Rammstein

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Rammstein

Příspěvekod ov42 » 29. květen 2017, 15:41

Minimálně koncert pomohl zbořit jeden zažitý mýtus. Mýtus, že ten stadión nelze pro účely koncertu nazvučit (ač to ani v mimulosti nebyla vždy pravda). Rammstein měli zvuk v naprostém pořádku. Kdyby se začínalo v devět, bylo by to lepší, co se dá dělat, třivršovický báby by nemohly hodinu usnout a to je problém větší než konflikt s Islámským státem (Kterému by pyrotechnika, kterou na koncertu odpálili stačila na půl roku běžného provozu). Setlist byl daný, je v podstatě neměnný už od loňska, samozřejmě bych si dovedl představit pár jiných písní, třeba Pussy se stříkajícím pyjem, o což jsem minule přišel,l by mě bavila o dost víc než depešácký cover Stripped. Jen mi přišlo, že pódium bylo dost nízko a z pozice napravo od zvukaře jsem se se svými 183 centimetry musel dost stavět na špičky, abych viděl živého Tilla a spol. a ne jen obrazovku. Doufejme, že do roka a do dne vyjde konečně nové album a s novým koncertním programem se opět vydají R+ i k nám. Pokud by se nové album povedlo, tak pod dojmem ze včerejška bych na takový koncert určitě dorazil. Ti co jedou dnes se mají na co těšit.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Rammstein

Příspěvekod Petrov » 29. květen 2017, 19:11

Potvrzuji již napsané a včerejší koncert řadím na první místo live koncertů které jsem doposud viděl. Zvukově to bylo super, nevím co se nelíbilo redaktorům Novinek, stejně tomu nerozumí...
Kdybych mohl jdu dneska znovu.
Aerodrome: 2014, 2016
BA: 2015, 2017
MoR: 2012, 2013, 2014, 2016
WMoR: 2012, 2013
Uživatelský avatar
Petrov
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Uherské Hradiště
Příspěvky: 73
Registrován: 30. březen 2014, 19:49

Re: Rammstein

Příspěvekod tersas » 2. listopad 2018, 18:11

Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Rammstein

Příspěvekod ov42 » 3. listopad 2018, 12:59

Na 90% tipuji, že po MORU. I když bych uvítal opačně,vzhledem k dovolené, na kterou nejspíš odjíždíme 4. července. Takže MOR asi příští tok nedám, tak alespoň snad vyjdou Rammstein. Konečně k nové desce, to to trvalo. Chtěl jsem včera s kámošem domluvit nákup vstupenek na Rammstein, ale vožrali jsme se tak, že se nic nedomluvilo :beerbeer: Vidím to na úterý, středa je kvůli práci pro mě dost na hovno.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Rammstein

Příspěvekod tersas » 3. listopad 2018, 20:41

Já taky preferuji úterní koncert Rammsteinů. Čtvrtek pátek a pondělí budu mít asi dovolenou na MOR, tak to protáhnu do středy. Ale sere mě to. Tyhle koncertní úterky - středy, co jsou v ČR poslední dobou v módě. Letos jsem měl ukrutný problémy. Jak Iron Maiden tak Ozzy vycházeli na středy. V práci to nesli dost těžce.
Chtěl bych to jako celek omezit. Letošek byl - bude rekordní, hodně koncertů, hodně festů a skoro všechna na to padlá dovolená. A nějakých 28 000,-Kč utracených. Chtěl bych omezit výlety po koncertech. Uvidím, jestli vynechám Brutal. Možná Metalfest. Nevím. Už teď mám lupen na Metallicu. Je to těžký rozhodování.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Rammstein

Příspěvekod ov42 » 4. listopad 2018, 13:26

Metallica bude v neděli, to je taky na houby datum, je to problém. Nightwish v pondělí, Anthrax a Kreator v neděli Sharon v úterý. Zahraniční kapely prostě nemohou jet pátky, soboty, to bohužel nejde. Taky mě to sejří, ale s tím se nic nenadělá. Alespoň teď Powerwolf vyšli včera na víkend i Behemoth v lednu. Naštěstí letos mám dovolené ještě spíš přebytek, tak když jsem si řek v prosinci o 10.-12., nebyl problém, stejně to musíme všichni do konce roku vybrat. Na dovolenou má člověk nárok, to bych je tada asi poslal někam, kdyby to blbě nesli. Co se týče Plzně, tak tam mám alespoň výhodu, že spousta koncertů skončí do posledního vlaku nebo autobusu a dá se dojet. Sice je druhej den v práci člověk trochu přejetej, ale jednou za čas se to zvládnout dá.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Rammstein

Příspěvekod ov42 » 8. listopad 2018, 11:12

Šlo to hladce, je to "doma"!
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Rammstein

Příspěvekod tersas » 28. březen 2019, 20:41

Malá ochutnávka, nový videoklip.

https://www.rammstein.de/de/
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Rammstein

Příspěvekod gerhart » 29. březen 2019, 0:03

Diky za ochutnávku, ja aj po treťom pozretí bez slov.
Naposledy upravil gerhart dne 13. březen 2021, 22:30, celkově upraveno 2
gerhart
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Košice
Příspěvky: 62
Registrován: 3. červen 2017, 21:12

Re: Rammstein

Příspěvekod Pest » 31. březen 2019, 12:08

Na klipu se rejža vyřádil, jen co je pravda. Todle je regulární krátkometrážní film postavený na různých inkarnacích, od původně barbarského kmene, až po současnost. Velká paráda, smekám. :hi:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Rammstein

Příspěvekod Ravn_1349 » 3. duben 2019, 13:09

Souhlas, já Rammsteinům nikdy nevěnoval moc pozornosti, mají pár skočných hitů, které znám a rád si je pustím, tam moje znalosti končí. Nicméně ten klip je vážně famózní, spousta odkazů i přímých historických vyobrazení. Je to zralé na videorozbor, minimálně hodinový. :D A song, jak je u nich zvykem, chytlavý. :palec:
Anál nathrach, orth’ bháis’s bethad, do chél dénmha
Uživatelský avatar
Ravn_1349
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Benešov
Příspěvky: 81
Registrován: 4. prosinec 2017, 1:12

Re: Rammstein

Příspěvekod Mark » 3. duben 2019, 18:58

"Pár" videorozborů už na youtube je a některé se té hodině i blíží. :) Nezažil jsem, aby uveřejnění nějakého metalového klipu vyvolalo takovou potřebu vyjádřit se, co tím chtěl básník říct. Ale není se čemu divit.
Mark
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 72
Registrován: 14. prosinec 2016, 22:24

Re: Rammstein

Příspěvekod gerhart » 4. duben 2019, 0:27

Ja myslím že v tom klipe je ukrytá hlboká myšlienka, perfektný prelet ponad stáročia od Teutborských lesov, cez režimy feudálno-katolícke, pravicové, ľavicové, "liberálne" až po súčasnosť s výhľadom na budúcnosť. To všetko v kontroverzno geniálnej forme, na ktorú máju odvahi jedine Rammstein.
Naposledy upravil gerhart dne 12. březen 2021, 3:41, celkově upraveno 1
gerhart
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Košice
Příspěvky: 62
Registrován: 3. červen 2017, 21:12

Re: Rammstein

Příspěvekod Stick » 4. duben 2019, 11:14

Neviděl jsem, ani nemám potřebu, ale jinak je celkem chyba omezit se u těchto veteránů jen na "znalost" hitů a klipovek. Některá alba jsou na poslech docela zážitek, aspoň pro mě jsou některé desky regulérně příjemným poslechem bez nějaké pachuti, spíš naopak přeskakuji ty ortodoxně obehrané skladby typu America nebo Feuer Frei.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Rammstein

Příspěvekod Pest » 4. duben 2019, 14:35

Jo, to máš recht. Já jsem při studování Rammstein (prvák na gymplu) přeskakoval třeba Wilder Wein, dokonce jsem tuto píseň obdařil titulem "ta pomalá sračka" ( :lol: ) . A přitom je to krásná, mittlehochdeutsch fantasmagórie - ala das Nibelungedlied.



Zvuk je lehce podpokličkový, ale musím se přiznat, že mi k tomu klipu sedí. :palec:
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1198
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Rammstein

Příspěvekod Orwin » 28. duben 2019, 17:48


Mazec, fakt se na to nové album těším, R+ chytli s nápadama asi druhý dech a budou provokovat víc, než kdy dřív. :)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Rammstein

Příspěvekod tersas » 16. květen 2019, 19:19

Tak album má vyjít ofiko až 17.5., ale je tu zpráva pro nedočkavé.

Už se povaluje na netu! Zatím se mi líbí moc. Jsem u 4 skladby. :headbang:
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Rammstein

Příspěvekod Stick » 17. květen 2019, 7:19

Ani bych to nezaregistroval :D Díky za upozornění :D Tak já si konečně poslechnu i ty opěvované singly :D

EDIT: No po prvním poslechu jsem hodně rozpačitý. :? Není tam takřka nic co jsem na Rammstein měl vždycky rád. Hlavně že se hrajou kila a zpívají stadionové refrény, Deutschland by nezapadl ani v repertoáru Udo Dirkschneidera, Weit Weg se pro změnu "chlubí" klávesami jak od Deep Purple. Já zbožňuju Deep Purple, ale u Rammstein? :idea: No nevím nevím, ještě tomu poslech dám, ale zatím teda nic moc. Ale chechtáky se povalí a stadiony se vyprodávat budou, potud to fungovat bude určitě :)
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Rammstein

Příspěvekod ov42 » 17. květen 2019, 10:22

Stadiony už z drtivé většiny vyprodané jsou :P
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Rammstein

Příspěvekod Zero » 17. květen 2019, 11:29

No, u mě na první poslech taky nic moc, ale třeba se to ještě vyhoupne při opakovaném poslechu. Jako vždy to táhne nahoru Lindemannův hlas, ale třeba kytary jsou v podstatě primitivní.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

PředchozíDalší

Zpět na Industrial Metal & Industrial

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron