Meshuggah

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Meshuggah

Příspěvekod mIZZYchal » 18. únor 2011, 12:34

Tak tu vás ale nikdo nenutí řešit kvadratické rovnice, ani nic doslova počítat a podobně. Jde o to, že člověk musí pochopit složitost té hudbu. Pokud se mu tohle nepodaří, tak s Meshuggah se nepohne dále než od chytlávého tududu-tu, tududu-tu... rytmusu v songu Bleed. Vyčítat této bandě, že hraje složité věci, je jako říct o to samé o Dream Theater. Jako ano, chápu, že s vám to nelíbí a akceptuju váš názor, že tu hudbu prostě nebudete poslouchat, s tím nikdo nic nenadělá. Jen tvrdím, že si tato kapela, no a né jen ona, ale všechny kapely, které umí hrát zaslouží uznání. No a co si budeme nalhávat, Meshuggah nejsou zrovna kapelou, nad kterou by každý ohrnoval nos a vůbec nikdo je neznal.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Meshuggah

Příspěvekod Hooya » 18. únor 2011, 13:10

Vyčítat této bandě, že hraje složité věci

Chraň Bůh, jestli jsem tohle někde napsal. Vyčítám jen této bandě, že mě z ní bolí hlava a zároveň i pusa, jak široce při poslechu tududu-dudu-duudu-du zívám. :)

Jediné, co uznat můžu je, že díky Meshuggah jsou tu třeba takoví Textures, kteří dle mého umí daleko lépe a citlivěji pracovat se sekanými rytmy, které dali Meshu metalovému světu.

Uznat kvality kapely jen proto, že je známá a uznávaná (přímo zbožštělá) širokou veřejností a taky kritikou (což se často neslučuje), a že je poslouchají a milují posluchači, kteří dle mého mají dobrý vkus, fakt nehodlám. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Meshuggah

Příspěvekod mIZZYchal » 18. únor 2011, 13:19

Tak ono se nikdy nestane to, aby nad jednou kapelou začal onanovat celý svět, to je prostě nesmysl. A jak si řekl, už jen kvůli tomu, že kapelu poslouchá někdo, tak ji nemusím poslouchat já. Někteří by takové lidi nazvali pseudointelektuáli. Zkrátka tvrdím, že když se člověk této bandě dostane na chuť a začne ho bavit, to co v té hudbě je, tak jistě uzná jejich kvality. Ale jak jsem řekl. Rozhodně se neseběhne naráz celý svět, nebo v našem případě celé fórum a nevyzdvihne kapelu mezi božstvo.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Meshuggah

Příspěvekod Besofen » 18. únor 2011, 13:30

Já znám zatím pořádně jenom ObZen a Destroy Erase Improve. Já taky nemůžu Meshuggat poslouchat celý den a jsem jejich fanoušek. Vždycky co mi dohraje deska tak přepnu něco jiného , protože z takové nálože se jen tak nejde vzpamatovat :mrgreen:
Uživatelský avatar
Besofen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvky: 468
Registrován: 29. prosinec 2010, 23:15

Re: Meshuggah

Příspěvekod Mess » 1. září 2011, 21:31

Zaujímavá diskusia tu vznikla časom, môžem sa myslím považovať za celkom fanúšika tejto kapely, i keď tie časy keď som ich hudbu počúval aspoň raz za týždeň sú za nami. Rozhodne si kapela ako táka zaslúži uznanie, nielen za samotné albumy ale aj to ako obohatili dnešný metal. Mne osobne sa to páči, niekedy viac niekedy menej. Som zvedaví ako sa tento rok chlapci popasujú s novým albumom a ukážu že otcovia ešte pretčia svoje pomyselné deti. Fredrik je určite skvelý mozog a má nato, jeho sólový projekt je nadčasové dielo a mám dojem, že ešte stále je pár rokov napred a to vyšlo pred vyše 10 rokmi. Fascinuje ma Thordenalov(kto ma v mene Thora :D) spôsob vkladanie svojich inšpirácii do "melodíí" či sól počínajúc od Alana Hoswortha až ... vlastne klamem len jeho mi to pripomína :D :D :D :D
Obľúbené albumy Catch 33, I !!!! ako to že I nikto nespomenul ? nikto nepočul tento obrovský experiment ? 21 minút nášupu najsurovejších riffov a ultramegázneho zvuku, že keby ho pustím v sebe, tak na druhý deň dojdem a stromy narúbané.

Ako muzikant ma obohacuje táto kapela aj z iného hľadiska aj keď musím vyvrátiť, striedanie taktov nie je také bežné v hudbe Meshuggah, ako skôr polyrytmika, čize bicie a ostatné nástroje sa rozchádzajú a je to vždy premyslené tak aby sa stretli, skvelý príklad je Rational Gaze, dá sa to tam pekne napočítať ako je riff vždy o 1/16 doby posunutý až po 16 zopakovaní sú zrazu všetci narovnako. :tlesk: Tomas Haake je vážne stroj čo dokazuje nielen hrou na bicie ako robot, ale aj texty ktoré píše sú vysoko futuristické ... nechápem im často :D a nezávidím spevákovi učiť sa ich naspamäť :D:D
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Meshuggah

Příspěvekod šošon » 13. únor 2012, 22:04

Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Je lepší zemřít na nohou,než žít na kolenou !
7.8.2012....Zuzankoooo!
Uživatelský avatar
šošon
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 50
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 824
Registrován: 3. leden 2012, 0:38

Re: Meshuggah

Příspěvekod Hooya » 14. únor 2012, 12:10

Tato kapela fakt nemůže zklamat. :) Další total nuda. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Meshuggah

Příspěvekod Ingvar » 14. únor 2012, 15:09

Mě se to líbí :D Ale zase musím přiznat, že když na Mešugé zrovna nemám náladu, taky mě to má tendenci nudit. Každopádně technická úroveň těchto pánů je úžasná a už jen za to má u mě tahle banda respekt :D
Z Temelína roste hřib.
Překrásnou má výtrusnici.
Nikdo se však neusmívá.
My jsme totiž Úderníci!
Uživatelský avatar
Ingvar
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Praha
Příspěvky: 296
Registrován: 1. leden 2011, 14:37

Re: Meshuggah

Příspěvekod Lord Nazgul » 15. únor 2012, 14:23

Tuhle bandu můžu jen když si potřebuju vypláchnout hlavu. Jinak patřím k těm méně náročnějším uživatelům, kteří si tu matematickou dokonalost v hudbě prostě nevychutnají. Chápu, že na zahrání to musí bejt asi hodně složitý, ale na delší poslech obrovská nuda...
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Meshuggah

Příspěvekod Stick » 15. únor 2012, 15:03

Mega nuda. Občas dobrý riffy, ale tím to končí.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Meshuggah

Příspěvekod mIZZYchal » 15. únor 2012, 16:02

Hej, výjimečně musím říct, že mě zrovna toten singl taky moc nebaví. Je tam sice hezká ta "post-rocková" v pozadí, hlavně teda ze začátku to zní parádně, ale tak v půlce songu se už nudím. Dost možná to je tím, že ve srovnání s dalšími hity je zde poněkud pomalejší tempo a nebo to není až tak hezky proměnlivé, jako třeba Pravus, ve kterém se skvěle střídá agresivní palba s klidnějším brnkáním a i některými táhlými tóny. Snad zbytek alba bude trochu záživnější. Tohle mě zaujalo tak z 1/4.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Meshuggah

Příspěvekod o.p.a.t » 15. únor 2012, 20:25

Videa nahoře odstraněna, přikládám tedy ofi od kapely.



Co se týče skladby samotné, není to vyloženě průser, ale nic extra rozhodně také ne. V té skladbě se toho příliš neděje, já od Meshuggah miluju ty výplachy typu Combustion nebo Pravus.. Zběsilé riffování, nepravidelné sekačky na bicí. Uvidíme, co předvedou dále, každopádně zatím poměrně zklamání. Na tu desku se i přesto těším jako blázen!
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Meshuggah

Příspěvekod Hooya » 22. březen 2012, 20:59

Novinka podruhé doposlouchána. Dojmy - nic zázračného a zábavného, ale překvapivě mě to ani nesralo a ani hlava nebolí. Tím pádem je to pravděpodobně to nejlepší, co jsem zatím od nich slyšel. Párkrát to ještě projedu.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Meshuggah

Příspěvekod Gore » 22. březen 2012, 21:37

chyba tomu nejaka energia, dynamika... je to take nemastne neslane, elevator music...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Meshuggah

Příspěvekod Mess » 22. březen 2012, 22:11

3 skladby sa dajú aj opakovane tie ostatné sú neviem také jak keby ich mašinka na rify vypľula :lol:
Now would you kindy read my signature ? "Man chooses, slave obeys."Andrew Ryan
Underoath - Illuminator
Awake to the sound of emptiness.
Obrázek

Alone in a room that is filled with the darkest of light.
I was told there was nothing beyond here.
How do I know what side I'm on?
Breathe!
A captive with nothing but the thoughts increasing,
Obrázek

Worsening I dont belong here
But I cant find my exit.
Uživatelský avatar
Mess
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Handlová
Příspěvky: 999
Registrován: 30. srpen 2011, 12:26
Aktivní v kapele: SadMess

Re: Meshuggah

Příspěvekod mIZZYchal » 23. březen 2012, 0:37

Hej, slyšel sem to už asi 4x a líbí se mi to docela dost. Není to sice tak rytmicky zajímavé jako Obzen a ani to není dokonalé jako Catch 33, to samozřejmě asi ani nejde, ale album to je docela dobré. Nejvíce se mi asi song The hurt that finds you first, jak do toho furt Haake mlátí do snaru, to je super.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Meshuggah

Příspěvekod highlander » 23. březen 2012, 0:38

Hooya píše:Novinka podruhé doposlouchána. Dojmy - nic zázračného a zábavného, ale překvapivě mě to ani nesralo a ani hlava nebolí. Tím pádem je to pravděpodobně to nejlepší, co jsem zatím od nich slyšel. Párkrát to ještě projedu.

Souhlas s Tebou. Extra zázrak to není, ale na druhou stranu to neurazí a poslouchat se to dá. Napoprvé jsem to vdechnul celé, což u mne bývá docela vyjímečně :shock: :roll: . Já tedy nemám zmapovanou starou tvorbu, v záznamu mám tak nějak předcházející fošnu a jak říkám i tohle nové album si jeden může občas dopřát ;) .
IN NOMINE DEI NOSTRI SATANAS, LUCIFERI EXCELSI !
Ave Voluptatis Carnis !
Metal will newer die - Ronnie James Dio
Lidstvo je nepoučitelné a slepé (Paul Ledney - Profanatica) a v České kotlině to platí dvojnásob (highlander).
Uživatelský avatar
highlander
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 55
Bydliště: Strakonice
Příspěvky: 881
Registrován: 10. říjen 2010, 10:43

Re: Meshuggah

Příspěvekod o.p.a.t » 24. březen 2012, 11:59

Novinka je pro mne zklamáním. Dost mne to nudí. Dám tomu ještě několik poslechů, ale po nářezu, jako byl "obZen", přišlo dost monotónní dílo.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Meshuggah

Příspěvekod ov42 » 24. březen 2012, 13:15

Já jsem u týhle kapely nikdy nenašel nějakou výraznější zapamatovatelnou melodii, něco, co bych si moh třeba zabroukat. Asi kapela, u který důvod jejího úspěchu mi i nadále utajen.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Meshuggah

Příspěvekod o.p.a.t » 24. březen 2012, 13:30

Ne všude jde o zapamatovatelnou melodii.

Já třeba naprosto žeru tuhle skladbu:
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

PředchozíDalší

Zpět na Avantgarde Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků