Nightwish

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Re: Nightwish

Příspěvekod tom-a-spol-sro » 13. únor 2015, 16:08

Mě se song i klip dost líbí. Podle mě to není o moc horší než Storytime, ten byl snad ještě ujuchanější. Akorát v něm byl navíc orchestrální můstek.

Akorát mi přijde, že Kai tam mezi ostatní v té jeho motorkářské bundě nejak nepasuje :D
EDIT: A ta babka u Troye je mi nějaká povědomá :?
Obrázek
Uživatelský avatar
tom-a-spol-sro
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 1042
Registrován: 15. listopad 2010, 9:30

Re: Nightwish

Příspěvekod Kostěj Nesmrtelný » 13. únor 2015, 16:36

"Ujuchanost" není problém tohohle singlu :)
I think, if you look on religion, it's essentially something that was built on the basics of how to live your life properly, what you should and shouldn't do in order to expand your life…These are the real meanings of religion, no matter where it was birthed at first place. And then some people took this message on how to live your life harmoniously and with the others, and use it for other ends. This is one of the instances when people should cut off and stay each with his own belief, but understand that All Is One. We are the same, no matter where you come from or where you were raised.
Uživatelský avatar
Kostěj Nesmrtelný
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 39
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 856
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 2. září 2010, 23:41

Re: Nightwish

Příspěvekod matotu » 13. únor 2015, 16:42

První zhlédnutí:
Ne začátku mi to připomnělo Last of the wilds, která se mi líbí. Ten celkovej zvuk a podoba se od singlu dal čekat. Já bych to udělal trochu víc kytarový, ne že bych cpal kytaru všude, ale v Nightwish kdysi byla a bylo to fajn. Minutový sólo by sem asi nesedlo, ale aspoň jí zdůraznit. Celkově to zní celkem hezky. Video ujde, akorát bych preferoval trochu reálnějc vypadající provedení. Ještě se musim zamyslet nad tim, co chteli videem říct i s ohledem na text, kterej si přečtu. Ten konec, kde pařej staříci vypadá slibně.
Druhý zhlédnutí:
Floor zpívá dobře. Celkově se mi to líbí. Uvidíme, jak dlouho to vydrží.

Vy nespokojení, čekali jste snad něco hodně jinýho? :)
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

Re: Nightwish

Příspěvekod Hooya » 13. únor 2015, 16:49

Třeba Storytime mi přišla úplně v pohodě. Nepostrádala chytlavou melodii, nasazení, prostě švih. Tohle neví, jestli se má tvářit jako balada nebo hitparádová pecka, tak radši není vůbec nic. :) Kytary jen na parádu. Floor úplně nudná. Bez emocí si jede tu nezajímavou linku, kterou ji Tuomas napsal asi 2 minuty před natáčení videoklipu. :)
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Nightwish

Příspěvekod ov42 » 13. únor 2015, 17:47

Kdybych nevěděl, co se u Nightwish stalo, ani bych možná při poslechu hned nezaregistroval, že vyměnili zpěvuli.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Nightwish

Příspěvekod Garion » 13. únor 2015, 17:49

Hele, žádná pecka, ale na druhou stranu je to příjemná písnička. Rád si jí z rádia poslechnu. Radši než nějakej numetal. U Nightwish nečekám nějakou originalitu, svou cestu si už prošlapali a tímhle singlem se jí celkem drží. Uvidím, jakej bude zbytek alba, ale doufám, že ty experimenty mají za sebou. Floor se mi fakt zamlouvá (zpěv), připomíná mi Tarju a tak jsou pro mě Nightwish konečně zase Nightwish. (srdcovka to ale není :-) )
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Nightwish

Příspěvekod tersas » 13. únor 2015, 17:51

Není to zas tak špatné, jak to tady někteří haní. "Nezajímavá linka" vypadá jistě jinak. Ale bomba to taky není. Ústřední melodie nemá bůhví jaký nápad, trošku to zachraňuje Troy tím svým pískáním. Refrén celkem ujde. Hit jejich nové desky to asi nebude. Floor to v první části na tom pódiu docela sekne. Závěr s těma důchodcema je taky dobrý. :)
Uživatelský avatar
tersas
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 51
Bydliště: Sedlčany
Příspěvky: 1422
Registrován: 29. prosinec 2010, 13:52

Re: Nightwish

Příspěvekod Svářeč » 13. únor 2015, 17:52

Storytime se mi taky dost líbil, ale tohle je fakt nic moc. Přesně jak napsal Hooya, bez nápadu, bez duše. Vůbec to není chytlavé, navíc to má fakt nechutně vyhlazený zvuk. Rozhodně to není špatné, ale ani dobré. A klip mi přjde docela srandovní.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Nightwish

Příspěvekod Kezir » 13. únor 2015, 18:01

A tož já taky přidám nějaký řádek :D :D

Klip pohodovej, nic proti ... Kai není špatný hráč ale Jukkův styl nestyl mi chybí, Troy a jeho vyhrávky mě tam taky nebaví jako v přechozích skladbách, Floor má taky navíc ale to třeba ještě ukáže ... jako celek to je takové, jak tu někdo psal, neví zda se to má tvářit jako balada nebo jako nějaký svižný kus a je to takové rozpačité, ale dá se to poslouchat :)

Edit: A Floor to s tím učesem a hlavně bez kroužku v nose, sluší! :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 35
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Nightwish

Příspěvekod Dag » 13. únor 2015, 19:04

Mě se to teda moc nelíbí... je mi to nějaké utahané a protivné, snad bych u toho i usnul, i když já usínám u kdečeho... nevím no, snad zbytek bude lepší a na tohle si ještě přijdu. Zatím propadák.
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Nightwish

Příspěvekod Ahurmen » 13. únor 2015, 19:13

Z Floor mohli vymačkat mnohem víc, tady zpívá spíš jak Anette a vůbec nevyužili jejího potenciálu v sopránu.
Jinak je to průměr, který zapadne mezi vše ostatní v rádiu.
Ahurmen
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 32
Příspěvky: 907
Registrován: 18. červenec 2012, 21:42

Re: Nightwish

Příspěvekod jane187 » 13. únor 2015, 23:34

tak na mě je to až moc takové jemné, nevýrazné...bez duše, na usnutí možná dobré. Chybí mi tam nějaká jiskra, údernost (Storytime jako první singl to třeba měla a hned zaujala). Čekala jsem něco jiného. (to říkám po prvním poslechu, nějak nemám chuť si to pustit víckrát, ale možná je to tím, že jsem pár hodin poslouchala Behemoth :D)
Ale tak snad celá deska něčím překvapí...třeba vybrali na singl "nejhorší" song, který by se bez větší publicity na albu ztratil :D

Celkově klip je velmi povedený, hezký námět a Floor to tam s těmi navlněnými vlasy na stranu dost sekne :)

Tak teda Sagan je o dost lepší! Ale ten prý není na normálním albu...
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Nightwish

Příspěvekod ItalianManiac » 14. únor 2015, 14:23

Je fakt, že jsem od Nightwish čekala něco trošku jinýho - víc symfoničnosti, tvrdší kytary, pořádnou symphonic metal pecku. Na první poslech mě Élan tolik neoslovil, je to takové hodně "rádiové". Celkově mi skladba přijde, jako když jí psali vokální linky ještě pro Anette, ale Floor má mnohem větší hlasové možnosti, které tam mohla ukázat (nebo jsem jenom zaujatá, protože mi posledních pár dní hrála v autě diskografie After Forever).

Každopádně po každém dalším poslechu se mi skladba líbí čím dál tím víc, zaujal mě i text. Klip má povedený nápad a je hezky zpracován. Floor je kočka! :rocken:
Možná se mi o něco víc líbí "druhá singlovka" Sagan. Každopádně se těším na celé album a jsem zvědavá, jestli se Floořina mocného sopránu dočkáme tam :)

Za pár dní by mi měl dorazit singl fyzicky :tlesk: Tak se těším, až si oba songy + další verze pustím v pořádné kvalitě :headbang:
Xandria Czech: https://www.facebook.com/Xandria.Czech
Epica & MaYaN Czech Fansite: http://epica.own.cz/
ItalianManiac
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 34
Bydliště: Kladno
Příspěvky: 26
Registrován: 28. leden 2015, 23:56

Re: Nightwish

Příspěvekod Ježura » 14. únor 2015, 14:39

Začíná bejt víc než pravděpodobný, že moje naivní touha po desce, kde není kytara degradovaná do pozice dalšího rytmickýho nástroje, kterej je tam vlastně do počtu, asi fakt vyslyšená nebude. Ani mě to nepřekvapuje... :?
I would spread the cloths under your feet:
But I, being poor, have only my dreams;
I have spread my dreams under your feet;
Tread softly because you tread on my dreams.
-- W. B. Yeats
Uživatelský avatar
Ježura
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Praha
Příspěvky: 4549
Registrován: 10. leden 2010, 23:41

Re: Nightwish

Příspěvekod Hooya » 14. únor 2015, 14:48

Já právě asi půl songu čekal, kdy už konečně začne hrát kytara a když kamera zaměřila na Emmpuho hoblující kytaru, nevěřil jsem vlastním očím/uším. Tak sterilní produkce tu nebyla od "máňovařího" "Gods Of War".
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Nightwish

Příspěvekod Dag » 15. únor 2015, 18:21

Aj ten Sagan je nuda :( Nu což, už nejsou to co bývali :)
Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo mašinu má a nelítá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl.

Znám benzínovou studánku, kde naftový je les, tam jednou škrtneš sirkou a letíš do nebes.

Pneumatiky jsou jako kalhotky. Když se dostanete na látku, díra není daleko.

BRODFEST
Uživatelský avatar
Dag
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Uherský Brod
Příspěvky: 2189
Registrován: 11. prosinec 2010, 14:50

Re: Nightwish

Příspěvekod Hooya » 16. únor 2015, 18:46

Zoufalost. Bezzubost. Místo Floor tam mohl békat kdokoliv. Naprosté mrhání jedním potenciálem.
Good Job. Well Done.
Uživatelský avatar
Hooya
Metallum Moderátor
Metallum Moderátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Příspěvky: 3231
Registrován: 22. březen 2008, 17:00
Aktivní v kapele: SABATON Revival

Re: Nightwish

Příspěvekod Kain » 16. únor 2015, 19:46

ten Elán je skoro stejně hrozný jako jeho slovenský klon a písnička o slovenském cyklistovi zase zní jako nová Sonata. Což nemyslím jako poklonu.

Jako poslechovka relativně OK, neuráží mě to, ale na NW slabé. Myslel jsem, že se Tuomas s Floor vytáhne trochu víc. Uvidíme, jak bude znít celá deska. Po dvou singlech, z nichž jeden ani na albu není, zatím nebudu vynášet předčasně negativní soudy.
„Můj strýc se nikdy neoženil. Když se ho někdo zeptal na ženské, tak vždycky řekl: Žádná ženská ti to neudělá jako losos. Nevím, ale podle mě kecal.“ © finská sauna, léto 2011

„Osobně si myslím, že současné kapely hrají tisíckrát líp než Iron Maiden.“ © Honza Toužimský, červen 2009

Iron Maiden live: 2003 (Zlín), 2007 (Ostrava), 2008 (Praha), 2010 (Budapešť), 2011 (Mnichov), 2013 (Berlín), 2014 (Brno), 2018 (Praha)
Uživatelský avatar
Kain
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 40
Bydliště: South Of Heaven
Příspěvky: 1472
Registrován: 14. červen 2009, 16:42

Re: Nightwish

Příspěvekod ov42 » 4. březen 2015, 9:13

7. 12. 2015 Praha (tradičně zimák Sparty) + jako speciální hosté Amorphis a Arch Enemy
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Nightwish

Příspěvekod matotu » 4. březen 2015, 12:05

Hmm, to je teda ohlášený hodně dopředu. Kdo ví co bude v prosinci. Moje první asociace byla "už zase?" :-D . Zdá se mi, že jsou u nás často, ale ne že by mi to vadilo. S Arch Enemy mi teda nejdou moc dohromady, i když obě kapely mám rád. Mohla by bejt sranda až budou borci kotlit na Arch Enemy a kosit ty najtvišácký slečinky kolem :mrgreen: . No a zaručeně to bude drahý.
„Ožralýýýý a stále sáááám, matotu je chuligán!“
- Arcturus, 25.2.2013

„Jak můžeš ty říct, že je něco pochybný??“
- Stick, 28.10.2016

„Kdesi cosi a toto.“
- sylvuša, pořád

Skrytý obsah
Obrázek
Uživatelský avatar
matotu
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 27
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1639
Registrován: 31. květen 2011, 20:53

PředchozíDalší

Zpět na Power/Speed Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron