Shadow Gallery

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Shadow Gallery

Příspěvekod Melville » 1. listopad 2008, 19:48

Obrázek
Obrázek


Shadow Gallery je nyní pětičlenná skupina z americké Pensyvánie. Jejich jméno je převzato z románu V jako Vendetta od Alana Moorea. Skupina byla založena v 80. letech pod názvem Sorcerer a v roce 1991 vydávají své demo už jako SG. Jsou známí svými komplexními strukturami písniček a proto jsou často přirovnáváni k jejich slavnějším kolegům Dream Theater nebo Queensrÿche. Jejich texty se zabývají problémy společnosti (touhou po moci, bohatství apod.). Skupina nikdy nevystoupila živě. Jejich zpěvák, Mike Baker, zemřel 29.10.2008 na infarkt ve věku 45 let.

Členové:
Mike Baker - zpěv (1992 - 2008)
Gary Wehrkamp - kytara, klavír, klávesy, zpěv
Brendt Allman - kytara, akustická kytara, zpěv
Carl Cadden-James - baskytara, flétna, zpěv, bezpražcová baskytara
Chris Ingles - klavír, klávesy
Joe Nevolo - bubny

Alba:
Shadow Gallery (1992)
Carved in Stone (1995)
Tyranny (1998)
Legacy (2001)
Room V (2005)
Prime Cuts (2007) - kompilace 1992 - 2001
Digital Ghosts (2009)

Gary a Mike jsou také známí jejich účastí na albu The Human Equation projektu Ayreon.

Ukázky:





MySpace
Ofic. stránky
Last.fm

Odpočívej v pokoji, Miku.
Страх - это иллюзия...
- Тëмный Протосский Тамплиер

These violent delights have violent ends...
Uživatelský avatar
Melville
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Shadowfell Swamp
Příspěvky: 1763
Blog: Zobrazit blog (8)
Registrován: 19. únor 2008, 16:44

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Hooya » 1. listopad 2008, 19:56

Zrovna asi před hodinou, pod vlivem nahrávky "Tyranny", jsem hodně přemýšlel o vytvoření tohoto topicu. Jsem rád, že mě Melville předběhl, moc se mu povedl. Shadow Gallery poslouchám teprve 14 dní a zatím pouze zmíněnou desku, ale je to přesně můj šálek čaje a už teď je jasné, že seženu i zbylé kousky. Mika je mi líto, jeho zpěv je (vlastně byl :( )dost charakteristický a v baladách nádherně procítěný, jsem dost zvědavý, kdo přijde na jeho místo.
Rest in Peace.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Flash » 1. listopad 2008, 20:13

Dobrá partička, nemám je moc naposlouchané, ale Mika je škoda :( R.I.P.
Nobody Said That Everything Comes As You're Wishing
Nobody Said That Tears Won't Be Flooding Your Eyes
Life Is a Coin Once Thrown That Will Never Stop Flipping
Hold Your Head Up And Accept Its Both Bitter Sides


Call It Misery, Call It Curse, Ans Call It Pain
It’s Your Destiny, Your Burden And Your Fate


You Have To Try, To Face It All
You Have To Fight, On Your Own Side!
You Need To Try, (To) Avoid To Fall
You Need To Stay, The Strongest Prey!


Six Degrees Of Separation
Uživatelský avatar
Flash
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 41
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3401
Registrován: 30. leden 2008, 1:21

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod littlewitch » 1. listopad 2008, 20:38

:-( ach...táto smutná správa zasiahla nášho moda Mela priamo do srdiečka a mne je ľúto,že som sa k tejto skupine dostala za takýchto smutných okolností...mám hodne rada progresive music,tak mi je táto skupinka blizka hned s prvého počutia...

pamiatka zosnulých priniesla smutnú správu v hudobnom svete aten stratil ďalšiu skvelú postavu :cry:
Obrázek
Až raz odídem...vrátim sa ako anjel smrti, aby sme boli navždy spolu....a bolesť sa stratí...
Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
littlewitch
Metallum Moderátorka
Metallum Moderátorka
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 49
Příspěvky: 1612
Blog: Zobrazit blog (7)
Registrován: 2. březen 2008, 10:47

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod mikitka » 2. listopad 2008, 13:33

Když jsem si tuhle zprávu včera přečetla, nemohla sem uvěřit a docela mě to zasáhlo :cry:
Odpočívej v pokoji Miku...tvůj hlas je navždy vryt nejen do písní, ale také do našich srdcí
If we live or we die, it will not be goodbye
If we stumble and fall, there's no end to it all
If we fight with our hearts, none can tear us apart
Through the wind and the rain we'll meet again
On immortal plains.
Uživatelský avatar
mikitka
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 407
Registrován: 16. květen 2008, 8:55

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Stick » 20. listopad 2008, 16:52

Co říct, dnes jsem se poprvé dostal k poslechu alba Tyranny. Parádní progresivní muzika, škoda že jsem na ně nedošel dřív, určitě u ich zůstanu, a Bakera je opravdu škoda, takový nádherný hlas jsem dlouho neslyšel...
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Gilian » 14. březen 2009, 23:31

Já jsem je objevil taky až po Mikovo smrti :-( Dostal jsem s k nim díky Ayreon, kde mě zaujal jeho zpěv v písničce Loser. Už fakt, že si ho pozval sám Arjen Lucassenů, dodává jistotu, že to byl geniální zpěvák. No a když se v kapele potká s dalším skvělým muzikantem (Gary Wehrkamp), kterýho si Arjen pozval taky, tak od tý hudby člověk hodně očekává. No a Tyranny mě nezklamalo.Líbí se mi, že je na CD použit i klavír - mám k němu větší vazbu než ke klávesám. Dokonalá hudba!Jsem zvědavej, jak si poradí bez Mikea a doufám, že už se brzy dovíme nějaký informace,přecejenom už je to skoro 5 měsíců.
Gilian
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 24
Registrován: 8. březen 2009, 11:17

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Maeror » 15. září 2009, 10:57

Tahle kapela je naprosto neschopná napsat byť jen průměrnou skladbu, vše ten průměr daleko převyšuje. :) Vše co udělají splňuje ty nejvyšší požadavky, a dělají to svým vlastním způsobem, mají vlatní styl s opravdu velkým zapojením klavíru a flétny, což je dělá originální. Marně u nich hledám nějakou slabou skladbu, slabé místo ve skladbě, vše je tam kde má být, nic nechybí, nic není navíc. Vše je napěchované emocemi a atmosferou, která člověk úplně pohltí. Jen je velmi velká škoda Mikea Bakera, jeho hlas byl velmi citlivý, agresivní, dokázal zpívat ve výškach, ve středních polohách, jeho hlas měl hodně různých barev a poloh.
R. I.P.
Velmi mě mrzí, že tahle skupina není tak známa jak by vzhledem k tomu co tvoří měla být.
V říjnu by mělo vyjít jejich nové album Digital Ghost a toho se fakt nemůžu dočkat. 8-)
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Hooya » 29. říjen 2009, 23:06

Nová deska je venku a já mám za sebou 3 poslechy. Od hudby se nic překvapivého nedočkáme, jsou to typičtí Shadow Gallery, byť jsem si do paměti příliš momentů nezaryl. Každopádně první píseň je velmi hezká a je čirou esencí toho, co mám na SG rád - změny temp, gradace a sbory... Bohužel nový zpěvák mě moc nepřesvědčil. Přirovnal bych ho k přiškrcenému Sammetovi, který se snaží znít jako Mike a vůbec to nefunguje. V jedné skladbě hostuje i Ralf Scheepers a to mi též nepřijde jako velká výhra. Zvláštní deska, které určitě ještě pár šancí dám...
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Earthworm » 29. říjen 2009, 23:21

Já jsem si předevčírem sehnal Tyranny a tahle banda mi teda asi po čtyřech posleších zatim hodně šmakuje, sice nic revolučního ale hodně dobře se to poslouchá, navíc má to album zajímavej příběh což vždycky oceňuju :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Hooya » 29. říjen 2009, 23:47

"Tyranny" je bez debat výborná deska. Nic lepšího jsem od SG zatím neslyšel... (neslyšel jsem pouze 2 "Legacy" a "Room V")
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Maeror » 30. říjen 2009, 23:17

Po prvním poslechu tomu dávám 8/10. 1 bodík dolů za zpěv, protože, to bude chtít zvyk, Mike byl jen jeden :-( . Ale i ten Brian Ashland je ten druh zpěváka co se vyvažují zlatem. Zcela jistě si to ještě budu chtít pustit.
A co se týka té "objevnosti", něco opravdu objevného jsem slyšel v metalu velmi dávno, je to asi 10 let, od té doby se to točí na jednom místě, vývoj je velmi pomalý, né -li žádný. :cry:
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Earthworm » 5. prosinec 2009, 19:52

Tak Shadow Gallery u mě postupně poskočili hodně vysoko, mám alba Tyranny a Room V (Hooyo, povinně sehnat ;) ), obě perfektní záležitosti, teď si jdu poslechnout novinku, jsem hodně napnutej jaký to bude.......
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod André » 15. květen 2010, 23:40

Tak jsem se rozhodl dát SG zase šanci, dávám si desku Tyranny a mám docela čelist dole ! Klasa, asi se z toho stane nová závislost. :)
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Earthworm » 16. květen 2010, 9:46

Zrovna je taky poslouchám po docela dlouhé době........ještě jsem se tu nevyjádřil k novince -- Nový zpěvák sice není Mike, ale i přesto je podle mě hodně kvalitní a možná se Bakera trochu snaží napodobovat, ale vůbec tím na kvalitě neubírá. Taky se mi zdá, že se trochu víc předvedli instrumentalisti, jakoby se začali víc snažit, když přišli o hlavního tahouna.....každopádně je to dobré album a když se mi ho podařilo naposlouchat (což trvalo docela dlouho), zjistil jsem že je tam pořád spousta chytlavých refrénů a melodií......každopádně na Tyranny nebo Room V to nemá :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod André » 16. květen 2010, 11:02

Teď mě pohltila deska Tyranny, tý se teď budu nějakou tu chvíli věnovat, pak asi zkusím Room V. Novinku jsem zatím slyšel jenom jednou, takže nemůžu zatím soudit. Až se k ní dostanu a naposlouchám, tak hodím svoje pocity.
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Maeror » 14. červen 2010, 12:54

Tyranny patří mezí nejlepší desky progresívního metalu celkově. Tam tu laťku nastavili hodně vysoko. Celé album neobsahuje jediné slabé místo. Room V na to dějově navazuje, ale huedbně je trošičku horší, ale to horší myslím, tak, že natočit album takové kvality zůstává tajným přáním mnoha progresívních kapel :mrgreen:
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Hooya » 14. červen 2010, 13:05

Oni ty desky mají hlavně dosti podobné, málem bych napsal - stejné. Prostě jedou si furt v tom svém. Já když dostanu chuť na Shadow Gallery, tak automaticky sahám po "Tyranny", všechno další mi přijde "jen" variací na tento krásný kousek. Holt, slyšel jsem ji jako první. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Maeror » 14. červen 2010, 13:17

Celou dobu co hrají jde poznat, že to je Shadow Gallery. Jde to poznat ve zvuku, kompozicích, textech, melodiích, sborech, použítí flétny. Ale vždy to bylo lehce rozpoznatelné o koho se jedná. Nejen Tyranny a Room V jsou si podobné :mrgreen: , což je sice progresívním metalu trochu nevýhoda, ale ještě jsem nepotkal žádného fandu SG, který by si stěžoval :mrgreen:
Prostě jsou sví, někomu to možná příjde nasladlé, někomu vadí, že se někdy opakují, ale to jsou prostě SG, obecně trošku nedoceněná skupina jak jsem psal výše, ale mezi fanoušky progresívní muziky velmi ceněná.
Copying is killing business....so let's copy.
Uživatelský avatar
Maeror
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 45
Bydliště: Ostrava
Příspěvky: 669
Registrován: 30. srpen 2009, 13:28

Re: Shadow Gallery

Příspěvekod Earthworm » 14. červen 2010, 19:03

U mě jsou Tyranny a Room V zhruba na stejné úrovni, ale nemůžu říct, že jsou obě bez slabého místa......Každopádně hitovek je na obou deskách spousty ;) Ostatní desky kromě novinky jsem ještě neslyšel, takže hodnotit nemůžu........
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Další

Zpět na Progressive Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron