Sabaton

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Sabaton

Příspěvekod vila » 16. listopad 2017, 15:49

Přátelé z Česka!
Joakim byl včera vyřazen z Českého slavíka. Jeho jméno bylo vyloučeno z hlasování bez jakéhokoliv oficiálního prohlášení. Masivní skupina stovek až tisíců českých fanoušků Joakima podpořila a věříme, že organizátoři Českého slavíka se báli, že by vyhrál někdo jiný.
Odstraněním Joakima můžou všichni lidé z České republiky spát s klidným vědomím, že Karel Gott znovu zvítězí, a znovu, a znovu.
Nikdy nezapomeneme na vaši fantastickou podporu, nikdy!

Tohle se objevilo na facebooku.
Přestaň snít o životě a žij svůj sen..
Uživatelský avatar
vila
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Žena Žena
Bydliště: Fajne- Mjesto
Příspěvky: 60
Registrován: 18. září 2015, 19:26

Re: Sabaton

Příspěvekod gerhart » 4. duben 2019, 0:40

Naposledy upravil gerhart dne 17. srpen 2019, 0:16, celkově upraveno 1
gerhart
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Košice
Příspěvky: 62
Registrován: 3. červen 2017, 21:12

Re: Sabaton

Příspěvekod ov42 » 4. duben 2019, 7:45

Docela mě klucí švédský nakrkli, udělali z toho velkou premiéru na Youtube s countdownem k úterý 18:00 hodin, tak jsme doufal alespoň v nový videoklip s prvním singlem a nakonec jen oznámení alba a obal. Snad to alespoň vynahradí v Plzni a něco z nového alba už zahrají naživo.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Sabaton

Příspěvekod Speedmaster » 8. duben 2019, 11:23

Předkapelou v Plzni bude horem dolem protlačovaný Citron. Jak napsal kamarád "Citron začíná být plevelná rostlina, která je všude a těžko se jí zbavíš."
Návštěvy mnoha koncertů a festivalů od roku 2005 dosud
Uživatelský avatar
Speedmaster
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 107
Registrován: 15. prosinec 2016, 20:23

Re: Sabaton

Příspěvekod Pest » 8. duben 2019, 17:27

Pravdu díš. Citron se nebál vystoupit ani na agrofestu Hrady.cz. Železo je třeba kout, dokud je žhavé. :)
Uživatelský avatar
Pest
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1197
Registrován: 8. listopad 2009, 12:00

Re: Sabaton

Příspěvekod Svářeč » 23. duben 2019, 0:54

Je tady novej song Bismarck:

Ani nevím, co jsem čekal. Prostě zase další vývar z předchozí tvorby a ještě k tomu nudný.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Sabaton

Příspěvekod ov42 » 23. duben 2019, 7:30

Song se nedostal na nové album, tak snad to bude právě proto, že je takový dost nevýrazný. Byl slabší a proto mu dali text koncepčně nesouvisející s nový albem a vydali samostatně. Snad. Prý téma Bismarcku bylo nejžádanějším, o které si fanoušci psali.

První singl k novému albu The Great War se jmenuje Fields of Verdun a bude zveřejněn 3.května, tedy den před koncertem v Plzni.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Sabaton

Příspěvekod Kezir » 24. duben 2019, 12:06

Opravdu nudné opáčko toho, co jsme od nich již slyšeli ...ale kdo ví, třeba s deskou nakonec překvapí (byť si iluze nedělám) :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Sabaton

Příspěvekod dronda » 24. duben 2019, 12:27

O nějaké hudební kvalitě si iluze nedělám, bude se to poslouchat dobře, ale nebude to nic převratného. Ale ta deska mě zajímá z hlediska "historie", kdy jsem zvědavý, jaké příběhy, o kterých by jinak věděla hrstka zasvěcených, vytáhnou a zpopularizují.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Sabaton

Příspěvekod Kezir » 24. duben 2019, 12:38

Ano, to máš pravdu, že jejich texty mnohdy převedli k životu kusy historie o který většina posluchačů ani nevěděla :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Sabaton

Příspěvekod Orwin » 4. květen 2019, 20:00


Pořád dokola to samý. Se divím, že je to ještě baví. Přijde mi to jako kdyby měli na tvorbu hudby nějaký program se šablonama a dělali vlastně jen texty, jinak to snad už není ani možný :lol:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Sabaton

Příspěvekod Speedmaster » 5. květen 2019, 9:06

Ovšem včerejší vystoupení v Plzni se nedá nazvat jinak, než velkolepé (i když od lidí z horních řad byly stížnosti na zvuk). Podle slov Joakima šlo o největší samostatný koncert za celou historii kapely. Kolik bylo lidí nevím, ale amfík praskal ve švech. Tak plno nebylo ani na loňské Nightwish při MF a to se tam sešly taky slušné davy.
Návštěvy mnoha koncertů a festivalů od roku 2005 dosud
Uživatelský avatar
Speedmaster
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 107
Registrován: 15. prosinec 2016, 20:23

Re: Sabaton

Příspěvekod Svářeč » 27. červen 2019, 23:17

Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Sabaton

Příspěvekod Jura3 » 20. červenec 2019, 10:04

Tak nový počin z první světové je venku, co na to říkáte? Jo, je to pořád to samé, ale já jim to žeru, hudba mi k jejich tématům prostě sedí a proč měnit něco, co funguje. Zatím se mi víc líbí písně, které předtím nezveřejnili jako singly. Příjemný poslech, určitě mi to bude hrát nějakou dobu.

Jinak příběhy z tohoto alba zatím hodně zajímavé, sledujete někdo ten jejich youtube kanál? Sabaton History se to jmenuje a rozebírají tam příběh každé písně (historii, o čem se zpívá i jak píseň vznikla). Mají tam amerického historika Neidela, který popisuje detaily bitev, historie postav. Rozhodně doporučuju. :palec:
Jura3
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 271
Registrován: 15. červenec 2013, 11:50

Re: Sabaton

Příspěvekod Speedmaster » 20. červenec 2019, 12:12

In Flanders fields. Snad nejsilnější věc, co udělali - a rozhodně zdaleka nejpřekvapivější. Na to, jak je minimalistická, tak to má obrovskou sílu. Jinak celkově hodnotím líp než poslední dva studiové počiny. Má to docela atmosféru, to mi teď nějak začínalo chybět.
Návštěvy mnoha koncertů a festivalů od roku 2005 dosud
Uživatelský avatar
Speedmaster
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 107
Registrován: 15. prosinec 2016, 20:23

Re: Sabaton

Příspěvekod dronda » 21. červenec 2019, 12:01

Jura3 píše:Jinak příběhy z tohoto alba zatím hodně zajímavé, sledujete někdo ten jejich youtube kanál? Sabaton History se to jmenuje a rozebírají tam příběh každé písně (historii, o čem se zpívá i jak píseň vznikla). Mají tam amerického historika Neidela, který popisuje detaily bitev, historie postav. Rozhodně doporučuju. :palec:


Chystám se na to. Ať už si o jejich hudbě myslí kdo chce co chce, tak za tuhle popularizaci si zaslouží pochválit :hi:
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Re: Sabaton

Příspěvekod Svářeč » 23. červenec 2019, 22:28

Dal jsem tomu pár poslechů a asi takhle. Ve chvíli, kdy se fakt snaží skládat novou hudbu, tak je to hodně dobrý. Třeba Future of Warfare nebo Attack of the Dead Men jsou podle mě lepší skladby než cokoliv z předchozích dvou alb. V tomto ohledu jim delší pauza prospěla. Bohužel, doufal jsem, že po delší pauze budou schopni složit dost materiálu, aniž by museli vykrádat svou starší tvorbu, ale ne. Opět se tam nachází pár písní, který jsou prachsprostý vykrádačky starších songů. Devil Dogs je jen lehce modifikovaná Smoking Snakes, 82nd all the way je zase spatlaná ze 7734 (sloka) a Shiroyama (riff), ale úplně největší drzost je Seven Pillars of Wisdom, což je prostě White Death. To už fakt nechápu, že jim není blbý...
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Sabaton

Příspěvekod Ingvar » 24. červenec 2019, 14:02

Víceméně souhlasím se Svářečem. Attack of the dead men musí být nejlepší song, co kdy složili. Ale sebevykrádaček je tam docela hojně :D Shiroyama vibes jsou nejev v 82nd ale i v Ghost in the Trenches. Což je mimochodem asi druhá nejsilnější písnička na albu, hned za Attack of the Dead men. Tvorbu starší než Carolus Rex neřeším, protože novější alba jsou v podstatě vylepšená starší alba. Jakkoli smutné se to může zdát.
Z Temelína roste hřib.
Překrásnou má výtrusnici.
Nikdo se však neusmívá.
My jsme totiž Úderníci!
Uživatelský avatar
Ingvar
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Praha
Příspěvky: 296
Registrován: 1. leden 2011, 14:37

Re: Sabaton

Příspěvekod Jura3 » 25. červenec 2019, 9:52

Ještě nutno dodat, že album vyšlo kromě "klasické" ještě ve dvou verzích: history version, která je stejná jako klasická s úvodním komentářem k písni (dost mi to připomíná z Art of War úryvky z mistra Suna) a soundtrack version, což je v podstatě orchestrace celého alba a připomíná filmový soundtrack případně věci typu Future World Music, hudba od Thomase Bergersena atd. A musím říct, že ta soundtrack verze je neskutečný nářez, líbí se mi víc než klasické metalové album a pro fanoušky soundtracků je to, řekl bych, až povinnost. Je to velkolepé, je to nádhera 8-)
Jura3
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Příspěvky: 271
Registrován: 15. červenec 2013, 11:50

Re: Sabaton

Příspěvekod dronda » 28. srpen 2019, 15:11

Pokud jste se ještě neodhodlali ke sledování Sabaton History, třeba ze strachu z angličtiny, tak se pořad bude vysílat s titulky na TV Rebel.

Sabaton History bude na TV REBEL vysílán s českými titulky a od září doplní metalové úterní večery ve 21:00 a reprízován bude ve středu v 16:00.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

PředchozíDalší

Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků