Ministry

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Ministry

Příspěvekod sylvuša » 26. leden 2008, 12:02

Obrázek
Obrázek

Styl: Industrial/Electronic (dříve), Industrial Rock/Metal (později)
Země:USA Obrázek
Rok: 1981-aktivní
Texty: láska, politika, drogy, nábožentví



Kapela Ministry vznikla v Chicagu ve státě Illinois v USA. Kapelu založili zpěvák a klávesista Al Jourghensen a bubeník Stephen George. V roce 1983 vydali své první LP With Sympathy. LP bylo vydáno u Arista Records a prodávalo se velmi špatně. Hodně podobné to bylo i s následujícím albem Twitch, které bylo vydáno v roce 1986 a neprodávalo se moc dobře. Po vydání tohoto alba udělal Jourghensen zásadní věc pro vývoj kapely, poprvé vzal do rukou a nuačil se hrát na elektrickou kytaru. Kapele se zkrátka nedařilo prorazit meti elitu a držela se u dna až do počátku 90. let.
V roce 1999 se kapela konečně dostala mezi elitu, a to díky jediné písni. Touto písní se stal singl Jesus Built My Hotrod, video k této písni bylo hitem na televizní stanici MTV. O rok později z dílny jménem Ministry vzešlo album, které je ze všech alb Ministry nejtvrdší a nejdrsnější, Psalm 69.
Po vydání alba se kapela na dlouhou dobu odmlčela, své další album vydala až v roce 1996. Album dostalo název Filth Pig. Většina písní na tomto albu je hrána pomalejším tempem, než je na ostatních albech kapely zvykem. V roce 1999 kapela vydala LP The Dark Side of the Spoon. Z tohoto alba vzešel singl Bad Blood, který se objevil na soundtracku k filmu Matrix a byl nominován na cenu Grammy. Další album si kapela připravila až na rok 2003, kdy vyšlo album Animositisomina. Hudba na tomto albu připomíná typický heavy metal, nalézají se zde zajímavé hlasové efekty. V roce 2004 vyšlo zatím poslední regulérní LP kapely nazvané Houses of the Molé. V roce 2005 vydala skupina album remixů nazvané Rantology.

Poslední sestava členů:
Al Jourgensen - zpěv, kytara, programování
Mike Scaccia - kytara
Obrázek

Tony Campos - baskytara
Tommy Victor - kytara
Sin Quirin - kytara
John Bechdel - klávesy
Aaron Rossi - bicí
Ex-členové:
Skrytý obsah
Kytara:
- William Tucker
- Louie Svitek
- Zlatko Hukic
- Adam Grossman
- Bryan Kehoe
- Rick Valles

Baskytara:
- Lamont Welton
- Marty Sorenson
- Brad Hallen
- Paul Barker
- John Monte
- Paul Vincent Raven
- Eddy Garcia

Bicí:
- Jimmy DeGrasso
- Stephen George
- Bill Rieflin
- Martin Aktins
- Rey Washam
- Max Brody
- Joey Jordison
- Jeff Ward

Klávesy:
- Paul Taylor
- John Davis
- Mark Pothier
- Doug Chamberlin
- Patty Jourgensen
- Roland Barker
- Nivek Ogre
- Chris Connelly
- Michael Balch
- Duane Buford
- Kol Marshall
- Darrell James

Odkazy:
Officiální stránky
MySpace
Encyclopaedia Metallum
Wikipedia
last.fm
Diskografie:
With Sympathy ( 1983)
Twitch ( 1986)
The Land of Rape and Honey ( 1988)
The Mind is a Terrible Thing to Taste (1989)
In Case You Didn't Feel Like Showing Up (Live album 1990)
Psalm 69: The Way To Succeed And The Way To Suck Eggs ( 1992)
Burning Inside: Through the Years 89-92 (Live album 1994)
Filth Pig ( 1996)
Dark Side of the Spoon (1999)
Sphinctour (Live album, 2002)
Animositisomina ( 2003)
Houses of the Molé ( 2004)
Rio Grande Blood (2006)
Rio Grande Dub (2007)
The Last Sucker (2007)
Cover Up ( 2008)
Adios... Puta Madres (Live album 2009)
The Last Dubber ( 2009)
MiXXXes of the Molé (2010)
Every Day is Halloween: Greatest Tricks (2010)
Undercover (2010)
Relapse (2012)




Ukázky:
Naposledy upravil sylvuša dne 8. září 2012, 12:21, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
sylvuša
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Otrokovice/Litomyšl
Příspěvky: 874
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 14. říjen 2009, 21:28

Re: Ministry

Příspěvekod Darill » 16. duben 2008, 0:15

Posledním albem mě pěkně zklamali... kdo je sakra zvědavej, aby na něj z cd mluvil Bush? čekal sem nějakej nářez, když údajně končí a ne že se budou loučit nějakou politicky zaměřenou splácaninou :?
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Ministry

Příspěvekod Stick » 16. duben 2008, 14:11

Oni jsou politicky zaměření už dost dlouho ne? :D
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Ministry

Příspěvekod Suffocation » 16. duben 2008, 14:13

No ja bych rekl ze vicemene od zacatku, ta posledni deska nebyla spatna :) ... a hlavne maji podobne politicke nazory jako ja :D
In pain we trust. In anger we believe. In darkness we abide.

Obrázek
Uživatelský avatar
Suffocation
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 1668
Registrován: 18. únor 2008, 23:19

Re: Ministry

Příspěvekod Darill » 16. duben 2008, 15:11

jsou zaměření dlouho, ale dokud to jenom zpívali, tak sem tomu nerozuměl a bylo mi to jedno, ale nikdy sem nemusel poslouchat Bušův projev...to už zavání, že jim fakt došli nápady, tak vařej z trapných klišé, nechápu, proč musím kvalitní hudbu potápět politikou...
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Ministry

Příspěvekod Suffocation » 16. duben 2008, 15:16

podle me je to prave naopak, sila metalu casto tkvi v jeho textove narocnosti, smysluplnosti a aktualnosti, coz Ministry, ale nejen oni, treba takovi SoaD nebo Motorhead maji taky vyhraneny naroz na politiku, je to soucast image stejne jako vyjadreni nazoru. hudba je jednim z nejmocnejsich nastroju v "boji proti politice" a pokud dokazou smysluplne a dobre napadnout to, co se jim nelibi, jen to, alespon pro me, jen plus. obzvlast kdyz mam nazor dosti podobny ;)
In pain we trust. In anger we believe. In darkness we abide.

Obrázek
Uživatelský avatar
Suffocation
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 1668
Registrován: 18. únor 2008, 23:19

Re: Ministry

Příspěvekod Gore » 16. duben 2008, 16:39

ja som ich nikdy moc nepocuval, ale New World Order je pre mna najvacsia tutovka, co poznam...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Ministry

Příspěvekod Darill » 16. duben 2008, 17:41

Tak v tomhle se asi neshodneme, já rozhodně nepovažuju metal jako prostředek nějakého politického boje a projevy jako na posledním albu ministry mi vyloženě vadí, podle mě to tam nemá prostě co dělat. Sílu hudby vídím právě v hudbě a sílu muzikanta právě v jeho hráčských schopnostech a opravdu mě nezajímá co si myslí o politice...když chci znát názor na politiku, přečtu si nějakou politologickou knížku, ne pár výkřiků jako toto:
Ministry - The Dick Song píše:I've got something to get off my chest
I've got a person that scares me to death
First name is Dick and you know the rest
Well I've got something I just got to say
This vice president will make us pay
We're inching closer to judgment day (...)

Tohle mě osobně vůbec nic nedává... pár urážek na účet víceprezidenta USA mi nepřijde jako "silný nástroj" ale jako trapnost někoho, kdo se chce zviditelnit a získat si sympatie u masy, která je momentálně silně antipoliticky naladěna...zvlášť, když se tohle teď objevuje u velkého množství umělců... Tohle prostě nemám rád, v 5ti minutové písničce prostě není moc prostoru vyjádřit nějaký urovnaný smysluplný přínosný názor...od tohohle jsou právě ty knihy, které ale tyhle lidi nečetli, tak z nich pak leze to co leze...

U toho metalu obecně nevim nevim... neznám tvůj hudební vkus, netuším jaké kapely posloucháš, ale většina kapel, co se honí kolem uší mě by rozhodně nemohla za svoje texty vyhrát žádnou literární cenu za hloubku textů a už vůbec ne za názory na politiku :lol: Ale to považuju spíše za klad než za zápor, už jenom proto, že, jak už sem napal výše, řeším spíš hudební stránku a když se mi to líbí tak, tak už v těch textech může být víceméně cokoliv (samozřejmě bych neposlouchal nějaké extrémistické věci, tak moc jedno mi to zas neni)... Takže i u toho Last Suckera by mi vlastně bylo jedno co se zpívá, kdyby tam na mě nezačal mluvit Bush, tim u mě tohle album vlastně skončilo a pustím si radši něco s textem o ničem, kde mě však nebude rušit žádná snaha autora songu urazit nějakého politika, do kterého mi vůbec nic vlastně neni viz. "Dick" Cheney...
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Ministry

Příspěvekod Fox » 16. duben 2008, 19:16

No rozvášnil ses nám tu pěkně :-). Souhlasím do té míry, že upřednostňuju muziku, u které se klade důraz na hudební stránku, čím více je kladen důraz na texty a snahu posluchači něco sdělit (hlavně, když je to na úkor hudby - extrémem je převážná většina punku a samozřejmě rap), tím je mi taková muzika zpravidla nesympatičtější.
Jinak ale moc souhlasit nemůžu. Kdyby se to, co říkáš, vzalo jako imperativ, nemohli by muzikanti vyjadřovat v hudbě vůbec žádné názory, protože v pětiminutové píšničce nikdy neuděláš dokonalý rozbor žádné problematiky ;-). Což by vlastně znamenalo, že protestuješ i proti žánrům jako Black Metal či White Metal (raději si přečíst Satanistickou a klasickou Bibli, tam je to jistě lépe). Sám přiznáváš, že ti tam nejvíc vadí ten Bush, kdyby tam nebyl, pravděpodobně by ti ty "politické žvásty" nevadily, pokud by hudba byla dobrá.
O co mi jde? Zajímavé texty jsou vždycky plus a určitě je kladnou stránkou metalu, že má obecně vyspělejší texty než většina ostatních žánrů, ale ruku na srdce, většina z vás určitě nebude poslouchat špatnou hudbu s dobrými texty (maximálně čas od času pro tu srandu). Ať si každý vyjadřuje ve své hudbě, co se mu zlíbí (pokud to zrovna není ideologie nacismu, atp.), pokud je schopen k tomu textu napsat slušnou hudbu, je to pro mě OK.
Obrázek Life is a sexually transmitted disease.
Fight dismay
Deny the disarray
Just keep them far away from you and fight
With all your might

Epica
Uživatelský avatar
Fox
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Brno
Příspěvky: 756
Registrován: 19. listopad 2007, 16:54

Re: Ministry

Příspěvekod Darill » 16. duben 2008, 19:48

Koukám, že sem se fakt rozvášnil :lol: souhlasim, že jako imperativ by to asi moc neprorazilo, ale ztotžňuju se s prvním odstavcem, víceméně proto nemám punk ani rap rád, tam evidentně ustupuje hudební stránka do pozadí a to neni nic pro mě...
Jestli narážíš na satanistický black metal, tak tam je to trochu extrém (trefil ses, tenhle žánr taky neni úplně moje krev, ale to nechme stranou:), nicméně mi přijde že ten kdo se s texty ztotožňuje má o dané problematice už nějakou hlubší znalost, protože právě kvůli té utržkovistosti se z toho textu moc pobrat nedá, zrovna ten blackmetal imho nabaluje krom lidí co se o to zajímají i spoustu různých pozérů, kteří o tom vědí prd, ale přijde jim to "hustý".. Ale chápu tvoje argumenty...

Ty ministry sou tak na pomezí, hudebně je to kvalitní (úplně mi to nesedí, ale kvalita upírat nebudu), ale ty texty a ty Bushovský excesy mě staví do dilematu, co si o tom myslet...
Určitě nechci bránit někomu prezentovat svoje názory v textech, ale zrovna ta politika už mě začíná otravovat, protože se mi zdá že je to skoro všude a to je imho docela škoda, to už sou mi sympatičtější texty co většina lidí zatracuje typu:
Schválně kdo pozná co je to za skupinu?:-D píše:Stand and fight
Live by your heart
Always one more try
I'm not afraid to die
Stand and fight
say what you feel
Born with a heart of steel
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Ministry

Příspěvekod Fox » 17. duben 2008, 5:04

Okamžitě mě napadlo, že buď Hammerfall nebo Manowar, Google dal za pravdu, že Manowar. Na druhou stranu, kolikrát jsem slyšel výsměch na úkor právě těchto a dalších kapel, že majestátné texty o bojích, hrdinech a fantasy jsou přeci jen docela velké metalové cliché. Každému co jeho jest, osobně mám pocit, že zmíněné dvě kapely to s tím dost přehánejí, ale u jiných kapel jako u Blind Guardian, Battlelore či Amon Amarth (atd. atd.) mi fantasy a bojová image perfektně sedí - že by to bylo tím, že první dvě nemusím a zbylé tři žeru :-D. Těžko si zachovat objektivitu. Pokud bych se měl pokusit objektivně říct, u kterých kapel se mi líbí texty, tak by to byly buď metalové opery (Avantasia, Aina, Ayreon), anebo třeba Edguy, tam se člověk často pobaví (třeba při Trinidadu) :-).
Obrázek Life is a sexually transmitted disease.
Fight dismay
Deny the disarray
Just keep them far away from you and fight
With all your might

Epica
Uživatelský avatar
Fox
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Brno
Příspěvky: 756
Registrován: 19. listopad 2007, 16:54

Re: Ministry

Příspěvekod Darill » 17. duben 2008, 9:16

já sem na těch dvou vyrostl a zase pro změnu nemusím ty tři co píšeš, ale to jen tak bokem :D
Ano, uznávám, je to metalové klišé a když zpívají o velkých mečích apod. tak je to docela vtipné, ale antibushovské postoje jsou imho daleko větší klišé a to nejen v metalu, ale všude, to už radši ty meče, to mi přijde, že k tomu vlastně svym způsobem patří, ale Bush?
Texty těch oper sem nečetl, tak to neposoudim, ale třeba to napravim :)
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Ministry

Příspěvekod ViceMene » 17. duben 2008, 11:11

A zpět k tématu Ministry. Tak zprzněnou Carminu Buranu jsem už dlouho neslyšel. Začínám mít pocit, že si je na MoR nechám ujít.
Můj kamarád se nedávno bavil s pánem co se naprosto nevyzná v kopání hrobů, a na konci toho večírku řekla, ne! Za což jsem jemu velmi vděčný, protože mi jistě dá každý elektrikář za pravdu, že tam, opravdu hřebíky nepatří.
Uživatelský avatar
ViceMene
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Napajedla
Příspěvky: 134
Registrován: 16. duben 2008, 16:47

Re: Ministry

Příspěvekod Darill » 17. duben 2008, 15:33

Omluv mou neznalo, ale o kterém tracku teď mluvíš?

Btw: jak zpět? mluvíme o Ministry pořád, akorát z trochu širšího hlediska než "mě se (ne)líbí XYZ" :lol:
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Ministry

Příspěvekod ViceMene » 17. duben 2008, 16:04

Mluvím o tom druhém videu z youtube No W. Originál i s pěkným videem např.: http://youtube.com/watch?v=7xCB6-h3wbs&feature=related
nebo moje nejoblíbenější verze http://youtube.com/watch?v=pylGJO6I30M
Můj kamarád se nedávno bavil s pánem co se naprosto nevyzná v kopání hrobů, a na konci toho večírku řekla, ne! Za což jsem jemu velmi vděčný, protože mi jistě dá každý elektrikář za pravdu, že tam, opravdu hřebíky nepatří.
Uživatelský avatar
ViceMene
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Napajedla
Příspěvky: 134
Registrován: 16. duben 2008, 16:47

Re: Ministry

Příspěvekod Wapster » 4. srpen 2008, 13:35

Škoda, legenda skončila. :viking:
Život je k***a (jsem sprosťák), ale ne tak velká, když posloucháš metal. Metal je totiž lék na vše, jen si ho správně zvolit
http://www.metalista.cz
Fanoušek promostars:
http://www.metalshop.cz/tricka/tricka_metalova/p/tricko-metallica-death-magnetic-3-celopotisk-micz-?a_aid=metaez&a_bid=metal
Uživatelský avatar
Wapster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Kojetín
Příspěvky: 716
Registrován: 4. srpen 2008, 8:19

Re: Ministry

Příspěvekod Hooya » 11. srpen 2008, 2:25

Jen dobře. ;) Vystoupením na MORu se mi pěkně zhnusili... a já se tak těšil. :-( BTW Neskončili už víckrát? Vždy se pak vrátili na scénu, ne?
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Ministry

Příspěvekod Wapster » 11. srpen 2008, 10:11

Právěže na MOR to byl pro mě jeden z vrcholů.. ;)
Život je k***a (jsem sprosťák), ale ne tak velká, když posloucháš metal. Metal je totiž lék na vše, jen si ho správně zvolit
http://www.metalista.cz
Fanoušek promostars:
http://www.metalshop.cz/tricka/tricka_metalova/p/tricko-metallica-death-magnetic-3-celopotisk-micz-?a_aid=metaez&a_bid=metal
Uživatelský avatar
Wapster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Kojetín
Příspěvky: 716
Registrován: 4. srpen 2008, 8:19

Re: Ministry

Příspěvekod Angel.of.mine » 11. srpen 2008, 10:56

mě se teda na moru vubec nelíbili...zvuk byl podle mě příšerný a tak nahlas že sme se s Elí musely vzdálit
Angel.of.mine
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 0
Registrován: 1. leden 1970, 2:00

Re: Ministry

Příspěvekod Wapster » 11. srpen 2008, 11:31

Ministry musí být nahlas.. ;) a mě ani tak moc nepřišli, já chtěl aby byli ještě víc.. ale i tak mě drtili
Život je k***a (jsem sprosťák), ale ne tak velká, když posloucháš metal. Metal je totiž lék na vše, jen si ho správně zvolit
http://www.metalista.cz
Fanoušek promostars:
http://www.metalshop.cz/tricka/tricka_metalova/p/tricko-metallica-death-magnetic-3-celopotisk-micz-?a_aid=metaez&a_bid=metal
Uživatelský avatar
Wapster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Kojetín
Příspěvky: 716
Registrován: 4. srpen 2008, 8:19

Další

Zpět na Industrial Metal & Industrial

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník