Epica

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Epica

Příspěvekod tersas » 11. leden 2017, 22:26



Nové video od skupiny Epica. A docela povedené, jak skladba tak i to video. :-)
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1420
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Epica

Příspěvekod Was3k » 26. červen 2017, 9:03

Epica bude 1. září vydávat EP a do světa už pustila i první kousek z něj
Was3k
Novicius
Novicius
 
Věk: 31
Příspěvky: 22
Registrován: 1. duben 2014, 12:42

Re: Epica

Příspěvekod Svářeč » 25. květen 2018, 0:48

20. července vyjde v Evropě další EP s názvem Epica vs Attack on Titan, obsahující předělávky ze stejnojmenného anime :lol: Nejdřív jsem si říkal wtf, ale pak jsem si pustil trailer a zní to jako standardní Epica. Nevědět, že to jsou covery, myslel bych si, že to má být další album :)


Původně to prý bylo plánované jako takový bonus pro fanoušky z Japonska, kde to vyšlo už v prosinci, ale asi jim přišlo líto to nevydat i jinde. Sice fajn, ale mohli by pomalu začít pracovat na dalším albu. Mark se nechal slyšet, že do září budou koncertovat, pak si daj pauzu a teprve pak začnou připravovat nové album. Obávám se, že dřív než koncem příštího roku se ho nedočkáme.

Jinak po hodně dlouhé době jsem začal sjíždět diskografii Epiky a zatímco dříve mnou zavrhovanému Cosign to Oblivion jsem přišel na chuť, u Design Your Universe a Requiem for the Indifferent mě nepříjmně překvapilo, že už mě to vlastně moc nebaví :? Hlavně první jmenovaná, kterou jsem kdysi zbožňoval. Poslední dvě alba furt v pohodě, evidetně si našli polohu, která jim vyhovuje a ani by mi nevadilo, kdyby další album znělo podobně.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Epica

Příspěvekod ov42 » 25. květen 2018, 7:56

Oni se za poslední dva roky skoro nezastavili, tak bych jim těch pár měsíců volna dopřál. Mě poslední dvě alba přijdou skvělá, i na loňské EP se našlo dost zajímavého materiálu.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Epica

Příspěvekod Svářeč » 25. květen 2018, 12:34

Ale jo, já jim to taky přeju, to byl spíš jen takový povzdech nedočkavého fanouška :) Jen ať si daj na čas, aby mělo nové album aspoň stejnou kvalitu jako předchozí.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Epica

Příspěvekod ov42 » 27. květen 2018, 19:53

Prakticky pokaždé, když nějaká kapela jede koloběh deska turné deska turné bez zastavení, tak se to projeví na kvalitě. Korpiklaani jeden čas sekali desky jako Baťa cvičky každej rok a kvalita šla hodně dolů. Teď si dávaj delší pauzy a hned je to poznat. Poslední Noita bylo skvělé a věřím, že nejinak tomu bode letos.
Samozřejmě pauzy Metalliky nebo Rammstein jsou už opačný extrém.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Epica

Příspěvekod Svářeč » 22. září 2018, 22:49

Kapela píše knihu a do studia plánuje vyrazit koncem příštího roku.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Epica

Příspěvekod Svářeč » 11. říjen 2020, 19:59

Novej singl Abyss of Time je venku. Za mě v pohodě, prostě typickej první singl od Epiky.

Nové album vyjde 26. února.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Epica

Příspěvekod Svářeč » 22. prosinec 2020, 3:01

Už pár týdnů je na světě druhý singl Freedom - The Wolves Within se zajímavým animovaným klipem. S tímhle stylem klipu jsem se ještě snad nesetkal:

Baví mě to ještě o něco více než Abyss of Time, hlavně ta sborová část, která mi přijde zajímavější než samotný refrén. Začíná se rýsovat velmi silné album.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Epica

Příspěvekod Svářeč » 9. březen 2021, 22:32

Novému albu jsem za poslední dva týdny věnoval docela dost poslechů, takže můžu definitivně říct, že je to pro mě zklámání. Písně jako Gaia, Seal of Solomon nebo Twilight Reverie jsou vysloveně vata, která je kvalitou hluboko pod vším, co kapela na posledních dvou (velmi silných) deskách vydala. A i ty povedené písně prostě nesnesou srovnání s tím nejlepším z minulých desek. Třeba Abyss of Time nebo Freedom jsou slušné singly, ale s odstupem času proti Essence of Silence, Unchain Utopia nebo Edge of the Blade působí jako unylý, slabý odvar. Třetí část Kingdon of Heaven také není marná, ale v porovnání s Holographic principle z posledního alba nebo originální Kingdom of Heaven opět působí nezajímavě. A Omega zase - ne že by to byla špatná píseň, ale prostě jako poslední skladba na albu není ničím zajímavá. Jediné písně, které dosáhnou na laťku nastavenou dosavadní tvorbou kapely a mám chuť se k nim vracet, jsou Skeleton Key, Code of Life a balada Rivers. Ještě uvidím, co s tím udělá čas, ale pro mě osobně druhá nejslabší deska kapely po Divine Conspiracy (mezi fanoušky populární, ale pro mě dost nudné).
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Epica

Příspěvekod gerhart » 12. březen 2021, 1:55

Naposledy upravil gerhart dne 19. květen 2021, 22:53, celkově upraveno 1
gerhart
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Košice
Příspěvky: 62
Registrován: 3. červen 2017, 21:12

Re: Epica

Příspěvekod Svářeč » 15. březen 2021, 23:04

Je fakt, že Holographic Principle mi přišlo o něco slabší než Quantum Enigma (to je jejich vrchol), ale zase skladby jako Edge of the Blade, Divide and Conquer, Once Upon a Nightmare nebo vynikající Holographic Principle... žádná taková prostě na novém albu není, aspoň pro mě.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Předchozí

Zpět na Symphonic Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron