Chernobor

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Chernobor

Příspěvekod Toustík » 24. srpen 2012, 11:17

Obrázek
Žánr: folk metal
Země: Česká republika
Rok založení: 2012
(z Bandzone)-Jsme kapela pocházející z matky měst na Vltavě ležící, folk-metal s různými vlivy hrající. Hlavní věc co nás odlišuje je použití rozličných harmonií, protože podle nás je to důležitá stránka hudební teorie i praxe.

V tuto chvíli zahajujeme booking koncertů od závěru roku 2012, rádi zahrajeme za cesťák, pár piv navíc samozřejmě oceníme taky!:-)

Sestava:
Alexei - flétna, zpěv, growl, scream
Minea - harmonika, zpěv
Petr - kytara, growl
Marv - bicí
Izák - kytara
Stanislav - basa
Ukázky:


Odkazy:
http://facebook.com/chernobor
http://bandzone.cz/chernobor
Uživatelský avatar
Toustík
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Middle of nothing
Příspěvky: 346
Registrován: 20. červen 2010, 9:41

Re: Chernobor

Příspěvekod Haldir » 24. srpen 2012, 18:35

S tímhle lézt na veřejnost je čistá nesoudnost. Ještě horší než Odraedir, a to je co říct. Tuctová folkmetalová smršť klišoidních vyhrávek a motivů...
Navíc...Budto celá kapela postrádá hudební sluch, nebo jde o nějaký nepovedený hudební experiment, ale takhle kakofonní věc už jsem skutečně dlouho neslyšel.
Co se textů týče, ty stojí taky za starou bačkoru. Upřímnost jejich sdělení neumím posoudit (pevně doufám,že alespon toto jedno pozitivum kapela má - no promo fotka spíše napovídá o opaku. Velmi by mě zajímalo, zda-li někdo z nich již byl na nějakém slovanském obřadu), ale rýmy místy připomínají dětské říkanky, případně se v nich ztrácím zcela a uniká mi obsah...
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Chernobor

Příspěvekod Angaroth » 24. srpen 2012, 21:07

Musím se připojit k Haldirovy tohle je opravdu slabé :?
Obrázek
Uživatelský avatar
Angaroth
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Tábor, Chabrovice
Příspěvky: 713
Registrován: 11. duben 2011, 10:07

Re: Chernobor

Příspěvekod Toustík » 24. srpen 2012, 21:31

Mně se to docela líbí, až na čisté vokály, které pokulhávají ;-)
Uživatelský avatar
Toustík
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Middle of nothing
Příspěvky: 346
Registrován: 20. červen 2010, 9:41

Re: Chernobor

Příspěvekod Arakaph » 24. srpen 2012, 21:40

Panenko skákavá, kdy se z metalistů stali takoví hipstři? To že nemají rádi jednoduchou muziku, tak to pochopím, ale když se člověk nezavděčí ani kupkou poctivé hudební teorie (a akordů který bohužel nenajdeš v učebnici "kytara pro pomalejší") a pro změnu jim to připadá kakofonní... Ach jo.
Arakaph
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Matka měst
Příspěvky: 16
Registrován: 24. srpen 2012, 21:30
Aktivní v kapele: Chernobor

Re: Chernobor

Příspěvekod xerxes » 24. srpen 2012, 22:00

keby ze to bol aspon ultra trve kvlt black metal tak to pochopim ale taku tragicku vec som uz dlho nepocul :)
Uživatelský avatar
xerxes
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 28
Bydliště: Bratislava
Příspěvky: 72
Registrován: 1. září 2011, 13:46

Re: Chernobor

Příspěvekod Haldir » 25. srpen 2012, 10:42

Arakaph: Kdo je u tebe hipster? Označení "metalista" si taky vyprošuju. Ale o to nejde...jestli se jedná o nějakou vyšší hudební teorii, to je možné. Jen by to mělo mít své meze. Lidskému uchu zkrátka lahodí jisté souzvyuky a jisté se mu protiví. Jako osvěžení bych to bral, ale tohle je prostě přehnané.
Tisíc lidí, tisíc chutí, příznivce si to asi najde.
Teď bych jen skutečně rád věděl jak moc je to sdělení upřímné. To je pro mě stejně nejpodstatnější.
Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Chernobor

Příspěvekod Arakaph » 25. srpen 2012, 10:53

Bohužel většina kapel to nepoužívá ani jako osvěžení, vzhledem k tomu že hudba (a její teorie) je mým koníčkem, tak jsem zkusil stavět hudbu na něčem na čem nikdo (kromě jazzu, jazz-metalu, různých progressivů atp.) příliš nestaví, většinou i proto že na nějaké kombinování či kombinování je příliš líný, nebo jen ty možnosti nezná.
Já to myslím upřímně. Za zbytek kapely mluvit nemůžu - všichni se o tuto tématiku nezjajímáme. Bohužel na žádném "pohanském obřadu" jsem já osobně nebyl (ač jsem kolikkrát měl jet), není na to většinou ani čas a vzhledem ke studentskému životu ani peníze, nicméně načteno k této tématice již něco mám. Od seriózních knih, po eseje a bakalářky z různých zdrojů.
Arakaph
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Matka měst
Příspěvky: 16
Registrován: 24. srpen 2012, 21:30
Aktivní v kapele: Chernobor

Re: Chernobor

Příspěvekod Algis » 25. srpen 2012, 11:16

Ja zastávam názor Haldira, toto je neskutočný brak a trendová zlátanina, ktorá ma miestami ťahala poriadne za uši.

Čím viac nástrojov tým viac folk, čím viac folk tým viac pohan?

Haldir: Nech je niekto koľko chce aj na obradoch, aj tak tam niekedy ľudia postávajú ako panáci len aby si vyslúžili nejaký spoločenský status, je to to isté ako s koncertami niekedy.

Každopádne, týchto pagan/folk metalov je neskutočne veľa, tento trend časom zhasne a ostanú tí čo to myslia skutočne vážne.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Chernobor

Příspěvekod Lord Nazgul » 25. srpen 2012, 13:00

Nehodlám a ani nemůžu posuzovat "upřímnost" téhle kapely, ale po hudební stránce mě to taky neoslovuje. Je to akorát šílený bordel, nechci se tím nikoho dotknout, ale nic libého nedejbože melodického tam prostě není...
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Chernobor

Příspěvekod Orwin » 26. srpen 2012, 23:21

true evil folk metal :lmao:
aneb rozdejte děckám na prvním stupni ZŠ v hodině hudebky nástroje a vznikne něco obdobného...ovšem tady se tomu říká novátorský postup v rámci folk metalu a rozprává sa tu o nějaké hudební teorii :blablah: :facepalm:
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Chernobor

Příspěvekod Arakaph » 26. srpen 2012, 23:32

Přestaň být zahořklý a zlý a třeba pak i jednou začneš bejt konstruktivní. Copak jsi vůbec složil ty? Sólo na triangl?
Naposledy upravil Arakaph dne 7. září 2012, 16:56, celkově upraveno 1
Arakaph
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Matka měst
Příspěvky: 16
Registrován: 24. srpen 2012, 21:30
Aktivní v kapele: Chernobor

Re: Chernobor

Příspěvekod Kezir » 26. srpen 2012, 23:37

Arakaph dle tvých příspěvků...si asi členem kapely, že? Neumíš snést kritiku nebo co.....já jsem se nevyjadřoval, ukázky jsem poslech a, promiň mi to, nelíbí se mi, ale mlčel jsem. Ale toto tvé navážení se, klidni se jo.....
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Chernobor

Příspěvekod Orwin » 26. srpen 2012, 23:41

Celkem ubohá reakce páně hudebníka, nemyslíš?
Ale dobrá odpovím ti.
Ne dnes jsem nehonil...nepotřeboval jsem to :)
Nejsem zahořklý a už vůbec ne zlý, to ti tady potvrdí každý z fóra, kdo mě zná osobně :)
A nesložil jsem zatím nic a ani se o to nepokouším, protože se chci vyvarovat trápení okolního lidu :) (nějaké vybrnkávání na kytaru a něco málo na flétny nepočítám) :)
A závěrem...chce to nadhled a asi trochu jiný přístup ;)
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Chernobor

Příspěvekod Arakaph » 26. srpen 2012, 23:47

Kezir-> Já chápu že se to nelíbí každému. Ale pochop že Orwinův příspěvek nebyl kritický, nýbrž jen agresivní a urážlivý. Konstruktivní kritiku rád příjmu a řídím se jí. Nekonstruktivní do jisté míry přejdu taky, jsem zvyklý, ale pokud někdo znevažuje tvrdou dřinu útočným a výsměšným komentářem, člověku to občas nedá.
Orwin-> Když někdo provokuje, ten druhej občas může vypěnit. Přirozená reakce. Hodnotit tvé skutečné já nehodlám, protože tě neznám, ale vyznělo to jako cílená urážka.
Arakaph
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Matka měst
Příspěvky: 16
Registrován: 24. srpen 2012, 21:30
Aktivní v kapele: Chernobor

Re: Chernobor

Příspěvekod Orwin » 26. srpen 2012, 23:52

Ok, sorry. Chceš li konstruktivní kritiku, tak se drž i s kapelou rady, kterou vám napsala v komentech na BZ ewenica ;)
Jo a jen ať vím s kým mám tu čest, který člen kapely jsi?
"To už je jeden z těch paradoxů našeho světa... káva bez kofeinu, cocacola bez koky, němci obchodujou, židi válčej, čínani musej dovážet rejži a češi poučují francouze o tom, co je vlastně absint...."
DarkenCZ(Absinthe Mafia)
Uživatelský avatar
Orwin
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 33
Bydliště: Morava
Příspěvky: 1976
Registrován: 10. prosinec 2009, 23:00

Re: Chernobor

Příspěvekod Kezir » 26. srpen 2012, 23:53

Jasné, chápu tě...ale ohánět se tu nějakou hudební teorií, a já nevím čím a poukazovat na to, jak s partou tvoříte, že to děláte tak a tak, a ostatní tomu asi nerozumí....nevím....já nepoznám notu do noty....at má vlaječku nebo dvě....a je mi to šumák, ale prostě...je to moc bordel....asi tak :)

Co se týče Orwina...ten kluk má naposloucháno toliko hudby co neviděli ani vaše učebnice, takže pokud se ti jeho kritika zdála moc tvrdá, tak to ber tak jak to napsal....prtž on ví, o čem mluví/píše:)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Chernobor

Příspěvekod Arakaph » 27. srpen 2012, 0:05

Orwin-> I já se omlouvám:) Ta byla konstruktivní a má i pravdu. Co se týče ladění jednotlivých nástrojů, chyby tam jsou. Ladění taky upravíme a u dalšího materiálu si na to dám(e) větší pozor. Ale taky je to člověk od člověka, otci naší harmonikářky (asi 20 let hraje na harmoniku, taky šíleně kritický člověk, se skvělým hudebním sluchem..) to přišlo v pohodě s tím, že takový rozdíl většina lidí ani nepostřehne (přeci jen není tam rozdíl v půltónu jak říkala ewenica ale jen asi 3-5 Hz v A0, ten rozsah je tam protože se jedná o francouzský ladění, kde mají tóny trochu jiný intervaly - ale jen o pár centů).
Na BZ sem jako "Knjaz Alexei" *edit: tebe asi zajímala funkce, viď?:D Skladatel, zpěvák, flétnista (ta flétna není žádná sláva, vím, to hraju chvilku;))*konec editu
Kezir-> jak říkám, nebudem se líbit každýmu, já to chápu, ani s tím nepočítám. Opět jak říkám, jeho první příspěvek nebyla kritika. Protože z kritiky si člověk může vzít ponaučení. Ale myslím si že už je zbytečný tohle řešit.
Jinak neboj, já mám naposloucháno taky dost:)
Naposledy upravil Arakaph dne 27. srpen 2012, 12:25, celkově upraveno 1
Arakaph
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Matka měst
Příspěvky: 16
Registrován: 24. srpen 2012, 21:30
Aktivní v kapele: Chernobor

Re: Chernobor

Příspěvekod Kezir » 27. srpen 2012, 0:09

Jasne...nechci se tu pouštět do nějakých megadebat co je špatně...jen nemám rád takové útoky a podobně :)
Uživatelský avatar
Kezir
Redaktor
Redaktor
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 34
Bydliště: Osek n. Beč.
Příspěvky: 2994
Registrován: 5. prosinec 2010, 15:50

Re: Chernobor

Příspěvekod Arakaph » 27. srpen 2012, 0:09

Chápu, já taky ne:-)
Arakaph
Novicius
Novicius
 
Pohlaví: Muž Muž
Bydliště: Matka měst
Příspěvky: 16
Registrován: 24. srpen 2012, 21:30
Aktivní v kapele: Chernobor

Další

Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron