Ayreon

Moderátor: Hooya

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Ayreon

Příspěvekod Hooya » 18. duben 2008, 18:50

0 a 1 dle mě neobsahuje tolik silných momentů, jako "Into the Electric Castle" nebo "The Human Equation", které považuji za skvostné. Hudebně hodně mdlé, byť příjemné. I pěvecká sestava IMHO ze sebe nevymáčkla tolik, nejvíce mě zklamalo nevýrazné účinkování Daniela Gildenlöwa (Pain of Salvation) & Toma Englunda (Evergrey), na kterých jsem se těšil zdaleka nejvíc. Na druhou stranu mě na kolena srazil projev Steva Lee (Gotthard), velice mě překvapil zpěv Hansiho (Blind Guardian), kterého v jeho domovské kapele příliš nemusím a fascinující je (jako vždy) Anneke van Giersbergen (AGUA DE ANNIQUE, ex-The Gathering) a taky Jonas Renkse (Katatonia). Zbytek nic moc, ani Lande mě nijak ze židle nezvedl. Stále jde o nadprůměrné dílo, které nevzniká každý den, ale o nějakou revoluci nebo album roku se rozhodně nejedná.
Do dalších alb zatím pomalu ale jistě vplouvám...
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Ayreon

Příspěvekod Fox » 19. duben 2008, 3:54

Nemůžu si pomoct, ale mě zatím přijde, že čím starší Ayreon, tím je album poslouchatelnější jako celek, ale čím novější, tím nacházím víc těch výrazných/silných momentů, které ty v Y postrádáš. Těžko říct, co je lepší, jedno vede k poslouchání celých alb, druhé k ohrávání určitých songů. Souhlasím s tím, že Hansi, Anneke a Steve Lee podávají v Y skvělé výkony (já teda Hansiho žeru hodně jak v Blindech tak v Demons & Wizards, takže jeho party jsou pro mě doslova drogou), ovšem hodně se mi na albu líbí i Jorn Lande, Floor Jansen nebo z Avantasie známý Bob Catley.
Obrázek Life is a sexually transmitted disease.
Fight dismay
Deny the disarray
Just keep them far away from you and fight
With all your might

Epica
Uživatelský avatar
Fox
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Brno
Příspěvky: 756
Registrován: 19. listopad 2007, 16:54

Re: Ayreon

Příspěvekod 4ndr3w » 19. duben 2008, 18:10

mno sakra já abych řekl, že díky vám - speciálně foxovi který tuto kapelu představil - jsem se do Ayreon zaposlouchal, jaksi mi to hraje furt!!
Obrázek
Do you really wanna be - rich and famous, rich and famous.
Do you really wanna be - rich and famous now.
...
Rich and famous, house with two hours, big jacuzzi, car with TV.
Private airplane, furs and diamonds, seafood cocktails-
CRAP AND BULLSHIT!


Pohrdám neoriginalitou a následování druhých jako stádo tupých ovcí...
Uživatelský avatar
4ndr3w
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Věk: 36
Příspěvky: 272
Registrován: 17. listopad 2007, 21:13

Re: Ayreon

Příspěvekod russel » 20. duben 2008, 14:11

@Lande, tak to se taky připojuji k Hooyovi. Určitě příjemné působení, ale nic speciálního.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Ayreon

Příspěvekod Melville » 20. duben 2008, 14:57

Choďte vy nespokojenci do háje, vy jste si z toho alba taky nic nevzali. V každé :!: písničce na 01... je {n+1} od n=1 k nekonečnu krásných momentů a vy tady brblete. :-D Jste fakt vtipní lidi. :mrgreen:
Страх - это иллюзия...
- Тëмный Протосский Тамплиер

These violent delights have violent ends...
Uživatelský avatar
Melville
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Shadowfell Swamp
Příspěvky: 1763
Blog: Zobrazit blog (8)
Registrován: 19. únor 2008, 16:44

Re: Ayreon

Příspěvekod Fox » 21. duben 2008, 13:00

Třeba nepřináším dvakrát nové zprávy, ale včera jsem zaznamenal, že se chystá (během asi 5 dní) vydání singlu, ve kterém si to rozdá Ayreon s Avantasií, začínám to docela netrpělivě očekávat... těžko říct, co od toho čekat, ale mohlo by to být hodně zajímavé :)

Ayreon - Elected na MetalStormu
Obrázek Life is a sexually transmitted disease.
Fight dismay
Deny the disarray
Just keep them far away from you and fight
With all your might

Epica
Uživatelský avatar
Fox
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Brno
Příspěvky: 756
Registrován: 19. listopad 2007, 16:54

Re: Ayreon

Příspěvekod Lord Vader » 22. duben 2008, 11:13

vždycky mě nějak odrazují bombastické produkce, které mě mají zaujmou množstvím kvalitních účastníků a v tomto mě Ayeron nezklamal, kvalitně zahrané to sice je, ale to je tak všechno, chybí mi tam originalita a šťáva. Jediný silný moment je pro mě hlas Anneke, která mě svým sametově zastřeným hlasem dokáže uchlácholit kdekoliv.
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1309
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: Ayreon

Příspěvekod russel » 22. duben 2008, 11:42

Melville píše:Choďte vy nespokojenci do háje, vy jste si z toho alba taky nic nevzali. V každé :!: písničce na 01... je {n+1} od n=1 k nekonečnu krásných momentů a vy tady brblete. :-D Jste fakt vtipní lidi. :mrgreen:

Tak já Ayreon budu vždy maximálně žrát, ale to neznamená, že jim budu žrát automaticky vše. ;)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Ayreon

Příspěvekod Calwen » 26. červenec 2008, 21:57

Melville píše:Choďte vy nespokojenci do háje, vy jste si z toho alba taky nic nevzali. V každé :!: písničce na 01... je {n+1} od n=1 k nekonečnu krásných momentů a vy tady brblete. :-D Jste fakt vtipní lidi. :mrgreen:

jsi moje krevní skupina" já taky na Ayreon nedá dopustit tak bacha" :viking:
It's a struggle for heaven and earth. Where there is one law: fight or die. And one rule: resist or serve.
The meaning of life is to give life meaning.
History is on the move. Those who cannot keep up will be left behind to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

"Usmievaj sa, pretože dobrá nálada nasere toľko ľudí, že sa oplatí si ju udržať ..."
Obrázek
Uživatelský avatar
Calwen
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Příspěvky: 72
Registrován: 26. červenec 2008, 20:33

Re: Ayreon

Příspěvekod Melville » 1. říjen 2008, 15:11

Nevím nakolik to sledujete, ale plánuje se na listopad velká bomba: vydání kompilačního setu Timeline, více zde.
Jsou to 3 CD + DVD, bude tam jedna skladba navíc (The Memory Remains), dvojplakát s motivem Timeline/"timeline of Ayreon Universe"
Podotýkám, že se prodávají kopie podepsané samotným Arjenem :!: Chci si jeden exemplář koupit a byl bych rád, kdyby tu někdo taky projevil zájem, aby nebylo to poštovné tak vražedné (7€ za jeden kus, 8€ za dva kusy = 4€ na jednoho, 10€ za 3 a více ks). Samotné nosiče stojí 25€.

zdroj 1
zdroj 2
Страх - это иллюзия...
- Тëмный Протосский Тамплиер

These violent delights have violent ends...
Uživatelský avatar
Melville
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Shadowfell Swamp
Příspěvky: 1763
Blog: Zobrazit blog (8)
Registrován: 19. únor 2008, 16:44

Re: Ayreon

Příspěvekod Calwen » 4. říjen 2008, 23:19

jo tak to já nevim jak mi vyzbydou finance ale jinak bych do toho šla
It's a struggle for heaven and earth. Where there is one law: fight or die. And one rule: resist or serve.
The meaning of life is to give life meaning.
History is on the move. Those who cannot keep up will be left behind to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

"Usmievaj sa, pretože dobrá nálada nasere toľko ľudí, že sa oplatí si ju udržať ..."
Obrázek
Uživatelský avatar
Calwen
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Příspěvky: 72
Registrován: 26. červenec 2008, 20:33

Re: Ayreon

Příspěvekod Gilian » 14. březen 2009, 23:49

Mě album 01... k Ayreon přivedlo. Sehnal jsem si ho díky zvěsti, že tam zpívá Danek Gildenlow, a byl jsem mile překvapen i ostatními zpěváky/zpěvačkami . Třeba Simone Simons jsem nikdy moc nemusel, ale co z ní dokázal vyhnat Lucassen mě donutilo si ji zamilovat. Teďka bych s ní byl ochoten souložit :lol Líbí se mi i koncept toho cdčka, který mi jasně říká, že Arjen je šílenec. Není jenom geniálním muzikantem, ale i dobře píše a je to sympaťák - jednou jsem brouzdal po stránkách Ayreon a narazil jsem na něco jako "contact Arjen". Zkusil jsem něco napsat a on i docela rychle odpověděl, škoda jen, že nejsem moc dobrý angličtinář a nemohl jsem ho zasypat smysluplnějšími dotazy.
Gilian
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 24
Registrován: 8. březen 2009, 11:17

Re: Ayreon

Příspěvekod Calwen » 15. březen 2009, 15:35

Jojo Arjen je moc fajn já si s nim občas píšu na myspace a je to vážně moc sympatickej člověk. a šílenec trochu taky :)
It's a struggle for heaven and earth. Where there is one law: fight or die. And one rule: resist or serve.
The meaning of life is to give life meaning.
History is on the move. Those who cannot keep up will be left behind to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

"Usmievaj sa, pretože dobrá nálada nasere toľko ľudí, že sa oplatí si ju udržať ..."
Obrázek
Uživatelský avatar
Calwen
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Příspěvky: 72
Registrován: 26. červenec 2008, 20:33

Re: Ayreon

Příspěvekod Hestia » 5. září 2009, 22:42

Ayreon mám ráda,občas si ho poslechnu. I když mnohem radši mám jiný Lucassenův projekt Star One. Je mnohem specifičtější a hlubší.
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Ayreon

Příspěvekod Calwen » 6. září 2009, 17:48

Star One je největší pecka! A teď jsem zvědavá na Guilt Machine to bude taky určitě zajímavý
It's a struggle for heaven and earth. Where there is one law: fight or die. And one rule: resist or serve.
The meaning of life is to give life meaning.
History is on the move. Those who cannot keep up will be left behind to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

"Usmievaj sa, pretože dobrá nálada nasere toľko ľudí, že sa oplatí si ju udržať ..."
Obrázek
Uživatelský avatar
Calwen
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Příspěvky: 72
Registrován: 26. červenec 2008, 20:33

Re: Ayreon

Příspěvekod Hooya » 6. září 2009, 23:07

black foxy píše:Je mnohem specifičtější a hlubší.

Musím říct, že jeho Star One jsem ještě nestihl naposlouchat, ale tohle mě zaujalo. Nechtěla bys to trochu rozvést, jak to bylo myšleno?
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Ayreon

Příspěvekod ythren » 6. září 2009, 23:57

jop je ayreon je skvělý počin.

mě teda absolutně nejvíc uchvátilo album The Human Equation prostě áááááááhh naprostá dokonalost ten příběh, pocity, hudební zpracování prostě skvělé

na star one se asi taky budu muset blíž podívat
Obrázek

Waiting, watching my life, I'm wasting my time, I'm losing grip from life
Going back to my dreamspace leaving it all behind

Uživatelský avatar
ythren
Grafik
Grafik
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno<->Josefov
Příspěvky: 1621
Registrován: 28. únor 2008, 19:26

Re: Ayreon

Příspěvekod Calwen » 7. září 2009, 15:16

THE patří rozhodně mezi ty nejlepší. já ale pořád ještě ujíždim na 01011001 a jen tak mě to nepřejde
It's a struggle for heaven and earth. Where there is one law: fight or die. And one rule: resist or serve.
The meaning of life is to give life meaning.
History is on the move. Those who cannot keep up will be left behind to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

"Usmievaj sa, pretože dobrá nálada nasere toľko ľudí, že sa oplatí si ju udržať ..."
Obrázek
Uživatelský avatar
Calwen
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 33
Příspěvky: 72
Registrován: 26. červenec 2008, 20:33

Re: Ayreon

Příspěvekod Hestia » 7. září 2009, 17:50

Hooya Já to asi napsala moc vznosně.Tou specifičností jsem myslela,že když se to jmenuje Star One tak můžeš věřit,že je to "kosmická" hudba.Každá písnička odpovídá názvu ( ne doslovně,ale obsahem)a cítíš z ní to "vesmírno".Tím je pro mě zároveň hlubší. Ono se to snad ani popsat nedá.Já se při týhle muzice téměř vznáším.Takže asi tak. :)
Uživatelský avatar
Hestia
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Kralupy nad Vltavou
Příspěvky: 1279
Registrován: 11. srpen 2009, 21:55

Re: Ayreon

Příspěvekod Hooya » 7. září 2009, 17:52

To je samozřejmě v pořádku, ale vždyť i Ayreon má většinu "kosmických" alb a to ještě vždy se skvělým příběhem. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

PředchozíDalší

Zpět na Progressive Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron