Fenris

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Fenris

Příspěvekod Nerubian » 9. listopad 2008, 17:57

Obrázek


Tak sem teda prsknu naší místní Jirkovskou kapelu. Dle mýho hrajou velice slušně tak by mě zajímal i váš názor ;)

Poslechnout si je můžete na jejich bandzonu http://bandzone.cz/fenris

Členové:
Martin "Galba" Jáchym - Solová kytara, zpěv
Martin "Plechy" Plechatý - Kytara
Ondra Jáchym - Baskytara
Honza Meduna - Bicí

Alba:
Opus Dei
Znamení Světel

http://fenris.xf.cz


Kapela vznikla na začátku velkých prázdnin roku 2006, ale počátky sahají až do roku 2004, kdy Plechy s Jankem hráli zavření v garaži .Po vystoupení na chomutovské akci Paragraf 11/55 v kinu Oku se rozhodlii, že budou pokračovat dál.Požádali Martina Jáchyma(kytara zpěv), kterého znal Janek ze základní školy,jestli nemá zájem založit kapelu.V tomto složení odehráli instrumentálně jen jeden koncert .Shodli se,že je potřeba kapelu ucelit,tudiž na zkoušku přizvali zpěvákova bratra Ondřeje Jáchyma,který se postavil za post baskytarysty.Současně s ním přichází zpěvák Honza Marek.který je po prvním koncertě vyhozen a za mikrofon se staví Martin J.Takto kapela šlape temnými vodami dodnes.Ke konci roku 2006 kapela natočila demo pod názvem Opus Dei.Cd se ujalo a na jeho křtu bylo do posledního kusu beznadějně vyprodáno.Během tří měsíců kapela začíná nabírat koncertní obrátky nejen po městě,ale i po celém kraji a Praze.Kapela se dne 8.6.07 přihlásila do soutěže Skutečná liga 07 ve které se 1.12.2007 umístila na druhém místě ze 196 přihlášených.Po tomto úspěchu natočila kapela své první řadové cd Znamení světel.Kapela se za necelé dva roky dostala tam,kam to mnozí nečekali.V létě budou hrát na festivalu Czech Rock Block po boku kapel Kabát,Arakain,Kreyson,Krusipusk atd..

Youtube:
Opus Dei - Live


Intenzita Bolesti - Live



Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil Nerubian dne 9. listopad 2008, 19:28, celkově upraveno 1
Carpe diem quam minimum credula postero.
Uživatelský avatar
Nerubian
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Jirkov/Praha
Příspěvky: 791
Registrován: 8. listopad 2008, 15:43

Re: Fenris

Příspěvekod Kriss » 9. listopad 2008, 19:17

Tak já za sebe mohu říct, že se mi celkem líbí, ačkoli to není zrovna můj šálek čaje. Možná mě mírně zaskočil na začátku zpěv, ale nebrát v negativním smyslu, ba naopak .)) Hudba je dobře poslouchatelná, no myslím, že dokáže dost lidi zaujmout .)) Kluci jsou šikovní...

btw: mrkni do pravidel, jak psát o kapelách, tuším, že ti zde chybí pár informací, které je třeba doplnit ;)
Můj sen o tvé říši, teď krvácím tvou krví. Vezmi k srdci mé ostří a bodni, vždyť život je věčný. Miluji když pomalu krvácíš, já vnímám tvou bolest skrze mou víru. Vychutnávám ten pocit tvé bezmoci, chci věřit, že nikdy nevstaneš z mrtvých. Tvé tělo ucítí chladnou zem, oheň tě stmelí v popel co živí půdu. My staneme se tím nástrojem a katem, neb black metal je zbraň v našich rukou!
Obrázek
Uživatelský avatar
Kriss
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1020
Registrován: 6. září 2008, 23:01

Re: Fenris

Příspěvekod Nerubian » 9. listopad 2008, 19:29

Nooo bohužel myspace nemaj co já vim a na last.fm sou vmíchaný do jedný jiný větší kapely :( Přidal sem aspoň nějaký videa z koncíků ;-)
Carpe diem quam minimum credula postero.
Uživatelský avatar
Nerubian
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Jirkov/Praha
Příspěvky: 791
Registrován: 8. listopad 2008, 15:43

Re: Fenris

Příspěvekod Melville » 12. listopad 2008, 9:06

No...to, že jsou v tom progu buřty, to bych skousl. To, že jim, Nerube, evidentně děláš webmástra, to bych taky ještě sežvejkl...ale že jsou všichni mladší než já, to už je i na mě moc. :mrgreen:
Ale hraje jim to skvěle, sólo v Tanci na troskách existence mě chytlo za srdéčko. Doufám, že se tu v Brně někdy objeví. :)

Dodatek:
Takhle sprostě jim obšlehnout popis na BandZone, no že se nestydíš. :-D
Страх - это иллюзия...
- Тëмный Протосский Тамплиер

These violent delights have violent ends...
Uživatelský avatar
Melville
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Shadowfell Swamp
Příspěvky: 1763
Blog: Zobrazit blog (8)
Registrován: 19. únor 2008, 16:44

Re: Fenris

Příspěvekod Nerubian » 12. listopad 2008, 11:25

Joo kdyby webmastera.. občas i bedňáka, ubytovatele, pivního sponzora, vedoucího kotle... :mrgreen: Co se týče toho jak hrajou, tak sem rád že já na kytaru nehraju.. protože to bych potom umřel někde v temnym rohu na deprese z méněcenosti :mrgreen:
Carpe diem quam minimum credula postero.
Uživatelský avatar
Nerubian
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Jirkov/Praha
Příspěvky: 791
Registrován: 8. listopad 2008, 15:43

Re: Fenris

Příspěvekod Gilian » 14. březen 2009, 22:58

Chodím pravidelně na koncerty a jako kytaristovi mi to moc seběvědomí nepřidává. Můžu skládat jak divej, hrát taky, a Galba(zpěvák a sólovej kytarista) si pak chvíli zajamuje a já abych vypustil všechno, co jsem složil :D

Líbí se mi od nich všechno, jak starší tvorba, tak novější - kde jsou lepší, mnohem melodičtější sóla... a to říkám jako milovník sóla z "Tanec na troskách existence"

Snad vyjde konečně už to nový cd.
Gilian
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 24
Registrován: 8. březen 2009, 11:17

Re: Fenris

Příspěvekod Oskar999 » 10. duben 2009, 1:36

tak jsem se prave vratil z jejich vystoupeni a musim uznat ze to fakt valej!
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26

Re: Fenris

Příspěvekod Nerubian » 10. duben 2009, 8:14

Oskar999 píše:tak jsem se prave vratil z jejich vystoupeni a musim uznat ze to fakt valej!

Vyhráli to ? :-D
Carpe diem quam minimum credula postero.
Uživatelský avatar
Nerubian
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Jirkov/Praha
Příspěvky: 791
Registrován: 8. listopad 2008, 15:43

Re: Fenris

Příspěvekod Gilian » 10. duben 2009, 22:54

No nevyhráli...překvapivě to vyhrála kapela z Plzně :lol: ... tam hlasovali diváci ne?
Gilian
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 24
Registrován: 8. březen 2009, 11:17

Re: Fenris

Příspěvekod Oskar999 » 11. duben 2009, 1:26

postupovali 2 kapely
1) podle hlasu divaku... jasne vyhrali plzensti the delivery, ktery si tam pozvali spoluzaky, kamarady, rodiny,... :D proste tam byl vetsi naval nez na kdejakou zahranicni kapelu (a to jako fakt)
2) podle poroty... sice vybrali meho favorita (Okrozom), ale cekal jsem, ze vyberou prave Fenris
Přísahám věčnou věrnost Umbrtkovi a skartokratickému státnímu zřízení!
Uživatelský avatar
Oskar999
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: od Plzně
Příspěvky: 2419
Registrován: 27. listopad 2007, 23:26


Zpět na Progressive Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků