Blind Guardian

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Blind Guardian

Příspěvekod Dag » 4. červenec 2014, 13:15

Jenže ty máš furt nějaké připomínky ;) taky nenadávám, že Metalfest je v Plzni, já tady mám zase MoR. Ty tam budeš taky něco mít ;) A příště to bude třeba naopak ;)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Blind Guardian

Příspěvekod ov42 » 4. červenec 2014, 14:19

Na festu je poměr prachy, čas na cestování a příděl kultury přeci jenom trochu vyváženější.Na MOR jedu potředí v řadě a je mi úplně jedno, kde je.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Blind Guardian

Příspěvekod Kain » 4. červenec 2014, 15:08

opravdu se musí oznámení o koncertě BG zvrhnout v debatu na téma "chudák ov to nemá dvacet metrů od baráku, ale musí sednout do vlaku a jet do nějakého zapadákova"? :roll: :offtopic:
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Blind Guardian

Příspěvekod ov42 » 28. červenec 2014, 16:42

Zajímavý je, že o koncertu doposud Pragáč neinformoval a ani na Masters na něj nevisely reklamy. A pochybuju, že by to ve Zlíně dělal někdo jinej.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Blind Guardian

Příspěvekod Kain » 28. červenec 2014, 17:04

vzhledem k tomu, že je to až za deset měsíců, tak mají dost času, ne? Kdyby BG nezveřejnili na svém webu plán koncertů, tak o tom ani nevíme.
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Blind Guardian

Příspěvekod ov42 » 14. říjen 2014, 8:09

Dlouholetá jistota, že v roce, kdy se koná mistrovství světa ve fotbale se dočkáme nového elpíčka Blind Guardian, padla a očekávaná fošna krefeldských vyjde až v lednu 2015. Alespoň jako ochutnávku dostaneme k Mikuláši nový singl "Twilight Of The Gods" (Helloween, Grave Digger, Bathory a Precedens nechávají pozdravovat).
Údajně je tahle píseň naprosto definicí toho, co Blind Guardian jsou a má nejepičtější a nejchytlavější refrén, jaký kdy složili.
Po Amaranthe a In Flames další, kteří snad letos absolvovali kurz vychvalování.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Blind Guardian

Příspěvekod Ježura » 14. říjen 2014, 10:19

ov42 píše:Po Amaranthe a In Flames další, kteří snad letos absolvovali kurz vychvalování.

S tím rozdílem, že Blind Guardian jsem to i schopnej věřit :D
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Blind Guardian

Příspěvekod Smrt v červnu » 14. říjen 2014, 11:28

Follow The Blind, Nightfall in Middle-Earth a hlavně Forgotten Tales, to jsou dodnes srdcové záležitosti, které se jednoduše neoposlouchají. Vlastně je to v podstatě jediná kapela tohohle ranku, která mne kdy výrazněji bavila. A baví dodnes. A je to dobře, tihle sympatičtí Němci prostě umí. Je tedy pravda, že nejsem žádný znalec, poslouchám v podstatě jenom vybrané desky, ale ty tři výše jmenované za to opravdu, ale opravdu stojí. ;)
Obrázek
Ja, tady všude jsem doma!
Uživatelský avatar
Smrt v červnu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Sudetenland
Příspěvky: 1149
Registrován: 4. únor 2010, 17:18

Re: Blind Guardian

Příspěvekod ov42 » 5. listopad 2014, 20:11

V pátek, v šest večer, se dozvíme podrobnosti o novém albu.
(Tedy pevně doufám, že už je to ono a ta velká zpráva se netýká nějakého severoamerického turné či podobných pro Středoevropana zbytečných věcí)
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Blind Guardian

Příspěvekod Besofen » 5. prosinec 2014, 16:21

tak a máme tady první uvolněný song :)
Uživatelský avatar
Besofen
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Hradec Králové
Příspěvky: 468
Registrován: 29. prosinec 2010, 23:15

Re: Blind Guardian

Příspěvekod santiny » 5. prosinec 2014, 18:00

Čekal sem to lepší po těch slovech o nejepičtějším refrénu nebo co to bylo..:D
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Blind Guardian

Příspěvekod Zero » 5. prosinec 2014, 18:06

Zrovna refrén mi přijde jako nejslabší část skladby. Je takový...nijaký. Jako celek song nenadchne ani neurazí. Ale věřím, že pár oblíbených písniček si na albu najdu. Ostatně jako na každém od nich.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Blind Guardian

Příspěvekod Koky » 5. prosinec 2014, 18:18

Tak to je slabota, snad to další skladby zachrání.
Obrázek
Uživatelský avatar
Koky
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Roudnice n/L
Příspěvky: 264
Registrován: 16. červenec 2014, 15:30

Re: Blind Guardian

Příspěvekod ov42 » 6. prosinec 2014, 11:25

Taky jsem z toho celkem zklamanej A jestli tohle by měl bejt ten nejsilnější refrén jak hovado, tak teda nevím. Zvláště to vynikne, když po skončení toho lyric videa je v reklamním bloku slyšet geniální refrén Sacred Worlds.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Blind Guardian

Příspěvekod tersas » 6. prosinec 2014, 17:19

Já bych to tak nehanil. Klasický Blind Guardian. Mě se to docela líbí. :-)
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Blind Guardian

Příspěvekod tersas » 25. leden 2015, 18:05

Tak nové album Blind Guardian nesoucí název Beyond The Red Mirror se už válí několik dní na netu. A mě se líbí !

Zatím mám za sebou dva poslechy. Není to sice strhující palba jako u jejich prvních alb v 90-tých letech, je tam vích orchestrálních pasáží. Kapela se za ty roky vyvinula. Já vím, nejde srovnávat tu dobu s dnešní. Ale tehdy mě Blindi uchvátili hned po prvním poslechnutém elpíčku. Současný zvuk a pojetí je úplně jinde. Spíš je to takový "moderní" Blind Guardian. Technicky bravurně zvládnuté album, sborové zpěvy pomalu v každém druhém verši, orchestrální pasáže na pozadí, a typické Blind Guardian kytary, melodie a sóla. A poměrně dlouhé délky písní. Akorát nápadů které mi na první poslech vlezou pod kůži tam není asi tolik, kolik bych si přál.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Blind Guardian

Příspěvekod Sonny » 26. leden 2015, 13:45

Nový album je podle mě dozrávací, takže na 1. poslech člověk nestrhne, ale postupem času sílí čim dál víc. Poslouchám teď teprve podruhý, ale už teď vim že tohle album strčí do kapsy jak ATEOT tak ATITM :D. A nejvelkolepější refrén se mi zdá ten v :rocken: The Holy Grail :rocken: .
''Who am I to know, when rain will turn to snow ? If life brings another day ... - Kamelot
Sonny
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 225
Registrován: 7. duben 2008, 1:01

Re: Blind Guardian

Příspěvekod ov42 » 29. leden 2015, 9:08

Barend Courbois se stal oficiálním basákem Blind Guardian. Předchozímu dlouholetému mistrovi basů u téhle bandy Oliveru Holzwarthovi se této cti za 14 let působení nedostlo.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Blind Guardian

Příspěvekod Kain » 2. únor 2015, 16:18

nová deska Beyond The Red Mirror je úžasné dílo. Jak jsem se lehce obával, že BG po pěti letech od poslední desky nepřijdou s ničím zásadním, tak mě Hansi a spol. opět dostali, navázali totiž na to nejlepší, co kdy natočili. Album u mě roste každým dalším poslechem. Ani nedokážu vybrat nejlepší songy, má vyrovnanou (a vynikající) úroveň. Opravdu klobouk dolů :hi:

Na květnový koncert ve Zlíně se nehorázně těším :palec:
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Blind Guardian

Příspěvekod Ježura » 2. únor 2015, 17:23

To rád slyším. Zatím jsem to protočil jednou a dojmy jsem si odnes spíš opačný, ale doufám, že to vyroste :)
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

PředchozíDalší

Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron