King Crimson

Zakladatelé progresívní rocku

Klasická kytarová hudba s mnoha podžánry od rock'n'rollu přes psychedelic rock až k elektronickému rocku

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

King Crimson

Příspěvekod Maeror » 1. březen 2010, 12:30

Obrázek

Země: Velká Británie
Rok založení: 1969
Styl: symphonic/ecclectic progressive rock


skupina založená kytaristou Robertem Frippem a bubeníkem Michaelem Gilesem. Co napsat o této legendě? Jejich první album "In The Court Of Crimson King" je jeden z nejvýznamějších milníku v historii rocku, nadefinovalo celý nový styl rocku. Mixuje dohromady rock, blues, jazz, to co se později začne nazývat metal, experimentální hudbu, elektroniku. Vydání tohoto alba byla obrovská revoluce.
Tuto skupinu, vždy provázelo mnoho rozpadů, kytarista Robert Fripp patří mezi lidi s velmi nepříjemným přístupem k mediím a fanouškům. Trošku si rýpnu :mrgreen: , pokud si myslíte, že je Dream Theater, Rush atd. něajk extra progresívní, tak vam doporučuju poslech téhle kapely. Čekají vás rytmy a melodické postupy, které jinde neuslyšíte. Mimochodem, neexistuje ani moc cover verzí jejich skladeb. jeden z důvosů je, že Kytarista Robert Fripp používá na kytaře ladění, které je naprosto rozdílné od čehokolic s čím se kytaristé setkávají. U bubeníka jsem taky dodnes nepochopil, ty jeho rytmy a basák hraje výhradně na 8-mi, nebo 12-ti strunnou baskytaru, skoro výhradně tappingem. Slova opravdu nemůžou popsat jejich hudbu, to se musí slyšet. Je opravdu originální (už 40 let), je opravdu složitá na zahrání i pochopení, je to prostě King Crimson.
Obrázek

Sestava
    Robert Fripp — kytary, kytarový syntetyzátor, MIDI kytara, Soundscapes, elektrické piáno, Mellotron, klávesy
    Adrian Belew — zpěv, kytary, kytarový syntetyzátor, MIDI kytara, electronické perkuse
    Tony Levin — basové kytary, Chapman Stick, upright bass, synthesizer,
    Pat Mastelotto — akustické, elektronické bicí a perkuse
    Gavin Harrison — bubny


Odkazy


Diskografie
    1969 - In the Court of the Crimson King
    1970 - In the Wake of Poseidon
    1970 - Lizard
    1971 - Islands
    1972 - Earthbound(live)
    1973 - Larks' Tongues in Aspic
    1974 - Starless and Bible Black
    1974 - Red
    1975 - USA
    1981 - Discipline
    1982 - Beat
    1984 - Three of a Perfect Pair
    1995 - Dinosaur
    1995 - Thrak
    2000 - The ConstruKction of Light
    2003 - The Power to Believe



Hudební ukázky

21st Century Schizoid Man (1969)


Epitaph(1969)


Prozakc Blues


Facts of Life
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: King Crimson

Příspěvekod Tlouie » 1. březen 2010, 14:43

já jsem se k nim dostala hlavně přes cover Epitaph od In the Woods...( který mi prijde teda dost dobrý ), mám od nich první dvě alba a pak Islands a je to teda něco :P opravdu skvělá, zajímavá atmosféra, hlavně na prvním albu...
Uživatelský avatar
Tlouie
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 335
Registrován: 9. říjen 2008, 21:27

Re: King Crimson

Příspěvekod Mast3r » 1. březen 2010, 23:54

Ty jazzové prvky se mě hodně libí..
Uživatelský avatar
Mast3r
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Brno
Příspěvky: 125
Registrován: 20. leden 2008, 21:18

Re: King Crimson

Příspěvekod Hooya » 23. březen 2010, 19:34

Jééééj, ani jsem nevěděl, že jsou tu King Crimson. :) Vše, co je napsáno v úvodním topicu je pravda. Vlivní, originální a velmi těžcí na poslech, to jsou King Crimson. Já se přebrodil snad polovinou jejich alb, v uších mi lahodí zatím pouze debutová bomba "In the Court of the Crimson King", "Red" a trošku "Lizard", zbytek si se mnou zatím docela slušně pohrává. :) Každopádně respekt, snažím se k jejich tvorbě stále vracet, protože věřím tomu, že ještě nějakou tu vrstvu sloupnu a dostanu se této hudbě více pod kůži.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: King Crimson

Příspěvekod Smrt v červnu » 23. březen 2010, 22:33

Extra nádhera :palec: Jedna z mých největších lásek v hudbě. Dodnes když mi hrají "Islands" nebo "In The Wake Of Poseidon", tak je to zážitek... Ani debutní nahrávka není vůbec špatná - nebo již zmíněný "Lizard". Zlatý fond kvalitní hudby. Tleskám
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18


Zpět na Rock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník