Amorphis

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Amorphis

Příspěvekod ov42 » 12. duben 2016, 7:22

Myslím, že taková Šeříkovka po rekonstrukci by klidně snesla srovnání s evropskou extratřídou, co se týče koncertních klubů. Jenže ji všichni ignorují.
Roxy, Fléda, MORCafé u nás nabízejí zážitek z klubového koncertu na úrovni, bohužel hned 2 z nich jsou ukrutně daleko a ve třetím se skoro nic nepořádá. U východních sousedů je skvělý Majestic Music Club, ale to je taky výlet, co nelze absolvovat vícekrát ročně, pokud člověk není z Břeclavi. Takže pokud chceme vidět koncert zahraniční kapely v přijatelný vzdálenosti, nám nezbývá, než okopat pár lidí, abychom nestáli za sloupem a nejlépe podstavec, abychom viděli, co se děje na pódiu.
Stále doufám, že se najde kapela, která při spatření toho, jak to vypadá v MeetFactory řekne ne a na koncert se vy..., aby se panu Daronovi nebo Fialkovi rozsvítilo. Jenže lidi z kapel a lidi kolem nich potřebujou platit účty jako všichni, tak se to asi nestane...
PS: Když jezdíme sem tam po nějakých západočeských zábavách, tak nás napadá, že drtivá většina venkovských kulturáků je lepších než hudební kluby, ve kterých se pořádaj koncerty zahraničních kapel v hlavním městě.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Amorphis

Příspěvekod Mark » 14. únor 2017, 0:37

Dnes po mě youtube hodil chuťovečku o kterou se musím podělit, čerstvý živák Her Alone z deset let starého (sakra to to letí :cry: ) alba Silent Waters udělaný jako duet s Anneke van Giesbergen. Musím říct, že paní Anneke tomu dodává další nečekanou dimenzi, krása.
Mark
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 72
Registrován: 14. prosinec 2016, 22:24

Amorphis

Příspěvekod bobo12b » 23. únor 2018, 17:42

Queen Of Time (18.5.2018)

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
bobo12b
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 931
Registrován: 17. leden 2013, 11:54

Amorphis - The Bee

Příspěvekod bobo12b » 25. březen 2018, 21:02

prvý singel z nového albumu Queen of Time, nech sa páči 8-)

Obrázek
Uživatelský avatar
bobo12b
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 931
Registrován: 17. leden 2013, 11:54

Re: Amorphis

Příspěvekod Jura3 » 26. březen 2018, 8:30

Výborný :)
Jura3
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 271
Registrován: 15. červenec 2013, 11:50

Re: Amorphis

Příspěvekod tersas » 20. květen 2018, 21:03

Tak nové album je na světě a je výborný. Třeba na Metalstormu zaujalo první pozici v "Top 20 year 2018".

Zde je docela zdařilý klip:

Anneke Van Giersbergen to tentokrát zpívá a sekne velice, velice moc. :rocken:
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Amorphis

Příspěvekod Svářeč » 20. květen 2018, 23:49

Tak to je fantastická záležitost, s Amorphis jsem dosud neměl tu čest, ale tohle mě dost láká k prozkoumání jejich tvorby :palec:
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Amorphis

Příspěvekod Kezir » 21. květen 2018, 10:06

Fákt? Já nevím, mě to zatím vůbec nechutná. Když už příjde v nějaké skladbě na nějaký ten wou moment, tak je v zápětí něčím přehlušen a má pozornost se ztratí.A co se týče klipu/písně s Anneke, tak i ona mi nějak nesedí a to její zpěv mám hooodně rád!

Asi nějaké erupce na slunci či co, ale ono to příjde, Amorphis mě zatím nezklamali jen to asi bude chtítí soustředěnější poslech :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Amorphis

Příspěvekod tersas » 21. květen 2018, 20:27

Mě Anneke zatím nikde neseděla. Nemohl jsem jí přijít na chuť. A po tom tragickém vystoupení na MOR s Vuur jsem nad ní začal lámat hůl. Ale teď si to u mne zachránila. :-)
Amorphis mám rád. Jejich tvorba se mi líbí. Deska je určitě povedená. Je jasné, že se nebude líbit všem, každý má ten svůj šálek kávy. Ale zatím co jsem koukal, tak je jejich počin hodnocen docela vysoko. I u mne je to za: :palec:
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Amorphis

Příspěvekod Ježura » 21. květen 2018, 23:48

tersas: Tumáš :)


Jinak album jsem neslyšel a těch pár ukázek mě k poslechu rozhodně nepřesvěčilo. The Circle u mě za poslední dobu suverénně vede.
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Amorphis

Příspěvekod šošon » 19. červen 2018, 23:19

Amorphis,Soilwork-27.1.2019-Masters of Rock Café.
Jinak nová deska se mi po dlouhé době líbí.Je cítit návrat,ale nové prvky perfektně zapadají. :palec:
Je lepší zemřít na nohou,než žít na kolenou !
7.8.2012....Zuzankoooo!
Uživatelský avatar
šošon
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 50
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 824
Registrován: 3. leden 2012, 0:38

Re: Amorphis

Příspěvekod tersas » 20. červen 2018, 10:48

Jo jo. Včera jsem to viděl na netu. Pěkná sestava, Amorphis - Soilwork. Bohužel, škoda pro mě (a paráda pro Zlín a okolí), že je to na Moravě a ne v Praze. Tu dálku a v tom ročním období se tam nepotáhnu. Kdyby to bylo v Praze zcela jistě bych vyrazil. Musím si je užít na MORu a Soilwork snad někdy jindy.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Amorphis

Příspěvekod gerhart » 2. prosinec 2018, 19:18

Naposledy upravil gerhart dne 19. květen 2021, 23:17, celkově upraveno 5
gerhart
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Košice
Příspěvky: 62
Registrován: 3. červen 2017, 21:12

Re: Amorphis

Příspěvekod Svářeč » 7. prosinec 2018, 1:10

Já jsem si za poslední cca půlrok Amorphis celé naposlouchal a zrovna alba s Pasim mě s vyjímkou Elegy moc neberou. Ten hudební směr do progresivna mě příliš nebere. Od Eclipse dál je to pak zářez za zářezem, s tím, že poslední dvě alba osobně považuji za jejich nejlepší a nejvyzrálejší.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Amorphis

Příspěvekod ov42 » 7. prosinec 2018, 10:51

Co přišel Tomi Joutsen tak fakt nevydali průměrnou desku. A to vydávaj docela pravidelně.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Amorphis

Příspěvekod Svářeč » 3. prosinec 2021, 21:28

Novej song :headbang:


Docela úkrok stranou od posledních dvou alb, hodně to připomíná nedávnou Esovu sólovku nebo éru kolem Tuonely. Za mě ale určitě palec hore. Snad to někdy ještě v tomto životě uvidím naživo...
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Amorphis

Příspěvekod tersas » 29. leden 2022, 12:46

BLABBERMOUTH píše: "Finnish melancholic progressive metallers AMORPHIS will release their fourteenth studio album, "Halo", on February 11, 2022 via Atomic Fire Records".

To je za chvíli, už se těším. Tahle kapela nemívá slabá alba. Tady je další song s očekávaného alba.

Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Amorphis

Příspěvekod ov42 » 1. únor 2022, 12:50

Atomic Fire přebírají Nuclear Blast jednu pecku za druhou. Je to nové vydavatelství a stojí za ní lidé, kteří v devadesátkách zakládali Nuclear Blast na zelené louce a pro spoustu kapel jsou to jejich staří kamarádi, kterým věřej, takže kapely se k nim jen hrnou.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Amorphis

Příspěvekod Svářeč » 6. únor 2022, 2:50

Zajímavé, já měl za to, že Atomic Fire vznikl jako dceřinná společnost NB, ale evidentně tomu tak není. Jak tak koukám, tak Steiger před několika lety prodal většinu svého podílu v NB a teď založil AF na zelené louce. Docela by mě zajímalo, co se dělo posledních pár let v zákulisí...

Ten novej song zní na můj vkus až příliš podobně tomu prvnímu singlu :) Ale na album se pořád těším.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Amorphis

Příspěvekod Svářeč » 14. únor 2022, 19:19

Tak po třech dnech intenzivního poslechu musím konstatovat určité zklamání. Album není špatné, vysloveně špatná skladba na něm není, ale proti předchozím dvěma deskám mi přijde mnohem monotonnější a nudnější. Chybí mi tam nějaká skladba, která by mi vyrazila dech, jako The Bee, Amongst Stars, Death of A King nebo Dark Path. Oproti předchozím albům si nedovedu představit, že tady by se některá skladba stala koncertní klasikou, ze které budou fanoušci u vytrzžení. Všechno se to tak nějak předvídatelně sune kupředu, growlovaná sloka střídá čistý refrén, některé písně jsou si dost podobné a tak nějak mi to celé splývá v jedno. Ještě to nechám trochu dozrát, ale za mě tak 6,5/10.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

PředchozíDalší

Zpět na Progressive Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron