Nightwish

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Nightwish

Příspěvekod Gwenhwyfar » 7. duben 2020, 19:40

Popravdě, nechápu to zklamání...obě skladby mi přijdou velmi dobré...dokonce Harvest se mi líbí ještě o něco více než Noise (hlavně svými folkovými prvky). Na album se těším. Určitě uslyšíme zase trochu něco jiného...a to mě láká... :rocken: ;)
"LIBRI MUTI MAGISTRI SUNT"
Gwenhwyfar
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 12
Registrován: 10. březen 2017, 15:46

Re: Nightwish

Příspěvekod ov42 » 8. duben 2020, 14:53

Sice absolutně nechápu, proč člověk, který evidentně žánr nemá rád a považuje ho za pofidérní recenzuje, ale s dost věcma se dá souhlasit. Pan Holopainen ztratil definitivně soudnost už jen tím, že má nejlepší zpěvačku na světě a udělá polovinu dvojalba instrumentální. A Mám pocit, že neustále strašně chce, aby byl uznán jako nějaký velký vizionář. Neustále nakecá tolik o významu alba, jeho konceptu, kdyby místo toho napsal 12 metalových fláků a vydal album jako to dělal před 15 lety, drtivé většině fanoušků by udělal větší radost než tím filosofováním.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Nightwish

Příspěvekod tersas » 8. duben 2020, 21:13

Tak jsem narazil na úplně jinou recenzi. Zřejmě co pisatel to jiný názor. Nedávno jsem sem dal odkaz na hodnocení nového alba Nightwish. Vyjadřoval se k tomu někdo s redakce "idnes" a album ohodnotil 30%. Našel jsem novou recenzi (níže je odkaz) kde naopak recenzent album vynáší pomalu do nebes. A ohodnotil to 8,5 body s deseti, ale protože desítku na tom serveru snad nikdy neudělili, je to hodnocení vysoké.

Já to slyšel zatím jen jednou, tu první část. Není to tak hrozný. Sice starý Nightwish jsou starý Nightwish a Tuomas Holopainen má svá nejlepší "skladatelská" léta za sebou. Ale není to úplná tragédie. Druhé instrumentální album hodnotit snad ani nebudu. To si měl šéf kapely vydat na svém vlastním projektu a nemíchat to s Nightwish. Jenže on by to pak nikdo nekupoval a neposlouchal, že jo?!

https://www.blabbermouth.net/cdreviews/human-ii-nature/

Zde malá ukázka autorova hodnocení s blabbermouth:

"..... Pokud jste očekávali velkou věc, určitě jí tady máte. Toto je nejintimnější a nejcitlivější nahrávka, kterou NIGHTWISH kdy natočili. Jsou chytrou partou co tohle prostě umí.
Fanoušci už jste slyšeli singly: „Noise“ a „Harvest“. Obě skladby jsou jasné kroky vpřed a zapadají do obrovského bohatství všech krásných písní co kdy NIGHTWISH nahráli..... Orchestrální a atmosférické ozdoby, které jsou nedílnou součástí NIGHTWISH, jsou zde zastoupeny v hojném počtu. .... Albu dominují krása a intenzita před pouhou prázdnou vatou. .... Velkolepý všestranný hlas Floor Jansen .... přítomnost jejího krásného hlasu je používán střídmě a se smrtící účinností .... někdy je její blaženě melodický zpěv chytře propleten neustále se měnící divokou dynamikou ..... někdy sladce dojemný.
Pocit spontánnosti a snad svobody je v písni Tuomase Holopainena patrnější než kdy předtím.
Jak každý fanoušek ví, druhá polovina alba NIGHTWISH zahrnuje 30 minut instrumentální a orchestrální hudby .... je to honosná, poetická a hluboce romantická "oslava" úžasné přírody .... stoupajících melodií .... mrazivého brnění páteře .... uklidnění roztříštěné psychiky .... může dokonce inspirovat lidi, aby se stali ekologičtějšími .... ať tak či onak, právě zaznamenali nejambicióznější album své kariéry, které může být také jejich nejlepším...."
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Nightwish

Příspěvekod ov42 » 10. duben 2020, 21:02

K novým Nightwish
Music dejme tomu nabízí zajímavé rejstříky Floor, ale je to takové měkoučké jak postel v luxusním hotelu. Když si člověk vzpomene na otvíráky jako Stargazers, She Is My Sin, Dark Chest… , Poet i Shudder Before the Beautiful, nezbývá než zatlačit slzičku. Ale dejme tomu, bude hůř.
Noise už slyšel asi každý a je to velmi solidní Nightwish song.
Shoemaker se ve sloce začíná rozjíždět, jenže pak do toho vstoupí Troy, písnička zpomalí a veškerá gradující atmosféra je víte kde. To se opakuje ještě jednou, pak dá Floor operní výšiny, přidá se sbor a když člověk čeká nějaké vyvrcholení, začnou bicí až na jeden tón obšlehnuté z titulní melodie Terminátora od Brada Fiedela, dojdou do fade-outu a je konec.
Harvest vůbec nechápu. Jako keltskej folk je to možná třeba i dobrý, jako song Nightwish je to absolutně příšerný. Troyův zpěv se do Nightwish absolutně nehodí.
Pan ještě relativně slušný, zpívá Floor a i nějaké to hrábnutí do strun se tam najde a Kai tam má docela rozjetou dvojšlapku. To by asi Jukka takhle nedal. Z nového alba ještě jeden z těch lepších songů, ale v éře Once by byl s bídou jako bonus na singlu.
How’s The Heart? je píseň, ve které má co se týče nástrojů opět prim strakonický dudák. Pokud si vzpomínáte na I Want My Tears Back, tak to je přesně píseň v podobném stylu.
Procession začíná s Floor za komorního doprovodu zpívající sloku, jejímž tématem je příroda, další sloka pak načíná téma člověka a přidá se celá kapela, po pěti minutách to vypadá, že je to velmi působivá první část nějakého velkolepého opusu, symfonické básně typu The Poet and The Pendulum. Jenže ono to najednou skončí!!! Bez jakéhokoliv vyvrcholení, jako kdyby detektivka skončila ve chvíli, kdy je vyslechnuto pět prvních podezřelých a výslech zapsán do protokolu.
Tribal je čtyřminuté sólo na bicí, doplněné trochou kytar a zpívaných pasáží. Neskutečná blbost.
Endlessness - tady se poprvé pořádně dostane ke slovu Hietala. Píseň v pomalejším tempu je sice o něco lepší než předešlé dvě věci, jenže zvláštní dojem z nahrávky už nezachrání. I když konec s duetem Floor a Marka je docela působivý.

Rok 2020 byl pro mě v představách taky dost rokem, kdy nové album konečně po letech vydají Nightwish a dvakrát ho předvedou živě v ČR, po MORu jsem očekával prosinec v O2. Čekal jsem že dokáží naplno využít takových klenotů, jakými jsou Floor a Kai. Kdybych měl tohle album zhodnotit jedním slovem tak to slovo bude DIVNÉ. Tuomas Holopainen jako by se snažil více vštípit posluchačům do mozku nějaké svoje myšlenkové pochody než jim naservírovat pastvu pro uši. A to je podle mě špatná cesta. Tuomas získal do řad kapely nejlepší zpěvačku světa a stvoří dvojalbum, které je z poloviny instrumentální. A na disk normální zpívaný dá jen 9 písní z nichž jednu kompletně nazpívá dudák a v další je zpěv jen jakým si doplňkem bubenického jamu. O disku 2 musím říci, že jsem to prostě zatím celé nedal. Hrajou tam vůbec Nightwish? Celé je to spíš orchestrální ztvárnění Tuomasovy hudby, které s kapelou nemá nic společného. Sám maestro říkal, že by rád napsal soundtrack k celovečernímu filmu nebo třeba k přírodopisnému dokumentu. Tak si fakt tohle měl nechat na takový projekt nebo na nějakou svoji sólovku a ne na album Nightwish. Ale to platí i o Tribal nebo Harvest. Zdá se mi, že nemá v poslední době soudnost tyhle věci od sebe nějak rozlišit.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Nightwish

Příspěvekod tersas » 11. duben 2020, 15:58

Ach jo, za mě hodnocení tak 6/10
A proč je tam pod značkou Nightwish to druhé album, nechápu.

Skrytý obsah
První skladba "Music", sedm a půl minuty dlouhá věc, která začíná jako nějaký soundtrack filmu. Až po třech minutách se dostává ke zpěvu Floor, která to v tu chvíli celé zachraňuje a člověk si říká, tak od teď by to už mohlo být super. A tak člověk poslouchá a poslouchá a čeká, jak se to vyvine. Kolem páté minuty si skladatel vzpomene, že má v kapele taky kytaristu a dá mu na moment vyniknout. Pak zase sloka pak refrén a konec. Suma sumárum, když by odpadl 3 minuty dlouhý zbytečný začátek, a člověk přimhouřil obě oči, mohla by tu bejt celkem fajn skladba, která by odpovídala součastným možnostem Nightwish a tomu co ta kapela posledních cca.: 10 let produkuje.

"Noise" je asi nejlepší píseň na albu, dá trochu vzpomenout na staré časy, kdy byl Nightwish ještě Nightwish a ne přeplácanej cirkus s šíleným principálem. "Shoemaker" na nápady chudší skladba, která po 3 minutách a 20 vteřinách skončí a následuje zase pasáž jak vystřižená s druhého alba, které je jak víme celé instrumentální. Někdo může říct, že závěr skladby je vyvrcholení, pro jiného to může být spíš nuda. Myslím si, že každé zboží má svého kupce. Po "Noise", která měla celkem koule přichází pád.

"Harvest", musím říct, že asi na 4 pokus už mi ten song nepřipadá tak špatnej (až na ten mužský zpěv). Ale co je smutný, kdyby s touhle skladbou, tímhle albem (dvojalbem) Nightwish přišli v době svého vzniku, tak do dnes objíždí Evropu v dodávce a na festivalech hrají v 1 odpoledne pro 150 lidí.

"Pan" nebo "Shoemaker", to je jedno. Metalovej fanoušek jen smutně ukápne slzu nad kapelou, která kdysi byla první v žánru zvaném "symphonic metal". Tuomas Holopainen se změnil, píše si hudbu sám pro sebe, zavřený do své bubliny. Že má v kapele i basu nebo kytaru občas zaznamená a nechá je krátce vyniknout. Styl, který předvádí, se nedá nazvat už ani "pop metal". Jak "Pan" tak "Shoemarker" mohli dopadnout mnohem líp, ale to by je musel do parády dostat "Tuomas Holopainen ročník 2000".

"How's The Heart" je jednoduší, volnější skladba. Trochu vybočuje s toho, co do teď člověk mohl na albu slyšet. Floor to tu zpívá a Holopainen moc nekazí. Po "Noise" teprve druhá věc která za něco stojí. "Procession" také nezní špatně, taková ukolébavka. Vezme za srdce, po půli kapela šlápne trochu na plyn. Ale duch písničky dál drží stopu. Docela mě to baví.

"Tribal", nerozumím tomu, taková skladba neskladba, kdyby bylo na novém CD Nightwish 12 vypalovaček a tohle byl nějaký bonus, něco jiného, koření, jinej úhel pohledu. Tak to pochopím, ale takhle. Píseň "Tribal" nemusela na albu vůbec být a nikdo by pro to neplakal.
"Endlessness" dlouhá skladba, zase takové utahané, nevím proč Holopainen víc nevyužívá Floor, která je výborná a kvalitu skladby většinou vytáhne nahoru. Místo toho dává prostor průměrnému zpěvákovi. Třeba v písni "The Islander" je mužský zpěv výborný, jenže celá píseň je výborná. Někdy stačí nápad, skvělej riff, refrén, prostě něco. V "The Islander" je Marco Hietala skvělý, tam se to povedlo. Tady ne.

Celé album je takové uspávací, chybí drive, tah na branku, něco, co chytne za koule. Když pominu Holopainenovo soukromé dílo (druhou část dvojalba), které s Nightwish nemá nic společného. Máme tu 9 skladeb, s nichž za něco stojej tak 3 - 4.

Dnešní fanoušci Nightwish asi ukápnou slzu štěstí. Ale staří fanoušci, co pamatují zlatou éru. No... ti také ukápnou slzu, nad tím co bylo a už se nevrátí. Holopainen podle mě již není schopen nahrát další "Once". Asi ani nechce. Doba se posunula. Na řeku, která měla kdysi povodeň, přišlo období sucha. Hladina je jinde. Co bylo, se nevrátí. Kvalita jde dolů (Mozart umřel) a nastává doba, kdy místo do divadla budeme chodit do cirkusu.
Mimochodem, na stránkách Metal Storm má deska dva dny po vydání od členů fóra známku 6,8 což je slušná bída.
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Nightwish

Příspěvekod Speedmaster » 11. duben 2020, 18:02

Tohle nebude mít úspěch ani u ortodoxních fans, ve FB skupině Symphonic metal lovers se o tom taky vedou sáhodlouhé debaty a vesměs nijak pozitivní. Jenom sem zkopíruju svoje hodnocení z xichtoknihy:

Jsem zklamán. Dlouhé, neodsýpá to, Floor zpívá jak kdyby usínala, překvapivý moment chybí. A kytary jsou jako kde? WT se odklonili k popu, NW k filmové hudbě. Ještě tomu šanci dám, ale za mě nic moc. Druhá deska mi připadá zbytečná úplně. Pokus o Sepulturu v Tribal působí u finské skupiny taky spíš vtipně.
Návštěvy mnoha koncertů a festivalů od roku 2005 dosud
Uživatelský avatar
Speedmaster
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 107
Registrován: 15. prosinec 2016, 20:23

Re: Nightwish

Příspěvekod Kezir » 11. duben 2020, 21:59

Dal jsem to 2x... A fakt ne, ta filmová hudba z toho čpí jak fusekle nemytého traktoristy, a takova Pan jsou Piráti z Karibiku jak když vyšije...za mě nuda vata zbytečne a to mám NW sakra v oblibě a Floor ještě víc, ale toto fakt nedávám ...
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Nightwish

Příspěvekod Svářeč » 16. duben 2020, 18:16

Párkrát jsem to protočil. Za mě jediné solidní věci jsou Procession, Endlesness a Shoemaker, (třeba zrovna v Shoemakerovi ty pokusy o zakomponování filmové hudby podle mě dopadly slušně a skladba je to zajímavá). Zbytek nuda. Možná ještě singlovka Noise není marná, ale v ní zase slyším motivy hned několika starších písní, což se mi taky příčí.
Druhé album jsem dal jednou jako podmaz při práci, nic zajímavého jsem nezaregistroval. Tohle si měl Tuomas vydat soukromě, ne pod značkou NW. IMHO, už třetí album v řadě, u kterého je bolestně zjevné, že by Tuomas potřeboval nějakého střízlivého producenta, který by mu uměl říct "ne, stačí". Jenže v kapele evidentně nikdo takovej není...
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Nightwish

Příspěvekod matotu » 21. duben 2020, 11:16

Pro začátek bych uvedl kontext, je to příznačný, že jsem si ani nevšiml, že Nightwish mají vydávat nový album. Když to tu zmínil Tersas, řekl jsem si, že si ho poslechnu. Ale kdysi bych si ho poslechl hned, v současnosti jsem na něj prostě neměl náladu... dostal jsem se k němu až včera. To myslim ilustruje můj vychladlej přístup k mojí (kdysi) oblíbený kapele.
Při tomhle množství vůle jsem se zatím zmohl na jeden poslech "základní hrací doby". Ještě to někdy zopáknu, ale nehrnu se do toho.
S celkovym hodnocením s váma souhlasim.

blabbermouth píše:Orchestrální a atmosférické ozdoby, které jsou nedílnou součástí NIGHTWISH, jsou zde zastoupeny v hojném počtu. ....

No právě, ozdoby, to by jim šlo. Ale kde jsou základy? :?:

Jeden překvapivej klad je, že tam nemaj pokus o mega-ultra-opus-veledílo na milión minut, to by dopadlo špatně.

tersas píše:přeplácanej cirkus s šíleným principálem

:lol: To je tak krutě trefný. Ten pocit jsem měl poprvé asi u Imaginaera (na kterym mám dost skladeb rád a moje milá Anette tam září) a postupně se jenom zesiluje.

Aspoň máme ve světě nějaký jistoty, jako že Nightwish jsou v posledních letech dolů, na to je spoleh.

Abych na to jenom nekydal hnůj, některý momenty se mi líbily. Tušim, že zde strhávaná Harvest a Pan mě na první poslech relativně potěšily.
Jejich poslední koncert v Praze (2018?) jsem si náramně užil, to zase jo.
Ale celkově... pustit si to jako bezejmenou kulisu k práci jde, poslouchat to jako Nightwish, ajajaj. Můj první dojem z alba je někde mezi timhle emotikonem :? a nezájmem.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Nightwish

Příspěvekod dronda » 25. duben 2020, 9:00

Po dvou posleších jsem to také vzdal. Pokud budu chtít Nightwish, vrátím se k Dark Passion Play nebo Imaginaerum a přihodím si k tomu Élan z Endless Forms Most Beautiful.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Nightwish

Příspěvekod tomiczech » 25. duben 2020, 17:05

dronda píše:Po dvou posleších jsem to také vzdal. Pokud budu chtít Nightwish, vrátím se k Dark Passion Play nebo Imaginaerum a přihodím si k tomu Élan z Endless Forms Most Beautiful.


Once a Wishmaster nepřihodíš??
Uživatelský avatar
tomiczech
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 27
Registrován: 15. prosinec 2016, 17:21

Re: Nightwish

Příspěvekod dronda » 25. duben 2020, 17:33

Nejsou to špatná alba, ale nějak posledních pár let nemám na Tarju chuť :) Ale když jsi to nadhodil, tak si ta alba poslechnu.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Nightwish

Příspěvekod dronda » 27. duben 2020, 14:47

Tak dnes dopoledne jsem si poslechl Once a Wishmaster - až mě překvapilo, že je to metal :lol: Dobře se poslouchají a hezky jsem si zavzpomínal, ale možná už jsem je za ty roky slyšel mockrát. Takže platí co jsem napsal prve - jako první bych sáhl na novější počiny bez Tarji, ale zároveň jsem si připomněl, že i ta starší alba jsou bez problému poslouchatelná.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Nightwish

Příspěvekod ov42 » 27. duben 2020, 15:04

Jenže mistrovi už asi přijde tak nějak málo natočit dobré poslouchatelné metalové album, má pocit, že je určen ke stvoření něčeho většího... Jenže ono z toho zůstalo spíš velký....
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Nightwish

Příspěvekod tomiczech » 28. duben 2020, 14:04

ov42 píše:Jenže mistrovi už asi přijde tak nějak málo natočit dobré poslouchatelné metalové album, má pocit, že je určen ke stvoření něčeho většího... Jenže ono z toho zůstalo spíš velký....


Bohužel
Uživatelský avatar
tomiczech
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 27
Registrován: 15. prosinec 2016, 17:21

Re: Nightwish

Příspěvekod Svářeč » 12. leden 2021, 13:49

Marco Hietala opustil Nightwish
https://www.instagram.com/p/CJ7_1sIB7m7/
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Nightwish

Příspěvekod Kezir » 12. leden 2021, 14:52

Spark Rock Magazine píše:Velice nečekaná zpráva přilétla dnes ráno z Finska. Baskytarista a zpěvák slavné kapely opouští soubor, a stahuje se i ze scény jako takové. Skupina tak musí řešit nečekaný problém.

Hietala se nechal slyšet, že je vyčerpaný a potřebuje novou motivaci: „Jsem nešťastný ze stavu hudebního byznysu. Loňský rok mě přinutil si sednout a přemýšlet. Rozhodl jsem se, že tento rok budu mimo. Budu hledat důvody, proč pokračovat dál, protože současný stav jen prohluboval moje deprese, a nepřímo tak ohrožoval moji rodinu. Nechci tím ale říct, že končím s hudbou definitivně. Je mi líto, že svým rozhodnutím přidělám Tuomasovi starosti,“ uvedl Hietala, jehož krok poněkud komplikuje nadcházející turné NIGHTWISH, i další budoucnost formace.

Kapela se v tiskovém prohlášení nechala slyšet, že na místo Hietaly nastoupí prozatím hostující baskytarista. Vzhledem k tomu, že Marko měl na starosti také vokály, nebude hledání náhrady vůbec snadné.


Docela škoda, ale chápu ho no ...škoda, že neodešel Troy, to bych se i radostně usmál :d
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Nightwish

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 13. leden 2021, 12:22

Ach jo. Na tom FB se rozepisuje o smutnejch podmínkách v hudebním byznysu a ne že bych se mu divil. Viděl jsem kdysi vyúčtování, který Spotify poslalo jedný jiný kapele a přišlo mi to vážně žalostný. Brát kapelám procenta z merche, co se na turné prodá...

Škoda, na tý poslední desce (docela ujde, oproti tý předchozí je to hotovej opus magnum :-)) mi fakt chybí.
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Nightwish

Příspěvekod gerhart » 16. březen 2021, 23:09

gerhart
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Košice
Příspěvky: 62
Registrován: 3. červen 2017, 21:12

Re: Nightwish

Příspěvekod matotu » 27. říjen 2022, 23:32

Floor Jansen má rakovinu prsu. Prognóza je údajně příznivá. A dokonce pokud půjde všechno hladce, bude připravená koncertovat v rámci evropského turné, jenž začíná 20. listopadu.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Předchozí

Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron