Eagleheart

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Eagleheart

Příspěvekod Dark Wolfy » 30. březen 2009, 3:32

Obrázek


Trochu historie:

Počátky kapely sahají až do roku 2000. Když se přes inzeráty dali dohromady dva členi (kytaristé Michal „Mike“ Kůs a Tomáše Cafourek). Teprve až v roce 2002 se k nim připojuje třetí člen (basák Lukáš Jiříček) a vzniká kapela Guardians – první a poslední předchůdce Eagleheart. V průběhu hledání bubeníka a zpěváka zatím trio zpracovává několik skladeb kapely Helloween. V roce 2003 se našel bubeník (Stanislav Navrátil) a dochází ke změně názvu kapely z Guardians na Eagleheart. V létě stejného roku přichází do kapely zpěvák (Karel Palát) a o pár měsíců později pak nový basák (Jiří "Wágner" Fiala). Na podzim téhož roku absolvuje skupina své dva první koncerty. Začátkem roku 2004 přichází nový bubeník (Zdeněk "Smrt" Vémola), známý z doom-metalové smečky Death Sentence. Od této chvíle se Eagleheart soustředí výhradně na vlastní tvorbu. Ke konci léta kapelu ze zdravotních důvodů opouští zpěvák (Karel Palát), kterého u mikrofonu prozatím nahrazuje Mike. V únoru 2005 kapelu doplňuje zpěvák (Vojta Šimoník), čímž vzniká první funkční sestava Eagleheart. V průběhu roku 2005 nahrávají Eagleheart v nové sestavě své první mini-CD Black Sun, které kapela vydává na vlastní náklady v prosinci 2005. V březnu 2007 kapelu opouští jeden ze zakládajích členů, kytarista (Tomáš Cafourek). Na jeho místo téměř okamžitě nastupuje kamarád kapely, mladý a talentovaný kytarista (Martin "Metalika" Klekner) ze zpřízněných Flowerwhile. V nové sestavě Eagleheart pak dosáhli zatím svého největšího úspěchu, když v dubnu 2007 zvítězili v soutěži Demoparáda rádia Student a získali tak týdenní pobyt ve studiu WaveRecord. Tím byl odstartován proces vzniku první dlouhohrající desky Moment Of Life. lednu 2008 kapela podepisala smlouvu s brněnským labelem Metal Swamp, u kterého pak 10.3.2008 vychází deska Moment Of Life, na jehož podporu jeli Eagleheart na jaře 2008 společné turné po ČR s kapelou Salamandra. V dubnu 2008 kapela vystoupila před americkou hardrockovou legendou House Of Lords.


Styl:

Power metal


Země původu a rok vzniku:

ČR-Brno, 2003


Homepage kapely:


Obrázek


Aktuální sestava:

Vojta Šimoník "Vojtěšek" ZPĚV

Martin Klekner "Metalika" KYTARA

Michal Kůs "Mike" KYTARA, ZPĚV

Jirka Fiala "Wágner" BASA

Zdeněk Vémola "Smrť" BICÍ


Diskografie:

MCD Black Sun (2005)
Moment Of Life (2008)


Ukázka:



Odkazy:



Naposledy upravil Dark Wolfy dne 31. březen 2009, 9:05, celkově upraveno 1
Remember that the wolf sees the bottom of your soul...


Obrázek
Uživatelský avatar
Dark Wolfy
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 296
Registrován: 26. březen 2009, 13:30

Re: Eagleheart

Příspěvekod vosje » 30. březen 2009, 5:25

Díky, že jsi ten profil založila. Už tu měli být dávno. :-) S hanbou přiznávám, že jsem na ně myslela, že by tady měli mít profil, ale furt nebyl čas a zůstalo jen u úmyslu. :oops:

CD mám doma, líbí se mi a doporučuju k poslechu. :palec:
Jsme všichni jedné krve, ty i já...
Rudyard Kipling - Knihy džunglí


...a tak jsem slíbila Andremu fanklub... :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
vosje
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 66
Bydliště: Brno
Příspěvky: 79
Registrován: 3. leden 2009, 15:43

Re: Eagleheart

Příspěvekod mikitka » 30. březen 2009, 9:16

Jo dobří jsou hoši, teď je uvidím na dvou koncertech, tak to bude určitě hezké zpříjemnění večera :D
If we live or we die, it will not be goodbye
If we stumble and fall, there's no end to it all
If we fight with our hearts, none can tear us apart
Through the wind and the rain we'll meet again
On immortal plains.
Uživatelský avatar
mikitka
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Příspěvky: 407
Registrován: 16. květen 2008, 8:55

Re: Eagleheart

Příspěvekod Dark Wolfy » 30. březen 2009, 9:21

vosje píše:Díky, že jsi ten profil založila. Už tu měli být dávno. :-) S hanbou přiznávám, že jsem na ně myslela, že by tady měli mít profil, ale furt nebyl čas a zůstalo jen u úmyslu. :oops:

CD mám doma, líbí se mi a doporučuju k poslechu. :palec:


Jsem ráda že jsi ráda, jen mě teď napadlo, nepotkali jsme se náhodou minulý rok na Kuřim festu???
Remember that the wolf sees the bottom of your soul...


Obrázek
Uživatelský avatar
Dark Wolfy
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 296
Registrován: 26. březen 2009, 13:30

Re: Eagleheart

Příspěvekod sheVcza » 30. březen 2009, 12:18

Pěkný profil, jinak kapela nemá myspace?:) Jestli jo, tak doplň. :)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Eagleheart

Příspěvekod vosje » 30. březen 2009, 16:35

sheVcza píše:Pěkný profil, jinak kapela nemá myspace?:) Jestli jo, tak doplň. :)


Kapela samozřejmě MySpace profil má! :-) Mám je v přátelích na předním místě. ;)

BTW - sheVczo, dala jsem si nadšeně okamžitě v topicu k Matosovu koncertu (kde budou Eagleheart předskakovat ve Zlíně a v Brně) Eagleheart do tagů band a nějak mi to nefunguje, tváří se to jako obyčejný text, i když jsem to třikrát kontrolovala, jestli je mám správně napsané.

Dark Wolfy - na Kuřim festu jsem nebyla, byť jsem se tam chystala, ale nějak mi to nevyšlo. Byla jsem jenom na křtu jejich CD v Melodce. A jelikož tam byl zvuk dosti příšerný, nehorázně se těším na ty dubnové koncerty, že je uslyším v trochu kvalitnějším nazvučení. Jestli mne i tentokrát zvukař zklame, tak ho asi vykostím. :twisted:
Jsme všichni jedné krve, ty i já...
Rudyard Kipling - Knihy džunglí


...a tak jsem slíbila Andremu fanklub... :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
vosje
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 66
Bydliště: Brno
Příspěvky: 79
Registrován: 3. leden 2009, 15:43

Re: Eagleheart

Příspěvekod russel » 30. březen 2009, 20:27

Já teda zatím slyšel jenom Mini-CD a baví mě, i když nic světoborného to není.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Eagleheart

Příspěvekod Dark Wolfy » 31. březen 2009, 9:06

sheVcza píše:Pěkný profil, jinak kapela nemá myspace?:) Jestli jo, tak doplň. :)


Vše upraveno a doplněno, nějak mi to vypadlo :D
Remember that the wolf sees the bottom of your soul...


Obrázek
Uživatelský avatar
Dark Wolfy
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 296
Registrován: 26. březen 2009, 13:30

Re: Eagleheart

Příspěvekod Dark Wolfy » 22. duben 2009, 8:17

Zaujala Vás tahle brněnská skupina a rádi by jste je podpořili? Nyní máte možnost! Můžete pro ně hlasovat hned ve dvou hitparádách.
Na http://www.alternativatv.cz/hudba/ Kde můžete rozdat až 10 hlasů a na http://www.abrimpy.cz/top-video-cz/ kde můžete 3x zahlasovat.
Remember that the wolf sees the bottom of your soul...


Obrázek
Uživatelský avatar
Dark Wolfy
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 296
Registrován: 26. březen 2009, 13:30

Re: Eagleheart

Příspěvekod sheVcza » 24. duben 2009, 23:47

vosje píše:BTW - sheVczo, dala jsem si nadšeně okamžitě v topicu k Matosovu koncertu (kde budou Eagleheart předskakovat ve Zlíně a v Brně) Eagleheart do tagů band a nějak mi to nefunguje, tváří se to jako obyčejný text, i když jsem to třikrát kontrolovala, jestli je mám správně napsané.


Jsem si té reakce nějak všiml až teď. :D Ono se ta databáze kapel pro tento tag aktualizuje jednou za den (aby to nevytěžovalo tak fórum). Ale tag band můžeš na název klidně dát i dřív, hned jak se kapela nahraje do cache a bude dostupná i v tomto tagu, tak se to v daném topicu/příspěvku taky aktualizuje. ;)
Uživatelský avatar
sheVcza
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Vizovice
Příspěvky: 4669
Blog: Zobrazit blog (6)
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09
Aktivní v kapele: Vyzj

Re: Eagleheart

Příspěvekod adrian » 25. duben 2009, 10:56

Byt tahle kapela z jine zeme, tak si ji ani nevsimnu - snazi se, to jo - ale tuctovka a smazano po poslechu asi 3 songu 8-)
Uživatelský avatar
adrian
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 43
Bydliště: 22 Acacia Avenue
Příspěvky: 1312
Registrován: 11. únor 2009, 21:28

Re: Eagleheart

Příspěvekod vosje » 29. duben 2009, 2:33

Naživo dobré, oproti posledně (viděla jsem je při křtu CD) bych řekla, že se zlepšili, hlavně Vojta mi připadá vyzpívanější. Vede si dobře i jako frontman a na rozpaření publika před hlavní kapelou byli výborní (škoda, že v Brně veškerou jejich práci zbourali Power 5, kteří "prokaučovali tajm" a drbali se s přípravama tak dlouho, že publikum opět ochladlo). Velmi se mi taky líbily dvojhlasy Vojty a Michala.
Jsme všichni jedné krve, ty i já...
Rudyard Kipling - Knihy džunglí


...a tak jsem slíbila Andremu fanklub... :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
vosje
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 66
Bydliště: Brno
Příspěvky: 79
Registrován: 3. leden 2009, 15:43

Re: Eagleheart

Příspěvekod Dark Wolfy » 13. květen 2009, 21:43

Eagleheart začali spolupracovat s naším forem ;)
Remember that the wolf sees the bottom of your soul...


Obrázek
Uživatelský avatar
Dark Wolfy
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 296
Registrován: 26. březen 2009, 13:30

Re: Eagleheart

Příspěvekod Epic » 13. květen 2009, 22:03

sou bomba znam je cca rok byl jsem nanich v HK kdyz hrali s ramayanou bylo to supr ,momentalne jsou pro nasi kapelu modla ,protoze chcem dokazat to co oni xD navic jsou mrte vpohode lidi ,sem pokecal z vojtou a s trosku se Smrtem a dostal jsem palicku :D:D: se musim pochlubit xD jinak Doufaaam zese nane dostanu az budou hrat s elvenking :headbang:
Epic
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Bydliště: Vesnice kousek od HK .....
Příspěvky: 214
Registrován: 1. září 2008, 22:01

Re: Eagleheart

Příspěvekod vosje » 20. květen 2009, 0:32

Snad se na mne nebude kamarádka zlobit, když tady napráskám jednu "veselou příhodu z natáčení", ostatně nehodlám ji jmenovat a sem ani nechodí, takže je to celkem v pohodě:

Absolvovala se mnou taky všechny tři Matosovy koncerty a hoši se jí natolik líbili, že si v Brně zašla koupit jejich CD a rozhodla se, že si je teda nechá všechny podepsat do bookletu. Tak je s tím bookletem vyhledávala po Favále, ale jak je ještě moc neznala, tak si nikdy nebyla jistá, koho že to právě našla a používala ty fotky v bookletu jako tahák a porovnávací materiál, což kluky samozřejmě rozveselilo a zvláště Michal si ji prý velmi vychutnal. :lol: Když mi to vyprávěla, tak jsem litovala, že jsem u toho nebyla, protože to musela být pěkná prča. :-) Ale zase jsem příliš velká dobračka, než bych ji nechala tápat a vždycky bych jí vykecala, koho to zrovna vylovila z davu. :-)
Jsme všichni jedné krve, ty i já...
Rudyard Kipling - Knihy džunglí


...a tak jsem slíbila Andremu fanklub... :-)

Obrázek
Uživatelský avatar
vosje
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 66
Bydliště: Brno
Příspěvky: 79
Registrován: 3. leden 2009, 15:43

Re: Eagleheart

Příspěvekod Memphisto » 24. květen 2009, 14:52

Moc pěkný topic :) jo Eagleheart, když jsem je slyšel poprvé, vůbec nic mě to neřeklo, nelíbil se mi projev zpěváka, ale s postupem času se mi silně zažrali pod kůži a úplně jsem změnil názor, jsou famózní :rocken:
Moment of Live je parádní skladba :headbang:
Memphisto
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 296
Registrován: 21. květen 2009, 17:59

Re: Eagleheart

Příspěvekod White Fairy » 1. červen 2009, 17:28

Tak tohle je moje oblíbená kapela, poprvé jsem je slyšela na festivalu v Kuřimi a byl to nezapomenutelný zážitek... hlavně díky Dark :P Bohužel to bylo naposledy, protože se mi nedařilo dostat se na jejich další koncerty, ale ráda bych si je zase někdy poslechla na živo.
Jsou to skvělí kluci a navíc úžasně hrajou...
Eagle :heart: to je moje srdcová kapela.
I´m lost in the darkness, I don´t see anything... but I feel and that´s much more.
Uživatelský avatar
White Fairy
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 36
Bydliště: "malebná" jihočeská vesnička jménem Osek, kousek je tu krásný židovský hřbitov
Příspěvky: 54
Registrován: 1. duben 2009, 21:59

Re: Eagleheart

Příspěvekod Ancestor » 12. leden 2012, 1:56

Koncem roku 2011 vydali nové cd Dreamtherapy a musím říct,že to na víc poslechů ujde dost! :) Zadalší došlo k změně na postu druhé kytary, ''metaliku'' vystřídal Michal Jankuliak..
The pagan gods still live in all of us
Ancestor
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Příspěvky: 20
Registrován: 21. únor 2011, 22:30


Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron