Amaranthe

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Amaranthe

Příspěvekod Was3k » 30. září 2014, 18:48

Druhá skladba z alba uvolněna


No nevím, první album mě docela zaujalo, pro mě osobně to bylo zajímavé (i když i kýčovité) skloubení stylů/zpěváků. Druhé album bylo sice prvnímu hodně podobné a místy mi i splývalo, ale na chvíli svou "hitovostí" taky zabavilo. Z těch dvou zatím uvolněných skladeb je sice docela jasně cítit posun, ale nejsem si jistý, zda tím správným směrem... Drop dead cyanical se po pár posleších docela dá, ale Trinity mě zatím vůbec neoslovilo. Uvidím, jak bude vypadat celé album, víc než pár přehrání v autě popř. ve sluchátkách někde na nákupech ale stejně neočekávám, takže snad alespoň tento účel splní :D
Was3k
Novicius
Novicius
 
Věk: 32
Příspěvky: 22
Registrován: 1. duben 2014, 12:42

Re: Amaranthe

Příspěvekod Svářeč » 30. září 2014, 20:59

Klip docela výstižný, je to strojová nuda :D
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Amaranthe

Příspěvekod jane187 » 30. září 2014, 21:04

OK, Drop Dead Cynical byl lepší :D tomu jsem aspoň po delší době na chuť přišla
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Amaranthe

Příspěvekod Kazi » 14. říjen 2014, 22:49

Tak zatím jedu druhý poslech nového alba...a nějak nevím :lol: na první album se to moc nechytá...je to takové několikrát recyklované furt to samé s více tuc tuc a popíkem :lol: něco málo se tam dá,ale to i Nexus byl lepší :lol:
Uživatelský avatar
Kazi
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 396
Registrován: 17. červenec 2014, 14:06

Re: Amaranthe

Příspěvekod Svářeč » 15. říjen 2014, 9:41

Jestli byl Nexus podle tebe lepší, tak pro mě snad ani nemá cenu si nové album pouštět :D
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Amaranthe

Příspěvekod ov42 » 17. říjen 2014, 19:21

Poslechnuto a zdaleka to není tak strašný, jak Kazi tvrdí. "Monster of an album" teda přímo ne, ale poslouchá se to celkem příjemně. První polovina je lepší, druhou poněkud uspávají dvě balady, které jsou o dost slabší než Amaranthine (asi už navěky nepřekonatelná), ale i než Burn With Me. Jedna by v takovém případě stačila. Zajímavý kousek je ale úplně poslední Exhale. Právě on je asi spolu se singlem titulním nejodlišnější od klasické tvorby. Fakt to není úplně eponymní album 3 nebo The Nexus 2, přitom jsou to jednoznačně Amaranthe. V tom pánové a dáma nelhali. Hlavně v druhé polovině je ale slyšet, že na složení alba neměli moc času a písně docela splývají. Snad dodrží, co říkali v jednom rozhovoru, že po vydání Massive Addictive plánují intenzivně koncertovat a další album by mělo přijít na řadu až v první polovině 2017.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Amaranthe

Příspěvekod LinDan » 18. říjen 2014, 20:20

Mě ty singly nějak nechytly (hlavně ta rammsteinovina), tak jsem se do poslechu celýho alba ani nějak nehnal... Až dneska jsem si to poslechl a musím říct, že to není vůbec špatný. Jako vrchol alba bych viděl trio "Digital World", "Trinity" a "Exhale". Je to trošku jiné, než předchozí tvorba, ale pořád to jsou Amaranthe. A třeba riffy v "An Ordinary Abnormality" mi na jejich poměry přijdou dost heavy, jako bych poslouchal Soilwork. :lol:

LinDan
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Šumperk
Příspěvky: 559
Registrován: 4. červen 2009, 19:44

Re: Amaranthe

Příspěvekod Jura3 » 23. říjen 2014, 18:41

Nové album bych z hlediska písní rozdělil na dvě části. Do 1. části patří písně, které jsou téměř totožné s těmi na albech předchozích. 2. část je ta, o níž členové povídali, že se liší (byť jen trošku) od předchozích dvou alb. Do ní bych zařadil skladby jako Trinity, True a Exhale, včetně akustických verzí prvních dvou zmíněných.
Jura3
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 271
Registrován: 15. červenec 2013, 11:50

Re: Amaranthe

Příspěvekod Kazi » 23. září 2016, 15:42

WTF :lol: :lol:

Rihanna říznutá Fall Out Boy a ty kecy k tomu:
Ukazuje novou tvář AMARANTHE, kombinuje stadionový riff s neodolatelným groovem a je tak dost možná tím nejvýjimečnějším songem AMARANTHE, který je o boji a těžkostech, se kterými se musíte potýkat, když jdete za svým snem. That Song je tím zlomovým bodem, kdy už je vše jasné. Tak si pěkně dupněte a zatleskejte do rytmu!

Děsím se alba :lol:
Uživatelský avatar
Kazi
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 396
Registrován: 17. červenec 2014, 14:06

Re: Amaranthe

Příspěvekod Kezir » 23. září 2016, 17:04

Počkat, to jsem tedy poslouchal Amaranthe a ne Rihanu???
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Amaranthe

Příspěvekod Dag » 23. září 2016, 22:14

No, trošku mi chybí hutnější heavy riff, ale na koncertech to nepochybně bude fungovat, vytleskávačka jak z hodin zpěvu. :idea:
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Amaranthe

Příspěvekod ov42 » 24. září 2016, 10:57

Přesně, refrén je dost chytlavej. Když jsem slyšel teaser, tak mi to docela zaujalo. Prvky stadiónového rocku , inpirace Queen nebo Def Leppard, proč ne. Ale teda co se děje ve slokách! Eliška zpívá jako nějaké R&B, kytary skoro žádné, a kde ke kurwa Henrik? Vybrat za singl píseň, kde jeden ze zpěváků vůbec nezpívá...no. U těch cajdáků to člověk celkem i pochopil, ale první singl by měl nějak charakterizovat kapelu a vytvořit posluchačům obraz o tom co je čeká na albu. Ono i na fejsbůku to kapela od fanoušků docela schytala, tak minimálně 80% komentů bylo dost negativních.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Amaranthe

Příspěvekod Svářeč » 25. září 2016, 2:08

Já mám mnohý pop a poprock dost rád, ale tohle je hrozně slabé. Že to s metalem až na ty kytary nemá nic společného je mi úplně jedno, já si na škatulky fakt nepotrpín, ale ten song je strašně otravnej :D Refrén je sice chytlavý, ale už při druhém poslechu mi přišel neskutečně vlezlý a měl jsem chuť to vypnout. Tohle je takový ten typ písně, která kdyby hrála v rádiu, tak nemilosrdně přepínám (a to v autě běžně poslouchám Frekvenci 1 a Evropu 2 :D ).
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Amaranthe

Příspěvekod ov42 » 6. říjen 2016, 8:33

https://getmetal.biz/amaranthe-fury-single/

Druhá věc a větší protikld snad už ani v rámci jedný kapely nejde. Hlavní slovo tentokrát Henrik, Eliška sekunduje a Jake si dá na koncertě bierpauzu.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Amaranthe

Příspěvekod Kazi » 18. říjen 2016, 20:36

Tak mám za sebou pár poslechů celého alba a po úvodním vypuštěném rihannovském songů jsem to čekal mnohem horší.Nakonec to tak strašné není..ale stejně bych mohl zkopírovat komentář k předešlému albu,pozměnit názvy a výsledek stejný. :lol: A poslední Endlessly působí dojmem něčeho těžce známého. :D
Uživatelský avatar
Kazi
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 396
Registrován: 17. červenec 2014, 14:06

Re: Amaranthe

Příspěvekod ov42 » 24. říjen 2016, 19:10

Jake E se nezúčastní evropského turné k desce Maximalism, v polorevivalu, který zahraje i u nás v listopadu v MeetFactory bude za něj zpívat zpěvák předkapely Smash Into Pieces.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Amaranthe

Příspěvekod ov42 » 8. únor 2017, 19:53

Jake E oznámil, že na to definitivně peče.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Amaranthe

Příspěvekod Kezir » 8. únor 2017, 20:22

čéčé ani se mu nedivím :) Četl jsem s ním "rozhovor" ve Sparku a sice řekl, že se mu líbí hudba Justina Biebra ale na druhou stranu se hlásil ke klasičtějšímu metalu a ne tomu popmetalu co nyní Amaranthe hrají...

He sranda je, že Amaranthe vyřadili i Metal Archives :D :D
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Amaranthe

Příspěvekod ov42 » 8. únor 2017, 20:37

Vždyť ten pop metal hrají od začátku!
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Amaranthe

Příspěvekod Kezir » 8. únor 2017, 20:42

to máš pravdu, ale dříve bych řekl že to bylo 45% pop a 55% "metal" ...teď je to spíše naopak a nějak v tom neslyším nějaký posun, hrají dost podobně, dle pár vzorců ale proti gustu žádný dišputát:)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

PředchozíDalší

Zpět na Industrial Metal & Industrial

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník