Europe

Klasická kytarová hudba s mnoha podžánry od rock'n'rollu přes psychedelic rock až k elektronickému rocku

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Europe

Příspěvekod feanor » 10. listopad 2012, 14:26

Konečně jsem se dočkal a viděl své švédské oblíbence. I přes rozpačitý začátek v podobě dvou úvodních skladeb nové desky (která ač má i svá slušná místa, tak je slabší), to byl parádní zážitek. Na druhou stranu ona slušná místa ostudu rozhodně neudělaly (ať už moderně znějící Firebox nebo titulní skladba). Nutno však uznat, že starší kousky jsou jiná káva, takže největší (zaslouženě) potlesk dostala obligátní Carrie, výborná Rock the Night a z mého pohledu vrcholná Girl From Lebanon z pro mě nejlepší desky Prisoners In Paradise. Mimochodem zrovna u Girl From Lebanon bylo krásně poznat, že už tehdy měla kapela čich na moderní, téměř progresivní kousky (samozřejmě v rámci mezí - pořád mluvíme o Europe). Krom zmíněné skladby, vlastně skladeb, byl druhým vrcholem zhruba 10-15 minutový unplugged, který krásně dokreslil klubovou atmosféru, přičemž nechyběl ani výstřelek v podobě úvodu Here I Go Again od Whitesnake. K dokonalému koncertu chyběla snad už jen Always The Pretenders ... no snad příště :) Ať už berete Europe jako "starou klasiku" nebo jako moderně znějící uskupení, tak za to jejich koncert v každém případě stojí. Ostatně osobně se příště nechám zlákat klidně znova.

P.S. Tempest zpívá živě v podstatě bezchybně.
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Europe

Příspěvekod TeEs » 17. listopad 2012, 18:11

Můj pohled na pražský koncert (fakt super akce! :) ):

http://www.fobiazine.net/article/5976/europe/
,,Zachraňte Zemi. Je to jediná planeta s čokoládou."
TeEs
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 140
Registrován: 29. listopad 2009, 17:26

Re: Europe

Příspěvekod Dio » 11. leden 2014, 18:09

Od nich mám oblíbená poslední 3 alba ale i stará klasika je fajn
Obrázek
Obrázek [/URL]
Obrázek
Uživatelský avatar
Dio
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Karlovy Vary
Příspěvky: 44
Registrován: 9. leden 2014, 16:19

Předchozí

Zpět na Rock

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků