Kaledon

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Kaledon

Příspěvekod lucifer7595 » 27. prosinec 2009, 17:29

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Země původu - Řím, Itálie
Žánr - Power Metal
Texty - Fantasy


Kaledon byla založena koncem roku 1998 kytaristou Alex Melem, poté, co ukončil svou činnost s jeho bývalou kapelou River Of Change, spolu s bass playerem Paolo Lezzirolim a kytaristou Tommy Nemesio. V následujících měsících, Kaledon hrála značně v jejich rodném městě, proslula v římském podzemí metalové scény. Během této doby se kapela rozhodla přejít na power metal. Kytarista Alex Mele píše koncept-příběh: Legend Of The Forgotten Riegn. V příběhu je možné poznat historii Legend Of The Forgotten Reign, Tato historie je rozdělena do šesti kapitol vyprávěn šest alb. 16. června 2000 Kaledon hrál s Ronnie James Dio, na Foro Italico v Římě. Následně kapela nahrazuje bubeníka Dario Sacco za Davidem Folchitto (bubeník Stormlord a další kapely podzemí Říma) a Anthony Drago s Claudio Conti. Claudio Conti končí spolupráci s Fabio Bernardi,a kapela najde svého nového klávesistu: Daniel Fuligni (bývalý člen Ghost Rider). Debut je vítán na celém světě velmi dobře a 20. října se účastní festivalu v Northwind na Alpheus v Římě, který přitahuje mnoho zájemců o jejich hudební scénu. Alex Mele začíná psát svou knihu o Legend Of The Forgotten Reign. Ihned po zveřejnění své první kapitoly, začnou pracovat na druhém albu. V měsíci dubnu 2003 vstupují do studia nahrávat nové album a červenci téhož roku, se vydává své nové album: Legend Of The Forgotten Reign - Kapitola II: Rescue krále. Do té doby pracují se Stratovarius se skladbou Father Time. Tyto nahrávky jsou velmi dlouhé a těžké, ale na konci nové album Legend Of The Forgotten Reign - Kapitola III: The Way Of Light je pravda, mistrovské dílo. V průběhu realizace třetí kapitoly, David Folchitto rozhodne znovu vstoupit do týmu. Kapela začne navrhovat termíny koncertů a launchings typy gadgets a Kick Promotion Agency of Rome, uvědomuje si po celém světě, mnoho rozhovorů. Kaledon stal velkým hráčem ve světě kovu. V říjnu 2007, Claudio Conti opouští kapelu pro některé problémy se všemi členy.

Členové:

Marco Palazzi - Voce
Alex "King" Mele - Chitarra solista
Tommy Nemesio - Chitarra ritmica
Emiliano Montiel - Violin
Daniele Fuligni - Tastiere
Paolo "The Animal" Lezziroli - Basso
David Folchitto - Batteria

Ex členové:

Claudio Conti - Voce (2001 - 2007)
Jorg Michael - Batteria (ha partecipato alla realizzazione del quarto album nel 2006)
Anthony Drago - Voce (1999 - 2001)
Fabio Bernardi - Tastiera (2000 - 2001)
Dario Sacco - Batteria (1999 - 2001)
Fabrizio Lucidi - Batteria (2000) Sostituisce Dario Sacco za qualche mese
Daniele Staccini - Batteria (1998 - 1999)
Roberta Della Casa - Voce (1999) Solo per qualche live
Alessandro Penta - Voce (1998 - 1999)

Discografie:

Legend Of The Forgotten Reign - Kapitola I: The Destruction (2002)
Legend Of The Forgotten Reign - Kapitola II: Rescue krále (2003)
Legend Of The Forgotten Reign - Kapitola III: The Way Of The Light (2005)
Legend Of The Forgotten Reign - kapitola IV: Twilight Of The Gods (2006)
Legend Of The Forgotten Reign - Kapitola V: A New Era Begins (2008)
Legend Of The Forgotten Reign - Kapitola VI: The Last Night On The Battlefield (2010)

Homepage ZDE

MySpace ZDE

Last.fm ZDE

YouTube channel ZDE


Kaledon - The Clash of the Titans


Kaledon - The new Kingdom



OSOBNĚ: Dovolil jsem si podělit se o tuto kapelu, vím že hodně z Vás je tu na tvrdší nebo jiný subžánr , ale mě tahle kapela hned chytila a tady jsem žádný komentář k ní nenašel. Prosím nekamenujte mě je to můj první kapela post ;)
Rád bych slyšel názor někoho kdo má prim POWER, ovšem z YouTube ukázek to asi nepůjde - ty jsou dost pomalý...

//Edit: Tak jsem měl příležitost si tuto kapelu dokonale poslechnout a líbí se mi velice. Rád bych slyšel nějaký názor od někoho jiného :) Já si počkám... :)
Obrázek
Uživatelský avatar
lucifer7595
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 48
Bydliště: Kroměříž
Příspěvky: 17
Registrován: 6. prosinec 2009, 18:24

Re: Kaledon

Příspěvekod tersas » 30. listopad 2013, 18:48

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=ZxqJ3-BV0Sc

KALEDON Video Featuring FABIO LIONE

'A Dark Prison', je nové video od skupiny KALEDON. Klip režíroval Goffredo Passi a nabízí hostující vystoupení italského zpěváka Fabio Lione (Rhapsody Of Fire, Kamelot, Angra). Skladba 'A Dark Prison' je s posledního alba, "Altor: The King's Blacksmith". CD bylo nahráno v Outer Sound Studio v Římě.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1420
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Kaledon

Příspěvekod Ježura » 1. prosinec 2013, 18:24

Jé, Kaledon tu maj topic. Poslouchal jsem poslední desku a docela mě to překvapilo. I když je to ve všech směrech žánrový klišé až na půdu, tak je to to složený tak šikovně, že to ve výsledku jako klišé ani moc nepůsobí a překvapivě se to dá poslouchat. Docela sympatickej power (a to je ode mě fakt pochvala :P ).
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41


Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron