Frosty Eve

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Frosty Eve

Příspěvekod Ježura » 17. listopad 2010, 19:46

Obrázek
Země: Obrázek
Rok založení: 2003
Styl: Melodic death metal


Info




O kapele toho na anglofonních serverech není moc k nalezení, takže zde nastíním jen pár základních faktů povětšinou převzaných z Last.fm


Obrázek
Kapela vznikla někdy na přelomu let 2003 a 2004 v Pekingu. Za prvních pár let své existence vyšlo na vlastní náklady produkované demo a bylo odehráno několik (nebo spousta?) undergroundových koncertů. V současnosti mají Frosty Eve na kontě jedno EP z roku 2007 a plnohodnotné album z roku 2009. Kapela je v současnosti zapsaná u legendárního (?) čínského metalového labelu Mort Productions, pod kterým vydala právě album Polar Night.

Jak jsem již psal, kapela pochází z daleké Číny a musím se přiznat, že je to hlavní důvod, proč na mě působí jako malé zjevení. Po hudební stránce totiž původu kapely nic nenasvědčuje a nezasvěcený posluchač by si mohl Frosty Eve dost snadno splést s ranými . Inspirace finskými prominenty je totiž natolik zřejmá, že se nabízí označit tvorbu Frosty Eve za bezduché vykrádání. Po prvním kontaktu jsem zastával stejný názor, ale stačilo si poslechnout celé album abych svůj postoj poupravil. Ač jsem tomu zprvu nebyl ochoten uvěřit, i tahle skupina umí nabídnout zajímavé nápady, má tah na branku a obecně zní jako vyzrálé těleso. Navíc je svým způsobem originální - z hudby totiž slyším něco, co neumím přesně popsat a právě to odlišuje Frosty Eve od jejich finských idolů. Navíc jsem zjistil, že mě tahle partička docela baví a k jejich poslechu se vůbec nemusím přemáhat. Sečteno podtrženo, jedná se o celkem slibnou formaci, která mě svým první a zatím jediným albem navnadila k zájmu o její budoucí vývoj.

Diskografie





Řadová alba


  • 2009 – Polar Night (Mort Productions)afaswtjaarysajtata
    Obrázek

EP, dema, singly, kompilace


  • 2007 - Dying Dreamland
    Obrázek


Sestava





Aktuální sestava

  • Miao Zhenzhong - vokály
  • Hao Xin - kytara
  • Zhang Yi - kytara
  • Zhao Hui - baskytara
  • Yang Tianguang - klávesy
  • Wang Dong - bicíafaswtjaaryasadgGASERsgarheaGsajtata

Bývalí členové

  • Zhao Daming - klávesy
  • Dai Daming - klávesyjtaktfdta

Hudební ukázky









Výstižné...
Obrázek
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Zpět na Melodic Death/Gothenburg Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron