In Flames

Moderátor: littlewitch

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: In Flames

Příspěvekod Algis » 20. srpen 2014, 16:42

Keď počujem ten drbnutý afektovaný spev tak mu má chuť otrieskať mikrofón o hlavu. Toto je vrchol nevkusu... mali sa rozpadnúť po albume Jester Race ... a dnes by sme spomínali na kultovú gotenburg death metalovú kapelu. Okey po Colony by to tiež ešte išlo...
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Jelcekk » 25. srpen 2014, 1:56

Že by byl Fridén mizernej čistozpěvák, s tím bych rozhodně nesouhlasil, i když jejich tvorbu počínaje Reroutem taky vůbec nemusím. A že se měli rozpadnout po Jester Race je asi ta největší hovadina, jakou jsem dneska četl :lol: Vždyť ještě Clayman je perfektní album.
Jelcekk
Novicius
Novicius

Pohlaví: Muž Muž
Věk: 26

Příspěvekod ov42 » 25. srpen 2014, 7:27

Algis píše:Keď počujem ten drbnutý afektovaný spev tak mu má chuť otrieskať mikrofón o hlavu. Toto je vrchol nevkusu... mali sa rozpadnúť po albume Jester Race ... a dnes by sme spomínali na kultovú gotenburg death metalovú kapelu. Okey po Colony by to tiež ešte išlo...

Jasně a Iron Maiden měli skončit po Killers, Kiss po prvním Alive a Nightwish to taky měliI Po Angels Fall First zabalit. :facepalm:
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Věk: 44

Příspěvekod Svářeč » 25. srpen 2014, 12:22

Nightwish až po Oceanborn, to je ještě dobré :D
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Věk: 28

Příspěvekod Svářeč » 26. srpen 2014, 11:02

Poslední studio report, nahrávání Andersových vokálů :D
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Svářeč » 29. srpen 2014, 8:41

Tak mám za sebou zatím dva poslechy novinky (ano, už to leaklo) a co říct, no :D
Obrázek

Špatná není úvodní In Plain View a závěrečná Filtered truth, trochu se mi líbí Through Oblivion. Zbytek nuda až sračka. Přijde mi, že se na vícero písních pokusili vydat směrem Liberation z minulého alba, ale nefunguje to. A i to, co v tom zbytku není úplně marné a má nějaký potenciál, zabíjí Anders svým trapným békáním. Ten člověk úplně ztratil soudnost, to co občas předvádí je fakt neuvěřitelné. A to se mi jeho zpěv na minulé desce líbil.
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod ov42 » 29. srpen 2014, 8:45

Liberation byla dobrá, lepší než cokoliv, co jsem z nové desky zatím slyšel. Před pár dny Jesper hodně na svém Facebooku chválil nové album bývalých kolegů Hammerfall (oprávněně). Jsem zvědav, co bude říkat nyní...Možná by nebyl od věci jeho návrat, co se týče chlastu je snad už v pohodě a s ostatními nikdy rozhádaný nebyl. Jenže to by zase museli vyhodit Niclase a to se jim asi chtít moc nebude, In Flames podle mě nejsou Slayer a fungujou jako parta.
Naposledy upravil ov42 dne 29. srpen 2014, 8:53, celkově upraveno 1
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Svářeč » 29. srpen 2014, 8:53

Jj, mě se taky Liberation líbí. Na tomhle albu je několik písní v podobném stylu (With Eyes wide open, Dead eyes, Paralyzed), ale žádná se jí ani nepřibližuje. Ta Paralyzed není úplně marná, ale je to ten případ, kdy to naprosto potápí Anders. Ty další dvě jsou sračky.

Co se týče Jespera, nevím nakolik by to bylo ku prospěchu věci. Mě přijde trochu přeceňovaný. Koneckonců poslední album IF s ním mi až doteď přišlo jako jejich nejhorší.
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod ov42 » 29. srpen 2014, 9:56

Ale myslím, že by dokázal poněkud usměrňovat ty Bjornovy a Andersovy alternativní nápady.
První dvě písně (dál jsem se ještě nedostal, jdu systémem každou píseň si dám několikrát ve smyčce, jinak by mi to poslechem k práci splynulo v jedno)nejsou s přimhouřením očí tak špatné, jen si člověk nějak musí odmyslet, že na takovém Claymanovi a Come Clarity by se stěží uplatnily jako bonus.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Ulfar » 29. srpen 2014, 10:20

Tak už mám poslech za sebou a nezaujalo mě to. Přišlo mi to utahané a nudné, ale možná to bude tím že mi tenhle styl nic moc neříká. Spíš než návrat Jespera by měli přejmenovat kapelu (berte s nadsázkou).
Ulfar
Articulus
Articulus

Věk: 26

Příspěvekod Kazi » 29. srpen 2014, 12:40

Tak už jsem to poslouchal třikrát a není to tak hrozné...na první poslech nic moc zajímavého,s dalším poslechem se tam i něco dá najít...nic převratného,ale nemám problém s tím,to poslouchat :) ale je fakt,že jsem "lehce" zaujatý :lol:
rozhodně to mohlo být lepší....ale s tím posunem kapely,to nebude ani příště nic lepšího.. :lol:
Kazi
Arch Articulus
Arch Articulus

Věk: 31

Příspěvekod Svářeč » 29. srpen 2014, 13:13

Já to tady protáčím celé dopoledne a nemyslím, že se můj názor ještě změní. In Plain View a Filtered Truth dobrý, Through Oblivion ujde, zbytek prostě nuda, která osciluje mezi bezvýrazným, šedivým průměrem (Rusted Nail, Paralyzed, Siren Charms, Dead Eyes) a totální sračkou (písně jako With Eyes wide open, When the world explodes nebo Monsters in the ballroom vždycky v polovině vypnu, do konce to prostě nevydržím). Když si k tomu přičtu, že každá z písní je znásilněná Andersovým pseudozpěvem, který shazují i to málo, co je dobré, vychází mi z toho nejslabší album IF.

A to říkám jako člověk, který považuje Soundtrack to Your Escape a Sounds of a Playground Fading za nejlepší alba IF.
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Kezir » 29. srpen 2014, 17:50

tak, první poslech je za mnou a co k tomu? :D Na prdel to každopádně neposadí, ale že by to byl až takovej průser, to taky ne ... K tomu co hráli před deseti patnácti lety to ani nečuchlo, ale smrdí to deskou předchozí a celkově tou jejich, dosti značnou, změnou stylu posledních let ... vydat to pod jiným názvem, tak to beru velice kladně, pár fajn momentů to má a některé vokální linky se mi líbí ale takto spíše zklamání ... ikdyž, předchozí počin mě na poprvé taky nechytil ale s postupem času se mi začal líbil více a více :)
Kezir
Redaktor
Redaktor

Věk: 33

Příspěvekod Svářeč » 29. srpen 2014, 19:04

Mě to teda jako průser přijde a čím víc to poslouchám, tím víc se mi to nelíbí. Vždyť je to úplně bez nápadu, riffy jsou primitivní, o ničem a recyklované (Black & White z Reroute to Remain -> Everything's gone), vůbec ty kytary mi přijdou, že je snad Bjorn nahrával ve spánku a Nicklas ani nebyl ve studiu, protože druhá kytara je málokdy slyšet. Struktura písní stále stejná. Basa nevýrazná, bicí o ničem, prostě rutina. Do toho Andersovi vokální linky, které mi především ve slokách přijdou, že je vymýšlel úplně náhodně, aniž by se staral, aby to sedělo k hudbě.

Dneska jsem to už slyšel asi patnáckrát a kromě těch dřívě zveřejněných písní (které jsem slyšel tisíckrát) mám problém si vybavit nějaké melodie.

Navíc to na mě ani nepůsobí jako kompaktní album, ale jako kolekce naprosto náhodných písní. Kdyby se jejich pořadí náhodně přeházelo, vůbec nic to s tím albem neudělá.
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Kezir » 30. srpen 2014, 9:50

Poslech druhý jen utvrdil v tom, že to není bůh ví jak skvělá deska, ale k nějaké činnosti, kdy nad tím moc nepřemýšlím, je to dobré ... odklon od starých IF je značný a už to ani není melodeath ale spíše moderní alternativní cosik - s dávkou představivosti i metal. Ale jo, líbí se mi to ... na relax od všeho to beru :)
Kezir
Redaktor
Redaktor

Věk: 33

Příspěvekod ov42 » 30. srpen 2014, 10:54

Ale já třeba nechci novou desku In Flames jako kulisu na relax. Pro mě to bylo nejočekávanější album roku, takže to zklamání je veký. Neříkám, že je to naprostá tragédie, ale není to zdaleka ani do top 15.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Hooya » 1. září 2014, 19:12

Potvrzení očekávání. Tahle kapela je v prdeli už dávno, parodie Gladiátorských rozměrů.
Good Job. Well Done.
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor

Věk: 32
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Příspěvekod Svářeč » 1. září 2014, 19:21

Já už na to po dvou dnech skoro zapomněl :D Jediná skladba, která mě pořád docela baví je Filtered Truth, jinak fakt utahaná nuda až hrůza a po vynikajícím Sounds of a Playground Fading obrovské zklamání.
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum

Příspěvekod Ingvar » 1. září 2014, 22:28

Nedoposlouchal jsem. To jeho kňourání prostě neustojím. -1/10.
Z Temelína roste hřib.
Překrásnou má výtrusnici.
Nikdo se však neusmívá.
My jsme totiž Úderníci!
Ingvar
Arch Articulus
Arch Articulus

Věk: 30

Příspěvekod Angaroth » 11. září 2014, 9:18

Poslední deska je takový pokus o rockovější postoj, bohužel mě to neoslovilo. První a poslední song jsou ok, ale zbytek je nuda no a Fridénovo kňourání je opravdu přes čáru.
Obrázek
Angaroth
Erastes Metallum
Erastes Metallum

Věk: 35

PředchozíDalší

Zpět na Melodic Death/Gothenburg Metal