Neal Morse

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Neal Morse

Příspěvekod Maeror » 18. květen 2011, 16:14

Obrázek

Země: USA
Rok založení: 1999
Styl: progresivní rock metal
Texty: křesťanství


Neal Morse se narodil v roce 1960 v USA, v pěti letech začal hrát na piáno a brzy k tomu připojil i kytaru. V době, kdy jeho věk začínal číslici 2, napsal dva muzikály. V roce 1992 založil se svým bratrem Alanem prog rockovou skupinu Spock's Beard. V roce 1999 potom založil i superskupinu Transatlantic a vychází mu první sólové album. V roce 2002 konvertoval ke křesťanství a rozjíždí naplno svou sólovou kariéru. I když Spock's Beard byli dobří, tak Neal Morse sólově svou původni skupinu zastínil. Na svých albech spolupracuje s mnoha výbornými muzikanty zvučných jmen.

Sestava
    Neal Morse - zpěv, kytara, klávesy
    Mike Portnoy - bubny
    Randy George - baskytara


Výběr hostujících muzikantů
    Paul Gilbert(Mr. Big) - kytary
    Steve Morse(Deep Purple) - kytary
    Kerry Livgren(Kansas) - kytary
    Jordan Rudess(Dream Theater) - kytary
    Steve Hackett(Genesis) - kytary



Odkazy


Diskografie
    1999 - Neal Morse
    2001 - It's Not Too Late
    2003 - Testimony
    2004 - One
    2005 - ?
    2005 - God Won't Give Up
    2005 - Lead Me Lord (Worship Sessions Volume One)
    2006 - Send The Fire (Worship Sessions Volume 2)
    2006 - Cover To Cover
    2007 - Songs From The Highway
    2007 - Sola Scriptura
    2008 - Secret Place (Worship Sessions Volume 3)
    2009 - Lifeline
    2009 - The River (Worship Sessions Volume 4)
    2010 - Mighty To Save (Worship Sessions Volume 5)
    2011 - Testimony 2


Hudební ukázky

The Temple Of The Living God


Heaven in my heart


Reunion
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Neal Morse

Příspěvekod Hooya » 18. květen 2011, 16:29

Neal je workoholik, takže jsem jeho tvorbu ještě nestihl prozkoumat celou. Každopádně to, co jsem slyšel, to se mi líbilo. První věcí byla "One". Monumentální dílo, které přes svou krásu obsahuje i díry,... mám dost problém ji vydržet do konce bez záchvěvu nudy. Některé pasáže mě holt nezaujaly způsobem, jakým by měly. Na druhou stranu - taková "Cradle To The Grave" je úžasná balada, která mě pokaždé dojme. Ano, je to pompézní, ale je to krásné a udělané s vkusem. Jako druhý chod přišla "Sola Scriptura". Kolos, který obsahuje 3 monumentální kompozice a krátkou baladu "Heaven in My Heart". Úvodní 25 minutová "The Door" je něco neskutečného. Tolik změn, nálad, všeho..., uff, Neal prostě ví, jak na mě. Definitivní propadnutí jemu nastalo při poslechu "Lifeline", určitě nejjemnější z těchto 3 desek s nejvíce baládkami... Úžasné, krásné, dojímavé, sladké jako ta
zmrzlina, kterou lízáte znovu a znovu a ta chuť je stále stejně krásná. Neal se výrazově moc nemění, má své hřiště, na kterém si komponuje, má své textařské výrazivo, ve kterém oslavuje Ježíše Krista, ale to mu nikdo nemůže mít za zlé, protože všechno, na co šáhne, se krásně poslouchá.

Kdo aspoň v malém koutku duše má rád progrock/metal, nemůže Neala ignorovat. Ať už z hlediska sólové tvorby, Spock´s Beard nebo Transatlantic. Povinnost pro fanoušky této muziky.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Neal Morse

Příspěvekod André » 18. květen 2011, 21:12

K tomuhle pánovi jsem se dostal až poměrně nedávno. Ale zato mě to celkem oslovilo. Celkem proto, protože nemám ještě tvorbu ještě tolik naposlouchanou a ještě jsem nepřišel k tolika deskám. Začal jsem deskou Sola Scriptura a je to fakt skvělý, další na řadě mám Lifeline, tak uvidíme. Každopádně 9. červen v Praze v Retru to asi jistí. :)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Neal Morse

Příspěvekod Maeror » 18. květen 2011, 21:26

Hooya: Napsal jsi to pěkně.
Já bych jen doplnil, že ne všechny jeho sólová alba jsou prog rocková, například jeho sólová prvotina to je čistokrevný pop rock, ale nic laciného. Je to inteligentní melodická hudba, stejně jako jeho alba z řady Worship Sessions. Musím se přiznat, že já jsem taky ještě neslyšel všechno od Neala (Spock's Beard, Transatlantic), protože každé jeho album je na velmi mnoho poslechů a člověk tam pořád objevuje něco nového. Prostě Neal Morse je hudební talent, který se rodí velmi málo
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Neal Morse

Příspěvekod Maeror » 19. květen 2011, 10:21

Na youtube jsem našel jednu skladbu z nového Nealova alba. Po prvním poslechu jsem zůstal sedět s vytřeštěnýma očima a otevřenou držkou. Ten chlap je geniální. Pro tohle mi opravdu chybí slova :tlesk:

Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

The Neal Morse Band - The Grand Experiment

Příspěvekod Metallum [Bot] » 10. leden 2015, 19:28

Obrázek
The Neal Morse Band - The Grand Experiment
Podívejte se na první videoklip z chystaného alba progových The Neal Morse Band, které vyjde 10. února. Do té doby můžete poslouchat třeba podzimní desku Second Nature projektu Flying Colours, kde také hrají Morse s Portnoyem.



Videoklip má stejný název jako celé album, tedy The Grand Experiment. Název patrně odkazuje k faktu, že hudebníci se sešli ve studiu bez jakéko... Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Neal Morse

Příspěvekod dronda » 20. prosinec 2019, 19:24



The Neal Morse Band zahráli v dubnu v Brně (Sono) a pořídili materiál, který vyjde 6. března 2020 pod názvem "The Great Adventour - Live in BRNO 2019"
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria


Zpět na Progressive Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron