Slowdive

Shoegaze, Dream Pop (UK)

Klasická kytarová hudba s mnoha podžánry od rock'n'rollu přes psychedelic rock až k elektronickému rocku

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Slowdive

Příspěvekod Humr » 10. prosinec 2013, 19:37

SLOWDIVE

Obrázek


Země: Anglie
Rok založení: 1989 (1995 se kapela rozpadá)
Styl: Shoegaze, Dream Pop


Slowdive jsou spolu s My Bloody Valentine jednou z nejvýznamějších kapel žánru jménem shoegaze. Kapela byla založena roku 1989 v Readingu, přičemž dva zakládající členové - Rachel Gosswell a Neil Halstead - se znali už od dětství. První dema kapely vyšla souhrně v rámci eponymního EP v roce 1990. O rok později vyšla další dvě minialba a také dlouhohrájící debut Just For The Day. V roce 1993 vychází nejznámější a nejúspěšnější album Souvlaki. V tom se projevují narozdíl od Just For A Day i vlivy jiných žánrů jako dub nebo country rock (skladby Here She Comes a Dagger). Poslední album kapely jménem Pygmalion vychází roku 1995. Pygmalion se liší od předchozích alb Slowdive, kapela zde více používá elektronické efekty a kytary mají spíš čistý zvuk, narozdíl od obrovského množství efetků které byly použity na albech předcházejících. Týden po vydání Pygmalionu vydavatelství Creation ukončují se Slowdive smlouvu a kapela jako taková končí. Po rozpadu Slowdive, Neil Halstead, Rachel Goswell a Ian McCutcheon nahrávají další album, ale už jako Mojave 3. U Mojave 3 se ještě více projevují vlivy country, které byly patrné už na albu Souvlaki.

Slowdive a hlavně teda album Souvlaki je to, co mě přivedlo k shoegaze a díky čemu jsem se do toho žánru zamiloval. Narozdíl od asi nejznámějších zástupců žánru MBV, stojí hudba Slowdive daleko víc na celkové zasněné atmosféře než zvukových experimentech, aspoň teda na Just For a Day a Souvlaki to tak je, Pygmalion jsem zatím neslyšel. Jinak pokud se Slowdive někomu zalíbí, tak rozhodně doporučuju i Mojave 3, což jsou takový "Slowdive 2.0".



Členové
    Rachel Gosswell-zpěv, kytara
    Neil Halstead-zpěv, kytara
    Nick Chaplin-baskytara
    Christian Savill-kytara
    Simon Scott-bicí (1991, začátek roku 1994)
    Ian McCutcheon-bicí (1994 a dál)
Odkazy
Diskografie
    1990 Slowdive
    1991 Morningrise
    1991 Holding Our Breath
    1991 Just for a Day
    1992 Blue Day
    1993 Outside Your Room
    1993 5
    1993 5 (In Mind Remixes)
    1993 Souvlaki
    1995 Pygmalion
    2004 Catch the Breeze album review Sanctuary
    2010 The Shining Breeze: The Slowdive Anthology album review Cherry Red
    2012 Original Album Classics



Hudební ukázky
Catch The Breeze (Just For a Day)

Primal (Just For a Day)

When The Sun Hits (Souvlaki)

Alison (Souvlaki)
btw pokud někdo zná Planning for Burial, tak screen z tohohle videa je na obalu Late Twenties Blues

Crazy For You (Pygmalion)
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54

Re: Slowdive

Příspěvekod silmarill » 11. prosinec 2013, 19:24

doteraz som počul len Souvlaki a Pygmalion, oba sa mi veľmi páčia. dokonca som im chcel spraviť topic, ale som tak strašne lenivý :roll:
počul som aj nejaké skladby z projektu Mojave3, ale to ma už tak nebralo.
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02

Re: Slowdive

Příspěvekod Humr » 11. prosinec 2013, 20:55

Já jsem se teda k poslechu Pygmalionu zatím nedokopal. Slyšel jsem jednu-dvě věci a nějak se mi do toho nechce. Jinak rozhodně doporučuju zkusit aji Just For a Day, mně osobně se tam hodně líbí hlavně kytary. Od Mojave 3 jsem párkrát slyšel Ask Me Tomorrow a docela se mi to líbilo. Ale je jasný, že na Slowdive to nemá.
Uživatelský avatar
Humr
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Uherčice
Příspěvky: 309
Registrován: 24. červen 2009, 14:54

Re: Slowdive

Příspěvekod Lesíček » 17. leden 2019, 22:37

Já doporučuji jejich poslední album z roku 2017. Ta hudba má v sobě - pro mě osobně - něco hodně hlubokýho, nepopsatelnýho.

Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Slowdive

Příspěvekod silmarill » 19. leden 2019, 3:11

album z 2017 som nepostrehol, díky za tip!
Z dlhodobého hľadiska sme všetci mŕtvi.
Uživatelský avatar
silmarill
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 42
Bydliště: ZV/DT
Příspěvky: 1373
Registrován: 12. červenec 2011, 22:02


Zpět na Rock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků