Nightwish

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Nightwish

Příspěvekod Darill » 27. leden 2008, 12:47

fox-03 píše:říkejte si co chcete, ale ukažte mi tvrdší písničku od NW, než je Master Passion Greed... a pak si nechám cpát cosi o pop-metalu


jedna vlaštovka jaro nedělá....
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Nightwish

Příspěvekod feanor » 27. leden 2008, 13:02

Mě je vcelku jedno jestli to je pop metal či něco takovýho. Když to bude dobrý, tak at to je, co chce. NW mám vcelku rád, zejména všechny předchozí desky, ale to poslední ? To, že je nová zpěvačka tuctovější a Tarje nesahá ani po kotníky by nevadilo, jde jako vždy o nápady. Největší "hity" nové desky jsou jen převařené hity z Once, spousta sborů atd, ale vše jen pro nic. A opravdu to není zpěvem, mít to lepší nápady, tak se mi to taky líbí. Srovnal bych to s Kamelot. Black Halo v něčem nové, skvělé, zatím co Ghost Opera je jen nudnější sázka na jistotu. To samé vidím u NW, jen to je ještě horší. Ale abych jen nechválil Tarju, tak její projekt je na tom ještě hůře...
"Svět vznikl, aby mě nasral"
Uživatelský avatar
feanor
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Pardubice
Příspěvky: 666
Registrován: 17. leden 2008, 21:09

Re: Nightwish

Příspěvekod Stick » 28. leden 2008, 0:03

Solová Tarja to je odpad :D
https://kandarsicknhorror.bandcamp.com/
somnusaeternus.bandcamp.com
Uživatelský avatar
Stick
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Brno
Příspěvky: 3725
Registrován: 17. leden 2008, 21:43
Aktivní v kapelách: Kandar, Somnus Aeternus

Re: Nightwish

Příspěvekod Nelya » 28. leden 2008, 0:35

Jak to tady tak posloucham tak asi muzu byt rad, ze sem solo Tarju jeste neslysel co? :lol: :lol:
Don´t mess with Morgomir

Obrázek
Uživatelský avatar
Nelya
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Příspěvky: 300
Registrován: 25. leden 2008, 17:29

Re: Nightwish

Příspěvekod LukArcher » 28. leden 2008, 1:36

No mě nepřijde sólovka Tarji jako odpad, líbí se mi, že to album je dělané od srdce a Tarja si na něm dala záležet. Je ale dost unylé a ten cover Poison je na blití :)

Jinak NW mě brali jenom chvilku a dneska se mi líbí jen první album. Pro mě za mně ať si u nich zpívá kdo chce, nechat se jim ale musí, že toho udělali u nás a nejenom u nás pro zpopularizování metalu a hodně lidí si díky nim později najdou cestu ke kvalitnější hudbě.
Obrázek
Uživatelský avatar
LukArcher
Metallum Manažer
Metallum Manažer
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Amsterdam, NL
Příspěvky: 573
Registrován: 24. leden 2008, 21:45

Re: Nightwish

Příspěvekod Gore » 28. leden 2008, 19:10

nuz, tot pravda...
Tarjin album som nepocul, ale cital som si, ake to asi je... nejak sa mi nechce pokusat dobru naladu na jej hudbe... stary Nightiwsh je dobry, len skoda toho, ze tam spieva Tarja, casom mi zacal strasne liezt na nervy...
Sorrow ever awaits on joy.
Skrytý obsah
Minutáž hudby načítaná z Last.FM (overall):
Obrázek
Uživatelský avatar
Gore
Globální Moderátor
Globální Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Příspěvky: 3435
Registrován: 20. leden 2008, 23:13

Re: Nightwish

Příspěvekod Angel.of.mine » 28. leden 2008, 19:14

ja sem jeji solovku slyšela asi z pulky.. myslim že to pojala po svem ale nějak zavažně mě to neokouzlilo-zatím..čekala sem od toho trochu něco jineho
Angel.of.mine
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 0
Registrován: 1. leden 1970, 2:00

Re: Nightwish

Příspěvekod Darill » 28. leden 2008, 20:37

To album Tarji neni tak špatný jak se všude píše, mě se třeba líbí víc, než nový nightwish, i když místy je to teda až moc utahaný :? ...
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Nightwish

Příspěvekod Gizmohead » 29. leden 2008, 2:25

Nelya píše:NW jeste s Tarjou sem nijak moc nemusel, pak sem ale slysel nove CD, na kterem zpiva Anette a zacal sem si Tarjina hlasu vazit ;) ....Anette ma tuctovy hlas, Tarja mela svuj specificky hlas, ktery mi bude dost chybet :-(

Souhlas, já moc nightwish neposlouchal, pak jsem slyšel Dark Passion Play a celkem se mi to zalíbilo ale stejně rychle jako me to nadchlo, mě to i omrzelo, až pak jsem si uvědomil kvatili starých Nightwish s Tarjou :roll:
Obrázek
Uživatelský avatar
Gizmohead
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 117
Registrován: 28. leden 2008, 11:02

Re: Nightwish

Příspěvekod Nelya » 29. leden 2008, 17:50

Gizmohead píše:
Nelya píše:NW jeste s Tarjou sem nijak moc nemusel, pak sem ale slysel nove CD, na kterem zpiva Anette a zacal sem si Tarjina hlasu vazit ;) ....Anette ma tuctovy hlas, Tarja mela svuj specificky hlas, ktery mi bude dost chybet :-(

Souhlas, já moc nightwish neposlouchal, pak jsem slyšel Dark Passion Play a celkem se mi to zalíbilo ale stejně rychle jako me to nadchlo, mě to i omrzelo, až pak jsem si uvědomil kvatili starých Nightwish s Tarjou :roll:


Ja sem na tom byl presneji tak, ze sem na tech starych albech NW zacinal.....takze me samozrejme omrzely, kdyz sem se dozvedel o nove zpevacce, rikal sem si super, stejne me Tarja uz nebavi....po prvnim nebo druhem vyposlechnuti mi noveho alba sem na Tarju opravdu zmenil nazor a to v pozitivnim slova smyslu 8-)
Don´t mess with Morgomir

Obrázek
Uživatelský avatar
Nelya
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Ústí nad Orlicí
Příspěvky: 300
Registrován: 25. leden 2008, 17:29

Re: Nightwish

Příspěvekod russel » 31. leden 2008, 22:21

Nové album je parádička, konečně se dá Nightwish poslouchat. Škoda, že Táriju nevykopli dřív.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Nightwish

Příspěvekod Rindir » 1. únor 2008, 12:48

I když mi Anette nevadí, musím s russelem nesouhlasit. Nové album není tak hrozné, ale že by bylo lepší než předchozí? To určitě ne...
Uživatelský avatar
Rindir
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvky: 646
Registrován: 25. leden 2008, 13:46

Re: Nightwish

Příspěvekod Angel.of.mine » 1. únor 2008, 12:50

já snim nesouhlasim uplně...ať mi někdo neříká že toto album je lepší než jejich předešlá trorba :(
Angel.of.mine
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 0
Registrován: 1. leden 1970, 2:00

Re: Nightwish

Příspěvekod russel » 1. únor 2008, 18:39

To album je průměrné, ovšem s novou zpěváčkou o něco lepší a celkově o třídu lepší než celá tvroba s Tarjou. Konečně kapela působí s jistou hudební důstojností v tomto žánru a ne jako srandovní kýč, kterého je v metalu stovky...
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Nightwish

Příspěvekod Angel.of.mine » 1. únor 2008, 18:42

tak v tom případě nevím jestli jsme slyšeli stejné album. Album je sice napsané Anettě na "míru" ovšem její tuctvý hlas to nezakryje. Tarja má specifický hlas ,který pozná člověk všude,protože je naprosto odlišný od zpěvu ostatních zpěvaček.Zato Anetta je obyčejná tuctová zpěvačka co ji vytáhli někde z popu.
Angel.of.mine
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 0
Registrován: 1. leden 1970, 2:00

Re: Nightwish

Příspěvekod russel » 1. únor 2008, 18:51

Tarja má specifický hlas :mrgreen: . A v čem prosím, ječí pořád stejně. Každopádně nevím co je to tuctový hlas, Anett má moc pěkný hlas a svým podáním posouvá tvorbu Nightwish do úplně jiných sfér, mnohem přirozenějších, hudebně poslouchatelnějších.

Btw. na popu není nic špatného.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Nightwish

Příspěvekod Angel.of.mine » 1. únor 2008, 18:54

Já neříkám že Anetta zpivat neumi, rozhodně Nightwish teda jinam posunula. ovšem nevím jak chápeš slovo specifický- já to teda chápu tak že je lehce rozlišitelný mezi ostatními hlasy. a jestli teda máš rád pop tak prosím,mužeš ho jít rozebírat na nějaké forum o něm.
Angel.of.mine
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Příspěvky: 0
Registrován: 1. leden 1970, 2:00

Re: Nightwish

Příspěvekod russel » 1. únor 2008, 19:00

Angel.of.mine píše:Já neříkám že Anetta zpivat neumi, rozhodně Nightwish teda jinam posunula. ovšem nevím jak chápeš slovo specifický- já to teda chápu tak že je lehce rozlišitelný mezi ostatními hlasy.

No já tedy víceméně rozpoznám všechny hlasy/zpěváky co znám, tudíž pro mě je teda specifický každý hlas.
a jestli teda máš rád pop tak prosím,mužeš ho jít rozebírat na nějaké forum o něm.

To samozřejmě můžu, nedejbože kdybych nemohl.
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
russel
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 37
Bydliště: Iglau
Příspěvky: 1543
Registrován: 23. leden 2008, 18:39

Re: Nightwish

Příspěvekod Darill » 1. únor 2008, 19:14

<offtopic>Angel.of.mine: to že na popu není nic špatnýho není důvod k aroganci :lol: </offtopic>
Uživatelský avatar
Darill
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Praha
Příspěvky: 591
Registrován: 22. listopad 2007, 18:04

Re: Nightwish

Příspěvekod Rindir » 1. únor 2008, 19:25

Tak vzhledem tomu, že Nightwish jako první spojily metal s operním hlasem, jsou první v tomto opera metalu, tudíž zakladatelé nového stylu a tudíž takových kapel nebyly stovky... Metal s tuctovovým hlasem Anetty je úplně běžná záležitost...
Uživatelský avatar
Rindir
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 31
Bydliště: Kutná Hora
Příspěvky: 646
Registrován: 25. leden 2008, 13:46

PředchozíDalší

Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník