Sonata Arctica

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod jane187 » 5. květen 2014, 16:13

Na živo se mi ty nové songy nějak zalíbily...hlavně teda Cloud Factory, která je sice hooodně taková "sluníčková" :D, no a pak The Wolves Die Young...když k tomu člověk nevidí ten klip, tak je to hned o dost lepší :D
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod LinDan » 14. září 2014, 10:01

Jak se vám líbí nová verze "Kingdom For A Heart"? K oslavě výročí 15. let od vydání Eclipticy celé album vychází znovu, zcela nově nahrané...

LinDan
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Šumperk
Příspěvky: 559
Registrován: 4. červen 2009, 19:44

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod ov42 » 14. září 2014, 11:57

Nějak nenacházím důvod, proč bych si měl, když mám Ekliptiku v původní verzi doma, kupovat tuhle znovu nahratou verzi.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod adrian » 14. září 2014, 12:05

Kdyz uz dneska tocej sracky, tak at aspon neprzni svou klasiku! :banghead:
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 14. září 2014, 12:11

ov42 píše:Nějak nenacházím důvod, proč bych si měl, když mám Ekliptiku v původní verzi doma, kupovat tuhle znovu nahratou verzi.

Přece aby z toho taky něco měl chudák strejda Nuclear Blast. :lol:
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod Kazi » 14. září 2014, 12:26

ov42 píše:Nějak nenacházím důvod, proč bych si měl, když mám Ekliptiku v původní verzi doma, kupovat tuhle znovu nahratou verzi.


Je to velmi prosté...tak si ho nekoupíš ;) Kdo chce,tak si koupí a kdo ne,tak ne...jak jednoduché :palec:
a mnozí jiní si ten důvod najdou :lol:
Uživatelský avatar
Kazi
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 396
Registrován: 17. červenec 2014, 14:06

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod Zero » 14. září 2014, 13:37

LinDan píše:Jak se vám líbí nová verze "Kingdom For A Heart"? K oslavě výročí 15. let od vydání Eclipticy celé album vychází znovu, zcela nově nahrané...

Přijde mi to takové umělé. Nevím proč, už z toho nejde cítit takové nadšení jako z původní verze. Je to sice profesionálněji zahrané, Tony má lepší přízvuk a tak dále, ale není to ono.

A podle komentů pod videem to většina lidí vnímá podobně, takže z toho kouká celkem průser.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod santiny » 14. září 2014, 20:25

Zrovna Kingdom for a Heart mi v originále nepřišla nějak dobře zahraná, takže se mi tohle líbí, ale otázka je, jak dopadne zbytek..
santiny
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1144
Registrován: 9. únor 2011, 23:03

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod shiperka » 4. listopad 2015, 19:36

Klub EXIT US 3.11. 2015 nabídl metalovým nadšencům velmi chutné sousto: (cituji)
"Máme pro Vás opravdu exkluzivní koncert kapely SILENT VOICES ! Že Vám, toto jméno mnoho, nebo nic neříká ? A co kdybychom začali obsazením ?
Pasi Kauppinen (baskytara) and Henrik Klingenberg (klávesy).Už se chytáte? To byste tedy měli, pokud máte rádi metal. Jsou to totiž členové světoznámé SONATA ARCTICA !!!
A víte, co je ještě lepší ? Že speciálně na toto tour se k nim připojil i Elias Viljanen, což je kytarový mág také od SONATA ARCTICA a je znám i svými výbornými sólovými nahrávkami".
Silent Voices vydali poslední singl Darkest Night v červenci 2015 a na oslavu 20 výročí kapely uspořádali turné pod stejnojmenným názvem. Polsko, Německo, Itálie, v pátek hrají ve Vídni. Včera ale asi nevěřili vlastním očím, když jejich věrné publikum čítalo cca 15 lidí včetně obsluhy baru a šatny!
Co jsem se doslechla, došlo k nějaké změně pořadatele či co a propagace v podstatě neproběhla. Pánové to taky brzy zabalili, nicméně i tak to byl pro nás přítomné neskutečný zážitek - první řada pro všechny, luxusní nazvučení a z metru pohled na kytarová kouzla Eliase - to už asi nikdy nezažiju.
Uživatelský avatar
shiperka
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Praha
Příspěvky: 262
Registrován: 22. srpen 2012, 8:12

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod jane187 » 5. prosinec 2018, 13:35

Tenhle týden udělil finský prezident Tonymu Kakkovi finské státní vyznamenání - Řád finského lva (ve třídě "rytíř"). :)
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod gerhart » 5. prosinec 2018, 15:22

Naposledy upravil gerhart dne 19. květen 2021, 23:08, celkově upraveno 3
gerhart
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Košice
Příspěvky: 62
Registrován: 3. červen 2017, 21:12

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod LinDan » 22. září 2019, 10:07

Co říkate na nové album? Na MetalStormu dosahuje průměr uživatelských hodnocení 5,7 bodů z 10, což je nejméně ze všech alb kapely. :?
Za sebe musím říct, že mi to album tak hrozné vážně nepřijde, dokonce bych řekl, že z alb vydaných po "The Days of Grays" mě zaujalo nejvíce, co ho ale neskutečně sráží je tragický mix. Když si člověk poslechne např. cokoliv z 12 let staré Unie a aktuálního alba, ten rozdíl je do nebe volající... :|

Přidávám jeden z vrcholů alba, píseň "Whirlwind"
LinDan
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Šumperk
Příspěvky: 559
Registrován: 4. červen 2009, 19:44

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod Ježura » 23. září 2019, 9:53

Poslouchat to nebudu ani kdyby mě nutili, ale ono i 5,7/10 pořád bohatě stačí na nejlepší desku SA od dob The Days of Grays protože cokoli vydali po tom, byla fakt kolosální sračka :lol:

// Edit:

Jo a to mám Unii a TDOG fakt rád.
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod ov42 » 23. září 2019, 11:51

Já nějak nevím, slyšel jsem z nového alba tři věci a připadá mi to absolutně nudné, stejně jako album minulé. Pariah Child se ještě dalo, tohle už jde úplně mimo mě. Opravdu je tohle kapela, která kdysi složila a nahrála takovou megapecku jako Don't Say a Word???
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod LinDan » 21. leden 2022, 21:22

Nový videoklip pro akustickou verzi písně "For The Sake Of Revenge". Album "Acoustic Adventures - Volume One" vychází právě dnes.


Za mě super :palec:
LinDan
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Šumperk
Příspěvky: 559
Registrován: 4. červen 2009, 19:44

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod LinDan » 14. říjen 2023, 9:08

Sonata Arctica včera vydala nový singl "First in Line", který zní jako opravdový návrat k power metalovým začátkům lehce říznutý pozdější (rockovou) tvorbou. Konečně i problém posledních nahrávek, tj. špatná produkce, je zdá se odstraněn. Za mě palec nahoru. Lístky na koncert 9. listopadu v Brně mám dávno koupené, potkám tam někoho z OM? :)

LinDan
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Šumperk
Příspěvky: 559
Registrován: 4. červen 2009, 19:44

Re: Sonata Arctica

Příspěvekod Zero » 17. říjen 2023, 19:41

Starou Sonatu mám rád, ale tady jde fakt slyšet, jak to Tony už nedává. Pustil jsem si i akustická alba, co nedávno vydali, a docela velký špatný. Všechno má o několik tónů níže, což je sice relativně běžná praxe, když zpěváci stárnou, ale mám pocit, že ne o tolik, a většinou to není tak moc znát.
Uživatelský avatar
Zero
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Příspěvky: 2572
Blog: Zobrazit blog (4)
Registrován: 20. září 2009, 18:53

Předchozí

Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron