Opeth

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Opeth

Příspěvekod angry » 6. září 2010, 15:04

Velice kvalitní kapela... ale výrazněji mě oslovilo až poslední CD watershed ... geiální propojení prog rocku, jazzu a death metalu
Usmívejte se a svět se bude usmívat s vámi... plačte a budete plakat sami
Uživatelský avatar
angry
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 114
Registrován: 2. srpen 2010, 9:19

Re: Opeth

Příspěvekod Earthworm » 7. září 2010, 21:58

Watershed jsem sice slyšel mnohem víckrát než ostatní alba, ale stejně mě nakonec moc za srdce nechytlo....Kromě prvních dvou alb jsem slyšel všechny a zatím vede svatá trojice My Arms Your Hearse/Still Life/Blackwater park......všechny tři alba genialita. Do Deliverance jsem zatím moc nepronikl, ale ještě uvidím jestli se to nějak nevyvine.
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Opeth

Příspěvekod lifelover » 9. říjen 2010, 23:50

Zprvu se mi zamlouvala jenom "nová" tvorba, nicméně po čase jsem se dostal i do té prvotní a nyní jsou samozřejmě jedna z mých oblíbených kapel. :)
Uživatelský avatar
lifelover
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany
Příspěvky: 23
Registrován: 5. říjen 2010, 22:04

Re: Opeth

Příspěvekod ARELuN » 13. říjen 2010, 20:24

Takto precítenú hudbu som teda ešte nepočul... skvelé je to :O

The Grand Conjuration :P
Obrázek
Uživatelský avatar
ARELuN
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Východ Slovenska
Příspěvky: 440
Registrován: 13. srpen 2010, 11:58

Re: Opeth

Příspěvekod Naathir » 13. říjen 2010, 20:38

Teď jsi mi připomněl...mně se ten úvodní riff v The Grand Conjuaration zdá naprosto totožný s úvodním riffem Majestic Beast od Amorphis...
Naposledy upravil Naathir dne 13. říjen 2010, 20:43, celkově upraveno 1
Drone...pro absolutní stavy mysli..a nikdy jinak..
Uživatelský avatar
Naathir
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: caaaaaa? no, to přeháněl bych, ale i tak docela blízko..
Příspěvky: 361
Registrován: 4. duben 2009, 20:51

Re: Opeth

Příspěvekod ARELuN » 13. říjen 2010, 20:43

Hmm... Amorphis nepoznám, takže neviem posúdiť... ale z toho čo som si pustil tú jednu pesničku... mám taký pocit, že budú mať o fanúšika viac :D takže, aj ďakujem :]

A zabudol som... tie riffy na začiatku sa fakt podobajú :D
Obrázek
Uživatelský avatar
ARELuN
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Východ Slovenska
Příspěvky: 440
Registrován: 13. srpen 2010, 11:58

Re: Opeth

Příspěvekod Gore » 13. říjen 2010, 22:50

tak mna v poslednej dobe (asi rok) nejak opustilo nadsenie z vacsiny ich albumov, ale hrozne ma chytilo Damnation... velky skvost, o ktorom som sa dozvedel az od Ariesa a od Moranky asi pred mesiacom na maratone :)
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Opeth

Příspěvekod Hooya » 14. říjen 2010, 8:22

To zase mě před časem (už tak 3 roky) opustilo nadšení právě z "Damnation". :) Je to pěkná věc (stále ji mám velmi rád), ale trošku se mi za tu dobu oposlouchala, není se čemu divit, jeden čas jsem to točil pořád. BTW počasí napovídá, že se k Opeth opět na pár měsíců přitulím. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Opeth

Příspěvekod BlackMoon » 14. říjen 2010, 10:28

Jo, presne, tak ako k mnohým iným :) Ale ja ich počúvam v podstate celoročne, len to teraz znova zrejme naberie na intenzite, ale najprv musí skončiť to krásne počasie, čo u nás už pár dní vládne :) A k Damnation - opočúvanie nehrozí, asi preto, že ho netočím pořád.
Uživatelský avatar
BlackMoon
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Piešťany / Bratislava
Příspěvky: 1302
Registrován: 15. říjen 2008, 13:23

Re: Opeth

Příspěvekod Hooya » 14. říjen 2010, 10:43

Já to jednu poslouchal prakticky furt..., ale nemyslím, že by mě to neoslovovalo, jen už nemám to nutkání to neustále strkat do přehrávače..., pustím 3-4x ročně a spokojenost. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Opeth

Příspěvekod Hooya » 14. říjen 2010, 17:02

Jen tak mimochodem, zrovna dnes jsem si šel na poštu pro "Damnation", "Deliverance", "Blackwater Park" & "Lamentations" (CD á 149,- ; DVD 169,-). :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Opeth

Příspěvekod Meshu » 24. listopad 2010, 14:06

Už jste viděli nový DVD: In Live Concert at the Royal Albert Hall ? Skládá se ze dvou DVD, první je skoro kompletní Blackwater Park, což je podle mě super nápad (o to víc mě štve, že před rokem na BA zahráli z BP jen The Leper Affinity). Na druhém DVD je klasická směs a míň koncertovaný skatby.

Já z toho mám zatím docela rozporuplný pocit, po předchozím Roundhouse Tapes, které jsem shlédnul tak 20x, mi to přijde (trochu) slabší.
:arrow: Mike má trošku jinačí growl, jaksi "ostřejší", ne tak hluboko položený jako dříve. Neříkám, že je horší, jen je jinej... Asi jde hlavně o zvyk. Vokál čístý je bez chyby jako vždy.
:arrow: Zvukově mi to přijde trošku zastřenější, ale jinak v pohodě. Co bych vytáhnul tak je rozhodně zvuk kytar při sólech, to je lahoda.
:arrow: Atmosféra je taková komorní, trochu mi to přijde jako Opeth Unplugged, ale to je jen dobře. Žádné kecy okolo (čekal jsem Mikovy hlášky jako vždy), ale prostě přednes Blackwater Parku :)
:arrow: Proti střihu nic nemám, sestříháne je to dobře a záběry taky fajn . Choreo hodící se k té komorní atmosféře, hodně čmoudu a modré barvy.

:idea: Jinak pokud chcete slyšet jinou verzi skladby Harvest, tak se na to rozhodně podívejte. Je hodně zajímavá a úplně z ní čiší prog rock z šedesátých let.
Uživatelský avatar
Meshu
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Lovosice
Příspěvky: 223
Registrován: 23. srpen 2008, 21:20

Re: Opeth

Příspěvekod Princ_Krasoň » 24. listopad 2010, 19:27

Tak jsem to zrovna doposlouchal/dosledoval a jsem vcelku spokojen. vokály i instrumentální část kapely byly naprosto boží. Nejsou tam některý moje oblíbený songy, ale zase nemůžu mít všechno. Nový podání Harvest se mi líbí víc, než to předešlý a aj po tý vizuální stránce se mi to líbilo. jen to obecenstvo ... místama to vypadalo, jako by tam pospávali :)
Princ_Krasoň
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 88
Registrován: 27. srpen 2010, 10:18

Re: Opeth

Příspěvekod Besofen » 16. leden 2011, 13:48

Teď se mi teprve zdá , že jsem konečně trochu víc pronikl do Ghost Reveries :) Trvalo mi to snad 3-4 roky než jsem ho pořádně pochopil :P Jinak taky asi si dokoupím Damnation , Deliverence i Ghost Reveries :twisted:
Uživatelský avatar
Besofen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvky: 468
Registrován: 29. prosinec 2010, 23:15

Re: Opeth

Příspěvekod Deliverance » 10. únor 2011, 9:34

Zřejmě jsem tady jediný Deliverančák... Opeth jsem poslouchal roky, strašně dlouho byli mou nejoblíbenější i nejposlouchanější kapelou, ale po čase mě zcela omrzeli. Jinak ještě dodám, že jsem nikdy nepřišel na chuť Blackwater Parku (ale titulní song je masterpiece) a prvním dvěma deskám. Nejoblíbenější songy z alb: -, -, When, Face of Melinda, Blackwater Park, DELIVERANCE, In My Time Of Need, nevím, Heir Apparent.
Jo a ... strašně se těším na příští desku. Nemůžu se dočkat na to jaká bude, kam se zase posunou a tak :)) Každopádně téhle kapele vděčím za mnohé. Nebýt Opeth, tak dnes asi posloluchám jednodušší hudbu...
Deliverance
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 381
Registrován: 24. leden 2011, 21:33

Re: Opeth

Příspěvekod lifeson » 12. únor 2011, 0:32

Deliverance: neboj, nejsi tady jediný, komu se Deliverance zamlouvá nejvíc :-) Po letech poslouchání Opeth musím říct, že právě Deliverance je jejich nejlepší album kombinující melodie a deathmetalové riffování. Ale poslední dobou se postupně zaposlouchávám do prvních alb kapely a objevuju jejich na první poslechy utajenou krásu, tudíž tvrdím, že Opeth není rozhodně kapela na první poslech.....Ale to lze říct o většině metalových kapel :-) Na rozdíl od tebe mi Blackwater Park přirost k srdci skoro jako Deliverance, tyhle alba stavím nejvýš v jejich diskografii, ale ostatní desky moc neztrácejí....Taky se nemůžu dočkat nové desky, zaradoval jsem se, když se před pár dny objevila zpráva, že Opeth míří do studia stvořit pomocí kytar, bicích, kláves a zpěvu nový zásek....Už aby to bylo ;)
lifeson
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 44
Bydliště: Vysočina
Příspěvky: 10
Registrován: 15. březen 2009, 0:35

Re: Opeth

Příspěvekod astaroth27 » 12. únor 2011, 18:28

Deliverance: Pripájam sa k lifeson-ovi, nie si jediný. Deliverance a Damnation mi prirástli k srdcu najviac. Ale v podstate zbožnujem všetky ich albumy až na posledný, ten som asi tak celkom nepochopila.
Uživatelský avatar
astaroth27
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Brno/Bratislava
Příspěvky: 22
Registrován: 10. únor 2011, 17:51

Re: Opeth

Příspěvekod o.p.a.t » 6. duben 2011, 17:03

Klávesista Pat Wiberg po osmi letech opouští OPETH.

Facebook OPETH píše:Keyboardist Per Wiberg has been relieved of his duties in Opeth as part of a mutual decision with the band. Keyboard duties on upcoming tours will be handled by a musician who is already rehearsing with the band. Said musician’s identity will be released at a later date.

Vocalist/guitarist Mikael Åkerfeldt released the following statement about the matter: “Well, it’s been somewhat of a revolving door of members during the last couple of years, and now, Per is no longer a member. Mendez, Axe and Fredrik and I came to the decision that we should find a replacement for Per right after the recordings of the new album, and this came as no surprise to Per. He had, in turn, been thinking about leaving, so you could say it was a mutual decision. There’s no bad blood, just a relationship that came to an end, and that’s that. We wish Per the best, and he did a splendid job recording keyboards for the last record, which stands as his final recording with Opeth.”

Opeth remain hard at work on their next album, which follows up 2008’s critically acclaimed Watershed. The album is due out this Fall on Roadrunner Records.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Opeth

Příspěvekod Princ_Krasoň » 6. duben 2011, 17:06

http://gunshyassassin.com/news/opeth-pa ... er-wiberg/

Edit: ah, sakra!

No každopádně člověk čeká na informace k novýmu albu a oni si mezitim vyhazujou členy, paráda :) ... nebudu tvrdit, že by nenašli lepšího klávesáka, ale Per měl styl a charakter a jeho epickej knírek ... škoda :?
Princ_Krasoň
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Příspěvky: 88
Registrován: 27. srpen 2010, 10:18

Re: Opeth

Příspěvekod Horways » 1. červen 2011, 20:39

Cover art pro nové album:


Obrázek
Horways
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 123
Registrován: 5. prosinec 2010, 19:16

PředchozíDalší

Zpět na Progressive Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron