Hysteria

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Hysteria

Příspěvekod Orwin » 23. říjen 2013, 19:41

Obrázek

Styl: Power Metal
Země původu: Česká republika(Uherské Hradiště)
Rok založení: 2001
Náměty textů: náboženství, společnost

Obrázek




O kapele
Něco málo z historie (interpretace z BZ):
Hysteria vznikla po rozpadu formace Slide to open, která působila na naší metalové scéně asi 5 let.
V roce 2002 se Hysteria rozhodla nahrát ve studiu SHAARK ve Bzenci promo singl s názvem Poslední večeře Páně. Na této desce hodně pomohl Ivo Ledabyl z kapely Argema. V lednu 2004 se skupina opět uchýlila do nahrávacího studia SHAARK a výsledkem je první plnohodnotné album Ztracená tvář. Po tomto albu kapela odjela šňůru koncertů, které zahrnovaly i vystoupení na festivalech Noc plná hvězd, či Rocknářez v Lipnici. V roce 2007 kapela v únoru,březnu a dubnu nahrála a smíchala své druhé plnohodnotné cd Prodavač stínů(opět v Sharku).
V roce 2010 HYSTERIA natočila dlouho očekávanou další, v pořadí již třetí, desku - Zeptal jsem se Krista. Avšak bohužel bezprostředně po jejím vydání oznámil zpěvák Richard Mastil konec svého působení v kapele s odůvodněním, že už ho to nebaví. To byla obrovská rána a zbytek kapely stál před velkým rozhodnutím - pokusit se vůbec hledat alternativu za Richarda? Nakonec padlo rozhodnutí, že stojí za to to alespoň zkusit. A tak se hledalo, až se nakonec našlo, a takv březnu 2011 začíná s kapelou zkoušet nová tvář kapely - zpěvačka Inka "Inge" Juřičková, studovaná zpěvačka a zapálená muzikantka. Sezóna 2011 byla tedy zlomovou, kdy Hysteria vstoupila do nové etapy. Bohužel věci neměly tak dlohé trvání, jak si kapela představovala. Někdy v květnu roku 2012 Inge zjistila, že ji vlastně metal nebaví, takže náhle ukončila své působení v kapele i v metalu jako takovém. Na několika akcích se tedy Hysteria vrátila k původní sestavě, nicméně to bylo jen na domluvené akce. Po dlouhém hledání se stal novým zpěvákem Hysterie na začátku roku 2014 Mira Raindl, kterého mohou fanoušci znát z působení v kapelách Porta Inferi, či Raimond. S touto novou posilou vyráží Hysteria nejen do roku 2014, ale celkově do nové etapy.

Můj osobní názor na kapelu:
Jedna z mála česky zpívajících kapel v ranku heavy/power/speed metalu, která se dá poslouchat, na čemž má obrovský podíl bývalý zpěvák a textař v jedné osobě Richard. Obzvláště poslední album Zeptal jsem se Krista je až nehorázně vlezlé a chytlavé. Sem tam se tam objeví kromě čistého zpěvu i některé ty brutálnější varianty zpěvu a náhravku to tak krásně oživuje, vše s krásnými anti náboženskými texty.
Pokud máte rádi Powerwolf, určitě zkuste i tuhle tuzemskou bandu, protože pokud bych měl jejich hudbu jednoduše definovat, tak bych řekl, že se jedna o takový náš český Powerwolf(jhak hudebně, tak textově :)



Aktuální členové
Mira Raindl - zpěv (ex Porta Inferi, Raimond)
Ondra "Ataman" Kozumplík - kytara, klávesy
Jan H.H. Botek - bicí
"Jura" - basa
"Kamil" - kytara

Bývalí členové
Richard Mastil - zpěv
Inka "Inge" Juřičková - zpěv
Petr "Walker" Procházka - kytara
Tomáš "TomB" Bílý - klávesy
Martin "Placa" Plaček - klávesy
Tomáš Mrkva - klávesy
Miroslav "Don" Čevela - basa
Marek Bartoň - kytara
Katka Bartoňová - zpěv
Martin Přikryl - kytara




Diskografie

demo "Poslední večeře Páně" 2002

1. album "Ztracená tvář" 2004
Skrytý obsah
Obrázek
1. Ruská ruleta
2. Černý diadém
3. Svatozář
4. Hysteria
5. Ztracená tvář
6. Duševní nora
7. Díky Vám
8. Liduna z Rudic


2. album "Prodavač stínů" 2007
Skrytý obsah
Obrázek
1. War against the metronome
2. Sága mrtvých očí
3. Sliby
4. Nenávidím
5. Černá svíce
6. Interdikt
7. Spálit kříž je málo
8. Nevěřím
9. Svatá válka
10. Zabijáci andělů
11. Prodavač stínů


3. album "Zeptal jsem se Krista" 2010
Skrytý obsah
Obrázek
1. Vysvobozená
2. Cítím Lásku Tvou
3. Právo žít
4. Proklínám
5. Rudá Nemoc
6. Válka Mi Nestačí
7. Věčné Světlo
8. Miluj Své Bližní
9. Zeptal Jsem Se Krista
10. Stmívání (Sága Mrtvých Očí) (Bonus)





Ukázky

Válka mi nestačí, album "Zeptal jsem se Krista" 2010

Stmívání, album "Zeptal jsem se Krista" 2010

Černá svíce, album "Prodavač stínů" 2007

Prodavač stínů, album "Prodavač stínů" 2007

Hadí tvář, demo "Poslední večeře Páně" 2002


Zabijáci andělů, přezpíváno zpěvačkou Inge 2011 :)





Odkazy

Oficiální stránky

Bandzone profil

Facebook profil

Myspace profil

The Metal Archives




Jo a kapela momentálně rozprodává zásoby, takže kdyby měl někdo zájem tak prodávají svá poslední dvě alba po 66 Kč/kus a trika s motivem alba Zeptal jsem se Krista taktéž za 66Kč/kus ;)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků