Svardenvyrd

Moderátor: sheVcza

Pravidla fóra
Chcete zde přidat novou kapelu? Čtěte zde.

Svardenvyrd

Příspěvekod Garion » 7. listopad 2011, 1:00

Obrázek

Země původu : ČR, Brno
Styl : Pagan
Náměty textů : příroda, koloběh života, roční období

Svardenvyrd začíná psát svou historii dne 25.10.2002, kdy parta mladých nezkušených muzikantů po půlroce snažení a seznamování se s tím, co to znamená "mít kapelu", vymyslela jméno pro své hudební začátky. Po zařízení zkušebny začíná pětice Einskaldir (bicí), Kverd (zpěv), Morlok (basa), Typhon (kytara), Varnag (klávesy) komponovat své první songy pro své první šestipísňové demo "Zmrzlé plameny nenávisti". Než se jim ho podaří natočit, opouští skupinu basák Morlok. Zmíněné demo je hotovo 28.5.2003 a o dva dny později probíhá na uzavřené párty ve zkušebně křest a jakýsi první neoficiální koncert Svardenvyrdu. Základní kámen byl položen, lesní cesta byla prosekána.

Po vydání dema se kapela na chvíli odmlčela. V té době zakládá Kverd s Varnagem vlastní projekt Heiden, do kterého po neshodách na podzim (11.10.2003) Kverd odchází. Zbývající trojice pilně cvičí a během tří dnů v prosinci v soběšickém studiu Forest nahrává své Promo CD pro (zatím neúspěšná) jednání s labely. Nakonec o tři měsíce později (4-6.3.2004) vstupuje trojice Svardenvyrd opět do studia Forest a natáčí 4 songy pro split CD se spřízněnými Hyperborean Desire, které vychází v květnu 2004.

V červnu 2004 se začíná rodit základ - první nápady a myšlenky - debutního a také posledního alba Svardenvyrd. Tvůrčí činnost narušuje v září 2004 odchod dalšího člena, klávesisty Varnaga, který se od té chvíle naplno začal věnovat pouze Heidenu. Práce na kompozicích byly dokončeny v zimě a v březnu 2005 se zbylá dvojice Einskaldir - Typhon zavírá do studia, aby konečně 26.6.2005 dokončili nahrávání debutu. Dlouho očekávané album "Obyčej slunovratu" vychází v říjnu 2005 pod Einskovou vlastní značkou Naga Production. Album sklízí poměrně zasloužené ovace, dvojce ze Svardenvyrd se povedlo natočit nadprůměrnou desku s výbornou atmosférou, českými texty věnovanými čtyřem ročním dobám.

Po vydání desky nastala u Svardenvyrd opět pauza, ve které se oba muzikanti věnují jiným kapelám. Einskaldir usedá za bicí soupravu u svých bývalých spoluhráčů ze Svardenvyrd, v Heidenu. Typhon zase mydlí kytaru v Hyperborean Desire. Během roku 2006 se sice Einsk s Typhonem dále scházejí a zkouší, avšak cesta Svardenvyrd se začíná ztrácet v houštinách. Prosekat se jí snaží nastoupivší druhý kytarista Morion. Nakonec v létě 2007 opouští řady další zakládající člen, bicák Einskaldir. Typhon povolává do zbraně své kolegy z Hyperborean Desire a poslední známá sestava Svardenvyrd je: Typhon (kytara), Radalf (vokál), Morion (kytara), Vladislav R. (bicí). Kapela má plány na vydání druhého alba, na koncerty, ale nakonec mizí v propadlišti dějin... Stali jsme se "Svědky konce lesní cesty".

Obrázek

sestava:
Obrázek
Einskaldir - skřehot, bicí, texty

Obrázek
Typhon - kytary, basa, hudba

Odkazy :
Svardenvyrd @ Naga Prod.
Svardenvyrd @ Last.fm
Svardenvyrd @ Encyklopaedia Metallum

Diskografie :

květen 2003
ZMRZLÉ PLAMENY NENÁVISTI (demo)
Obrázek

květen 2004
NOVÝ ÚSVIT (split CD s Hyperborean Desire)
Obrázek

říjen 2005
OBYČEJ SLUNOVRATU (full lenght)
Obrázek


Ukázka :
Letní žár (CD Obyčej Slunovratu - 2005)

Mrazivý polibek Paní Zimy (CD Obyčej Slunovratu - 2005)
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.

Re: Svardenvyrd

Příspěvekod Angaroth » 7. listopad 2011, 14:45

Ukázky jsou velmi dobré určitě se po nich porozhlédnu :palec:
Obrázek
Uživatelský avatar
Angaroth
Erastes Metallum
Erastes Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Tábor, Chabrovice
Příspěvky: 713
Registrován: 11. duben 2011, 10:07

Re: Svardenvyrd

Příspěvekod Job » 7. listopad 2011, 16:19

No dopr... Kroda česky :shock:. Ukázky jsou fakt parááda, Garione palec hore :palec:. Už du shánět :viking:
Cokoli dá ti osud, to snášej, a zvítězíš nad ním (QUIDQUID ERIT, SUPERANDA OMNIS FORTUNA FERENDO EST) - Vergilius
Skrytý obsah
Šmírovat je neslušné !!
Uživatelský avatar
Job
Arch Articulus
Arch Articulus
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 29
Bydliště: Pašovice (u Uherského Brodu)
Příspěvky: 444
Registrován: 18. leden 2011, 19:06

Re: Svardenvyrd

Příspěvekod Lord Nazgul » 8. listopad 2011, 23:33

Svardenvyrd, resp. jejich jediné full-lenght CD znám už nějakou dobu, ale info jsem zatím nečetl žádné. Takže to že toho na kontě mají tak málo a to, že nic dalšího očekávat už nemám je docela mrzuté... Jinak to s tou českou Krodou je docela zajmavý postřeh :D
Garion: Abych nezapomněl - topic je zpracovaný naprosto fantasticky, za to máš palec, musel sis dát práci. :palec:
Uživatelský avatar
Lord Nazgul
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 36
Bydliště: Praha
Příspěvky: 1556
Registrován: 21. říjen 2008, 18:50

Re: Svardenvyrd

Příspěvekod Garion » 10. listopad 2011, 16:47

Díky za pochvalu. Copa topic, to byla celkem sranda, zatím jsem jich tolik nedělal, tohle je po Bathory a Galar teprve můj třetí, ale zato tady bylo největší peklo sehnat ty informace. Kdysi jsem o nich četl celkem často a teď jako by se po nich zem slehla. Jedině na Mortemu byly nějaký informace v rozhovoru a recenzi a něco na jednom rockovým portálu. Jinak nic. Takže něco si pamatuju a zbytek jsem vydedukoval, posháněl a dal dohromady. Snad všechno odpovídá skutečnosti a pokud ne, tak ať se na mě Michal s Typhonem nezlobí, dělal jsem to v dobré víře, protože tahle kapela ve mně zanechala poměrně hlubokou brázdu a i když jsem k nim byl zpočátku skeptický a kritizoval je, čas jim dal za pravdu a toto dílko se mi jeví na české scéně jako mimořádné a pozoruhodné. Velmi zřetelně v tom slyším odkazy především na staré Master's Hammer a jejich Ritual a na Bathory z éry BloodFireDeath. A zároveň v tom mají něco svého. Netuším, jestli se ještě tihle dva chlapi dají znovu dohromady a jestli by jejich spolupráce dokázala vyplodit zase něco podobného, ale přál bych si slyšet následovníka Obyčeje Slunovratu. Skvělý Einskovo texty a srozumitelnej blackovej vokál a k tomu dobrá Typhonova kytara a vybrnkávačky. Střední tempo. Silný melodie. To všechno Obyčej Slunovratu má a třeba by to měl i jeho následník.

Zanikly i jejich webovky, který jsem navštěvoval. Byly tam opravdu zajímavé fotografie. Nevím který z chlapců to fotil, ale bylo tam dost lesních fotek, jak za světla, tak za tmy. Doufám, že jsou někde archivovaný a že se jejich obsah někde objeví. Třeba na stránkách Nagy, když už to je Michalova firma...
Aktuální Garionův playlist na LAST.FM
Uživatelský avatar
Garion
Dominus Metallum
Dominus Metallum
 
Pohlaví: Muž Muž
Věk: 52
Bydliště: Plzeň
Příspěvky: 2949
Blog: Zobrazit blog (1)
Registrován: 22. srpen 2010, 9:11
Aktivní v kapelách: Semtex j.h., Čekišó, M.H.S.


Zpět na Folk/Pagan/Viking Metal

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron