Klimt 1918

Klasická kytarová hudba s mnoha podžánry od rock'n'rollu přes psychedelic rock až k elektronickému rocku

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Klimt 1918

Příspěvekod jakarl » 31. květen 2008, 16:58

Klimt 1918

Obrázek

Obrázek


Klimt 1918 je alternative rock band z Itálie(Roma)
Influenced by The Beatles, Cure, Interpol, Depeche Mode, Tears For Fears, U2, The Police, Katatonia, Anathema, Antimatter
Nádherná music kdo nezná,tak rozhodně Doporučuji.

ukázka z nového alba:
http://www.myspace.com/klimt1918
ďalšie linky:
http://www.klimt1918.com/
http://www.last.fm/music/Klimt+1918

Current line-up:
Marco Soellner - vocals, guitar (Another Day)
Davide Pesola - bass (The Foreshadowing)
Paolo Soellner - drums (Another Day, VII Arcano)
Francesco Conte - guitar (Desecration (Ita))

Discography:
Klimt 1918 - Secession Makes Post-Modern Music
Demo, Unsigned-2000



Klimt 1918 - Undressed Momento
Full-length, My Kingdom Music
June 18th, 2003



Klimt 1918 - Dopoguerra
Full-length, Prophecy
April 25th, 2005



Klimt 1918 - Just in Case We'll Never Meet Again -- novinka vyjde v červnu 2008
Full-length, Prophecy Productions
June 23rd, 2008







Naposledy upravil littlewitch dne 11. červen 2010, 19:21, celkově upraveno 2
Důvod: vloženie chýbajúcich linkov
Obrázek
Uživatelský avatar
jakarl
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: J.M.
Příspěvky: 138
Registrován: 28. květen 2008, 15:46

Re: Klimt 1918

Příspěvekod sk_slezska » 2. červen 2008, 17:16

Tak to je dobrá náhoda. Když jsem "šel" na mediaportal.ru něco "nakoupit", vidím tam tuhle bandu s novým albem a žánrový popis jako post-rock/art-rock. Tak si říkám, že to zkusím stáhnout. No, zní mi to docela podobně jako A Perfect Circle, a to mám rád. :) Teda aspoň z té jedné písničky, co jsem zatím slyšel.
Uživatelský avatar
sk_slezska
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Bohumín
Příspěvky: 41
Registrován: 1. červen 2008, 8:14

Re: Klimt 1918

Příspěvekod jakarl » 23. srpen 2008, 13:20

album: Just in Case We'll Never Meet Again - je neskutečná paráda,mohu jenom doporučit. :D
Obrázek
Uživatelský avatar
jakarl
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: J.M.
Příspěvky: 138
Registrován: 28. květen 2008, 15:46

Re: Klimt 1918

Příspěvekod Hooya » 25. listopad 2008, 21:06

Poslední 2 dny jsem si 6x projel poslední desku a musím přiznat, že jsem hodně mile překvapen. Rozhodně jedna z nej desek, které se ke mě letos dostaly. Nic jiného, než doporučení, nepřipadá v úvahu. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Klimt 1918

Příspěvekod jakarl » 23. leden 2009, 18:20

KLIMT 1918 - Just in Case We'll Never Meet Again

Zkuste se na chvíli zastavit, zavřít oči a představit si, že stojíte uprostřed Svatopetrského náměstí v Římě. Všeobjímající ticho občas přehlušené výkřiky dětí plašících hejna holubů, nenapodobitelná vůně zhuštěného vzduchu nesoucího zvěsti o blížícím se letním dešti. Pořád stojíte, ruce rozpažené a z nebe se pomalu začínají snášet kapky vody. Zvoní po střechách, tříští se o kamennou dlažbu, o vaši tvář. Hlavou probíhají stovky myšlenek, vzpomínek, srdce tepem přitakává a svět kolem se halí do závoje mlhy. Najednou jste to jen vy a vaše emoce Jen vy a spontánní pocity. A někde tady, v tomhle okamžiku nalezl bych paralelu s hudbou originálního, osobitého spolku KLIMT 1918.

Italská čtveřice letos oslaví deset let na světové hudební scéně a za onu dekádu stihla projít několika proměnami, které reflektují každý segment emocionálně a ve výpovědi silné tvorby. KLIMT 1918, kteří svůj název složili z příjmení významného secesního malíře Gustava Klimta a roku jeho úmrtí (částečně pak taky coby poctu gotickým BAUHAUS, kteří měli v názvu původně i letopočet 1919), mají s tímhle uměleckým stylem mnohé společné. Prostá náladovost, barvitá ornamentálnost motivů, kontrasty a harmonie, texty o životě, o vnitřních zápasech a přírodě.

Původně undergroundová formace na pomezí gotického metalu začala měnit svoji hudební tvář hned s první deskou "Undressed Momento". Přibývalo melodických linek a celá transformace vygradovala v kritiky oceňovanou druhou řadovku "Dopoguerra". Umně provázané prvky atmosferické gotiky s nespoutaným, upřímným a emocionálně hlubokým post-rockem a navíc v kombinaci s pozůstatkem plnějších metalových linek po zásluze vryly jméno kapely nesmazatelně do povědomí posluchačů. Přes personální změnu na postu kytaristy dospělo v červnu 2008 čekání na třetí řadový počin ke svému konci a s podtitulkem "Soundtrack for the Cassette Generation" vyšlo album "Just in Case We'll Never Meet Again".

Hodnotit desku postavenou na pocitech, je vždy dvousečná zbraň. Krásně se zasníte, ale těžko uchopit a protlačit jakoukoliv faktickou stránku věci. "Dopoguerra" mě svého času naprosto okouzlila, takže jsem měl obavu, jestli lze tento pomyslný vrchol povznést někam výš anebo jestli novinka ztroskotá už v prvním výškovém táboře. Počáteční obavy se ale začaly rozpouštět se zjevením post-rockově zvonivých kytarových linek úvodní "The Breathtaking Days", které se následně proplétají do svižné nosné melodie umocněné melancholickým shoegazingem.

Zvukově mi noví KLIMT 1918 rázem připomněli předloňský debut francouzského shoegaze ALCEST (obě formace pojí vydavatelství Prophecy Productions) s jejich noisově střiženou souhrou kytar provázenou vibrujícími, lehce dronizujícími riffy. Spousta barev, obrovská paleta a v konturách skvělý vokál Marca Soellnera. Už po prvních třech písničkách bylo nad slunce jasné, že nová deska je toliko jiná a přesto vlastně v podstatě stejná jako ta předcházející. Jiná v množství nejrůznější energie, jiná po stránce zvuku – kapela až na naprosté výjimky (pátá "Just an Interlude in Your Life") rezignuje na hutnější (metalovější) kytarové linky, které tvořily zásadní kontrast u "Dopoguerry". Stejná v té prýštící emocionalitě, milé plačtivosti a vkusné melancholii. Do sluchátek dýchala skladba "Just in Case We'll Never Meet Again" s téměř indie rockovou hravostí, chytlavým refrénem a záhy stejně pulzující "Suspense Music". Ale to už jsem měl v pokoji svůj lokální Řím, svůj letní déšť, mraky na pochodu a ve tváři spokojený úsměv.

Kdepak, "Dopoguerra" nebyla překonána, do nebe ještě daleko, ale s odstupem několika měsíců mohu říct, že vyrovnána byla zcela určitě. KLIMT 1918 ke všemu ověřenému a oceňovanému, ke všem nosným kulisám (ať už je to ten stále populárnější post-rock nebo pro někoho kýčovité shoegaze) přidali na "Just in Case We'll Never Meet Again" spoustu nadšených harlekýnů v pitoreskních kostýmech poskakujících po prknech, co znamenají svět (zmíněná indie hravost, nakažlivá zapamatovatelnost ústředních motivů, moderní feeling). A to nejdůležitější. Zásadnější než jakákoliv srovnání s tím, co bylo, a tím, co v podobě konkurence je, tahle deska se dá poslouchat znovu a znovu. Je jedno, jestli je vám zrovna veselo a chcete euforii doplnit nějakým zvukem nebo smutno a potřebujete se při hudbě vybrečet, zavzpomínat. Právě zde spatřuji zásadní moment: hudba by neměla být jen otázkou stylu a vkusu, ale především prožitkem, srdečním, pocitovým, myšlenkovým. Inu, jeden z počinů, který by rozhodně neměl uniknout vaší pozornosti.
(zdroj:Abyss)
Obrázek
Uživatelský avatar
jakarl
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: J.M.
Příspěvky: 138
Registrován: 28. květen 2008, 15:46

Re: Klimt 1918

Příspěvekod Epizeuxis » 11. říjen 2009, 10:21

K tomuhle vyjímečně nemám co dodat - Skvost!
Epizeuxis
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Jaroměř ve Východních Čechách
Příspěvky: 64
Registrován: 7. říjen 2009, 9:27

Re: Klimt 1918

Příspěvekod Stick » 11. říjen 2009, 22:40

Co se stalo? Vyrvali mi srdce z těla a pak mi ho narvali zpět. A já žiju dál, ale něco je jinak.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Klimt 1918

Příspěvekod Hooya » 16. říjen 2009, 0:25

Zpětně beru desku "Just in Case We'll Never Meet Again" jako úplně to nejlepší, co se mi dostalo v minulém roce k uším.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Klimt 1918

Příspěvekod LukArcher » 29. červen 2010, 0:48

Tyjo, proč sem tuhle kapelu objevil až teď ? Proč je to tu probůh tak zapadlé :) To už se ke mě mělo dostat předtím :D "Just in Case We'll Never Meet Again" je opravdu perfektní deska, sem zvědav na předchozí placky...
Obrázek
Uživatelský avatar
LukArcher
Metallum Manažer
Metallum Manažer
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Amsterdam, NL
Příspěvky: 573
Registrován: 24. leden 2008, 21:45

Re: Klimt 1918

Příspěvekod Naathir » 29. srpen 2010, 21:56

Excelentní, v jejich tvorbě neexistuje snad nic, co by se mi nelíblo, a Skygazer...to je tak přenádherný song..
Drone...pro absolutní stavy mysli..a nikdy jinak..
Uživatelský avatar
Naathir
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: caaaaaa? no, to přeháněl bych, ale i tak docela blízko..
Příspěvky: 361
Registrován: 4. duben 2009, 20:51

Re: Klimt 1918

Příspěvekod Smrt v červnu » 24. únor 2012, 11:16

Fascinující kapela, která se ke mne dostala někde rok, půlrok po vydání Just in Case We'll Never Meet Again. Tenkrát to pro mne bylo něco neuvěřitelného a dodnes mne to nejen baví, ale i těší a naplňuje. I starší tvorba je kvalitní, zvláště Dopoguerra. Napjatě očekávám, zda se ještě někdy od nich něco objeví. Už by pomalu mohlo.
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18


Zpět na Rock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron