Opeth

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Opeth

Příspěvekod Morana » 29. květen 2009, 14:10

veď ja vám to neberiem, no Shindy asi kvôli ním celý Brutal Assault do klubu nepresťahuje ;) ale ak si mám vybrať medzi tým, či chcem Opeth aspoň raz v živote vidieť live na BA, alebo čakať kým sa dotrepú na príhodné miesto v príhodnom čase, tak si vyberám prvú možnosť ;) aj za cenu blata a lietajúcich pohárov od piva..
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: Opeth

Příspěvekod Aries » 29. září 2009, 17:02

Do tvorby tejto kapely este len postupne prenikam (a dlho este budem), ale uz teraz su medzi tym najlepsim, co poznam :)
Nie som velky fanusik koncepcnych albumov, ale popis k Still Life ma nadchol, silny pribeh vyrozprvany v takejto forme... uzasne :inlove: Idem si to pustit...
Obrázek
They escaped the weight of darkness... To drown in another...
Uživatelský avatar
Aries
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Košice
Příspěvky: 602
Registrován: 12. září 2009, 22:55

Re: Opeth

Příspěvekod Wapster » 29. září 2009, 18:01

Aries píše:Do tvorby tejto kapely este len postupne prenikam (a dlho este budem), ale uz teraz su medzi tym najlepsim, co poznam :)
Nie som velky fanusik koncepcnych albumov, ale popis k Still Life ma nadchol, silny pribeh vyrozprvany v takejto forme... uzasne :inlove: Idem si to pustit...

Až do toho projdeš úplně, tak zažiješ totální hudební orgasmus :-D, stojí to za to :))
Život je k***a (jsem sprosťák), ale ne tak velká, když posloucháš metal. Metal je totiž lék na vše, jen si ho správně zvolit
http://www.metalista.cz
Fanoušek promostars:
http://www.metalshop.cz/tricka/tricka_metalova/p/tricko-metallica-death-magnetic-3-celopotisk-micz-?a_aid=metaez&a_bid=metal
Uživatelský avatar
Wapster
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Kojetín
Příspěvky: 716
Registrován: 4. srpen 2008, 8:19

Re: Opeth

Příspěvekod Tlouie » 8. listopad 2009, 13:19

Takže začínat s ódama na Opeth tu nebudu, stejně bych jenom opakovla co už bylo nělikrát řečeno...ale cítila bych se provinile, kdybych se zrovna k této kapele nevyjádřila, protože je jednou z mála ke kterým jsem si vytvořila opravdu vztah a vážím si ji...a to hlavně kvůli její náročnosti...je skvělé, jak všechna jejich hudba leze do hlavy tak neuvěřitelně pomalu, mně osobně trvalo asi třičtvrtě roku než se mi vůbec jediné album zalíbilo...o to větší zážitek to pak je :) no dál nic víc nemá cenu říkat, stejně bych neuměla popsat slovy co všechno bych k nim chtěla říct....prostě Opeth :)
Uživatelský avatar
Tlouie
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 31
Bydliště: Praha
Příspěvky: 335
Registrován: 9. říjen 2008, 21:27

Re: Opeth

Příspěvekod dayslypper » 13. listopad 2009, 3:03

Myslím, že se tu nikdo nezmiňoval o vokalistce, který zpívá druhou sloku v Coil z alba Watershed. Myslím, že Nathalie Lorichs okouzluje svým hlasem i jinde.

Uživatelský avatar
dayslypper
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Vegan Land
Příspěvky: 175
Registrován: 21. listopad 2007, 13:57
Aktivní v kapele: Porcupine Tree Tribute

Re: Opeth

Příspěvekod Prdovous » 13. listopad 2009, 11:29

Já začal albem My Arms, Your Hears - a leze mi to do hlavy samo. tu hudbu miluju! Hlavně song Credence, ten jsem slyšel jako první a je pro mě úžasnej.
Skrytý obsah
A my pořád v cizích bytech, každou noc hledáme skrýše,
a nikdo nás nezná, dokud se pořádně nezapíšem,
je třeba rozbíjet věci nahlas a uvnitř křičet tiše,
a sahat si na stehna, a plivat na zdi katedrály,
to jen ze rtů vychází jeda stejkovej nůž krouží v břiše,
a ovšem co se stane, o tom napíšeme seriály,
a než shoříme v bažinách za devatero horami a lesy,
bylo by to fajn, řekneme si, lovci motýlů ze třetí říše.
Uživatelský avatar
Prdovous
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Prag / Aussig
Příspěvky: 2468
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 4. srpen 2009, 12:09
Aktivní v kapele: Ústecká nesvatá Legie

Re: Opeth

Příspěvekod LukArcher » 15. listopad 2009, 1:25

dayslypper píše:Myslím, že se tu nikdo nezmiňoval o vokalistce, který zpívá druhou sloku v Coil z alba Watershed. Myslím, že Nathalie Lorichs okouzluje svým hlasem i jinde.



Hele tak tohle je moc zajímavé, má ona nějaké album nebo něco, ten její hlas mě zaujal už v Coil. Jdu se porozhlédnout po něčem od ní, nikdy mě nějak nenapadlo pátrat po tom kdo to tam zpívá. Musím hned dohledat..
Obrázek
Uživatelský avatar
LukArcher
Metallum Manažer
Metallum Manažer
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Amsterdam, NL
Příspěvky: 573
Registrován: 24. leden 2008, 21:45

Re: Opeth

Příspěvekod dayslypper » 15. listopad 2009, 5:05

Také se budu snažit sehnat víc.
Uživatelský avatar
dayslypper
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Vegan Land
Příspěvky: 175
Registrován: 21. listopad 2007, 13:57
Aktivní v kapele: Porcupine Tree Tribute

Re: Opeth

Příspěvekod Black One » 7. duben 2010, 22:34

Niečo neskutočné, títo páni. Snáď každý jeden album, hoci niektoré som počul, dá sa povedať povrchne. Pre mňa osobne zatiaľ (dôležité slovo!) ich tvorba vrcholí s albumom Blackwater Park ("Bleak", "The Drapery Falls", "Blackwater Park") a hneď za ním ho nasleduje Ghost Reveries (obzvlášť "Reverie/Harlequin Forest" či "The Baying of the Hounds"), dobieha ich Deliverance ("Master's Apprentices", "By the Pain I See in Others"). Na ostatné zárezy sa ešte len chystám resp. v posledných dňoch študujem ich rannú tvorbu a vyzerá to tak, že Morningrise ma nepustí na dlhšiu dobu, najmä skvost "The Night and the Silent Water" :). Orchid, Still Life, My Arms Your Hearse, Damnation a Watershed stále čakajú na dôkladné analyzovanie :). Tak sa hádam potom ozvem :).
Uživatelský avatar
Black One
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Milky Way
Příspěvky: 97
Registrován: 31. březen 2010, 10:02

Re: Opeth

Příspěvekod Onotius » 29. červen 2010, 11:59

Genialní věc...
Naposledy upravil Onotius dne 5. listopad 2010, 8:47, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Onotius
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 297
Registrován: 29. červen 2010, 11:29

Re: Opeth

Příspěvekod Aries » 29. červen 2010, 12:30

Neskutocne. Pocuvam ich ako o zivot (staci sa pozriet na moje last.fm), a stale nemam dost. Cakal som, ze sa mi bude po Opeth maratonoch aspon trochu chciet pustit nieco ine, ale ani nahodou... Nemat trochu rozumu a sebakontroly, asi si nic ine uz vobec nepustim :)
Ked ich uz prave nepocuvam, v hlave mi hraje nejaka melodia alebo pekny growl :) Najzaujimavejsie je, ze na rozdiel od inych skupin nedokazem vyzdvihnut nejaky konkretny moment, solo, melodiu ktora ma vyrazne zaujala. Vnimam to ako komplexny celok, silny moment je cela ich tvorba. Pre mna existuje zatial Opeth a hudba... Som zvedavy, ci este niekedy najdem v zivote skupinu, ktoru by som mohol dat na taku istu uroven.
Obrázek
They escaped the weight of darkness... To drown in another...
Uživatelský avatar
Aries
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Košice
Příspěvky: 602
Registrován: 12. září 2009, 22:55

Re: Opeth

Příspěvekod Earthworm » 29. červen 2010, 15:57

Nedávno mě opět chytli, tentokrát vážně mohutně......souhlas s názorem nade mnou ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Opeth

Příspěvekod André » 29. červen 2010, 23:39

Hudba Opeth mě dokáže překvapit každým jejím poslechem a vždy něčím jiným. Už jsem si je pořádně dlouho nedal, ale patří k mým srdcovým kapelám. Musím to napravit, ale ta pravá závislost asi u mě začne s přicházejícím podzimem a popřípadě zimou. To je nemůžu vypnout !
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Opeth

Příspěvekod Onotius » 2. červenec 2010, 19:52

Tahle kapela je velmi náročná, ale také geniální :headbang:
:palec: Ghost Reveries,Still life,Blackwater park,Delivarence,..... :palec:
Naposledy upravil Onotius dne 5. listopad 2010, 8:46, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Onotius
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 297
Registrován: 29. červen 2010, 11:29

Re: Opeth

Příspěvekod Aries » 2. červenec 2010, 20:01

Genialita je malokedy pristupna a jednoducha ;) Skor naopak, treba si ju zasluzit :)
Obrázek
They escaped the weight of darkness... To drown in another...
Uživatelský avatar
Aries
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Košice
Příspěvky: 602
Registrován: 12. září 2009, 22:55

Re: Opeth

Příspěvekod goreroller » 3. červenec 2010, 14:40

Opeth som objavil vdaka Bloodbath ked som hladal ešte nejaké skupiny v ktorých spevák účinkuje. Chvílu som bol šokovaný lebo som čakal niečo ako Bloodbath ale na odporúčania iných som si stiahol Blackwater Park a z tých prechodov som bol unesený. "Jemnejšia" hudba ktorú môžem. A na záver sem príidám môj najoblúbenejší song z tohoto albumu
Uživatelský avatar
goreroller
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 236
Registrován: 11. duben 2010, 0:28

Re: Opeth

Příspěvekod Morana » 3. červenec 2010, 17:08

ja som mala s Opeth dlhú cestu a zrejme som už aj na konci nej... dlho mi trvalo, než som ako tak dokázala ich veci počúvať a dlho trvalo, kým sa mi aj zapáčili. nakoniec sa podarilo :D dostala som sa cez albumy Blackwater Park, Damnation, Deliverance, My Arms, Your Hearse a ešte ten predposledný.... Ghost Reveries. najobľúbenejším sa stal MY, YH a ešte Damnation a tam sa aj cesta skončila. Opeth potom prestali byť nejak pre mňa zaujímaví, aj keď- doteraz si ich rada vypočujem, ale je to naozaj iba zriedkavo ...azda s výnimkou Damnation, ktorý si púsťam vo vlaku, keď potrebujem spať - navodzuje parádny spánkový stav a to nie preto, že by bol nudný ;)
"V našich duších skřítek pláče. Vyprávět bude své příběhy...
Přesto, nebo právě proto, šeptat bude nám poselství věčnosti."
Uživatelský avatar
Morana
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Příspěvky: 949
Blog: Zobrazit blog (11)
Registrován: 15. červen 2008, 12:52

Re: Opeth

Příspěvekod Earthworm » 3. červenec 2010, 23:57

Moje cesta asi teprve začíná.......první setkání asi před rokem skrz album Ghost Reveries dopadlo dobře, časem i s deskou Blackwater Park, tehdy jsem akorát tu hudbu nedokázal dostatečně ocenit.....doopravdy jsem propadl Opeth až nedávno, když jsem si znovu pustil Blackwater Park. Chvíli mi trvalo než jsem se překonal a pustil si i jinou hudbu :D Pořádně jsem naposlouchal i Ghost Reveries, sehnal a zkoumal krásy novinky Watershed a teď se pomalu prokousávám i alby Damnation a Still Life.......ovšem pořád si pouštím všechna tato alba, pokaždé objevím nějakou novou nádheru :) Podobně jsem zkoumal a radoval se z každého objevu naposled u Pain Of Salvation a Dream Theater, přičemž obě kapely skončily v kategorii "srdcovka", takže to vypadá na další :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Opeth

Příspěvekod Lesíček » 26. srpen 2010, 18:27

Opeth jsem začal poslouchat asi v deseti letech a kromě mého hip-hopového období jsem je nikdy poslouchat nepřestal. Michael ale i ostatní členové jsou vážně skvělí muzikanti, ale především Michael, který se osvědčil i jako skvělý skladatel. Nejraději mám alba Deliverance, Damnation a Watershed, Blackwater je taky dobré, ale né tak jako již jmenované.
Obrázek
Uživatelský avatar
Lesíček
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Praha
Příspěvky: 983
Registrován: 20. červen 2010, 9:38

Re: Opeth

Příspěvekod Naathir » 26. srpen 2010, 21:22

Bohužel, mám s Opeth velmi povrchní zkušenost..jeden poslech Blackwater Park...nádherná, unikátní hudba...ale poměrně obtížná na poslech..musím si na ně někdy vyhradit delší časový úsek..
Drone...pro absolutní stavy mysli..a nikdy jinak..
Uživatelský avatar
Naathir
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: caaaaaa? no, to přeháněl bych, ale i tak docela blízko..
Příspěvky: 361
Registrován: 4. duben 2009, 20:51

PředchozíDalší

Zpět na Progressive Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron