Delain

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Delain, Evergrey a Kobra And The Lotus přijedou do Zlína!

Příspěvekod Metallum [Bot] » 2. květen 2016, 18:55

Obrázek
Delain, Evergrey a Kobra And The Lotus přijedou do Zlína!
Delain je již po boku Nightwish a Within Temptation zarytou symfonickou kapelou, které vévodí bezchybný a originální ženský zpěv. Charlotte Wessels do svého vystoupení vnáší veškerou energii tak jako zbytek kapely, kteří společně tvoří velmi nakažlivou muziku. Poslední album »The Human Contradiction« vyšlo v první polovině roku 2014 a již brzy po vydání se stalo Zobrazit celý článek »
Robot Orbis Metallum
Uživatelský avatar
Metallum [Bot]
Metallum Bot
 
Věk: 16
Bydliště: metallum.cz
Příspěvky: 894
Registrován: 16. listopad 2007, 20:09

Re: Delain

Příspěvekod ov42 » 3. květen 2016, 10:00

Delain bych dal i docela rád, ale nejsem si jistej, jestli zrovna na ně se chci trmácet až na kraj světa. Kobra mi stačila s Kamelot a dojem byl chabý, Evergrey taky dvakrát nežeru.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Delain

Příspěvekod Was3k » 9. květen 2016, 11:32

Delainy mám docela rád a poslouchám je prakticky od jejich prvního alba a za tu dobu udělali obrovský skok kupředu, navíc jsem kousek od Zlína, takže určitě půjdu. Naživo jsem je viděl když předskakovali ve Zlíně Sabatonům, ale tehdy ve mě úplně dobrý dojem nezanechali, nevím, jestli to spíš nebylo nazvučením či akustikou Novesty, ale hlas Charlotte mi tehdy přišel dost zkreslený. Přesně stejně zkreslený hlas měla v Novestě ale i Simmone z Epicy ale když jsem vyšel na ochoz, tak to najednou přestalo...
Was3k
Novicius
Novicius
 
Věk: 31
Příspěvky: 22
Registrován: 1. duben 2014, 12:42

Re: Delain

Příspěvekod jane187 » 9. květen 2016, 11:43

Jojo, ten skok je tam dost znát, vyvinuli si svůj vlastní styl. Na Sabatonech mě mrzelo, že nehráli moc věcí z nové desky, tak doufám že to na Metalfestu napraví. Samostatný koncert si dám taky.
Jinak Delain teďka slaví 10 let kapely, vybírají pomocí crowdfundingu na natáčení DVD k této příležitosti, koncert bude v prosinci v Amsterdamu. Mohl by to být docela dobrý výlet :)
Uživatelský avatar
jane187
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Žena Žena
Věk: 30
Příspěvky: 1534
Registrován: 24. červenec 2010, 23:35

Re: Delain

Příspěvekod Was3k » 30. červenec 2016, 11:00

Was3k
Novicius
Novicius
 
Věk: 31
Příspěvky: 22
Registrován: 1. duben 2014, 12:42

Re: Delain

Příspěvekod ov42 » 24. říjen 2016, 11:34

Ve Zlíně vynikající koncert, už dlouho jsem neviděl kapelu tak nadšeně a od srdce zahrát. Ze všech doslova sálalo to, jak je turné baví a jak se o to chtějí s fanoušky podělit. A když se k tomu povede zvuk a i lidé přijdou ve slušném počtu, tak z toho pro mě vychází jeden z nejsilnějších koncertních zážitků tohoto roku. Skoro 100 minut prvotřídní hudby od ohromě sympaticky působících lidí. Ne strojená dokonalost, jako byl pražský koncert Nightwish v prosinci (pro objektivitu na amfíku působili Holopainenovci mnohem uvolněněji). Delain už definitivně překročili svůj stín a nejsou již Within Temptation pro chudé, tohle je už svébytná vyzrálá kapela, která má nakročeno k metám nejvyšším. Budu jim v tom držet palce a doufat, že se jejich a moje cesty zase někdy někde protnou.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Delain

Příspěvekod Svářeč » 24. červen 2019, 14:41

Merel Bechtold opouští Delain, protože se chce soustředit na vlastní projekty :-( Na Graspopu s nimi odehrála poslední vystoupení, takže na Masters of Rock ji už s nimi neuvidíme.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Delain

Příspěvekod ov42 » 24. červen 2019, 16:08

Přitom ten den na MORu beztak bude, s Mayan, krůta. Asi se z vlasteneckých důvodů chtěla rozloučit doma. Dost mi to štve, na Delain jsme se těšil.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Delain

Příspěvekod Svářeč » 24. červen 2019, 16:20

Jj, taky jsem si všiml, že ten den hraje s Mayan... škoda no, do Delainu skvěle seděla. Však ještě uvidíme, až zjistí, že její vlastní projekty jí asi nevydělají tolik jako zavedená kapele jako Delain, ještě se třeba vrátí :)
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Delain

Příspěvekod ov42 » 24. červen 2019, 16:45

Vůbec to nechápu, to jí musí bejt jasný, že dost klesne, no i Jason Newsted opustil Metalliku a od tý doby paběrkuje. Akorát, že ten se zabezpečil na hodně dlouhou dobu, Delain člověka zabezpečí tak na momentální existenci asi jako regulérní robota. Ale furt si myslím, že líp než cokoliv, co bude dělat teď. A ona do Delain prostě ukrutně sedla. Fakt jsem se na čtvrtek na Delain těšil hodně moc a tohle bude takový vykostěný.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Delain

Příspěvekod Svářeč » 25. červen 2019, 1:14

Na druhou stranu, asi před rokem dělala Merel Q&A na facebooku a kdosi se jí zeptal, jestli se hraním v Delain uživí. Odpověděla, že rozhodně ne. Pokud vím, tak učí na kytaru, možná dělá bokem ještě něco jiného... Pochybuji, že by byla tak blbá a nespočítala si, jestli náhodou po odchodu z Delain nechcípne hlady :D No co už, stalo se... další v nekonečné řadě odchodů, co mě nikdy nepřestanou mrzet.

Jinak by mě zajímalo, jak Delain pojedou dál. Něco mi říká, že to potáhnou jen s Timem, dokud někdy (jestli vůbec) nepotkaj někoho, kdo k nim sedí. To mi přijde méně než ideální, protože s jednou kytarou to prostě naživo neznělo dobře už v dobách April Rain a We are the others, navíc psolední dvě poslední desky jsou ještě kytarovější...
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Delain

Příspěvekod ov42 » 25. červen 2019, 7:33

Zatím údajně pojedou v pěti. Novou desku mají nahranou ze tří čtvrtin, ale nestihnou jí vydat dřív než začátkem 2020. Když začínali skládat, zdůrazňovali, že je to první album, kde je Merel od začátku tvůrčího procesu. No nevydržela zase do konce...
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Delain

Příspěvekod Speedmaster » 25. červen 2019, 8:04

Léta fungovali s jednou kytarou, tak se k tomu nejspíš vrátí. Odchod Merel mě mrzí, ale není to první a poslední podobná změna v kapelách, které poslouchám.
Návštěvy mnoha koncertů a festivalů od roku 2005 dosud
Uživatelský avatar
Speedmaster
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 107
Registrován: 15. prosinec 2016, 20:23

Re: Delain

Příspěvekod ov42 » 25. červen 2019, 9:47

Jasně, že není první a ani nebude poslední. Ale přišlo to zrovna teď, kdy jsem se na Delain těšil na MOR a na podzimní koncert. A v době, kdy vydali skvělý singl Masters of Destiny a dělaj na novém albu. Kdyby odešla před tím, štvalo by mě to míň. Fakt nemám rád, když kapela propaguje svoje nové dílo s jinou sestavou, než s tou, která jej vytvořila.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Delain

Příspěvekod Speedmaster » 15. únor 2021, 19:09

Charlotte, Otto, Timo a Joey opuští kapelu, ze které se tak opět stává Martijnův projekt. Důvody všichni uvádějí v prohlášeních na FB.
Návštěvy mnoha koncertů a festivalů od roku 2005 dosud
Uživatelský avatar
Speedmaster
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 107
Registrován: 15. prosinec 2016, 20:23

Re: Delain

Příspěvekod Svářeč » 17. únor 2021, 10:15

Tak to je v podstatě zánik Delain... Opravdu pochybuji, že si udrží fanoušky jako Martijnův sólo projekt.
Uživatelský avatar
Svářeč
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 30
Bydliště: Zlín/Praha
Příspěvky: 1148
Registrován: 5. červenec 2011, 12:09

Re: Delain

Příspěvekod ov42 » 17. únor 2021, 11:35

Tyhle studiové projekty v podstatě nesleduji. Baví mě kapely, které jezdí turné a mohu je vidět naživo. I když teď to vypadá jako slušnej protimluv. Takže mě si nejspíš takhle neudrží. A to jsem měl Delain v posledních letech dost rád a byli jistotou ve svém žánru kvalitní hudby, zvláště v době, kdy s Nightwish a Witin Temptation to jde od deseti k pěti.
ov42
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 46
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 3643
Registrován: 30. červen 2011, 14:39

Re: Delain

Příspěvekod Speedmaster » 18. únor 2021, 17:54

Při vší úctě k Martijnovi, tahle kapela stála a padala na Charlotte. Aby se chytil úspěšný projekt jednotlivce, musí za ním stát fakt osobnost a musí s tím aspoň občas hrát (viz. Tagtgrenův Pain).
Návštěvy mnoha koncertů a festivalů od roku 2005 dosud
Uživatelský avatar
Speedmaster
Deditus Articulus
Deditus Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 107
Registrován: 15. prosinec 2016, 20:23

Re: Delain

Příspěvekod dronda » 27. červen 2022, 9:30

Delain pokračují - brzy by měl vyjít první singl a na listopad je plánovaný první koncert. Tak uvidíme, co z toho bude.

Martijn v mezičase vydal album se svým dalším projektem Eye of Melian, na kterém se podílí Johanna Kurkela a hostuje Troy Donockley.



Charlotte stihla vydat sólovku minulý rok, ale je to víc do popu.
Knihy jsou vědění. Ve vědění je síla. Síla je energie. Energie je hmota. A hmota zakřivuje prostor. Takový balík knih, to je taková menší černá díra. Kdo se do ní ponoří, je ztracen navěky.
Uživatelský avatar
dronda
Administrátor
Administrátor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2298
Blog: Zobrazit blog (2)
Registrován: 2. únor 2010, 14:25
Aktivní v kapelách: Attax, Echo Theory, Armillaria

Předchozí

Zpět na Gothic Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron