Rimortis

Speed metal z Poděbrad

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Rimortis

Příspěvekod Lord Nazgul » 30. prosinec 2010, 0:06

Obrázek

Země:Obrázek
Rok založení: 1998
Styl: Speed metal
Texty: Fantasy, mystično



Nikdy mě nepřestane fascinovat, kolik dobrých kapel tady na fóru ještě chybí. Ač nejsem skalní fanda tohoto žánru, kapela Rimortis mě chytila za srdce. Jedná se o klasický speed metal evropského střihu. Komu se líbí BLind Guardian, Helloween nebo třeba Freedom Call, neměl by si tuhle kapelku nechat ujít. Neříkám, že jejich tvorba je kdovíjak invenční, jedná se skutečně o melodický speed se vším, co k němu patří. Rychlostní závody na bicí, rychlé a ještě rychlejší kytary (díky bohu se nejedná o český klon DragonForce) a melodické vyhrávky na klávesách. Mě osobně se i velmi líbí osobitý hlas frontmana Milana Hloucala. Co se týče textů, většina jich pochází z pera basáka Vaška Mrzeny a drží se(tady si vypomůžu cizí recenzí) dejme tomu fantaskně astrálního konceptu :D Navíc, a to velmi oceňuji, zpívá kapela ve své mateřštině. Po zvukové stránce je taky všechno v pořádku, nečekejte žádné garážové nahrávky, a na to, jak je kapela mladá (myslím věk jejich členů) jim to dle mého názoru hraje zatraceně dobře. Pokud máte rádi tenhle žánr, dejte Rimortis šanci.
Další info + bio kapely najdete na jeich webu, přepisovat sem mi přijde zbytečné



Členové
  • Milan Hloucal (Zpěv)
  • Vašek Mrzena (Basa)
  • Pavel pokorný (Kytara)
  • Jakub Liška (Klávesy)
  • Martin Růžek (Bicí)



Ex-členové
  • David Varga (Kytara)
  • James Vácha (Kytara)
  • Tereza Mlázovská (Klávesy)
  • Dušan Miňovský (Druhá kytara)
  • Roman Bebeš (Kytara)

Odkazy



Diskografie
Deset kroků zpět 2009
Vesmírem plout 2006
Stín křídel
Oheň a led 2002
Proud času 2000

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Rimortis

Příspěvekod macka » 30. prosinec 2010, 0:25

Sice se už od power/speedu pomalu odvracím, ale musím přiznat, že tohle mě celkem chytlo.Na výtvor z českých končin to nezní vůbec špatně, takže tomu určitě dám šanci....
Uživatelský avatar
macka
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Pozlovice
Příspěvky: 778
Registrován: 23. srpen 2009, 14:32

Re: Rimortis

Příspěvekod feanor » 30. prosinec 2010, 11:13

Viděl jsem je párkrát živě a tuším, že i nějakou desku jsem slyšel. Bohužel mám spíš velmi negativní názor. Speed mám sice rád, ale co je moc, to je ... Tempo drtivé většiny skladeb je opravdu speed, což by nemuselo být na škodu, ale pouze v případě kdyby byly alespoň trošku nápadité. Což z větší části vůbec nejsou. A na koncertech jakmile dozní intro si o nějakém zpomalení, uvolnění či alespoň středním tempu, můžete nechat jen zdát. Marně přemýšlím, jestli jsem od nich slyšel živě něco byť jen trochu pomalejšího nebo alespoň středně tempého. Asi ne. I když se to nezdá, tak je to pak hrozně ubíjející. Nejhorší částí jsou ovšem texty...zkuste se do nich někdy zaposlouchat. To je to pravé zlo :)
Sorry za kritiku, ale u týhle kapely prostě nemůžu po pár zkušenostech jinak...
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Rimortis

Příspěvekod Hooya » 30. prosinec 2010, 11:20

Přidám se k feanorovi, bohužel. Já slyšel nějaké ukázky ve své speed-mánie-éře a už tehdy mi to přišlo fakt špatný (stejně jako v případě Salamandry). Jedna píseň jak druhá a hrůzostrašné texty. Možná se kluci vyvinuli a mákli na sobě a dostali nálepku "poslouchatelní", ale zjišťovat to teď už asi nebudu.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Rimortis

Příspěvekod Lord Nazgul » 30. prosinec 2010, 11:40

Já se k nim dostal až s posledními dvěma alby, předchozí tvorbu neznám. Ale naprosto souhlasím,on je to fakt speed, pořád dokola. Určitě to není světoborná kapela s kdovíjakou invencí, mě se tohle pojetí ale líbí. Právě proto, že tenhle žánr už skoro neposlouchám, nemám problém si je pustit. Je mi jasný, že texty Vám asi vadí dost, no mě ne :D Poslouchám tunu jiných blbostí. kde jsou texty o prdu, tak téhle aspoň rozumím :D O koncertu polmizovat nemůžu, nebyl jsem jim na něm. A za co se omlouvat? :D Kritika je normální věc
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Rimortis

Příspěvekod o.p.a.t » 30. prosinec 2010, 12:08

Nikdy jsem je nijak zvlášť nežral, ani v době, kdy jsem na melodickém metalu ulítával. Naživo jsem je viděl, myslím, jednou a celkem fajn vystoupení, ale jak říkáte, pořád to samé dokola.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Rimortis

Příspěvekod Orwin » 30. prosinec 2010, 12:25

Rimortis znám už hodně let, kdysi jsem si je pouštěl často, dnes už skoro vůbec, ale zdejší výtky mají původ jen v jednom. Nemáte je naposlouchané. Rimortis tempa střídají, mají i pomalé až baladické skladby. Dokonce střídají tempa přímo ve skladbách. Takže je to sice speed, ale nejede pořád v jednom tempu. Co se textů týče, ano najdou se i horší texty, ale většina z nich má alespoň nějakou úroveň. Proč všechny texty netočící se kolem pohanství, satanismu či hluboké "filozofie" jsou špatné(alespoň tak mi to připadá)? Naživo jsem je viděl také nesčetněkrát a neznám českou(slovenskou) melodickou metalovou kapelu, která by naživo hrála lépe. Jediné co jim chybí je opravdu hudební originalita, ale v tomhle stylu to snad ani jinak nejde. I když i tu hudební neoriginalitu vyvažují vcelku nezaměnitelným vokálem.
Naposledy upravil Orwin dne 30. prosinec 2010, 13:05, celkově upraveno 1
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Rimortis

Příspěvekod Stick » 30. prosinec 2010, 12:44

Deska Zvony fantazie chvilku bavila.. Na pohodu si to ještě sem tam pustím. Jinak je to klišovitý speed jako prase, naživo to taky nebylo úplně valný.
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Rimortis

Příspěvekod Hooya » 30. prosinec 2010, 12:56

Orwin píše:zdejší výtky mají původ jen v jednom. Nemáte je naposlouchané.

Zdařilý pokus o vtip. :palec: :) Je opravdu potřeba znát všechny písně Rimortis, aby si člověk mohl utvořit názor? Je potřeba znát nazpamět všechny jejich texty? To, co jsem slyšel, mi fakt stačilo a to v té době jsem žral snad všechny spíďárny, co se mi dostali pod ruku.

Orwin píše:Naživo jsem je viděl také nesčetněkrát a neznám melodickou metalovou kapelu, která by naživo hrála lépe.

Začínám litovat, že jsem je neviděl. :rocken:
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Rimortis

Příspěvekod Orwin » 30. prosinec 2010, 13:04

Hooya píše:Zdařilý pokus o vtip. :palec: :) Je opravdu potřeba znát všechny písně Rimortis, aby si člověk mohl utvořit názor? Je potřeba znát nazpamět všechny jejich texty? To, co jsem slyšel, mi fakt stačilo a to v té době jsem žral snad všechny spíďárny, co se mi dostali pod ruku.



Nemusíš mít naposlouchané všechno, ale alespoň s poslední tvorbou by jsi seznámen být mohl, pak by jsi tu nepsal ty kidy. Nejhorší je někdo kdo píše o něčem co nezná a neznalost zde neomlouvá.
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Rimortis

Příspěvekod Hooya » 30. prosinec 2010, 13:15

Myslím, že tebe bych doporučil si znovu přečíst můj post 30. pro 2010 10:20:45 a
pak by jsi tu nepsal ty kidy.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Rimortis

Příspěvekod o.p.a.t » 31. prosinec 2010, 15:55

Zrovna poslouchám nějakou kompilaci, která již dříve vyšla jako příloha HardRockeru - sedmnáct skladeb od různých interpretů z Česka a Slovenska, a je tam právě i věc Zvony fantazie od RIMORTIS (dlouho jsem je neslyšel a ukázku zde jsem neposlouchal). Je to přesně ten speed, který mne nebaví. Překlávesováno, zpěv mi moc nesedí, text...

"Už bijí zvony fantazie a bijí pro každého z vás,
vše co je mrtvé ať ožije, víra, naděje, láska v nás.
"

Mám dojem, že některou ze starších desek jsem před pár lety ještě občas poslechl, ačkoliv mne to nikdy tolik nebralo, ale tohle se mi vážně nelíbí.
Uživatelský avatar
o.p.a.t
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Rokycany / Praha
Příspěvky: 2879
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 13. červenec 2008, 10:33
Aktivní v kapelách: Mallephyr, Stíny Plamenů, War for War (live)

Re: Rimortis

Příspěvekod Hooya » 31. prosinec 2010, 20:00

Musíš si to poslechnout aspoň 50x a ono to pude. Pak to teprve doceníš. Teď to ještě nemáš pořádně naposlouchaný. ;)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Rimortis

Příspěvekod Ellrohir » 4. březen 2011, 22:21

no pro mě jsou zase "Zvony fantazie" přesně ten speed, který mě baví :D (narozdíl třeba od vychvalovaných nových Helloweenů, to mě zas naopak nebere)...takže u mě jasná věc :)
Pán ti dal oheň, meč a bagr!

On se pro vás nechal přibít na komín
On se za vás vláčel bahnem náleven
To on za vás jedl blafy U Koně
Mezi pražci měnil vodu v kolomaz
Cihly nikdy nepřestaly pět o jeho slávě


Musíme udělat masivní propagandu!

Zaplatil jsi podýmné?
Uživatelský avatar
Ellrohir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 2725
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. březen 2011, 23:56
Aktivní v kapelách: Ennorath , Ashes To Wind, Rhûngil

Re: Rimortis

Příspěvekod Lord Nazgul » 6. březen 2011, 0:48

Souhlasím. Ono je to fakt furt o tom samém, ale to výtvory Hammerfall, Cannibal Corpse a Dismember a Unleashed taky, a přesto je mám rád. Netvrdím, že tahle kapela někdy udělá nějakou díru do žánru a vstoupí do dějin speed metalu, ale to, jakým způsobem ten speed pojala se mi líbí. Je to melodické, energické, pozitivní + krásně rozumím textům. A nepřijdou mi nějak špatné, popravdě, výše jmenované grupy taky řvou/zpívají furt o tom samém. Znám dvě placky a víc jich k životu nepotřebuju, pravděpodobně, ne, určitě už si nekoupím další album, ale přesto u mě mají místo. No a že se někomu nelíbí? Tak to bývá ne, mě Hooyovy výtky přijdou celkem dobře napsané, holt proti gustu...
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Rimortis

Příspěvekod Hooya » 7. březen 2011, 14:27

Hej chlapi, v klídu, klidně je točte dál, mně to nevadí a mám vás v lásce furt. ;) :D
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Rimortis

Příspěvekod Patrik Chrastil » 22. duben 2011, 16:36

Foto z EXITu dne 12.2.2011 zde: http://www.superbeat.cz/fotky/6340-desi ... praha-12-2 nebo na mých stránkách: http://jericho.thez.info ...
Patrik Chrastil
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 10
Registrován: 22. duben 2011, 16:14

Re: Rimortis

Příspěvekod ajuska » 16. červen 2011, 15:39

Na této skupině jsem už byla asi třikrát a pokaždé jsem byla spokojená.Mimochodem,nevíte co se stalo s bývalým členem?Tuším Jakub Vácha se jmenoval..
ajuska
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 32
Bydliště: near Hodonín
Příspěvky: 408
Registrován: 22. leden 2011, 12:30

Re: Rimortis

Příspěvekod mudrnudl » 15. květen 2012, 8:24

teraz som sa doskal k ich poslednej nahravke a musim povedat, ze sa mi to naramne paci, originalita sice ziadna, ale pobavi velmi solidne
Uživatelský avatar
mudrnudl
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: BA okolie
Příspěvky: 113
Registrován: 12. únor 2012, 21:34

Re: Rimortis

Příspěvekod šošon » 19. květen 2012, 0:25

S Rimortis to mám jako se Seven,spousta fandů je miluje a naopak odsuzuje...Já patřím někam mezi.
Neurazí mě ani nenadchnou.
Z kapel tohoto ražení jsem měl raději Krleš ,což byla před lety rarita že měly zpěvačku...(neberu v potaz Arakain)
Měl jsem tu čest s nimi několikrát pobýt a byli super ,myslím kolem roku 19999-2005,a starou zpěvačku
Měl jsem na nich rád že zpívají o naší historii.

Na MOR (rok je fuck) jsem jin dal přednost před DORO.Pořád jim fandím i když ta hudba je překonaná....ALE...oni to pořad dělají a to svědčí o tom že to mají v krvi.......A VO TON TO JE :hi: :palec:
Je lepší zemřít na nohou,než žít na kolenou !
7.8.2012....Zuzankoooo!
Uživatelský avatar
šošon
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 50
Bydliště: Liberec
Příspěvky: 824
Registrován: 3. leden 2012, 0:38

Další

Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron