Devin Townsend

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Devin Townsend

Příspěvekod adrian » 29. květen 2011, 12:47

Jo, Ki je blabol
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Devin Townsend

Příspěvekod mIZZYchal » 29. květen 2011, 13:37

Mě se strašně líbí, jak tu každý nadává na Ki. Jako, pokud se někdo řídí heslem "není to metal -> není to hudba" (imho největší demence co může být), tak je jasné, že se mu dané album líbit nebude. Je to z Devinových desek asi jedna z nejklidnějších, ale hlavně jedna z nejpromakanějších! Z hlediska prog. a ambientu to je vskutku výborná věc. Najdou se zde geniální atmosfericko ambientní plochy, do toho vkusné industriální vsuvky, naprosto úžasně rytmicky výrazná basa a nebál bych se říct až Floydovské kytarové pasáže. Když se do toho alba zaposloucháte a nemáte jej pouze jako kulisu k nějaké práci, tak zde najdete vskutku skvostné nápady, které v dnešní hromadě metalového bordelu prostě neuslyšíte. Pokud jste ovšem posluchač, který hudbu poslouchá s tím, že to musí mít co nejrychlejší rytmus, nehledíte na hudební stránku alba a při poslechu si nedáte práci s objevováním toho, co všechno album obsahuje, pak nezbývá říct dobře vám tak a nevíte o co přicházíte.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Devin Townsend

Příspěvekod adrian » 29. květen 2011, 13:53

Ja se urcite neridim dementnim heslem, neni to metal - tak je to picovina. Ale Ki me proste nebavila vubec, nesedlo mi to. Ghost taky neni vubec metal a pritom je paradni deska.
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Devin Townsend

Příspěvekod Earthworm » 30. květen 2011, 0:17

mIZZYchal - absolutní souhlas... stejně jako na každém jeho albu jsem našel v jedné skladbě slabinu (titulní skladba), ale jinak jde o další vynikající desku, nabitou nápady, emocemi a vůbec vším, co dělá Devinovu tvorbu charakteristickou...
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Devin Townsend

Příspěvekod Hooya » 30. květen 2011, 8:06

mIZZYchal: Myslím, že tu nikdo nepožadoval od Devina něco metalového. Moc dobře vím, kam může Devin zajít a na metal si nepotrpím už nějaký ten pátek. Je mi jedno, jestli Devin nahraje ambientní desku, progrockovou pochutinu nebo death metalovou smršť. Jediné, co po něm vždy požaduji, je, aby se jednalo o dobrou desku. "Ki" jsem určitě neposlouchal na půl ucha a rozhodně ne jednou, místo ale bohaté hostiny jsem dostal plýtkou a ustrašenou desku, ze které není co brát, protože tam nic není. Někde jsem četl docela zajímavý názor, že "Ki" je vlastně takový Devinův jam..., jam, kterých vzniknou stovky, ale jen Devin se něco takového (a nehotového) rozhodl vydat.

Poslední dobou se mi protiví termín Floydovské pasáže...., většinou se přirovnávají k roztahaným kompozicím, kde není ani náprstek nápadu, jen pár vybrnkávacích tónu, které překrývají tuny kláves..., a to nemá s Floydama samozřejmě nic společného.

Jeden pán to sepsal krásným způsobem na naprosto jinou desku, tak si ještě zacituji:
Už dlouho jsem neslyšel tolik vaty pohromadě, tolik kňourání, tak krásný důkaz, že když mám tři ohrané akordy v jakéms takéms sledu, je nejlepší na nich postavit "kompozici" dosahující desítek minut, oni se vždycky najdou jedinci, kteří si z toho omílání sednou na zadek a začnou blábolit něco o PINK FLOYD a genialitě. Tak tohle tedy ne, pánové
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Devin Townsend

Příspěvekod Melville » 30. květen 2011, 8:23

No bóže, tak se jednou neshodneme, zájemci nechť si roztrhají občanky a vyškrábou si oči. Někomu se to prostě líbí a najde si v tom "to své", někomu se to zdá, jak říká Hooya, plytké, nudné a ustrašené. Každej máme v tomhle právo na názor, viděl jsem tu i kritiku na Deconstruction. Neříkám, že Devinovi beru ultimátně vše, třeba starší desky jako Ocean Machine doteď naráží na rezistanci a impedanci v mých uších. Ale už se těším na ten moment, až lusknu prsty a řeknu: "Jo, takhle to myslel!!" ;-)
Страх - это иллюзия...
- Тëмный Протосский Тамплиер

These violent delights have violent ends...
Uživatelský avatar
Melville
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Shadowfell Swamp
Příspěvky: 1763
Blog: Zobrazit blog (8)
Registrován: 19. únor 2008, 16:44

Re: Devin Townsend

Příspěvekod Hooya » 30. květen 2011, 8:35

Vždyť o tom to je, ne? :) Já jenom vyvracel:
mIZZYchal píše:Jako, pokud se někdo řídí heslem "není to metal -> není to hudba" (imho největší demence co může být), tak je jasné, že se mu dané album líbit nebude.

Kdo trochu zná můj (ne)vkus, ví, že metal není mojí prioritou. ;) Nikomu nezazlívám, že v "Ki" vidí něco jiného než já. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Devin Townsend

Příspěvekod adrian » 30. květen 2011, 9:41

Presne tak, v tomto pripade nezacali "utocit" odpurci alba Ki, nybrz jeho priznivci :) A Deconstruction je podle me hodne povedena vec, zejmena The Mighty Masturbator :palec:
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Devin Townsend

Příspěvekod Garion » 30. květen 2011, 12:45

U Devina to necítím jako Melville. Ten rozpor je u něj jinej díky rozmanitosti jeho tvorby. Má alba, která jsou úplně odlišná od jinejch jeho alb a neznám nikoho, kdo by žral celou jeho tvorbu, kdo by měl takovej rozsah. Ani já, přátelé, ani já zatím nedokážu docenit některou jeho tvorbu a chytám se za uši a říkám panebože! :lol: A třeba na Terii se těším, že mě někdy pořádně osloví a že si jí pustím v ten pravý okamžik stavu mý duše. To samý druhý protipól šílená Infinity. To byl ten výkřik panebože! Jednou na ní dojde, ale asi mi to bude chvíli trvat...
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Devin Townsend

Příspěvekod mIZZYchal » 30. květen 2011, 12:48

Já nenarážel na žádného konkrétního člověka, spíše mluvil obecně a to s tím metalem také není nějak vázáno jen na Devinovo Ki, ale na hudbu jako takovou. To že se někomu daná deska nelíbí také neznamená, že by jí nevěnoval čas, to rozhodně ne, každý tu hudbu vnímá jinak, ale označení jako blábol a podobně mi nepřijde zrovna vhodné.
A jinak k třem vybrnkaným akordům, či rifům a následně na nich postavených dalších 10 minut. Nevidím, co by na tom mělo být špatného. Jako ano, nikdo se tu nebaví o dvou rifech, které se opakují furt dokola bez jakéhokoli nápadu. Ale vemte si třeba mé oblíbení Ufomammut (topik jsem tu kdesik dělal). Ti například své poslední album postavili na jednoduchém rifu, který se opakuje snad 45 minut a do něj vsunují různé efekty, přechody a všejaké šílenosti, no a jak je to geniální hudba.
Uživatelský avatar
mIZZYchal
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 58
Příspěvky: 2478
Registrován: 7. listopad 2010, 20:46

Re: Devin Townsend

Příspěvekod Hooya » 30. květen 2011, 12:53

Ale vždyť já netvrdím, že to nemusí být dobré, ale že to všichni přirovnávají k Floydům, kteří mají podstatu úplně někde jinde než v neustálém brnkání akordů, víme? :)

BTW měl bych si to "Infinity" sehnat, když je teda tak šílené. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Devin Townsend

Příspěvekod Earthworm » 30. květen 2011, 13:09

Infinity je vážně geniální, ale fakt jsem se musel zatraceně hodně snažit, abych "to" tam našel. Řekl bych, že na Infinity je nejtypičtější to jeho vrstvení a tzv. wall of sound. Na pár prvních poslechů než se v tom člověk zorientuje může Infinity znít jako parádní bordel, pamatuju si, jak jsem na to album slyšel jenom chválu a přitom jsem chodil a pouštěl si to pořád dokola a nechápal jsem :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Devin Townsend

Příspěvekod Garion » 30. květen 2011, 13:43

Tak já jsem zatím ve fázi "NECHÁPAL JSEM" :lol: Ale je fakt, že jsem mu zatím moc příležitostí nedal. Až zase na mě přijde Devinova vlna, tak jí zase zkusím, ale momentálně se pohybuji v jiných vodách a objevuji jinou muziku a pokud chci slyšet Devina, tak je to v současnosti jen v práci, kde to beru jako podbarvení a nemám prostor na objevování.
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Devin Townsend

Příspěvekod adrian » 30. květen 2011, 14:02

Taky budu Infinity muset zkusit. Jinak tim "blabolem" jsem Ki nechtel nejak obecne hanet. Kdyz se to nekomu libi, v poradku. Pro moje usi to ale blabol je, stejne jako spousta jinych, jiste kvalitnich desek, ktere me ale proste nic nerikaji ;) Netreba se chytat kazdeho slova.
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Devin Townsend

Příspěvekod Hooya » 31. květen 2011, 7:28

Můj nejoblíbenější song od Devina. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Devin Townsend

Příspěvekod Garion » 31. květen 2011, 9:54

Hmm, ta je fakt dobrá ;) Rozhodně mě tolik nenudí jako začátek Terie. Jak říkám, Terria je báječná, jen jí musím přijít na chuť, objevit jí.

Já bych na téma best Devin's song vedl sám se sebou dlouhou polemiku, kterej jeho výtvor zařadit na vrchol. No, takhle narychlo jsem se rozhodl pro úvodní píseň z alba Synchestra, kterážto je rozdělena do tří částí. Nikde na webu jsem jí nenašel v celku, takže předkládám v postupném pořadí. Prostě tuhle věc můžu kdykoliv a vždycky z ní uchcávam. Je to geniální mix všeho od kántry po grind, od bendža po klavír a od šepotu po nelidský řev. Prostě kompletní Devin od poloh grindových přes klidné pasáže relaxu až ambientu po naléhavost a až k thrashovým riffům prolínaných klavírními vyhrávkami a banjovými rolly.

Prosím, dámy a pánové, představují vám tryptych Let It Roll, Hypergeek & Triumph:
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Devin Townsend

Příspěvekod Earthworm » 31. květen 2011, 18:31

Stagnant schvaluju, určitě jedna z těch lepších (jakože jsou dobré všechny). Synchestře jsem zatím nepřišel na chuť a teď se soustředím na Deconstruction :) V tuhle chvíli mi v hlavě hraje nejvíc The Mighty Masturbator, ale kdybych měl vybrat celkového vítěze, tak to bude asi Supercrush!. Anneke je skvělá, ale osobně má pro mě větší kouzlo, když zpívá celou dobu Devin.

Originál:

Má oblíbená verze:

Obzvlášť nářezová je pasáž "Here now, see friends, Hear our defense, Heroes' time gone by. Here's our descent, Hero's defense, Heroes left you to die..." a pak ďábelské "You left me to die!"...I přesto, že jsem ten song slyšel snad 50x (nepřeháním), tak mám z té části pořád husí kůži.
Obrázek
Uživatelský avatar
Earthworm
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Praha
Příspěvky: 861
Registrován: 9. červen 2008, 19:47

Re: Devin Townsend

Příspěvekod André » 31. květen 2011, 19:18

Tak jsem to teda zase zkusil a v tuhle chvíli poslouchám desku Terria. Jsem u druhýho songu a zatím mi to sedlo skvěle, tak snad i zbytek desky se ponese ve stejném duchu. :) Já tomu Devinovi prostě musím přijít na kloub !
The world is full of kings and queens, who blind your eyes and steal your dreams. It´s heaven and hell!
Uživatelský avatar
André
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 247
Registrován: 25. květen 2009, 23:29

Re: Devin Townsend

Příspěvekod dronda » 1. červen 2011, 16:02

Hooya píše:dronda: Tak to tě rozhodně nudilo "Ki". :) Vyzkoušej album "Terria"... :)

Musím svůj názor trochu přehodnotit, Ki není nudné album, jenom je docela klidné a pozvolna plynoucí, např. jako kulisa k učení téměř ideální. A "Heaven Send" je výborný song.
Po prvním poslechu alba Terria jsem si říkal že je to dobré, ale nic víc, teď mám za sebou druhé kolo a líbí se mi o kousek více. Jenom jsem nepochopil bonusový track "Humble"
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Devin Townsend

Příspěvekod Horways » 3. červen 2011, 20:12

Rozhovor z MetalSucks
Horways
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 123
Registrován: 5. prosinec 2010, 19:16

PředchozíDalší

Zpět na Progressive Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron