Příspěvky: 778
Registrován: 23. srpen 2009, 14:32


Zpět na Rock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník