Marilyn Manson

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod goreroller » 21. květen 2010, 15:08

Aha no som rád že ste mi to objasnili ja sa onho nejak nezaujímam a to čo som písal mám od kamarátov takže tak
Uživatelský avatar
goreroller
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 236
Registrován: 11. duben 2010, 0:28

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod Stribok » 21. květen 2010, 15:25

Tak když už jsme u toho co na něm lidem vadí...zaprvé se mi nelíbí jeho hudba, ale musím mu pochválit to že si dokázal vybudovat skvělou image i zvučný jméno i přes to že skoro neumí zpívat. Co mi na měm ale vadí nejvíc je to že je to vystudovaný žurnalista, a tudíž ví jak manipulovat lidma a jak se prodávat, tedy zkrátka chčije tak strašně po větru až to hezké není ;)
"The first revolt is against the supreme tyranny of theology, of the phantom of God.
As long as we have a master in heaven, we will be slaves on earth." - Mikhail Bakunin
Žerte hovna, milióny much se nemůžou mýlit :)
Uživatelský avatar
Stribok
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Svitavy, Brno
Příspěvky: 698
Registrován: 9. květen 2010, 9:32

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod Geryon » 21. květen 2010, 17:04

Mne sa nepáči jeho prezentovanie,ten jeho zmachlovaní výzor,hudba=ciže absolutne nič!!!
Geryon
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 234
Registrován: 17. květen 2010, 18:44

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod cortex cerebri » 21. květen 2010, 17:40

No myslím, že jeho tvorba až po album Holywood není zase tak špatná, pak to jde už do kytek a celí jeho projev. Škoda jeho koncert v Praze v roce 2001 byl neskutečný zážitek.
Obrázek
Uživatelský avatar
cortex cerebri
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Želechovice/Dřevnicí
Příspěvky: 288
Registrován: 8. červen 2009, 13:50

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod DeadFaith » 10. červen 2010, 19:50

Snad se autor neurazí ale trošku jsem to rozpracoval .. Přeci jen je to má oblíbená kapela :D
Jsou to jen drobnosti a zajímavosti ( nebo spíše věci,které zaujali mě :D )

Marilyn Manson ( Brian Hugh Warner ) pochází z města Caton.Zde vystudoval střední školu a po přestěhování na Floridu se věnoval novinařině-psal hudební kritiky.
Působil jako basista a bicman v kapelách Satan on Fire a Mrs. Scabtree.Obě kapely se bohužel krátce po svém vzniku rozpadly.
Na Floridě se seznámil s kytaristou Scottem Mitchellem a založili skupinu Marilyn Manson and the Spooky Kids - později jen Marilyn Manson ( Marilyn podle Marilyn Monroe a Manson podle masového vraha Charlese Mansona ... Marilyn jako ztělesnění dokonalosti a čistoty a Mansona jako zástupce šílence a zla ? :) ).
Nejspíše kvůli tomu,že MM často mění styl svých nahrávek odešlo ze skupiny mnoho hudebníků - někteří řekli,že se nemohli ztotožnit se stylem,který se snažil Marilyn kapele vtisknout.
V roce 1994 je Marylin jmenován reverendem satanské církve,založené Anthonem Szandorem Laveyem - od té doby se neobejde živé vystoupení bez nějaké té rozervané bible ( první bible padla za oběť v roce 1994 v Salt Lake City) nebo podobného "skandálu" - Marilyn má také na účtě několik zatčení,kvůli obnažování se na jevišti.
Kapela byla také podezřívána za vliv na studenty na Columbine High School,kde se v roce 1999 odehrál masakr několika studentů. (Převládající vliv PMRC ? )
... teď už snad vidíš,že jen smrt to změní.
Uživatelský avatar
DeadFaith
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Hranice Prahy
Příspěvky: 60
Registrován: 29. listopad 2009, 13:54

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod Aylipo » 20. červen 2010, 14:09

Já jsem si od něho poslechla zatím jen album Eat me, drink me, a musím říct, že se mi už na první poslech moc líbilo. :headbang:
Sehnala jsem si jeho diskografii a těším se i na jeho další alba. Tak uvidíme, jestli z nich budu mít stejně dobrý pocit...
"DISCITE A ME, QUIA MITIS SUM ET HUMILIS CORDE."
Uživatelský avatar
Aylipo
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 40
Příspěvky: 182
Registrován: 1. říjen 2009, 6:15

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod Ďáblův Žoldák 666 » 20. červen 2010, 14:41

Aylipo:No jestli se ti líbilo Eat me,drink me,tak se ti ostatní snad budou líbit taky,Uvádim k tomu ten fakt že cd Eat me,drin me je z jeho všech cd dle mě nejslabší.Doporučuju Antichrist Superstar a Mechanical Animals :)
"Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi".
"Nenávidím lidské bytosti".
"Totální mír lze dosáhnout jen totální válkou".
Ten na kom jest zlo pácháno,vždy druhým zlem oplácí.
Uživatelský avatar
Ďáblův Žoldák 666
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Vlčí Doupě
Příspěvky: 311
Blog: Zobrazit blog (3)
Registrován: 26. únor 2010, 15:18

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod Zero » 20. červen 2010, 14:43

Já doporučuji Holy Wood, spolu s Eat me, drink me je to moje nejoblíbenější album.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod Lord Nazgul » 20. říjen 2010, 13:57

Mě se taky nejvíc líbí Hollywood, ještě s Golden age of grotesque. Jinak mě celá ta jeho image nevadí, po pravdě je mi to docela sympatické, prostě mu jen došlo, že psaním do novin se slavným nestane ale že banda zblblých a na kdejakou srágorovinu slyšících amíků mu to sežere. Četl jsem s ním nějaké rozhovory a ten chlapík je naprosto v pořádku, spíš si z toho dělal ještě legraci. Tyhle šílenosti by se prostě neměly brát vážně ale s určitým nadhledem, stejně jako se s nadhledem bere sám autor a pak si můžete tuhle muziku vychutnat. Kdekoliv jinde než v americe by se z něj taky nemohlo stát to co je, protože tady by mu to nikdo nijak zvlášť nebaštil. jinak mám raději spíše rychlejší a údernější, do metalu víc hozené skladby, proto jsem prakticky žádné cd, včetně Hollywood a Golden... nevypolsech celé, protože pomalejší elektronika mě docela nudí.
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod Zero » 28. duben 2012, 18:18

Born Villain už se dá najít na internetu, takže taková menší recenze ode mě...

Řeknu to hned na začátku - tohle album je strašné a dost možná to nejhorší, co kdy Manson vydal.
Sice první písnička zní slibně, a dokonce i připomíná starší tvorbu (i když si teda nedokážu představit, jak bude Manson dávat takové výšky naživo), ale pak začíná jeden dlouhý průser, singlovka No Reflection následovaná naprosto nezajímavou Pistol Whipped, která má asi tak milión let dlouhé intro tvořené nějakým šuměním (a to se stává na tomhle albu docela často) a já si začínám uvědomovat, co mi na tomhle albu tak vadí - je to strašně neprofesionální zvuk a celkové vyznění. Ani u další písničky není překvapením dlouhé nicneříkající intro a v refrénu se ozývá nějaká skřehotající harpyje.
No, nebudu to protahovat a popisovat, jak je to strašné (za tu námahu mi to album ani nestojí), přeskočím rovnou na další poslouchatelnou skladbu. Ta se nachází až na úplném konci. Škoda jen, že je to cover, a tak to nemůžu přičíst Mansonovi moc k dobru. A i na něm mě otravujou příšerné bicí.

Když to vezmu jako celek, tak to zní strašně amatérsky a neprofesionálně. Jako kdyby si doma nějaký chlápek pustil špatně naprogramované umělé bicí, chytil kytaru a hrál si stupidní jednoduché akordy a nezajímavé riffy. Basa pro jistotu nejde skoro slyšet a klávesy už vůbec ne. Že nejde o nějakou domácí tvorbu, ale o Mansona, se dá poznat jenom díky vokálu. Ale i ten je strašný. A přitom na minulé desce se dal ještě snést (i když hudba většinou už ani tam ne). Nechápu, jak mohli Manson a spol. vydat tenhle pahudební odpad a ještě tvrdit, že jde o pořádný comeback. Prostě nechápu, je to bída a nejlepší by bylo, kdyby to kapela zabalila už někdy po roce 2000.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod Stick » 29. duben 2012, 11:47

Nový album? Kardinální blbost. To se nedá ani doposlouchat. Tohle, že je návrat do časů prvního alba? :lol:
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod Zero » 29. červen 2012, 1:40

Tak jsem si řekl, že tomu dám ještě šanci, že to přece nemůže být zas tak strašné. Je. :lol:
Obzvláště když si pustíte nějakou starší písničku a hned na to novou, tak zjistíte, že to současné skřehotání zkrátka nejde poslouchat. Poslechnout si celé album od začátku do konce je prostě nadlidský úkol, takže můžu jenom doufat v co nejpříznivější setlist na koncertě.

Na druhou stranu, člověk pak ocení předchozí album, které je oproti tomuhle docela dobře poslouchatelné.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 29. červen 2012, 10:01

Jop, je to fail jako prase. Přitom High End of Low mám docela rád.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Mansonovi v Rusku vyhrožovali bombou!

Příspěvekod Metallum [Bot] » 29. červen 2014, 19:50

Obrázek
Mansonovi v Rusku vyhrožovali bombou!
V pátek mělo začít fanoušky očekávané letní turné kontroverzního zpěváka Marilyna Mansona, jenže namísto provokativní show na moskevském Park Live festivalu se lidé dočkali pouze prázdného pódia a výhružky bombovým útokem, kterým hrozili náboženští fanatici, jež předtím napadli kapelu, a díky nimž byly zrušeny koncerty v Moskvě, Novosibirsku a ukrajinském Kyj... Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Marilyn Manson v rozžhavené Lucerně řádil!

Příspěvekod Metallum [Bot] » 16. srpen 2014, 19:18

Obrázek
Marilyn Manson v rozžhavené Lucerně řádil!
Americký kontroverzní zpěvák přivezl v úterý 12. srpna do Prahy svou show v rámci evropského letního miniturné. O tom, jak je pro koncert skupiny takového formátu, jako jsou Marilyn Manson, Lucerna naprosto nevhodná, se ani zmiňovat nemusíme. Nicméně ne zrovna ideální zvuk, ve kterém občas zanikal Mansonův zpěv, ani příšerná předkapela, ani horko ho neodradilo od před... Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Marilyn Manson přichází s novým singlem!

Příspěvekod Metallum [Bot] » 27. říjen 2014, 9:09

Obrázek
Marilyn Manson přichází s novým singlem!
Americký kontroverzní zpěvák od vydání svého posledního alba Born Villain rozhodně nezahálí, koncertuje, hraje ve filmech či seriálech, ale také opět pracuje na nové hudbě, ze které nabízí fanouškům ochutnávku v podobě skladby Third Day of a Seven Day Binge!

V sobotu 25. října oznámil Manson podrobnosti nové desky, odhalil, že nahrávka ponese název Six Deep a měl... Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 27. říjen 2014, 9:47

Wow. Poměrně dobrý. Poměrně hodně!
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod Zero » 28. říjen 2014, 21:50

Sice jeho hlas už není co býval, ale píseň je příjemné překvapení. Evokuje to ve mně takový klasický rock ve stylu Davida Bowieho.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod Ježura » 29. říjen 2014, 12:58

Bowieho mi připomíná i ta promofotka... Že by záměr?
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Marilyn Manson

Příspěvekod Stick » 29. říjen 2014, 15:54

Tak nikdy se inspirací netajil ;) Je slyšet, že stárne, nová tvorba je taková intimnější, nicméně novej song se mi celkem pozdává, pohodovej rock.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

PředchozíDalší

Zpět na Industrial Metal & Industrial

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník