Die Happy

Klasická kytarová hudba s mnoha podžánry od rock'n'rollu přes psychedelic rock až k elektronickému rocku

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Die Happy

Příspěvekod Kriss » 21. listopad 2010, 19:57

Obrázek

Země: Německo Obrázek
Rok založení: 1993
Styl: rock/pop



Die Happy je německá skupina z Ulmu založena roku 1993 Češkou Martou Jandovou a ulmským rodákem Thorstenem Mewesem. Hrají směs rocku a popu. Svým albem Four & More Unplugged, které vyšlo v roce 2005, si splnili svůj sen, protože vydali mnoho svých písniček unplugged. Když se začalo prodávat album No Nuts No Glory, zařadilo se ihned do top 10 prodejnosti u jednoho z největších internetových prodejců.



ObrázekČlenové
  • Marta Jandová (zpěv)
  • Thorsten Mewes (kytara)
  • Ralph Rieker (baskytara)
  • Jürgen Stiehle (bicí)


Odkazy

Diskografie
  • Supersonic Speed (2001)
  • Beautiful Morning (2002)
  • The Weight of the Circumstances (2003)
  • Bitter to Better (2005)
  • Four and More Unplugged (2005)
  • No Nuts No Glory (2006)
  • SIX (2008)
  • Best of MOST WANTED (2009)
  • Red Box (2010)




Hudební ukázky

Supersonic Speed

I Am

The Ordinary Song
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Die Happy

Příspěvekod Maeror » 21. listopad 2010, 20:32

Vždycky když vidím někde Die Happy, vybaví se mi tahle už neexistující americká kapela stejného jména


kdysi jsem je dost poslouchal. V Evropě skoro neznámí
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Die Happy

Příspěvekod Kriss » 21. listopad 2010, 20:44

Já je viděla na MORu, ale jinak jsem této kapele vůbec nevěnovala a ani nevěnuju pozornost. Nikdy jsem ji neposlouchala, ale i přesto se mi některé z jejich písní (ku příkladu The Ordinary Song či Supersonic Speed) vryly do paměti. Stejně jako mě dostalo jejich vystoupení v Česko Slovensko má talent. Ta píseň mě prostě rozsekala a věřím tomu, že kdybych byla u toho pódia, tak to tam asi i pěkně rozbalím. :lol: Nářez! :)

Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Die Happy

Příspěvekod Clare » 21. listopad 2010, 21:01

Ja na tu pisnicku narazila nahodou nekde uprostred clanku o celebritach, kterym lezou bradavky - za sebe musim rict, ze je dobra (a dost hloupe chytlava) :) S hudbou Die Happy to sice nema vubec co delat, ale jestli nekoho v ceskem soubyznysu nemusim, tak je to Marta Jandova.
Uživatelský avatar
Clare
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 852
Registrován: 30. září 2009, 18:57

Re: Die Happy

Příspěvekod russel » 23. listopad 2010, 0:01

Znám bohužel jenom prvotní tvorbu, kdy jsem objevil Guano Apes a Martička se na scéně zjevila nedlouho poté. Přesto pořád baví.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Die Happy

Příspěvekod Kraus » 23. listopad 2010, 15:56

O téhle kapele jsem slyšel poprvé,když byla Jandová v nějaké soutěži na nově nebo primě.Nijak mě to neuchvátilo ale třeba jednou ... :)
Uživatelský avatar
Kraus
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Sluhy ( Pražské pohraničí)
Příspěvky: 248
Registrován: 29. srpen 2010, 22:51

Re: Die Happy

Příspěvekod Hooya » 23. listopad 2010, 16:06

Já získal vůči Martě Jandové určitou averzi při trapném výstupu s Apocalypticou na MOR06 a velkohubých rozhovorech. Postupem času ale zášť vůči ní vymizela..., nevadí mi ani její hudba ani ona.

BTW Nikdy nezapomenu, jak při nástupu na pódium (teď už si nevzpomínám, jestli to bylo s Apocalypticou nebo s Die Happy) začalo publikum (asi 30 metalheads blízko mě) skandovat "ukaž kozy, ukaž kozy...", vidím, že jim s odstupem času nakonec vyhověla. :D
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Die Happy

Příspěvekod Lord Nazgul » 23. listopad 2010, 16:10

Jediné, co jsem od Die happy slyšel a viděl, bylo vystoupeni na TV nova. Neříkám že to bylo blbé, takový skákavý rock, ale určitě mě neuchvátili tak, že bych je sháněl. Pro mě jen průměrná záležitost
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Die Happy

Příspěvekod Dio » 12. leden 2014, 18:34

Moc jejich tvorbu neznám ale pár písní co znám nejsou tak špatné
Obrázek
Obrázek [/URL]
Obrázek
Uživatelský avatar
Dio
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Karlovy Vary
Příspěvky: 44
Registrován: 9. leden 2014, 16:19


Zpět na Rock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron