Phideaux

Klasická kytarová hudba s mnoha podžánry od rock'n'rollu přes psychedelic rock až k elektronickému rocku

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Phideaux

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 4. leden 2011, 13:14

Obrázek
Země: USA Rok založení: 2003 Styl: prog/psychedelic folk/rock

Na Phideauxe jsem poprvé narazil, když si ho Arjen A. Lucassen přizval k nahrávání 01011001. Jeho "performance", dá-li se tak ta jedna odzpívaná sloka ve Web of Lies označit, mě z nějakého důvodu zaujala, i osedlal jsem Google a vyrazil za oceán. Následující dva měsíce jsem po 01011001 ani nevzdechl a sjížděl Doomsday Afternoon, další měsíc a půl pak další Phideauxovu tvorbu. Objevení Phideauxe dodnes považuju za největší osobní přínos zmíněné Arjenovy placky :)

Phideaux Xavier je režisér televizních seriálů, který se obklopil poměrně značným množstvím svých osobních přátel a začal tvořit hudbu, kterou on sám označuje za "příliš měkkou na rock a příliš tvrdou pro folk". Jedná se o instrumentálně poměrně bohaté skladby střední délky (v rámci progu) s několika zpěváky. Jeho bezpochyby nejlepší deska Doomsday Afternoon obsahuje i menší orchestrální party a v žebříčku Progarchives.com se umístila jako nejlepší deska roku (přičemž vydrtila kupříkladu i takové Porcupine Tree :)).

Vzhledem k celkem slušnému růstu popularity (soudě dle Last.fm) myslím, že o Phideauxovi ještě uslyšíme.



Členové
  • Phideaux Xavier (Vocals, Piano, Various Guitars)
  • Ariel Farber (Vocals, Violin)
  • Rich Hutchins (Drums)
  • Mathew Kennedy (Bass Guitar)
  • Gabriel Moffat (Electric Guitar)
  • Molly Ruttan (Vocals, Percussion)
  • Linda Ruttan-Moldawsky (Vocals)
  • Mark Sherkus (Keyboards)
  • Jonny Unicorn (Vocals, Keyboards)
Odkazy Diskografie
Hudební ukázky
Waiting For The Axe To Fall Crumble Thank You For The Evil
Naposledy upravil Kostěj Nesmrtelný dne 2. leden 2019, 15:53, celkově upraveno 1
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 855
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Phideaux

Příspěvekod Hooya » 4. leden 2011, 13:32

Znám pouze "Doomsday Afternoon" a "Number Seven" a pokud bych měl Phideaux laxně hodit do progrocku, tak hlavně první jmenovaná patří jednoznačně mezi to nejlepší, co jsem v daném žánru slyšel. Phideaux je jako paleta motivů, které do sebe krásně zapadají..., žádný pejsek a kočička, ale muzika, co pohladí. Doporučuji.

I zmíněná "Number Seven" je výborná, ale musel jsem si nějakou dobu zvykat. Na zbytek dojde později. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Phideaux

Příspěvekod Hooya » 11. duben 2011, 18:48

Snowtorch už je venku. Poslouchám podruhé. Oproti mnou uvedeným opusům nahrávka obsahuje víc instrumentálních pasáží než jsem byl od tohoto umělce zvyklý, ale nepřistihl jsem se ani na okamžik, že by mi to nějak vadilo. Prostě se to stálé moc příjemně poslouchá. A kratičká "Helix" s ženským zpěvem je opět krasotka. Jsem zvědav, co Kostěj na to. A vy ostatní, přestaňte tohle ignorovat než bude pozdě! :) Číslo sedmičku teď posloucháme v noci v autě vracejíc se ze zkoušky a slintáme blahem. Nádhera to jest.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Phideaux

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 18. duben 2011, 15:46

Hanba mě po papuli lépá, pro nadšení z nových Septiků jsem na Snowtorch úplně zapomněl. Teď jsem na to neměl čas, tak jsem si pustil jenom Helix a zní to slibně :)
Bližší report určitě dodám později.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 855
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Phideaux

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 16. květen 2011, 15:58

Hmm! Tak po měsíci můžu říct, že Phiddy mi tedy opět parádně vytřel zrak. Všeobecně se dá říct, že k songům delším než 15 minut pociťuju instinktivní odpor, takže pohled do nahranýho playlistu mi bůhvíjakou radost neudělal, ale pak jsem to pustil a než by agrárník řekl "Manowar, p**o!", obě dvě části byly fuč.

Když se tak ohlížím za sedmičkou, považuju za její největší slabinu 1) přepálenou délku a 2) přílišnou...jak bych to řekl...výrazovou podobnost? s Doomsday. Prostě to vypadalo a znělo jako něco, co zbylo po DdA na podlaze střižny.

Snowtorch je dost jiná - jak už Hooya poznamenal, obsahuje mnohem víc instrumentálních pasáží, a na pomyslný ose s folkem na levý straně a rockem na pravý by se určitě měla poznačit víc do prava. Ovšem spíš co do určitýho "feelingu", než co do "tvrdosti".

Opět by se velmi blbě vybíraly nejlepší pasáže, ale když už bych musel, vyzvedl bych motiv od druhý minuty prvního songu, a pak zcela jistě závěr stejnýho tracku, kterej začíná zhruba v 16:08 a v docela nepravděpodobnej moment tam pak na moment vyskočí i saxofon, což mi pravidelně způsobuje menší hudební orgasmus :)

Takže u mě dobrý, ba co dím - výborný, přímo famózní :). Začátečníkům bych přesto doporučil k prvnímu seznámení Doomsday Afternoon, které je o něco přístupnější.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 855
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Phideaux

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 2. leden 2019, 15:48

Ciwe, k čemupak si já ten Facebook vůbec vedu? Loni se neobtěžoval upozornit mě na koncert Toto v Praze; teď jsem se zase oklikou dozvěděl, že Infernal, skoro deset let očekávanej závěr trilogie započatý alby Great Leap a Doomsday Afternoon, je už čtyři měsíce venku. Po sedmiletý přestávce.

Get your shit together, Mark Zuckerberg!
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 855
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41


Zpět na Rock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron