Epica

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Epica

Příspěvekod Svářeč » 31. červenec 2016, 1:15

No nevím, dal jsem tomu tři poslechy a nic moc. Dost mi to stylově evokuje Divine Conspiracy, což je pro mě jednoznačně jejich nejméně oblíbené album. Uvidím, co zbytek alba, snad se to celé neponese v podobném duchu.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Epica

Příspěvekod Was3k » 31. červenec 2016, 15:19

Jak píše matotu, špatné to určitě není, jen si svým minulým albem nastavili laťku hodně vysoko a toto na mě osobně zatím působí trochu jako krok zpět , uvidíme co zbytek alba.
Was3k
Novicius
Novicius
 
Věk: 31
Příspěvky: 22
Registrován: 1. duben 2014, 12:42

Re: Epica

Příspěvekod jane187 » 1. srpen 2016, 22:25

Na první vlaštovku je to dost netypický song, nejde o chytlavý tří až čtyř minutový singl. (Ten si možná nechávají na později.) Při prvním poslechu jsem se v té písni moc nevyznala a ztrácela se ve všech těch různých pasážích, ani jsem nevěděla, kde to má refrén. :-D Po pár posleších se mi v tom ale udělal trošku pořádek a opravdu se mi to začalo líbit.
Jde o velmi komplexní píseň s komplikovaným textem. Těžko říct, jestli je to pro posluchače dobře nebo ne, ale chápu, že se snaží muzikou říct hodně věcí. S každým dalším albem Epicy se mi jejich tvorba zdá komplikovanější a komplikovanější. Obsahově mi přijde text zajímavý a originální, takové zamyšlení nad tím, jak člověka ovlivňuje svět technologií - nevím, jestli na takové téma píší i jiné kapely.
Simone tam zpívá trošku jinak než jsme zvyklí, není to uplně její typický hlas. Jestli je to produkcí nebo se opravdu snažila o něco jiného, nevím.
Lyric video je vizuálně super. Jde vidět, že se snaží dělat věci odlišně od ostatních. Za to dávám velké plus. :)
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Epica

Příspěvekod Svářeč » 1. srpen 2016, 23:22

Jojo, s odstupem času to dost vyrostlo, dobrej song :palec:
Co se týče zrovna textů, tak ty jsou mi u Epiky celkem putna :D Vzhledem k tomu, jak je mají složité, jsem je nikdy příliš nezkoumal.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Epica

Příspěvekod ov42 » 2. srpen 2016, 17:27

Souhlasím s Jane. Když jsem si song pustil minulý týden z mobilu 2x na hotelu ve Španělsku, tak jsem si řekl, že to je nějaký slabší, vůbec se mi to nevrylo pod kůži, ale dal jsem tomu po návratu pár poslechů a ta píseň úžasně vyrostla. A ten níže položený ženský zpěv je teď docela trendy, viz poslední album Nightwish.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Epica

Příspěvekod Jura3 » 7. srpen 2016, 4:18

Text čistě filosofický - super. Hudba se mi ještě zarývá pod kůži.
Jura3
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 271
Registrován: 15. červenec 2013, 11:50

Re: Epica

Příspěvekod Svářeč » 8. září 2016, 20:21



Dobrá skladba i klip, palec nahoru :palec: Na album se začínám regulérně těšit a po dvou kvalitních skladbách nevěřím, že by mě zklamalo.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Epica

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 8. září 2016, 22:50

Ten song je na Epicu dost netradiční, přesto je výbornej! :) Hodně se mi líbí a na album jsem zvědav :) I klip je povedenej, můžu na Simoně oči nechat :D
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Epica

Příspěvekod jane187 » 9. září 2016, 0:15

Jsem příjemně překvapená. Laťku nasadili hoooodně vysoko! Snad zbytek desky nezklame má velká očekávání :)
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Epica

Příspěvekod matotu » 9. září 2016, 8:54

Universal Death Squad u mě mezitim docela vyrostla, tak uvidíme, co tahle. Zní to slibně. :) Taky si myslim, že album nezklame.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Epica

Příspěvekod Svářeč » 25. září 2016, 2:31

na youtube je k poslechu další song Phantasmic Parade (třetí den a zatím to nikdo nesmazal :) )

Já už nepochybuji o tom, že to bude vynikající album :)
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Epica

Příspěvekod cheecrac » 26. září 2016, 11:08

Včera v jednom rozhovoru pouštěli Beyond the Matrix a Divide and Conquer. Jsou na uloztu
..if death is but a dream,

so don't let me fall asleep..
Uživatelský avatar
cheecrac
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Frýdek - Místek
Příspěvky: 22
Registrován: 4. srpen 2010, 18:09

Re: Epica

Příspěvekod Svářeč » 26. září 2016, 20:29

Tak to už si počkám na album, zase nechci předem slyšet polovinu alba, abych si to pak neužil :D
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Epica

Příspěvekod Svářeč » 1. říjen 2016, 20:57

Tak nové album nezklamalo, i když bez výhrad to není. Bohužel musím konstatovat, že nechápu zálibu Epiky v těch sáhodlouhých albech. Podobně jako u předchozích alb, vyhodit tři nejslabší písně (cca 15 minut), tak je to dokonalé album. První tři písně (nepočítám typické nudné intro) jsou zábavné hitovky, Edge of the Blade je na začátek pro Epiku netypická píseň, hodně chytlavá a zábavná. Druhá Phantasmic parade je zase naopak typická Epika, ale taky dobrá a třetí Universal Death Squad, kterou mám naposlouchanou nejvíc, mi taky hodně sedí. Další dvojce je ale o dost slabší. Divide and Conquer i Beyond the Matrix mi přijdou dost nevýrazné, klidně bych se bez nich obešel a druhá zmiňovaná mi svou prvoplánovou epičností a chytlavostí přijde až otravná. Oproti tomu Once upon a Nightmare je vrchol desky, tyhle polobalady jim vždycky šly. Dancing in the Hurricane z podobného ranku taky dobrá, i když ne tak jako předchozí zmiňovaná. Cosmic Algorithm a Tear down your walls takový nijak zvlášť zajímavý nadprůměr, špatný nejsou ale klidně bych se bez jedné z nich obešel. Zavěrečný epos tradičně kvalitní.

Suma sumárum, dobrá deska :palec:
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Epica

Příspěvekod jane187 » 2. říjen 2016, 10:29

Včera měla nová deska živou premiéru na jejich Epic Metal Festu, hráli z ní tak 7 songů. Zhlédla jsem toho trošku na youtube a zní to naživo fakt dobře, i nový vzhled stage je super. (Simone měla navíc úžasné šaty :-D ). Určitě se mrkněte.
Z desky jsem toho zatím moc neslyšela, takže ještě nemůžu uplně říct svůj názor. Co tak slyším kolem, tak se většina shoduje, že dříve vypuštěné písničky jsou o něco lepší než zbytek desky. U Epicy se mi nikdy nelíbilo úplně celé album, takže to asi možná zůstane, pokud se nestane zázrak :D
Taky se mi zdá, že zatím každá písnička v sobě nese takový orientální nádech - zní to dobře, ale nemuseli by to cpát všude :D

Svářeč: Typické nudné intro? Já zas Epicu miluju právě kvůli nim, vždycky se těším s jakým přijdou. Poslední desky je měli uplně úžasné a THP není výjimkou ;)
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Epica

Příspěvekod Kezir » 2. říjen 2016, 11:06

Po prvním poslechu to není taková pecka jako deska předchozí, ale to neznamená, že by mě nebavila... jen to asi chce soustředěnější poslech a né stát u plotny a kuchtit oběd, že jo :)

Ale těch orientálních motivů jsem si taky všim, a také mi příjde, že je jich zbytečně moc, za což asi může současný trend, a zaujmout i asijské posluchače o něco více, než je tomu nyní ...
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Epica

Příspěvekod jane187 » 3. říjen 2016, 13:54

Secteno podtrzeno: prvni pulka desky me bavi hodne, druha vubec :D
Beyond the Matrix uz jsem nekde slysela, ty sbory na zacatku a v refrenu mi prijdou povedome spolecne s textem. Zacatek Tear Down Your Walls mi zase prijde zkopirovanej od Kamelot :D
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Epica

Příspěvekod matotu » 3. říjen 2016, 15:13

Docela se shodnu se Svářečem. Divide and Conquer a Beyond the Matrix jsou podle mě trošku slabší, takový klišé. Právě druhá půlka alba se mi líbí víc. Once Upon a Nightmare je fakt povedená, Tear Down Your Walls je hodně silná. Celkově mě třeba motivy refrénů zaujaly asi míň, ale jsem pořád spokojenej. Líbí se mi tvrdej zvuk kytar a na symphonic metal pořádný riffy. Řekl bych, že se Epica snaží znít tak nějak moderně nebo jak to říct.
Takže souhrnem, je to dobrá deska :-) .

Cílit na Asiaty? To se mi zdá jako pitomost. :D Prostě se jim to asi líbí, stejně jako mně. Jsem za občasnej orientální nádech rád.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Epica

Příspěvekod Kezir » 3. říjen 2016, 16:07

Neříkám že cílit, ale ty orientální motivy jsou teď hodně populární, skoro až na zakázku :D

A deska jako celek mě baví o chlup méně jako ta předešlá ...
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Epica

Příspěvekod jane187 » 23. říjen 2016, 22:33

Tak po pár posleších deska neuvěřitelně vyrostla až tak, že se nestačím divit. Obracím svůj předešlý názor a říkám, že se mi líbí celá a fakt hodně. I závěrečnou The Holographic principle teď beru jedním dechem :mrgreen: :tlesk: (možná je to tím, že poslední dobou nevím, kde mi hlava stojí a když už si něco pustím, tak se to snažím opravdu vnímat a ponořit se do toho tak, abych se zrelaxovala :D )
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

PředchozíDalší

Zpět na Symphonic Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron