VUUR

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

VUUR

Příspěvekod Svářeč » 27. duben 2018, 2:19

Obrázek
Obrázek

Skupina VUUR byla založena v roce 2016 nizozemskou zpěvačkou Anneke van Giersbergen na základech živé kapely projektu Gentle Storm, odkud do VUURu přišli kytarista Ferri Duijsens, basák Johan van Stratum a bubeník Ed Warby. K nim se později přidal kytarista Jord Otto. Členkou kapely byla původně také zpěvačka Marcela Bovio, která se rozhodla z kapely odejít z důvodu kreativních (nikoliv osobních) neshod. V roce 2017 kapele vyšlo debutové album "In This Moment We Are Free - Cities".Texty k jednotlivým skladbám jsou inspirovány nejrůznějšími městy, jež Anneke za svou kariéru navštívila, na skládání hudby se pak kromě všech členů kapely podíleli např. producent Joost van den Brook, Mark Holcomb (Periphery), Esa Holopainen (Amorphis) nebo Daniel Cardoso (Anathema). Od té doby kapela pilně koncertuje po evropě i v rodném holandsku a Anneke se nechala slyšet, že již píše skladby pro nové album.

Sestava
Anneke van Giersbergen - vokály (2016 - současnost)
Jord Otto - kytara (2016 - současnost)
Ferri Duijsens - kytara (2016 - současnost)
Johan van Stratum - basa (2016 - současnost)
Ed Warby - bicí (2016 - současnost)

Bývalí členové
Marcela Bovio - zpěv (2016 - 2017)

Diskografie
2017 - In This Moment We Are Free - Cities

Odkazy
Oficiální stránky
Last.fm
Facebook
Metal Archives

Ukázky

My Champion - Berlin


Freedom - Rio

Days Go By - London


// Edit:
Naposledy upravil Svářeč dne 21. květen 2018, 1:27, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: VUUR

Příspěvekod Svářeč » 27. duben 2018, 11:36

Vynikající záležitost, strašně mě mrzí, že jsem prošvihl pražský koncert v únoru. Akorát si nemohu pomoci, udělat na albu pár věcí jinak, mohlo být naprosto dokonalé, takhle je "jen" vynikající. Např. píseň Sail away má nejlepší riff i sloku na albu a refrén je pak jenom nudná odsekávačka, písně jako My Champion nebo Time mi zase přijdou zbytečně natahované. No a zvuk bych si tak dokázal představit lépe ošetřený... je to docela frustrující, když přesně dokážu pojmenovat, co se mi na albu nelíbí :) .
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09


Zpět na Progressive Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník