Rush

Rockoví aristokraté z Kanady

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Rush

Příspěvekod Maeror » 8. březen 2010, 16:26

Obrázek
Obrázek

Země: Kanada
Rok založení: 1968
Styl: progresívní rock metal
Texty: sci-fi, příroda, filozofie, pocity


Skupina o které se říká, že to jsou rockoví aristokraté. Skupina má od roku 1974 pevnou sestavu. Všichni tři členové jsou velmi respektovaní. Například inspiraci hrou Geddyho Lee přiznávají Steve Harris, John Myung, nebo zemřelý Cliff Burton. Jejich hudební kariéra se dá rozdělit na éru hard rockovou, prog rock metalovou a syntetizátorovou. Měli a mají velmi významný vliv na heavy metal a progresívní metal
Geddy Lee (1953)- vlastním jménem Gary Lee Weinrib, hraje na baskytaru, zpívá a obstarává klávesy. Jde lehce poznat kvůli svému výraznému, přirozeně vysokému hlasu. Narodil se v roce 1953. Je potomkem židů, kteří přežili věznění v Dachau a Bergen-Belsenu. V roce 1976 se oženil a má dvě (určitě) dospělé děti, dceru a syna.
Alex Lifeson(1953) - vlastním jménem Aleksandar Živojinović, potomek Srbských imigrantů se stará o kytaru. Od roku 1975 je ženatý a má dva syny.
Neil Ellwood Peart(1952) - bubeník, podobně jako ostatní členové Rush nositel mnoha hudebních ocenění. Je podruhé ženatý a má malou dceru. Jeho první žena zemřela na rakovinu a jeho první dcera zemřela při autonehodě (život dokáže být krutý).

Odkazy


Diskografie
Vzhledem k jejich velmi bohaté diskografii vypíšu jen řadová alba. Více podrobností na Encyclopeadia Metallum.
    1974 - Rush
    1975 - Fly by Night
    1975 - Caress of Steel
    1976 - 2112
    1977 - A Farewell to Kings
    1978 - Hemispheres
    1980 - Permanent Waves
    1981 - Moving Pictures
    1982 - Signals
    1984 - Grace Under Pressure
    1985 - Power Windows
    1987 - Hold Your Fire
    1989 - Presto
    1991 - Roll the Bones
    1993 - Counterparts
    1996 - Test for Echo
    2002 - Vapor Trails
    2007 - Snakes & Arrows
    2012 - Clockwork Angels



Hudební ukázky

Fly By Night


Spirit of the Radio


Cinderella Man
Naposledy upravil Hooya dne 23. červenec 2012, 8:44, celkově upraveno 3
Důvod: new album
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Rush

Příspěvekod Hooya » 8. březen 2010, 20:15

Bude to znít rouhavě, ale slyšel jsem zatím pouze "Snakes & Arrow", :) na svou obranu však musím dodat, že se jedná o velmi příjemnou současnou nahrávku. Své mezery však určitě hodlám zaplnit. Smím-li se zeptat, zda mi mistr Maeror doporučí něco konkrétního? :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Rush

Příspěvekod Maeror » 8. březen 2010, 20:44

A rouhavě to nezná, protože, kdyby měl člověk poslouchat naprosto všechno tak z toho brzy zblbne 8-) . Za mistrovský kousek pokládám 2112, Hemispheres, Permanent Waves. Abych se přiznal na 80-té léta jsem ještě nenašel odvahu, tam používají ty pro tu dobu typické synťáky a na to musím mít náladu, která zatím nepřišla :mrgreen: . A z devadesátek se mi hodně líbí Test for Echo.
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Rush

Příspěvekod Orix » 8. březen 2010, 21:29

na tomhle jede můj tatík, poslouchá to u vaření :D já se nějak nechyt, ale uznávám že je to kvalitní hudba
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Orix
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Brno
Příspěvky: 188
Registrován: 13. březen 2009, 19:56

Re: Rush

Příspěvekod André » 13. březen 2010, 23:58

Rush jsem přišel na chuť až v poslední době, ale o to víc mě to chytlo. Album 2112 je čistý masterpiece ! ;) Zatím jinak další album naposlouchané nemám, takže víc nemůžu sloužit, ale mám v plánu si mezery doplnit. :)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Rush

Příspěvekod André » 27. březen 2010, 23:40

Tak jsem si sehnal Hemispheres a jsem fakt unešen - to je fakt žrádlo ! :) Mám v plánu ještě sehnat desky Moving Pictures a Permanent Waves, protože zrovna tyhle 2 mi dost lidí doporučuje, takže jsem zvědav, ale myslím, že se mám na co těšit... :)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Rush

Příspěvekod Hooya » 24. březen 2011, 20:21

Jo, ty desky jsou moc fajn..., často je otáčím v autě. Hezky a ničím nerušeně cesta plyne. Seženu si "Hemispheres". ;)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Rush

Příspěvekod André » 27. březen 2011, 16:18

Tak hudba Rush už se mě drží nějakou dobu - krásně se to poslouchá. Momentálně si dávám hlavně desky A Farewell To Kings a Fly By Night. Časem se snad prokoušu celou studiovou diskografií, ale s jedním faktem se může na jakékoli desce počítat pořád - typický Leeho vokál. :)

// Edit:

Tak hudba Rush už se mě drží nějakou dobu - krásně se to poslouchá. Momentálně si dávám hlavně desky A Farewell To Kings a Fly By Night. Časem se snad prokoušu celou studiovou diskografií, ale s jedním faktem se může na jakékoli desce počítat pořád - typický Leeho vokál. :)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Rush

Příspěvekod Earthworm » 10. červen 2011, 20:43

Tak jsem dnes naslepo pořídil album "2112" za směšnou cenu 215 korun. Teď, při jedenácté minutě poslouchání první skladby a mém prvním setkání s kapelou můžu s klidem říct, že je to úplně super :) První instrumentální část a druhá Temples of Syrinx mi úplně nakopaly prdel :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Rush

Příspěvekod André » 12. červen 2011, 0:45

Na Rush se dá prohloupit ? 8-)

Chválím, Earthe, chválím. Určitě pořiď další desky (A Farewell To Kings, Hemispheres, Permanent Waves). Možná teď v tomhle období bych doporučil desku Snakes And Arrows. Koštni a dej pak vědět. ;)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Rush

Příspěvekod Earthworm » 18. srpen 2011, 12:46

Tak z alba "2112" se stala pořádná srdcovka, opravdu geniální album po všech stránkách... proto po zakoupení "A Farewell to Kings" přišlo lehké zklamání - nahrávka mě bohužel nezničila natolik jako její předchůdce. S odstupem času a po spoustě posleších musím uznat, že je to další krásné, úchvatné a vynikající album a zajisté mistrovské dílo, bohužel pro mě nedosahuje takových kvalit jako "2112". Třeba taková skladba "Xanadu", jinde velmi opěvovaná, se mi zdá příliš rozvleklá a přitom nenabízející příliš silných momentů. No a právě teď podstupuji první ušní průplach albem "Hemispheres" a zatím vládne podobné nadšení jako u "2112". Bravo!
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Rush

Příspěvekod o.p.a.t » 5. prosinec 2011, 19:27

Poté, co bylo puštěno DVD Rush při návštěvě u ženy, jsem si je musel sehnat. Nyní do hlavy dostávám poslední placku a jsem nadšen. Far Cry, The Main Monkey Business nebo Good News First jsou skvosty.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Rush

Příspěvekod adrian » 17. červenec 2012, 18:13

Tak nove album Clockwork Angels je fakt bomba :tlesk: Nejvetsi hitovka je urcite The Wreckers, paradni hymna. Stara garda zase ukazuje mladym jak se dela rockova hudba :hi:
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Rush

Příspěvekod feanor » 20. červenec 2012, 20:37

Jojo nová deska dává a popravdě pochybuju, že letos výjde lepší rocková deska. Hlavně skladba "The Wreckers" je boží :-)
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Rush

Příspěvekod adrian » 20. červenec 2012, 21:07

To ja jsem si jistej, ze zadna lepsi deska letos nevyjde :palec:
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Rush

Příspěvekod Stick » 20. červenec 2012, 22:34

Už jsem tomu konečně dal poslech. A je to fakt dobrý. Souhlasím s vyzdvižením The Wreckers.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Rush

Příspěvekod feanor » 21. červenec 2012, 11:06

Jinak Rush jedou příští rok turné v Evropě. Sice to vypadá, že k nám nepřijedou, ale osobně se na ně chystám se známýma do Berlína. Nejede ještě někdo? Moc možností je vidět už asi taky nebude.
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Rush

Příspěvekod adrian » 21. červenec 2012, 11:17

Zvazuji taky, ze bych se na ne zajel podivat nekam ven. Ale vsechno se bude odvijet od toho, kam a jestli vubec prijedou pristi rok Maiden.
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Rush

Příspěvekod Hooya » 23. červenec 2012, 8:46

Nová deska je moc fajn, ale zase tak na větvi z toho nejsem a v TOP letošních albčácích mám zatím jiné favority. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Rush

Příspěvekod Chicky » 15. září 2012, 12:18

Rush mám moc ráda. Nedávno jsem zkoukla dokument "Beyond the Lighted Stage" a je to prostě paráda, výborně zpracovaný film. :tlesk:

Mám od nich nejradši Moving Pictures, tohle album po prvním poslechu už nepustí, ale taky můžu i další klasiky typu 2112. K mému údivu mi vcelku sedly i ty "modernější" Rushoviny (viz ukázka pod textem), ve kterých sice trochu víc pociťuji absenci Geddyho basy nahrazené klávesami, ale to nevadí. Nejsou to klasiční Rush, ale pořád tam jdou slyšet hráčské schopnosti jak Geddyho, Neila i Alexe.

Down at the end, round by the corner...
Uživatelský avatar
Chicky
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 179
Registrován: 24. únor 2012, 20:39

Další

Zpět na Progressive Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron