Avantasia

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Avantasia

Příspěvekod feanor » 16. květen 2008, 20:30

A proč se žádná deska deska Ayreon nenazývá operou ? Ucelený příběh má, víc interpretů tam taky je a v životě jsem nikoho neslyšel o tom mluvit jako o opeře. Myslím, že Avantasia se nazývá operou jen kvůli názvu alb, ne protože by to opera byla. Kdyby měly první dvě desky jiný název, tak by o opeře mluvil málokdo nebo alespoň v mnohem menší míře :)
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Avantasia

Příspěvekod Lord Vader » 16. květen 2008, 20:52

přesně tak, kdyby se deska jmenovala jinak, ruku na srdce, kdo by jí dneska hájil jako operu. ;)
Uživatelský avatar
Lord Vader
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Příspěvky: 1309
Registrován: 25. březen 2008, 20:32

Re: Avantasia

Příspěvekod Gore » 16. květen 2008, 21:43

nuz, nemozem povedat, ze by som ten moj postoj mal z nejakeho dovoryhodneho zdroja ;) na druhej strane som vzdy aj o spominanych Ayreonoch pocul, ze su to metalove opery... a Root ma nikdy prilis nezaujimal, takze neviem...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Avantasia

Příspěvekod Fox » 17. květen 2008, 4:17

feanor: udělej mi tu radost a podívej se na ofic. stránky Ayreonu nebo zadej slovo Ayreon do Googlu... pokud nevidíš nikde slovo Opera, jsi zralý na návštěvu očaře... Ayreon je sice spíš rocková opera, ale o opeře se mluví po celou dobu jeho existence, dokonce se často k názvům alb připisuje "A Space Opera".

Jak již bylo několikrát řečeno, slovíčko opera slouží k označení (nejen) hudebních děl, která mají ucelený děj s mnoha postavami, takže právě stará alba od Avantasie do tého kategorie zapadají dokonale. Pokud jde o rockovou hudbu, řadí se sem typicky Avantasia, Aina a Ayreon, ale jsou i další...

btw. v jazyce anglickém se slovo "opera" běžně používá pro označování děl (literárních, kinematografických) s velmi rozsáhlým (komplexním) dějem a velkým počtem postav. Kdo nikdy neslyšel výraz "Soap opera" (mýdlová opera), jež je anglickým výrazem pro telenovelu? :-P Anebo možná někteří znáte dílo Dana Simmonse, spisovatele sci-fi a hororu, jež se v posledních letech hodně věnuje žánru Space Opera...
Obrázek Life is a sexually transmitted disease.
Fight dismay
Deny the disarray
Just keep them far away from you and fight
With all your might

Epica
Uživatelský avatar
Fox
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Brno
Příspěvky: 756
Registrován: 19. listopad 2007, 16:54

Re: Avantasia

Příspěvekod feanor » 17. květen 2008, 10:41

Fajn, tak jinak. Ayreon je podle metal-archives.com "Progressive Metal/Rock", Avantasia "Symphonic Power Metal". Samozřejmě, že se slovo "opera" může v angličtině používat na vše, co má rozsáhlý děj atd atd, ale my tu snad nemluvíme o žádné knížce (podle angl. významu slova opera by musela být každá druhá knížka operou?) či telenovele. Jde čistě jen o hudbu a v ní se traduje, že opera je "umělecká forma, ve které je dramatické divadelní představení sloučené s hudbou. Text (libreto) je v opeře zpíván, při čemž jsou herci doprovázeni orchestrem." Přesně tohle si já osobně představím pod pojmem "opera". To, že se něco všeobecně nazve operou (rocková, metalová atd.) ještě neznamená, že o operu skutečně jde (v hudbě). Možná je to vše právě v tom významu slova opera v angličtině. Pokud by šlo o to jen významově v rámci tohoto angl. slova, tak to opera je, pokud bychom se však bavili čistě o hudebním významu slova opera, tak s tím avantasia ani ayreon nemají nic společného. A vůbec zdaleka nejde jen o tyhle dva projekty...což takhle Manowar - Gods Of War ? Mám věřit Joeymu, že jde skutečně o operu, protože to má ucelený příběh ? Ano, věřit bych mu měl pokud budu brát slovo opera všeobecně, jak je tomu v angličtině, ovšem opět po hudební stránce mu věřit nemůžu.
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Avantasia

Příspěvekod russel » 17. květen 2008, 10:58

AYREON a Space Opera - vtip dne :mrgreen:

JInak souhlasím s feanorem a hooyou, jde čistě o pózu.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Avantasia

Příspěvekod Fox » 17. květen 2008, 14:49

ok, tuším, že tahle výměna názorů nemá smysl, protože vy jste přesvědčeni o své pravdě a nejspíš uzavření jinému názoru...

Pokud jde o to, co je napsáno na různých stránkách o Avantasii a Ayreonu, je samozřejmě správné nazývat Ayreon progressive rockem a Avantasii symfonickým power/speed metalem... to je bezesporu správné označení jejich žánru, opera v tomto případě neoznačuje žánr (jako je tomu u klasické opery), nýbrž formu. Neříkám, že v tom v není ani drobek pózy, je jasné, že je v tom i nějaký ten marketing (a kde není), ale faktem zůstává, že forma těchto uskupení je blízká opeře nebo chcete-li muzikálu.

Pokud máte stále pocit, že nikdy nikde nebylo oficiálně uvedeno slovo opera do spojení s Ayreonem, račtě vyťukat http://www.ayreon.com/ a někde uprostřed (nebo ve spodní části) obrazovky září tento nápis patřící k novému albu:
Obrázek
Obrázek Life is a sexually transmitted disease.
Fight dismay
Deny the disarray
Just keep them far away from you and fight
With all your might

Epica
Uživatelský avatar
Fox
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Brno
Příspěvky: 756
Registrován: 19. listopad 2007, 16:54

Re: Avantasia

Příspěvekod Hooya » 18. květen 2008, 20:55

Nikdy by mě nenapadlo, že někdo bude dávat do rovnítka tyhle 2 pojmy: opera; koncepční album. Jsem šokován. Co se týká zbytku, tak souhlas se vším, co tu feanor napsal.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Avantasia

Příspěvekod Fox » 18. květen 2008, 21:26

Hooya: Ale vždyť já tak nečiním... pojem konceptuální/koncepční album zahrnuje pouze tematickou jednotnost celku (danou předem vytvořeným konceptem, odtud název), již nijak nesouvisí s množstvím postav (rolí) a vlastně ani s příběhovostí díla... alb, která je možno zařadit do škatulky konceptuálních, je celá škála, jde o supermnožinu alb, jež mají formu opery

Gorefiend: Za tvůk komentář ti věnuju citát od Lincolna... "Better to remain silent and be thought a fool than to speak out and remove all doubt."
Obrázek Life is a sexually transmitted disease.
Fight dismay
Deny the disarray
Just keep them far away from you and fight
With all your might

Epica
Uživatelský avatar
Fox
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Brno
Příspěvky: 756
Registrován: 19. listopad 2007, 16:54

Re: Avantasia

Příspěvekod Melville » 19. květen 2008, 21:27

Já v tomhle souhlasím s Gorem, opravdu, co tím změníte, že Avantasiu zaškatulkujete buď jako operu nebo ji z tý škatule vyhodíte? Hudba to bude furt stejná. :?
Škatulata, škatulata, hejbejte se...
Страх - это иллюзия...
- Тëмный Протосский Тамплиер

These violent delights have violent ends...
Uživatelský avatar
Melville
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Shadowfell Swamp
Příspěvky: 1763
Blog: Zobrazit blog (8)
Registrován: 19. únor 2008, 16:44

Re: Avantasia

Příspěvekod Suffocation » 19. květen 2008, 22:21

No a hlavne je jedno co se kde pise, co je na metalstormu, co maji na baneru, co je poza a co je jasny ciry holy a neokecatelny fakt (to je nadsazka, kdyby to nekdo nepochopil, a kdyby to jeste nekdo porad nepochopil, je to pro pany russela, fenora a hooyu :), kazdy bude mit svuj vlastni nazor. Podle me Avantasia metalovou operou je, at uz v jakemkoliv slova smyslu. A zadna banda kybicujicich prdolu mi muj nazor nezmeni ;) . Nerikam, ze nemate pravdu, ale mate jen svou vlastni pravdu, protoze zadna absolutni neni :) tak si na ni, laskave, necinte narok ;) dik ...
In pain we trust. In anger we believe. In darkness we abide.

Obrázek
Uživatelský avatar
Suffocation
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Brno
Příspěvky: 1668
Registrován: 18. únor 2008, 23:19

Re: Avantasia

Příspěvekod Fox » 20. květen 2008, 0:42

Tak, vyjasnili jsme si svoje stanoviska, očistil jsem to tu od soukromé konverzace a nechme to tak.
Obrázek Life is a sexually transmitted disease.
Fight dismay
Deny the disarray
Just keep them far away from you and fight
With all your might

Epica
Uživatelský avatar
Fox
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: Brno
Příspěvky: 756
Registrován: 19. listopad 2007, 16:54

Re: Avantasia

Příspěvekod elilith » 23. květen 2008, 19:08

Debata typu "je modra barva skutecne modra?" Co budete resit priste? Jestli je metal skutecne metal?
Uživatelský avatar
elilith
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Brno
Příspěvky: 527
Registrován: 26. únor 2008, 23:27

Re: Avantasia

Příspěvekod russel » 25. květen 2008, 12:36

Proč vůbec někteří mají tendenci vstupovat do debat stylem, "proč to řešíte?" "tak jste se vypovídali" "nemá cenu řešit, každý má jiný názor" apod.

Buď vás debata zajímá a zapojíte se a nebo ne a prostě jednoduše nenapíšete nic. To je to tak těžké?
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Avantasia

Příspěvekod elilith » 26. květen 2008, 0:58

Zapojovat se do diskuze s vami je obcas tak trochu zbytecne...
Uživatelský avatar
elilith
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Brno
Příspěvky: 527
Registrován: 26. únor 2008, 23:27

Re: Avantasia

Příspěvekod Hooya » 26. květen 2008, 14:28

elilith píše:Zapojovat se do diskuze s vami je obcas tak trochu zbytecne...

V tom případě mi není jasné, proč se do ní zapojuješ.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Avantasia

Příspěvekod elilith » 31. květen 2008, 14:34

Ok,vzdavam se,at je po vasem ;)
Uživatelský avatar
elilith
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Brno
Příspěvky: 527
Registrován: 26. únor 2008, 23:27

Re: Avantasia

Příspěvekod russel » 12. červenec 2008, 15:11

@MOR: Tak krom vynikajícího Jorna a náhrady Alice Coopera za Kaie to byla nuda. Nehledě na to, že se hrálo hlavně nové album, což mě teda jako moc nezajímalo jak zní na živo
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Avantasia

Příspěvekod Lessy » 12. červenec 2008, 22:09

Avantasiu som našla vďaka songu The Toy Master ktorý Tobias nahral s Coopom :headbang2: Od Avantasii poznám zatiaľ len album The Scarecrow, ktorý sa mi veľmi veľmi veľmi zapáčil a tak skoro ho neopustím...takže takéto typy skupín ja veľmi musím a idem ochutnať aj tie predošlé albumy nech mám prehľad.
Twisted Mind, The Scarecrow a The Toy Master ma najviac zasiahli :viking:
Obrázek
Alice Cooper --- Theatre of Death Tour --- Hala Cassosport a ŠH Pasienky --- 19:00
Uživatelský avatar
Lessy
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Bydliště: Slovensko, Košice
Příspěvky: 206
Registrován: 13. červen 2008, 21:22

Re: Avantasia

Příspěvekod russel » 13. červenec 2008, 2:04

Mě hlavně stále více irituje Tobias, při každé příležitosti (buď hudební nebo koncertní) je ta nenávist větší a větší
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

PředchozíDalší

Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron