Čur

Ukrajinský folk metal

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Čur

Příspěvekod Haldir » 4. květen 2012, 20:18

Obrázek

Obrázek

Původ: Ukrajina (Cherson)
Rok založení: 2005
Styl: folk metal
Texty: rodnověří


Kapela Čur (Чур) se jmenuje podle slovanské duchovní bytosti ochraňující slovanskou zem před nepřáteli a zlými silami. Do dnes slovo "Чур" znamená - "opatrovatel" a "předek", přeneseně též "dřevěný idol".
Skupina byla založena roku 2005 multiinstrumentalistou a hlavním mozkem kapely Evgenem Kucherovem a později se přidala zpěvačka Viktoriya Kumanovskaya a basák Naglfar. Ti však v uskupení vydrželi pouze do roku 2011, ačkoliv Viktoriya Kumanovskaya i nadále vystupuje na koncertech. V současnosti jde tedy opět o jednočlenný projekt. Doposud stihla kapela vydat 1 demo, 2 alba a 2 split alba - jedno s kapelou a druhé s nimi a formací , které je mimojiné zajímavé tím, že každá z kapel pochazí z jedné z východoslovanských zemí (Rusko, Ukrajina, Bělorusko).

Hudebně se jedná o folk metal se silnou lidovou atmosférou. Velkou úlohu mají v hudbě Čur mnohé lidové nástroje, zatímco kytary jsou většinou zatlačeny do pozadí. Kapela je charakteristická zvučným zpěvem Evgena Kucherova a překrásným ženským vokálem Viktoriye Kumanovskaji. Texty se zaobírají pohanstvím a ukrajiským folklórem.

Za zmínku stojí i půvabný obal druhého alba Лихо (Lycho), jenž působí velmi lidovým až dětským dojmem


Členové:
Evgen Kucherov - zpěv, kytara, sopilka, brumla, domras, klávesy, perkuse, programování...

Bývalí Členové:
Viktoriya Kumanovskaya - zpěv
Naglfar - basa

Hudebníci na živo:
Viktoriya Kumanovskaya - zpěv
Ivan Popov - klávesy
Svyatoslav Silenko - lidové nástroje
Andrei Marisyi - bicí
Juriy Pavlishin - basa
Olena Vanina - zpěv
Olexander Vlasyuk - Lira
Veronika Samandas - zpěv
Eisenslav (KRODA) - zpěv

Diskografie:
Брате Вітре (Brate Vitre) (demo) - 2005
Брате Вітре (Brate Vitre) - 2006
З Мороку… / Огнецвет (Z Moroku... / Ognjecvjet) (Split - s )- 2008
Лихо (Lycho) - 2009
Триединство (Trijedinstvo) (Split s a ) - 2012


Existuje jen jedno dobro, a to je vědění. Existuje jen jedno zlo, a to je nevědomost. (Sókratés)
Haldir
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1682
Registrován: 24. květen 2010, 23:30

Re: Čur

Příspěvekod Algis » 27. květen 2012, 13:28

Ignorácia dobrých kapiel východnej scény je asi úplne normálna, ale človek si zvyká. Čur ma síce úplne nechytil, nejak mi nesedí ten automat a občas zvuk gitár, ale niekedy si to rád vypočujem. Mimochodom vychádza jeden fajn projekt.

Obrázek

Web: http://triunity.ru/

The conceptual project “Triunity” (created by three Slavonic bands OPRICH, PIAREVARACIEN and CHUR) has just acquired the official web site and pages. We would remind you that the project “Triunity” is to express historical solidarity of our Slavonic nations and their kinship of cultural roots, and at the same time underline the unique features of each nation's heritage. The album will include previously unreleased songs of the bands.
The CD will be released as limited edition hand-numbered digipack and its booklet will be designed by Kogaion Art.
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44

Re: Čur

Příspěvekod Вранакрик » 27. květen 2012, 14:40

Dathremar píše:Ignorácia dobrých kapiel východnej scény je asi úplne normálna, ale človek si zvyká. Čur ma síce úplne nechytil, nejak mi nesedí ten automat a občas zvuk gitár, ale niekedy si to rád vypočujem. Mimochodom vychádza jeden fajn projekt.


Myslel jsi to nejak konkretne tu ignoraci a nebo jen na OM? Popravde ja ty kapely beru trosku jinak asi nez vetsina posluchacu, takze mi to asi ani nejak nevadi, vesmes tyto kapely na foru posloucha par lidi a ti krome stejneho posechu hudby maji i podobne nazory. :) Jinak co jsem si vsiml, tak Chur mel v roce 2010 ve sparku vyborny rozhovor, par lidi by si ho asi melo docela precist, aby se jim rozsvitilo, planovany byl i rozhovor s Kamaedzitcou, ale nejak se redaktor polekal zmeny jejich stylu a hodnot a zarekl se, ze nebude propagovat ve sparku takove nazory. :D

Ja mam Chur rad, krasna hudba kterou tvori chytry pan, co vi co chce sdelit., jsem zvedavy jestli se nekdy uskutecni jejich koncert ktery byl uz planovany, otazka je kolik lidi by doslo, po fiasku s Khors si nejsem dost jisty, jestli by se to vyplatlo....

Jinak ty projekty jsou obcas fajn, chur dela splity , oprich jeste vic a ten projekt vypada zajimave, dedicove Kyjevske rusi pospolu. :)
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Čur

Příspěvekod rmartin » 27. květen 2012, 15:32

Вранакрик píše:Jinak co jsem si vsiml, tak Chur mel v roce 2010 ve sparku vyborny rozhovor, par lidi by si ho asi melo docela precist, aby se jim rozsvitilo, planovany byl i rozhovor s Kamaedzitcou, ale nejak se redaktor polekal zmeny jejich stylu a hodnot a zarekl se, ze nebude propagovat ve sparku takove nazory. :D


Ve Sparku?? V roce 2010 už jsem ho nějakou dobu nekupoval, ale mluvíme oba o stejném Sparku, nebo tam došlo k nějakým změnám? Co si já vzpomínám, tak tam okolo východní scény chodili po špičkách a skoro se jí vyhýbali, aby náhodou nezmínili nějakou nekorektní kapelu :D
rmartin
Articulus
Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 86
Registrován: 20. prosinec 2011, 15:06

Re: Čur

Příspěvekod Вранакрик » 27. květen 2012, 15:58

ano mluvime :) tusim ze to bylo listopadove cislo, musel bych se podivat jeste, byla tam cela dvoustranka, no oni tam aj resili prave veci kolem ideologie, proc udelal cover od Temnozor a tak .)) No byl to jeden z duvodu proc jsem si to cislo koupil, jinak to taky uz neodebirm, ale vlastne Spark recenzoval pred 11 roky i dila Nokturnal mortum, dub buk atd. tusim ze to delal jeste Blackmoon., obcas tam byvaji i dobre kapely, nevim jak ted ale pred par rokama mapovali vychodoevropskou scenu a byly tam rozhovory s martoleu z Rumunska a Bucium u tech kapel z Ukrajiny atd. si davaji bacha :lol:

tak 09 listopad teda
Uživatelský avatar
Вранакрик
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Příspěvky: 435
Registrován: 24. březen 2008, 1:17

Re: Čur

Příspěvekod Algis » 27. květen 2012, 16:09

Rozhovor s Kamaedzitcou máte na Bese a myslím si, že vcelku kvalitný :)

Myslel som to skôr z toho pohľadu, že v západnej Európe sa okrem dnes už dosť komerčnej Arkony nepočúva a nevyváža východoeurópska hudba, ale to už asi vieme prečo :)
Uživatelský avatar
Algis
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Příspěvky: 1108
Registrován: 1. srpen 2010, 11:44


Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků