Beyond Twilight

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Beyond Twilight

Příspěvekod Naathir » 4. srpen 2010, 0:28

Obrázek

Beyond Twilight jsou Dánská kapela založená Finnem Zierlerem v roce 1999. Hrají progresivní a, pokud cezmem v potaz desku z roku 2006, do značné míry progresivní power metal s decentními symfonickými prvky. Podle oficiálních stránek kapely je stále současným zpěvákem Björn Jansson, byť se For the Love of Art and the Making nedá tak úplně považovat za jeho debut. Právě tato deska vybočuje z kolejí, po kterých se mohli po Section X BEyond Twilight svést. V podstatě se jedná o 37 minutový song rozdělený do 43 částí, které na sebe nemají definitivně stanovené vazby, takže album může též fungovat jako jakési hudební "puzzle". (Ne, neděste se, avšak věnujte ji velmi soustředěný poslech..) A kromě Janssonových vokálních partů se tu a tam obejví i party jeho předchůdců Kelly Sundown Carpentera a Jørn Landeho.

Obrázek

Sestava

Jacob Hansen - kytara
Anders Ericson Kragh - kytara
Anders Lindgren - baskytara
Finn Zierler - klávesy
Tomas Fredén - bicí
Björn Jansson - vokály

Diskografie

The Devil's Hall of Fame - 2001
Obrázek
Section X - 2005
Obrázek
For the Love of Art and the Making - 2006

Obrázek

Odkazy


Ukázky


Drone...pro absolutní stavy mysli..a nikdy jinak..
Uživatelský avatar
Naathir
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: caaaaaa? no, to přeháněl bych, ale i tak docela blízko..
Příspěvky: 361
Registrován: 4. duben 2009, 20:51

Re: Beyond Twilight

Příspěvekod Hooya » 4. srpen 2010, 8:29

Když jsem poprvé poslouchal debut s Jornem - "The Devil's Hall of Fame", byl jsem naprosto unešen. Po více posleších jsem ale začínal zjišťovat, že ač Lande zpívá famózně, tak mě poslech alba vůbec nebaví. Hudební doprovod je totiž dle mého dosti unylý. Je mi jasné, že má navést atmosféru dusna a nepožaduji žádné krkolomnou jízdu po hmatníku, ale co páni předvádí se svými nástroji mě na této desce nebere. V tomto směru je následující "Section X" lepší, ale z ní si momentálně nevybavím ani tón, takže si ji znovu poslechnu.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Beyond Twilight

Příspěvekod feanor » 4. srpen 2010, 12:33

Znám pouze debut, který patří k nejnáročnějším deskám, které jsem kdy slyšel. Landeho životní výkon, opravdu dusivá atmosféra a pár vydařených melodií (především Shadowland) ovšem zlehka souhlasím s Hooyou, respektive jsem nedokázal do dnes strávit celé album.
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09


Zpět na Progressive Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron